fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jaki kształt stołu wybrać?  Który kształt stołu jest dla Ciebie odpowiedni?

Jaki kształt stołu wybrać? Który kształt stołu jest dla Ciebie odpowiedni?

Jaki kształt stołu wybrać?

Znajdź odpowiedni dla siebie kształt stołu

Skąd wiesz, który kształt stołu jest dla Ciebie odpowiedni? To coś więcej niż preferowanie jednego kształtu nad drugim. Nie chodzi o to, że twoje preferencje dotyczące jednego kształtu nad drugim nie mają znaczenia, ale jest kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać.

Dwa główne czynniki, które powinny decydować o kształcie stołu w jadalni, to kształt i wielkość jadalni lub jadalni oraz liczba osób, które zwykle siadają przy stole. Przekonasz się, że pewne kształty lepiej sprawdzają się w określonych warunkach. Kiedy dopasujesz te dwa elementy, stworzysz przepływ, który sprawi, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać i funkcjonować lepiej.

Prostokątne Stoły Jadalne

Prostokątny kształt stołu jadalnego jest prawdopodobnie najbardziej powszechny i ​​jest ku temu całkiem dobry powód. Większość jadalni jest również prostokątna. Prostokątny stół jadalny jest również dobrym kształtem, aby pomieścić więcej niż cztery osoby, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w dodatkowy liść do przedłużenia długości, jeśli potrzebujesz usiąść dla dodatkowych gości.

Idealnie prostokątny stół powinien mieć szerokość od 36 cali do 42 cali. Węższe prostokąty mogą dobrze działać w wąskim pomieszczeniu, ale jeśli stół jest węższy niż 36 cali, może być trudno dopasować nakrycia po obu stronach i wystarczająco dużo miejsca na jedzenie na stole. Jeśli wolisz mieć wąski stół, możesz rozważyć umieszczenie jedzenia na kredensie lub stole w formie bufetu, aby goście mogli sobie pomóc przed siadaniem.

Image

Kwadratowe stoły do ​​jadalni

Pokoje w kształcie kwadratu najlepiej wyglądają z kwadratowym stołem jadalnym. Kwadratowe stoły do ​​jadalni są również dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużej grupy do siedzenia przez większość czasu. Kwadratowy stół, który można rozbudować za pomocą liści, jest dobry na te czasy, kiedy będziesz potrzebować więcej gości. Dwa kwadratowe stoły można nawet zgrupować, tworząc większy prostokątny układ siedzeń na specjalne okazje.

Zaletą posiadania kwadratowych stołów jest to, że zapewniają intymność i satysfakcjonujące rozwiązanie dla małej liczby osób. Posiadanie dużego prostokątnego stołu może być zniechęcające, jeśli na większość posiłków obecne są tylko dwie lub trzy osoby – większy stół może sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się zimna.

Image

Okrągłe stoły do ​​jadalni

Kwadratowy stół to nie jedyne rozwiązanie dla mniejszego lub kwadratowego pokoju. Okrągły stół jadalny to kolejna możliwość i jest to jeden z najlepszych kształtów na małe spotkania, ponieważ wszyscy widzą wszystkich innych, rozmowy są łatwiejsze, a otoczenie jest przytulniejsze i bardziej intymne.

Pamiętaj, że okrągły stół nie jest idealny na większe spotkania. Duży okrągły stół oznacza, że ​​chociaż nadal widzisz innych, wydają się być daleko i być może będziesz musiał krzyczeć przez stół, aby zostać usłyszanym. Poza tym większość jadalni nie jest wystarczająco duża, aby pomieścić duże okrągłe stoły jadalne.

Jeśli wolisz okrągły stół od prostokątnego i uważasz, że od czasu do czasu będziesz musiał usiąść dla większej liczby osób, rozważ zakup okrągłego stołu z przedłużeniem. W ten sposób możesz używać swojego okrągłego stołu przez większość czasu, ale przedłuż go, gdy masz towarzystwo.

Image

Owalny stół do jadalni

Owalny stół jadalny jest bardzo podobny do prostokątnego w prawie wszystkich swoich atrybutach. Wizualnie wydaje się, że zajmuje mniej miejsca niż prostokąt ze względu na zaokrąglone rogi, ale oznacza to również, że ma mniejszą powierzchnię. Możesz rozważyć stół owalny, jeśli masz węższe lub mniejsze pomieszczenie i czasami potrzebujesz miejsca dla większej liczby osób.

Image
Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb?
 
Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie?
 
Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu?

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Warszawa zaprasza do kontaktu.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466