Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2020

poniedziałek, 29 czerwiec 2020 23:11

Jak czyścić i usuwać plamy z marmuru i granitu

Marmurowe i granitowe blaty są wspaniałe, ale są porowate i nasiąkną cieczami, które mogą pozostawiać plamy (nawet siedzącą wodę!). Oto kilka przepisów na okłady i rozwiązania dla majsterkowiczów, które mogą je rozwiązać. Mam również przepis na codzienne sprzątanie.

Wycieranie wielu rodzajów płynów i sosów może pozostawiać swoje ślady, w tym soki owocowe, wino, kawa, herbata, woda, ocet, oleje roślinne i oliwne, keczup, sos grillowy, rozpryski tłuszczu itp., Ważne jest, aby wycierać rozlane płyny, gdy się wyleją.

Soda oczyszczona:

 • Najpierw wymaż miejsce, aby podnieść jak najwięcej substancji.
 • Następnie spryskaj go wodą.
 • Teraz całkowicie posmaruj go pastą z sody oczyszczonej i wody (do konsystencji śmietany). Przykryj folią.
 • Pozostaw pod przykryciem przez co najmniej 24 godziny, soda oczyszczona wyschnie i usunie znaczną część plamy.
 • Po 24 godzinach usuń okład i umyj obszar łagodnym mydłem i wodą. W razie potrzeby zastosuj świeży okład.

Mąka Mydło & Płynne Mydło:

 • 1 szklanka niebielonej mąki
 • 3 TBS płyn do mycia naczyń (bez wybielacza, użyj delikatnego mydła jak Ivory lub Dawn)
  woda

  Wymieszaj mąkę i mydło, a następnie dodaj wodę, aż uzyskasz konsystencję śmietany.
  Przykryj miejsce okładem, aby miał około 1/4 ″ cala grubości i nachodził na siebie o około 1/4 ″.
  Przykryj folią przez 24 godziny.
  Zmyć okład i okolice mydłem i wodą. Jeśli miejsce nadal istnieje, ponownie zastosuj okład.


Tarcie sprayu alkoholowego:

    Wlać 1/8 szklanki alkoholu do wycierania do 0,5kg butelki z rozpylaczem. Dodaj kilka kropel płynnego detergentu do naczyń, a następnie napełnij butelkę wodą. Wstrząśnij przed użyciem. Spryskaj obszar, a następnie umyj.

 

Pad z nadtlenku wodoru:

* Ostrożnie z tym na ciemnym kolorze kamienia, „może” nieco rozjaśnić kolor. Najpierw przetestuj mały obszar.

Złóż zwitek bawełnianej gazy do rozmiaru zbliżającego się do kłopotliwego miejsca, nasyć go nadtlenkiem wodoru i wyciśnij nadmiar (chcesz, aby watek był mokry, ale nie kapał).
Nałóż podkładkę na obszar problemu, a następnie przykryj folią, oklej wszystkie krawędzie plastiku, aby uszczelnić watę. Umieść spodek lub jakiś przedmiot na podkładce, aby zwiększyć ciężar / nacisk w tym obszarze.
Pozostaw to włączone na 24 godziny, sprawdź, a następnie zastosuj ponownie w razie potrzeby.

Skrobia kukurydziana

    Lekko spryskaj destylowaną wodą, a następnie posyp grubą warstwę skrobi kukurydzianej nad tym obszarem. Pozostaw na 24 godziny lub dłużej. Wytrzyj, a następnie ponownie zastosuj, jeśli to konieczne.
    W przypadku rozprysków tłuszczu należy natychmiast posypać skrobię kukurydzianą i odstawić na około 15 minut. Umyj powierzchnię łagodnym mydłem i wodą, skrobia kukurydziana powinna bez wysiłku podnieść tłuszcz.

