fbpx

Aktualności

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu - ciąg dalszy

 

Lilia Pokoju

Peace Lily była jedną z dwóch najlepszych wyników w badaniu NASA dotyczącym oczyszczalni powietrza, usuwając wszystkie pięć typowych badanych zanieczyszczeń powietrza: formaldehyd, ksylen, benzen, trójchloroetylen i amoniak. Chociaż roślina ta musi znajdować się w pomieszczeniu z jasnym światłem i otrzymywać regularne podlewanie, może żyć w pomieszczeniach przez wiele lat, jeśli jest dobrze pielęgnowana. Jak zawsze, ważne jest, aby zbadać wszystkie plany, które przyniesiesz do swojego domu, jeśli masz zwierzęta, a Peace Lily nie jest wyjątkiem: ta roślina jest wymieniona przez ASPCA jako toksyczna dla psów i kotów, więc pamiętaj, aby trzymać ją w bezpiecznym miejscu zasięgu swoich zwierząt, jeśli chcesz dodać go do swojego domu.

 

Chryzantemy

Te kolorowe rośliny kwitnące były drugim najlepszym wynikiem w badaniu NASA, wraz z Peace Lily, usuwając również wszystkie pięć badanych zanieczyszczeń w pomieszczeniach. Podobnie jak Peace Lily, cryzantemy również wymagają bardzo jasnych pomieszczeń i regularnego podlewania, chociaż ta roślina kocha wodę tak bardzo, że kilka podlewań w tygodniu byłoby idealne. Jednak te kwitnące krzewy, które mogą rosnąć na kilka stóp i szerokie, mogą mieć duży wpływ na wystrój domu, a także przestrzeń powietrzną w domu. Dodanie kilku torebek herbaty do doniczki może pomóc kwiatom zachować ich jasne kolory.
Omówienie i zalecenia

Aby zoptymalizować korzyści, jakie te rośliny mogą zapewnić w oczyszczaniu powietrza, NASA zaleca posiadanie 2 roślin w doniczkach 6-8 cali na każde 100 stóp kwadratowych powierzchni domowej. Przy tak wielu wspaniałych roślinach wymienionych tutaj oznacza to, że możesz (i powinieneś!) Spróbować włączyć co najmniej jedną z nich do swojego domu. Przy tak wielu różnych odmianach - winoroślach, roślinach liściastych, roślinach kwiatowych w różnych kolorach itp. I oczywiście we wszystkich różnych stylach donic - włączenie ich do wystroju może być łatwe i przyjemne. Poniżej znajduje się pełna lista wymienionych tutaj roślin w celu szybkiego odniesienia.

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu czyli czy wiesz, że: rośliny oprócz dostarczania nam tlenu robią dużo więcej dla powietrza. Ponieważ rośliny domowe pochłaniają wilgoć z powietrza (proces znany jako transpiracja), odfiltrowują wszelkiego rodzaju zanieczyszczające cząsteczki powietrza, takie jak zarodniki pleśni, odchody (bez żartów) i typowe domowe chemikalia, takie jak formaldehyd i benzen, z których oba są substancjami rakotwórczymi i są często wydzielane przez nasze zwykłe produkty gospodarstwa domowego, takie jak klej używany do produkcji szafek kuchennych lub środki do obróbki tkanin obiciowych. Wszystkie te rzeczy można często znaleźć w powietrzu w domach, ale na szczęście istnieje niskobudżetowa opcja utrzymania czystości powietrza w domu, która również przyczynia się do pozytywnego zdrowia psychicznego. Zgadza się; rośliny doniczkowe!

