fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Najnowsze trendy w meblach kuchennych Część 1 -  otwarte regały

Najnowsze trendy w meblach kuchennych Część 1 - otwarte regały

Otwarte półki wyglądają bardzo atrakcyjnie na stronach czasopism, jednak niekoniecznie są one Must Have Dla większości osób.  Spójrzmy na to realnie, musimy posiadać odpowiedni zestaw specjalnych przedmiotów lub naczyń, aby móc chcieć prezentować je na widoku. Należy jednak pamiętać że dzięki doskonałej organizacji oraz odpowiedniemu rozkładowi i rodzajowej półek możemy stworzyć naprawdę unikalny i wyjątkowy styl naszej kuchni. Otwarte regały i półki kuchenne zastępujące szafki naścienne stają się coraz Goręczyno trendem już od 2018 roku. Pamiętajmy że trudno jest wyzbyć się przyzwyczajenia do zamkniętych szafek lecz otwarte regały mają bardzo wiele pozytywnych aspektów. Wprowadzają bardzo lekkie i zwiewne odczucia tworząc niebanalną iluzja większej przestrzeni co szczególnie docenimy w mniejszych kuchniach. Poprawiają wydajność ponieważ nie musimy otwierać drzwiczek aby zobaczyć i uchwycić coś przecięto w danym momencie jest nam potrzebne, nie stracimy na to czasu aby zaglądać do środka. Należy z kolei brać pod uwagę co umieścimy na półkach, czyli pamiętamy o estetyce czystości i podobnych aspektach ponieważ nie ukrywamy już za drzwiami wstawionych tam przedmiotów. Każde szkło, każda miska, każdy talerz, każdy garnek, każdy naczynie i przyrząd kuchenny będzie miało wpływ na wygląd swojej kuchni.

Należy w zarządzaniu zasobami kuchni uwzględnić konieczność stosowania bardziej jednolitego wyglądu. W tym celu Możemy ułożyć w butelek wina misek owocowych i słoików jako elementów typowo dekoracyjnych. Jeżeli posiadamy swój ulubiony kubek kawowy lub ewentualnie książki z przepisami kulinarnymi lub też estetyczne opakowania zawierające przyprawy w których najczęściej używamy, Użyj my ich do tego aby uczynić nasz otwarty regał atrakcyjnym. Jeżeli chcemy mieszać różne elementy ze sobą musimy pamiętać o ich kolorach i stylach próbując stworzyć maksymalnie harmonijny wygląd który spowoduje iż wrażenie powstania bałaganu z otwartego z otwartymi półkami zostanie ekstremalnie zminimalizowane i w zasadzie niedostrzegalne, a przede wszystkim spowoduje wrażenie u odbiorcy celowości takiego działania. Rzeczy których nie chcemy prezentować na zewnątrz umieścimy w szafkach bazowych które nadal są zamykane i mają drzwiczki. Cały ten zestaw działań spowoduje uporządkowanie kuchennego otoczenia przy zachowaniu ostrego wyglądu,  ergonomii użytkowania oraz wysokiej estetyki przepełnionej żywymi barwami.

 W następnym rozdziale napiszemy o customizacji kolorów w naszej kuchni raczej państwa kuchni :)

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466