Wskazówki:

    Pamiętaj, aby regularnie przykrywać blaty środkiem uszczelniającym, aby w pierwszej kolejności uniknąć problemów.
    Im szybciej wycierasz i rozlewasz plamy, tym łatwiej jest zapobiegać lub usuwać plamy.
    Przed zastosowaniem metody leczenia najpierw wykonaj test, aby upewnić się, że nie wpłynie to na kolor ani wykończenie. Powinny być bezpieczne w użyciu, ale lepiej bezpieczne niż przepraszam.
    Przed zastosowaniem leczenia dokładnie sprawdź plamę. Jeśli znak nadal tam jest, ale jest jaśniejszy lub zmniejszony, wiesz, że leczenie działa. Aplikuj dalej, aż całkowicie zniknie.

Oto przepis na przyjazny dla środowiska „zielony” środek czyszczący odpowiedni do wielu powierzchni domowych

2 szklanki wody
1/2 szklanki destylowanego białego octu
1 łyżeczka czystego mydła kastylijskiego (mięta pieprzowa itp.)
3/4 szklanki nadtlenku wodoru
20 kropli olejku z drzewa herbacianego
20 kropli olejku lawendowego lub z trawy cytrynowej.

Kierunki:

    Wymieszaj wszystkie składniki w litrowej  plastikowej butelce z rozpylaczem.

Może być stosowany na powierzchniach z akrylu, płytek ceramicznych, drewna, marmuru i granitu.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 22:47

Nowoczesna kuchnia czyli jak dbać o lodówkę

Utrzymanie lodówki w czystości

Powierzchnie białych lodówek i zamrażarek wydają się przyciągać brud, szczególnie wokół uchwytów. Nawet sprzęt pokazuje odciski palców i plamienia.

Jednak możesz sprawić, że lodówka lub zamrażarka będą wyglądać jasno i lśniąco, korzystając z jednej z następujących metod:
    

 • Wyszoruj go mieszaniną równych części amoniaku i wody.
 • Przetrzyj go wodą sodową, która jednocześnie czyści i poleruje.
 • Aby uzyskać bardziej błyszczące wykończenie, umyj i spłucz powierzchnię, a następnie nałóż wosk samochodowy i wypoleruj go połyskiem czystą miękką ściereczką.
 • Poleruj dowolne chromowane wykończenia szmatką zamoczoną w spirytusie chirurgicznym.


Zachowaj szczelność

Elastyczna gumowa lub plastikowa uszczelka otaczająca wewnętrzną krawędź drzwi lodówki uszczelnia zimne i ciepłe powietrze. Podczas czyszczenia lodówki nie zaniedbuj jej. Zetrzyj zabrudzenia i zetrzyj je miękką ściereczką zwilżoną spirytusem chirurgicznym, a następnie wytrzeć uszczelkę niewielką ilością oleju dla dzieci, aby zapobiec pękaniu.
 
Szorować solą

Kiedy nowe artykuły spożywcze zostają wciśnięte do lodówki, zbyt łatwo jest wyrzucić z tyłu małą miskę resztkowego sosu, który następnie zaklinuje się pod kątem i zaczyna przeciekać. Aby pozbyć się gumowatego bałaganu, który może się pojawić, posyp go solą. Następnie zanurz podkładkę do szorowania lub gąbkę ścierną w gorącej wodzie i energicznie potrzyj plamę. Powtarzaj, aż zniknie, za każdym razem wycierając obszar mokrym ręcznikiem papierowym.

 

Pachnie lodówką

Lekcja kuwety

Jeśli ściółka dla kota jest w stanie wchłonąć naprawdę ostry zapach wydobywający się z kuwety dla kota, z pewnością może pochłonąć mniejsze zapachy, które tak łatwo powstają w lodówce. Trzymanie małej, nieosłoniętej miski z naturalną glinianą ściółką dla kota na półce lodówki pomoże zatrzymać zapachy, zanim się zatrzymają.

Dezodoryzuj za pomocą ziemniaka.

Aby zmniejszyć zapachy w lodówce, obierz surowego ziemniaka, pokrój go na pół i umieść każdą połowę na małym spodku. Połóż teraz połówki ziemniaków na różnych półkach w lodówce. Kiedy przycięta powierzchnia zmieni kolor na czarny, przytnij czarną część i wróć ziemniaka do lodówki z przywróconą mocą chłonną.
 