Każda roślina doniczkowa może poprawić jakość powietrza, jednak jest kilka, które miały szczęście być badane i są teraz znane jako niezwykle wydajne w swojej pracy. Oto nasze propozycje:

 

Bluszcz angielski

Ta roślina jest numerem jeden, ponieważ nie tylko odniosła ogromny sukces w różnych badaniach, ale jest również niezwykle łatwa w pielęgnacji w pomieszczeniach. Badanie przeprowadzone przez ACAAI (American College of Allergy, Asthma & Immunology) umieściło angielski bluszcz w dwóch pojemnikach: jednym zawierającym również spleśniały chleb i drugim zawierającym psie odchody. Stwierdzono, że w ciągu zaledwie 6 godzin bluszcz usunął ponad 60% zanieczyszczeń (w szczególności zarodników pleśni i odchodów) z powietrza w każdym pojemniku. Jeśli w łazience w ogóle masz jakieś światło, ta roślina byłaby tam idealna (a jeśli nie, są światła roślinne, które możesz po prostu przymocować do donicy, aby rośliny mogły teraz żyć nawet w ciemnych pomieszczeniach bez okien). Bluszcz pospolity był również badany przez NASA i stwierdzono, że jest jednym z najlepszych składników badanych roślin, usuwając cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu, które badano, w szczególności formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen.

Ze względu na łatwość pielęgnacji, bluszcz angielski jest idealny do każdego pomieszczenia w domu. Bluszcz angielski jest uważany za roślinę słabo oświetloną, odporną na przeciągi, więc jest dobrym wyborem dla każdego, kto ma czarny kciuk do ogrodnictwa. Jednak zanim ustawisz tę roślinę obok łóżka swojego gazowego labradora, powinieneś wiedzieć, że ASPCA wymieniła bluszcz pospolity jako toksyczny dla psów, kotów i koni, więc trzymanie go poza zasięgiem zwierząt domowych poprzez umieszczenie go w wiszącym koszu być najlepszym. Dotykanie tej rośliny nie jest również zalecane dla ludzi, więc pamiętaj, aby trzymać ją z dala od małych dzieci i własnych rąk, ponieważ może to spowodować wysypkę lub inne niebezpieczne skutki uboczne, w tym problemy z oddychaniem.

 

Snake Plant, inaczej Dream Plant - Roślina Węża

Roślina węża, znana również jako język teściowej, lub jak wolelibyśmy to nazwać, roślina marzeń, została również zbadana przez NASA i wykonała to samo co bluszcz pospolity, usuwając te same cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu które były badane: formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen. Jednak ta roślina ma dodatkową specjalną cechę, która zapewniła jej drugie miejsce na naszej liście: wymarzona roślina jest jedną z nielicznych roślin, o których wiadomo, że uwalniają tlen w nocy, a nie w ciągu dnia, jak większość innych roślin. Z tego powodu rośliny w sypialni zazwyczaj nie są idealne, ponieważ one również będą uwalniać dwutlenek węgla podczas snu, chociaż na szczęście nie będą też powodować chrapania. Jednak Dream Plant jest wyjątkowa wśród roślin doniczkowych, ponieważ można ją umieścić bezpośrednio przy łóżku i oczyścić z dwutlenku węgla podczas snu i zapewnić zwiększoną ilość tlenu w przestrzeni powietrznej.

Stwierdzono szereg korzyści zdrowotnych związanych ze zwiększeniem stężenia tlenu podczas snu, w tym poprawę snu i zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych spowodowanych niskim poziomem tlenu we krwi (zwanym niedotlenieniem). Oczywiście spanie obok rośliny nie przyniesie takich samych korzyści, jak faktyczna maszyna tlenowa, jednak według Lung Institute tylko 6-8 tych Dream Plants wystarczy, aby zapewnić dopływ tlenu dla jednej osoby w zamkniętym pomieszczeniu, gdy urosły do ​​pasa, więc wszelkie rośliny marzeń dodane do sypialni będą miały pozytywny wpływ na zaopatrzenie w tlen w nocy.

 

