fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Kuchnia według Feng Shui

Kuchnia według Feng Shui

 kuchnia według Feng Shui

Według Feng Shui kuchnia symbolizuje najsilniejszy aspekt yang i stanowi centrum naszego domu bądź mieszkania.  Tradycyjne feng shui kuchnia zawsze była utożsamiana z pomieszczeniem przynoszącym nieszczęście, ponieważ właśnie w kuchni dochodziło do wielu różnych nieszczęśliwych wypadków.  Zmieniły się czasy realia, znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. W obecnym świecie feng shui Kuchnia jest sercem domu odgrywające kluczową rolę. Każdego dnia spędzamy w kuchni czas przygotowując posiłki, których zadaniem jest dostarczenie nam energii życiowej niezbędnej przez cały dzień. Często bywa tak, iż w wielu domach kuchnia staje się centrum ogniska domowego.

 Nie ma sensu rozważać położenia kuchni w naszym domu czyli kierunku geograficznego ponieważ ona i tak już znajduje się w określonym miejscu i tego nie zmienimy. Zasadniczo powinno znajdować, się nie na uboczu, ale też nie w centrum. Idealny kształt kuchni powinien być regularny unika się pięcio-, sześciokątów i tym podobnych.

Kuchnia jest miejscem w którym najłatwiej może dojść do zakłócenia zasady pięciu żywiołów czyli wody ognia metalu drzewa i ziemi. Tutaj pojawia się główna zasada w kuchni czyli oddzielenie kuchenki od zlewozmywaka ponieważ symbolizują One przeciwstawne żywioły jakim jest ogień i woda. Jeśli nie istnieje możliwość odseparowania od siebie sprzętu, można pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką powiesić drewniane element typu drewniana łyżka tworząc tym samym element kierujący granicę pomiędzy wodą i ogniem stworzoną z drzewa.

 Idealnym miejscem do montażu zlewozmywaka jest bliskie sąsiedztwo okna z ładnym widokiem. Bardzo dobrym posunięciem w kuchni będzie obły, owalny, nieposiadający ostrych narożników stół oraz do kompletu wygodne krzesła. Jeżeli kuchenka w naszej kuchni nie jest zamontowana w miejscu powodującym że w trakcie gotowania stoimy tyłem do drzwi to wtedy powiesimy lustro które podwoi nasze potrawy będące symbolem dostatku optycznie. Oczywiście lustro wieszamy nad kuchenką. Kucharz powinien widzieć drzwi wejściowe do kuchni. Wedle feng shui duża liczba tak zwanych palników w kuchence sprzyja bogactwo. Fatalny miejscem dla naszej kuchenki są belki stropowe jakieś skosy. Tutaj posuwa my się do drugiej zasady która mówi że nie należy umieszczać zmywarki związanej z żywiołem wody obok lodówki również związany z żywiołem wody, jest to bardzo niekorzystne połączenie. Oznacza ono nadmiar wody która symbolicznie będzie Gasić ogień, kuchenkę w naszej kuchni.

 Aby ułatwić sobie funkcjonowanie w naszej kuchni czyli uprościć pracę przy przygotowaniu potraw przebiegów chodząc po kuchni warto kuchenkę, zlew oraz lodówkę ustawić w taki sposób aby tworzyły figurę trójkąta pamiętając o tym że ustawienie zaczynamy od lodówki. Następnie wybieramy miejsce dla zlewu i kuchenki trąbka jeżeli wszystkie sprzęty mamy na jednej ścianie to ustawiamy je w odpowiedniej kolejności zaczynając od lodówki i poprzez zlew aż do kuchenki i Oddzielamy je od siebie blatami.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobre oświetlenie w naszej kuchni. Kuchnia powinna być doskonale oświetlona 300 i przestronne. Bardzo ważną kwestią jest ustawienie sprzętów i elementów dodatkowych w kuchni Mogą to być na przykład lustra wzmacniające działania pozytywnej energii lub odbija się niepożądaną lustra jednak trzeba stosować bardzo rozważnie gdyż Ich nadmiar spowoduje zawirowanie energetyczne.

 Według Feng Shui najlepsze kolory w naszej kuchni to ciepłe naturalne barwy czyli Oliwkowa zieleń ewentualnie jasna zieleń, bez, żółty lub pomarańczowy. Z pewnością feng shui nie zaleca koloru niebieskiego ponieważ błękit gasi Płomień kuchenki. Nie zaleca się również w czerwieni i czerni.

 Takie założenia przyjmujemy oczywiście w sytuacji kiedy zależy nam szczególnie aby Nasza kuchnia spełnia standardy feng-shui.

 Dochodzimy teraz do bardzo ważnej rzeczy, w której możemy szczególnie państwu dopomóc mianowicie do mebli kuchennych.

 Tak więc jeżeli mówimy o meblach To zaleca się meble drewniane, zaokrąglone szafki w celu uniknięcia zatrutych strzał. Nie zapominajmy również że kuchnia nie jest miejscem w którym rozstawiany zwierzęce kuwety. Nie rozrzucamy po blatach i stołach noży widelców innych szpiczastych narzędzi. Wyrzucajmy z naszej kuchni i wszystkie produkty po terminie przydatności blokujące pozytywną energię.  Bardzo istotnym urządzenie w naszej kuchni jest kuchenka reprezentująca szczęście rodzinne w symbolu miłości i dlatego temu elementowi Poświęca się w feng shui bardzo dużą uwagę Nadmieniam iż należy nasza kuchenka nie powinna być widoczna z pomieszczenia z którego się wchodzi do kuchni najczęściej Jest nim przedpokój.  Nie powinniśmy umieszczać kuchenki pod oknem. Nasza kuchenka powinna stać przed porządną i solidność ścianą, na którą nie powinno znajdować się łazienka i ma to zapewnić stabilność i z całej rodziny. Ważne jest też skierowanie kuchenki ponieważ najczęściej powinno ono wspierać głównego żywiciela rodziny.

Z punktu widzenia feng shui należy stosować kuchnie otwarte aneksy z pokojami ponieważ wspierana Komunikacji jednoczą rodzinę. Należy o tym pamiętać że musimy się starać aby zapachy nie roznosił się po całym domu Co wiadomo że jest w takiej sytuacji dość skomplikowane.

Jeżeli marzycie państwo o kuchni urządzonej w zgodzie z feng shui to postaramy się państwu pomóc w jej realizacji.

Zapraszamy do współpracy!

 

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466