NAJWAŻNIEJSZA WSKAZÓWKA: BRYKIET JAKO POCHŁANIACZ ZAPACHÓW

Przechowuj trzy lub cztery brykiety z węgla drzewnego w lodówce, aby pochłonąć zapachy. Umieść je w małej siatkowej torbie na tylnej półce. Po miesiącu odśwież brykiety, ogrzewając je w ciężkim rondlu ze stali nierdzewnej, upewniając się, że kuchnia jest dobrze wentylowana. Po ostygnięciu wróć z powrotem do lodówki.

Lodówka cytrynowa

Pleśń i pleśń mogą uchwycić lodówkę i nie pozwolić jej odejść - a usunięcie ich zapachów ma drastyczne działanie. Wyciśnij cytrynę do szklanki wody i wrzuć skórkę z mieszanką. Odłącz lodówkę od zasilania i opróżnij ją (mówiliśmy, że jest drastyczna), wkładając lody i inne mrożone przedmioty do wanny, zlewu lub zamrażarki wypełnionej lodem. Następnie podgrzej wodę z cytryny do kuchenki mikrofalowej i prawie włóż do kuchenki i umieść ją w pustej lodówce. Zamknij drzwi i pozwól dezodorantowi usiąść na pół godziny. Opary cytrusów odświeżą zapach i zmiękczą wszelkie nagromadzone potrawy. Wyjmij miskę, umyj wnętrze lodówki i uzupełnij zapasy.
 
Wielkie odszranianie!
Sposoby przyspieszenia rozmrażania

Jeśli masz zamrażarkę, która sama się nie rozmraża, możesz przyspieszyć rozmrażanie, aby zamrozić lub zmiękczyć mrożone produkty. Przyspiesz proces, kierując strumień gorącego powietrza na lód za pomocą suszarki do włosów.
Inną sztuczką jest gotowanie wody w kilku rondelkach, umieszczenie ich w zamrażarce (na nóżkach, jeśli podłoga jest plastikowa) i zamknięcie drzwi zamrażarki, aby uwięzić parę. W krótkim czasie powinieneś być w stanie oderwać duże płyty lodu za pomocą skrobaczki do lodu.
Używaj piekarnika podczas rozmrażania: Jeśli masz piekarnik samoczyszczący, użyj go do przechowywania zamrożonej żywności podczas rozmrażania zamrażarki. Te piekarniki są tak dobrze izolowane, że powinny przechowywać żywność zamrożoną przez wiele godzin. Pamiętaj tylko, aby go nie włączać.

Dział: Aktualności
czwartek, 18 czerwiec 2020 10:50

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

 

Jeśli masz dużą rodzinę, zmywanie naczyń po obiedzie jest obowiązkiem, który prawdopodobnie odkładasz do ostatniej chwili, ale trzeba to zrobić. Tutaj zmywarka staje się opłacalną inwestycją.

Zmywarki oszczędzają kłopotów z koniecznością stania nad zlewem i szorowania brudnych garnków i patelni, ale nie daj się zwieść myśleniu, że nie musisz nic robić, oprócz załadowania zmywarki i włączenia jej.

Podobnie jak wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, należy dbać o zmywarki, aby zapewnić ich płynne działanie. Łatwo jest przyzwyczaić się do zaniedbywania zmywarki, ale może to prowadzić do problemów, takich jak zatory i wycieki na dłuższą metę.

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej dbać o swoją zmywarkę, oto kilka przydatnych wskazówek:

Zeskrob resztki przed zmywaniem

Chociaż wygodnie jest po prostu włożyć naczynia bezpośrednio do zmywarki po zakończeniu jedzenia, ważne jest, aby przedtem zeskrobać talerze.

Zanieczyszczenia z naczyń mogą powodować zatkanie zmywarki, co zmniejsza skuteczność czyszczenia. Co więcej, mogą utknąć w naczyniach, gdy cykl się skończy, dzięki czemu będziesz musiał je umyć ręcznie.

Nie przeładowuj

Kuszenie napełniania zmywarki po brzegi może być kuszące, ustawiając na sobie kubki i miski, szczególnie jeśli masz dużo brudnych naczyń, ale nie jest to zbyt praktyczne.