Boston Fern - Paproć Bostońska

Ta liściasta roślina zajmuje trzecie miejsce na naszej liście roślin, które trzeba kupić, ponieważ jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Prawie każdy dom ma gdzieś ciemny zakątek, a bostońska paproć byłaby idealna, aby poprawić tę przestrzeń, ponieważ wymaga bardzo mało światła. Jest to roślina lubiąca wodę, więc pamiętaj, aby regularnie ją pić, jednak nie zacznie ona natychmiast narzekać, jeśli zapomnisz o tym przez tydzień lub dłużej. Chociaż nie uzyskała najlepszych wyników w badaniach NASA, stwierdzono, że bostońska paproć usuwa dwa typowe zanieczyszczenia powietrza: formaldehyd i ksylen. W połączeniu z możliwością przetrwania w słabo oświetlonych pomieszczeniach, roślina ta jest zdecydowanie dobrym wyborem do domu. Chociaż ksylen nie jest czynnikiem rakotwórczym, takim jak formaldehyd i inne chemikalia w badaniu NASA, stwierdzono, że powoduje bóle głowy, depresję, bezsenność i inne negatywne problemy zdrowotne, więc usuwanie go z powietrza w jak największym stopniu jest absolutnie korzystne dla zdrowia powietrza w domu .

Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików


Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików. Możesz być zaskoczony niektórymi z tych pomysłów na usuwanie mętnych, białych śladów wody z powierzchni drewnianych.  Nawet najwspanialsi goście mogą czasami nie mieć pojęcia o używaniu podstawek pod szklanką. Zwykle powoduje to przerażające ślady pierścieni i inne plamy na drewnianych blatach. W trakcie sezonu rozrywkowego, oto kilka pomysłów, które pomogą upewnić się, że jedyne, co pozostało po wspaniałej imprezie, to wspomnienia.
Ślady wody pozostawione przez okulary lub inne wilgotne lub mokre materiały powstają, gdy drewniane powierzchnie pochłaniają wilgoć. Istnieją dwa rodzaje pierścieni lub śladów, które mogą wystąpić: białe pierścienie i czarne pierścienie.

To, na co patrzymy, gdy widzimy biały ślad - czasami jest to biały pierścień, czasami jest to zmętnienie - to wilgoć uwięziona w wykończeniu. To oznaka słabego wykończenia. Pierścień wskazuje, że wykończenie się zużywa i nie zatrzymuje odpowiednio wilgoci. W tym przypadku wilgoć nie dotarła jeszcze do samego drewna, ale osiadła na warstwie wykończenia. Dobra wiadomość: jeśli będziesz działać szybko, jest nadzieja.

Gorące powietrze

Jeden z najlepszych sposobów leczenia śladów po wodzie, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest również jednym z najprostszych: suszarka do włosów. Johnson sugeruje ustawienie suszarki do włosów na ciepło lub nisko i przesuwanie jej w tę i z powrotem bezpośrednio nad kreską. W większości przypadków działanie powinno odciągnąć wilgoć, osuszyć powierzchnię i spowodować odparowanie pierścienia.

Należy pamiętać, że poprawka podgrzeje również wosk na drewnie i lekko je stopi. Spróbuj polerować miękką szmatką, gdy znak wodny wyparuje.

Czego nie robić: Nie smarować woskiem gdyż wszystko, co robi, to zapobieganie ucieczce wilgoci. Trzeba zostawić to w spokoju. Spróbuj przenieść element do suchego miejsca w domu i ustaw wentylator, aby dmuchał nad tym obszarem lub użyj suszarki nadmuchowej na niskim ustawieniu, aby uwolnić wilgoć z powrotem do powietrza.

Pasta do zębów, majonez lub soda oczyszczona? Nawet nie próbujcie.

Superfine Steel Wool - delikatna wełna stalowa

W przypadku białych pierścieni, które nie reagują na suszarkę do włosów, następnym krokiem jest użycie bardzo drobnej wełny stalowej 4/0. Trzeba wylać bezpośrednio na plamę środek wykończeniowy, taki jak Minwax Antique Oil, a następnie delikatnie zeszlifować powierzchnię za pomocą bardzo drobnej wełny stalowej 4/0, pocierając w kierunku słojów. Następnie użyj ręcznika, aby wytrzeć wykończenie. Kiedy skończysz, użyj ponownie produktu wykończeniowego i wytrzyj całą powierzchnię stołu, aby go wypolerować.

Wreszcie, gdy skończysz z olejem, zetrzyj go i nałóż przezroczyste wykończenie, aby to się więcej nie powtórzyło.


Ciemne pierścienie i znaki wodne

Ciemne plamy wodne na powierzchni drewna oznaczają, że woda przesiąkła przez górną warstwę wykończenia i została wchłonięta przez drewno. Te plamy są zbyt głęboko zakorzenione, aby można je było usunąć technikami powierzchniowymi, a kawałek może wymagać odnowienia. Kiedy dostanie się do drewna, będzie trzeba go rozebrać.

Podobno najlepszym sposobem radzenia sobie z plamami wody jest ich całkowite unikanie. Aby zapobiec plamom, sugeruje naniesienie warstwy wierzchniej lakieru konwersyjnego. To najsilniejszy produkt, jaki mamy obecnie. Jest trochę droższy, ale myślę, że pomaga, a woda od razu spłynie. Można użyć  preparatu nanotechnologicznego, który sprawi, ze ciecz nie przeniknie w głąb drewna.

Na koniec, oczywiście, nie zapomnij o podstawkach. :)

Jak usunąć olej z płytek?

Jak usunąć olej z płytek to pytanie spędzające nam sen z powiek.  Chociaż płytka jest twardą podłogą, nadal jest porowata, podobnie jak fuga, co oznacza, że ​​olej mógł wchłonąć podłogę. Czyszczenie podłogi nie usunie oleju oznacza, że należy go wyciągnąć z porów. Roztwór sody oczyszczonej i termentyny mógłby działać dobrze. Jeśli nie, oto dwie dodatkowe opcje.

Korzystanie z acetonu

Będziesz potrzebować:

1. Czysty aceton
2. Środek absorbujący, taki jak:
        Proszek do pieczenia
        Ręczniki papierowe
        Trociny
3. Plastikowy skrobak
4. Miotła
5. Ubranie
6. Mydło
7. Woda

Kroki, aby usunąć olej:

Najpierw przetestuj aceton na małym ukrytym obszarze, aby sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Umieść kroplę acetonu na płytce i pozostaw do wyschnięcia, a następnie sprawdź obszar.
Ta metoda to okład. Aby użyć proszku, takiego jak soda oczyszczona lub trociny, zmieszaj niewielką ilość czystego acetonu z proszkiem, aby uzyskać gęstą pastę o konsystencji pasty do zębów. Aby użyć ręczników papierowych, wystarczy zmoczyć ręcznik niewielką ilością acetonu.
Nałóż okład na poplamiony obszar. Aby uzyskać okład w proszku, rozsmaruj go grubą warstwą na całej powierzchni.
Pozostaw okład do wyschnięcia.
Użyj plastikowej skrobaczki, aby go zeskrobać, a następnie zmieść miotłą, jeśli używasz okładu w proszku.
Jeśli okład szybko wyschnie, być może trzeba będzie to powtórzyć. Tym razem przykryj okład plastikową folią na 24 godziny, aby zapewnić, że pozostanie wystarczająco długo mokry, a następnie zdejmij plastikową folię i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Kiedy plama zniknie, przemyj obszar mydłem i wodą.

Używanie terpentyny

Będziesz potrzebować:

1. Proszek do pieczenia
2. Ręczniki papierowe
3. Terpentyna
4. Plastikowe opakowanie

Kroki, aby usunąć olej:

Posyp powierzchnię sodą oczyszczoną. Chcesz grubej warstwy, a nie lekkiego pyłu.
Zmocz kilka ręczników papierowych terpentyną.
Połóż papierowe ręczniki na sodzie oczyszczonej.
Przykryj obszar folią. W razie potrzeby przyklej krawędzie folii plastikowej delikatną taśmą, taką jak taśma maskująca lub taśma klejąca.
Pozostaw miejsce na kilka godzin.
Odsłoń obszar i zmieść sodę oczyszczoną.