Zbyt ciasne spakowanie zmywarki oznacza, że ​​garnki i patelnie nie zostaną dokładnie wyczyszczone i prawdopodobnie okaże się, że po zakończeniu cyklu niektóre nie zostały w ogóle wyczyszczone.

Lepiej jest wygodnie napełnić zmywarkę, a następnie umyć ręcznie pozostałe kubki i talerze.Przed uruchomieniem zmywarki użyj gorącej wody

Przydatną sztuczką jest to, że przy pierwszym uruchomieniu cyklu zmywarki woda będzie zimna, więc wcześniej uruchom kran z ciepłą wodą, aż będzie gorąca w dotyku.

Zmocz naczynia gorącą wodą przed włożeniem do zmywarki. Gorąca woda rozmiękczy zaschnięte resztki jedzenia.Oczyść filtr i uszczelki

Chociaż zmywarka zmywa, zmywarka również musi być czyszczona co jakiś czas.

Z czasem kawałki jedzenia i brud zaczną się gromadzić i mogą powodować problemy z czyszczeniem, jeśli pozostawisz je bez nadzoru.

Pod dolnym opryskiwaczem na dole zmywarki znajduje się taca, którą zwykle można wyjąć. Po wyjęciu tacy znajdziesz jedzenie, które nie wyszło z rynsztoka.

Jeśli tacę można całkowicie wyjąć, umyj ją w zlewie i użyj ręcznika papierowego, aby zebrać resztki jedzenia z syfonu zmywarki.

Co kilka miesięcy należy również czyścić gumowe uszczelki zmywarki, ponieważ mogą one również gromadzić brud i bakterie. Samo przetarcie ich ściereczką pomoże utrzymać je w doskonałym stanie.

Dział: Aktualności

Macie już modną kuchnię swoich marzeń? ;)

 

Tak czy nie to i tak zachęcamy Was do wypieków cukierniczych, ponieważ jest już na rynku sporo owoców, np truskawki.

 

Ciasto z owocami z 4 składników w 50 minut.

Nasze ciasto z owocami możemy robić przez całe lato.

Obecnie do dyspozycji mamy truskawki, a później możemy zastąpić je wiśniami, malinami itd.

Zatem, bierzemy pół kg truskawek, gnieciemy kruszonkę, robimy ciasto i do piekarnika.

Przygotowanie ciasta 20 min, czas pieczenia 30 minut.

Składniki:

 • 500 gram mąki
 • kostka masła
 • 200 gram cukru

Owoce:

 • jabłka,
 • truskawki,
 • maliny,
 • borówki,
 • śliwki,
 • jagody,
 • morele,
 • dowolne inne.

 

Możecie mieszać owoce w różnych kombinacja i proporcjach.

Używajmy naszych owoców, nie cytrusowych.


Sposób przygotowania:

Mąkę, masło i gruboziarnisty cukier zagnieć na kruszonkę – powinna przesypywać się przez palce.

Owoce kroimy w cienkie plasterki.

Formę smarujemy masłem, wykładamy owoce

Posypujemy owoce kruszonką i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 200 stopni na około 30-40 minut.

Ciasto z owocami można serwować nawet na ciepło z bitą śmietaną i lodami albo kiedy już ostygnie.

Smacznego! :)

 

Podczas degustacji odwiedź naszą galerię https://dmkuchnie.pl/realizacje-domino.html

Dział: Aktualności
piątek, 05 czerwiec 2020 09:11

Kuchnia po koronawirusie?

Kuchnia po Koronawirusie to problem, o którym nie możemy przestać myśleć. Ta pandemia, która zmieniła cały nasz świat i normalność, jak ją znaliśmy, uwidoczniła serię standardów higienicznych, które - choć zawsze istniały - dziś stanowią idealną pożywkę do wzmocnienia.

Jednak poza zwykłym gotowaniem, sprzątaniem okolicy lub rygorystycznym myciem żywności, podstawowa praktyka jedzenia i wykonywania wszystkich tych czynności jako rodziny jest, zdaniem ekspertów, ważna w czasach izolacji.