Stosowanie środka do czyszczenia hamulców

Będziesz potrzebować:

1. Środek do czyszczenia hamulców
2. Mydło
3. Woda
4. Ubranie
5. Proszek chłonny, taki jak:
        Proszek do pieczenia
        kuweta dla kota
        Trociny
6. Miotła i szufelka

Kroki, aby usunąć olej:

Rozpyl niewielką ilość środka do czyszczenia hamulców na ukryty obszar płytki, aby najpierw sprawdzić, czy nie wystąpią niepożądane reakcje. Aby to sprawdzić, spryskaj powierzchnię, pozostaw na minutę, a następnie zmyj wilgotną szmatką z mydłem. Osusz obszar, a następnie sprawdź, czy nie ma uszkodzeń lub przebarwień.
Jeśli test wypadnie dobrze, spryskaj środkiem do czyszczenia hamulców obszar płytki, w którym doszło do rozlania. Środek do czyszczenia hamulców pomoże wydobyć olej na powierzchnię.
Wlej wchłaniający proszek na obszar. Chcesz, aby był to gruby stos o grubości około pół cala.
Pozostaw proszek na kilka godzin. Proszek wchłonie olej i środek do czyszczenia hamulców.
Zamieść proszek.
Umyj obszar mydłem i wodą, aby usunąć wszelkie pozostałe pozostałości.
Osuszyć obszar ręcznikiem. Pomoże to również zapobiec pozostawaniu jakichkolwiek pozostałości.

Dodatkowe wskazówki

Całkowite usunięcie oleju może zająć kilka prób.
Jeśli nie jesteś w stanie usunąć plamy z fugi, to w ostateczności weź ze sklepu ze sprzętem małe pudełko pasującego koloru fugi i wytrzyj cienką warstwę na istniejącą fugę, aby zakryć plamę.

Jak usunąć olej z płytek
Jak usunąć olej z płytek

3 największe trendy w zakresie blatów i blatów kuchennych na 2020/2021 rok

Wielu z nas zagłębiło się ostatnio we wnętrzach króliczej nory, koncentrując się na obszarach, które mogą wymagać aktualizacji lub odświeżenia. Jeśli planujesz renowację lub po prostu chcesz ulepszyć swój blat kuchenny i panel tylny, oto modne style, o których musisz wiedzieć.

Od wykończenia i faktury po wzór i kolor, skromny blat kuchenny i panel tylny mogą przybierać różne style, tworząc wszystko, od uproszczonej, minimalistycznej estetyki po wymowny temat.

Specjaliści od powierzchni kuchennych przedstawili najnowsze trendy dotyczące blatów, od jasnych, szczegółowych materiałów po odważne i odważne kolory, dzięki czemu Twoja kolejna przeróbka jest całkowicie na miejscu.

ODKRYJ 3 CHŁODNE BLATY KUCHENNE I PONIŻSZE TRENDY SPLASH-BACK:

 

1. KOLOR I WZÓR

W przeszłości kuchnie były powszechnie kojarzone z minimalistyczną paletą kolorów; eleganckie biele i szarości w połączeniu z chromowanymi i srebrnymi akcentami. Jednak ostatnio nasze nawyki projektowe stały się coraz bardziej kolorowe i szczegółowe. Kiedy zaczęliśmy podejmować odważniejsze decyzje w domu, zaczynając od mniejszych akcentów, takich jak tkaniny i dodatki, stopniowo przyzwyczailiśmy się do tworzenia bardziej trwałych, wyróżniających się projektów.
Kolorowy i wzorzysty blat lub panel kuchenny dodadzą wyrazistości i niepowtarzalnego stylu aranżacji wnętrza. Dzięki wyborowi od egzotycznych różowych marmurów po wielokolorowe granity, wprowadzanie koloru i wzoru do kuchni nigdy nie było łatwiejsze.

 

2. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NEUTRALNE

Podczas gdy trend na biel, szarości i neutralne kolory nigdy nie zniknie całkowicie, istnieje zwiększona potrzeba znalezienia blatów kuchennych i powierzchni chlapanych, które zapewniają nieco więcej szczegółów i tekstury.

Naturalne żyłkowanie i wzory, które pojawiają się na powierzchniach, mogą dodać głębi i charakteru bez konieczności wprowadzania zbyt wielu kolorów, które dla niektórych mogą być przytłaczające.
Wiry kremów, szarości i beży można znaleźć w materiałach takich jak marmur i granit, podczas gdy reinterpretacje marmuru na niektórych powierzchniach kwarcowych i ceramicznych mogą działać równie dobrze jak każdy naturalny materiał.

 

3. CIEMNE I ODWAŻNE

Odradza się popularność ciemnych wnętrz. Od głębokich akcentów kolorów na ścianach po całkowicie czarne schematy, w ciągu ostatnich kilku lat rośnie zainteresowanie ciemniejszą stroną spektrum kolorów.

Jeśli chodzi o blaty kuchenne i panele kuchenne, istnieje wiele pięknie głębokich i szczegółowych materiałów, które będą stanowić oszałamiający punkt centralny.
Wybierz marmury w bogatych, wystawnych odcieniach ciemnej zieleni i brązu lub w odcieniach węgla drzewnego z wielokolorową mieszanką głębokiego fioletu, czerni i ciemnych szarości.

Jeśli odpowiednio zadbasz o stół z litego drewna, będzie Ci służył przez całe życie i zapewni Ci piękno. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji, które poprawią Twoją inwestycję w stół z litego drewna.

Drewno w meblach w dalszym ciągu wymienia wilgoć z powietrzem, rozszerzając się i kurcząc w odpowiedzi na zmiany wilgotności względnej. Naturalną reakcją mebli z litego drewna na ekstremalnie suche powietrze jest oddawanie wilgoci i lekkie kurczenie się. Połówki wysuwanego stolika mogą się nieznacznie rozsunąć lub „rozerwać” lub może pojawić się kilka małych otworów na powierzchni z litego drewna. W większości przypadków ustąpi to samoistnie, gdy wilgotność względna wzrośnie, a drewno wchłonie wystarczająco dużo wilgoci, aby nieznacznie się rozszerzyć.

Z drugiej strony, jeśli nie masz klimatyzatora lub osuszacza, wilgotność względna w Twoim domu może być zbyt wysoka. Części mebli drewnianych mogą wchłaniać nadmiar wilgoci z powietrza i rozszerzać się. Po raz kolejny ma to tendencję do samokorekty, gdy wilgotność względna w Twoim domu spada. Każdy, kto posiada antyki z litego drewna, rozumie, że piękno litego drewna rekompensuje naturalne właściwości drewna.

Te naturalne zmiany nie mają wpływu na jakość i naturalną wytrzymałość mebli. Oto kilka sposobów na zapewnienie trwałości mebli z litego drewna:

 • Umieść stół z dala od grzejników, kominków i kanałów grzewczych.
 • Ustaw stół z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub wyreguluj żaluzje, aby uniknąć godzin po godzinie bezpośredniego nasłonecznienia.
 • Kontroluj wilgotność do 40% -45%. Zimą używaj nawilżacza powietrza, latem osuszacza lub klimatyzatora.
 • Użyj podstawek z nierysującym spodem.
 • Użyj miękkich podkładek pod wszystkimi ostrymi, gorącymi lub zimnymi przedmiotami.
 • Przechowuj blaty w pobliżu stołu lub w tej samej wilgotności, unikaj przechowywania blatów w wilgotnych piwnicach, gdzie mogą one puchnąć.
 • Unikaj używania zmywacza do paznokci, alkoholu i innych rozpuszczalników w pobliżu lub na stole.
 • Zapytaj sprzedawcę o wykończenia dostarczone przez producenta, które są odporne na uszkodzenia przez szkodliwe płyny i przedmioty.

Rutynowe czyszczenie i pierwsza pomoc

OSTROŻNIE ODKURZYĆ miękką ściereczką, zgodnie z rysunkiem słojów drewna. Użyj starego T-shirtu, pieluchy dla niemowląt lub gazety, która została wyprana, aby usunąć zaklejanie.

CZĘSTO ODPYLAJ aby usunąć ostre, rysujące drobiny z powierzchni drewna.

ROZWAŻ CZYSZCZENIE łagodnym niealkalicznym mydłem i wodą. Użyj mydlin w wilgotnej gąbce lub szmatce, ale pamiętaj, aby wstępnie przetestować roztwór w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie uszkodzi wykończenia. Natychmiast osuszyć miękką ściereczką i lekko wypolerować zgodnie z włosami.

NIE WOSKOWAĆ ani nie stosować pasty zawierającej silikony! Katalizowane wykończenia odporne na ciepło i wilgoć nie wymagają dodatkowego polerowania, ale jeśli chcesz użyć pasty, to zapytaj sprzedawcę stołu, czego użyć.