Ale jak wyglądałoby nasze późniejsze życie? Jaka powinna być dynamika w szczególnie zatłoczonym pomieszczeniu i takiej potrzebie czystości po ustabilizowaniu się pandemii? Są to pytania, które zadają sobie zarówno architekci, epidemiologowie, jak i głowy gospodarstw domowych. Tutaj udostępniamy kilka odpowiedzi.

Co nastąpi po kwarantannie?

Wiele stron poświęconych architekturze już mówi o tym, co stanie się ważne w zakresie projektowania przestrzeni po zakończeniu kryzysu COVID19. Przestrzenie z dużymi oknami, dzięki czemu światło słoneczne i wiatr mogą swobodnie przepływać, budynki o mniejszej liczbie pięter i których windy i drzwi mogą być obsługiwane przez smartfony oraz domy z większymi pokojami i kuchniami, to tylko niektóre z funkcji, które zostaną wykorzystane w konstrukcjach po koronawirusie.

Koronawirus wpłynie na wszystkie dziedziny życia, a także na nasze własne domy, w odniesieniu do bezpieczeństwa i ochrony ludzi, z którymi mieszkamy, a także w stosunku do tych, którzy pracują w naszych domach lub odwiedzają nas. Odtąd kuchnia będzie najważniejszym obszarem domu. Przestrzeń zwana „sercem domu” wykazała - w dniach uwięzienia - że jest to miejsce, które zapewnia spokój, stabilność i sprawia, że ​​czujemy się dobrze, ponieważ jest tam, gdzie spędzamy czas z rodziną, więc uważa że dzięki temu architekci postawią na lepsze projekty kuchni.


Dynamika higieny

Obecny lub przyszły projekt kuchni to nie wszystko. Ta pandemia sprawiła, że ​​zastanowiliśmy się również nad ważnością przestrzegania standardów higieny w domu, a zwłaszcza właśnie w kuchni.

Oprócz powrotu do świętego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po powrocie do domu, podczas tej pandemii dowiedzieliśmy się, jak ważny jest czas i forma, jeśli chodzi o tę prostą czynność. W rzeczywistości wspaniali szefowie kuchni są jak chirurdzy, myją ręce przed „działaniem” w kuchni. Zatem mycie rąk metodycznie i przez co najmniej 20 sekund jest doskonałą praktyką, która pozostanie w kuchni po koronawirusie.

Ale jakie inne rzeczy zmienią się w naszej kuchni po tej pandemii?

Tutaj jest kilka z nich:

Czyszczenie przed i po gotowaniu. Jeśli przed kryzysem koronawirusa kuchnia zażąda ciągłego czyszczenia, pójście dalej będzie traktowane prawie jak sala operacyjna. Powszechnie wiadomo, że wśród obecnych zaleceń jest dezynfekcja powierzchni przed przygotowaniem posiłków i po ich wykonaniu. Sugeruje się nawet stosowanie produktów o właściwościach antybakteryjnych i specjalnych mydłach w tym pomieszczeniu w domu.

Wybór przyborów kuchennych. Chociaż wydaje się, że nic nie zastąpi drewnianej łyżki do gotowania, po pandemii bardzo prawdopodobne jest, że naczynie to zostanie zapomniane, ponieważ drewno jest porowatym materiałem, który z łatwością może przechowywać mikroorganizmy.

Zapotrzebowanie na zmywarkę wzrośnie. Dzięki funkcjom dezynfekcji i suszenia zmywarka staje się najbardziej docenianym urządzeniem w domu. Zalety, takie jak oszczędność wody i energii, zwiększą możliwość potencjalnego zanieczyszczenia naczyń, sztućców i naczyń.

Używanie więcej niż jednego ręcznika kuchennego. Ta praktyka nie tylko zapobiega skażeniu krzyżowemu, ale także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.

Korzystanie z podłączonych urządzeń. To się zmieni w domu i na zewnątrz. Lęk przed infekcją zmniejszy odporność niektórych na używanie i instalowanie inteligentnych systemów w kuchni.

Zdecydowanie w przyszłości kuchnia będzie przestrzenią zupełnie inną niż taką, jak obecnie ją postrzegamy po Coronavirusie.

Dział: Aktualności