Pierwsza pomoc stołowa

Oto kilka typowych problemów i sposobów ich rozwiązania. Przy wszystkich tych rozwiązaniach wypróbuj najpierw mały obszar, aby upewnić się, że środek zaradczy nie uszkodzi wykończenia.

PIERŚCIENIE ZNAKÓW WODNYCH, Pierścienie często są w wosku, a nie wykończenie. Przykryj plamę czystym, grubym bibułką, dociśnij ciepłym żelazkiem i powtórz. Lub spróbuj natrzeć olejem sałatkowym, majonezem lub białą pastą do zębów. Następnie wytrzyj do sucha.

BIAŁE ZNAKI, Przetrzyj szmatką zamoczoną w mieszaninie popiołu papierosowego i soku z cytryny lub oleju sałatkowego. Lub przetrzyj szmatką zamoczoną w jaśniejszym płynie, a następnie mieszaniną zepsutego kamienia i oleju sałatkowego. Wytrzeć na sucho.

MLEKO, ALKOHOL, Wcierać w ziarno pastę z gotowanego oleju lnianego i zgnilizny, zastępując matowe wykończenie pumeksem. Lub przetrzyj amoniakiem zwilżoną szmatkę. Następnie wytrzyj do sucha.

POPARZENIA PAPIEROSA, Drobne oparzenia można usunąć, przecierając je pastą z oleju lnianego i zgnilizny, przecierając ją pastą kryjącą zarysowania, aż do zniknięcia śladu.

ZNACZKI CIEPŁA, Delikatnie pocierać wzdłuż słojów za pomocą suchej mydełka z wełny stalowej, bardzo drobnej (0000) wełny stalowej lub szmatki zwilżonej spirytusem mineralnym z olejem kamforowym.

LAKIER DO PAZNOKCI, Natychmiast osuszyć rozlany materiał, a następnie natrzeć cienką wełną stalową (0) zamoczoną w Preparacie Do Czyszczenia i Konserwacji Drewna. Wytrzeć na sucho.

ZNAKI FARBY, Jeśli farba lateksowa jest świeża, usuń farbę na bazie wody i oleju z alkoholem mineralnym. W przypadku wyschnięcia, namoczyć plamę w gotowanym oleju lnianym, odczekać, aż farba zmięknie, a następnie ostrożnie podnieść szpachelką lub przetrzeć szmatką zwilżoną gotowanym olejem lnianym. Resztki można usunąć, przecierając je pastą z gotowanego oleju lnianego i zepsutego kamienia. Wytrzeć na sucho.

PRZYKLEJANY PAPIER, Dokładnie zwilż papier olejem sałatkowym, odczekaj pięć minut i przetrzyj wzdłuż włókien bardzo drobną (0000) wełną stalową. Wytrzeć na sucho.

WOSK LUB GUMA, utwardzaj substancję, przytrzymując kostkę lodu owiniętą w szmatkę. Oderwij paznokciem. Przetrzyj obszar bardzo drobną (0000) wełną stalową zanurzoną w spirytusie mineralnym. Wytrzeć na sucho.

W każdej jadalni centralnym elementem będzie stół jadalny. Jest to największy mebel i zazwyczaj znajduje się dokładnie pośrodku pomieszczenia, gdzie decyduje o stylu pomieszczenia i tworzy nastrój dla całego posiłku. I bardzo często jest to najdroższy mebel do jadalni, jaki kupisz.

Rozważając wybór stołu do jadalni, najważniejsze są trzy kwestie: materiały użyte do wykonania stołu, kształt i styl wystroju oraz rozmiar stołu.

Materiały

Jak każdy inny mebel, stół do jadalni może być wykonany z wielu różnych materiałów, od szkła po beton, od polerowanego marmuru po surową sosnę. Wybór odpowiedniego materiału nie jest łatwym zadaniem, ponieważ każdy materiał ma wyraźny wpływ estetyczny, a także względy praktyczne. Polerowane szkło może nadać dokładnie taki nowoczesny klimat, jaki lubisz, ale w domu, w którym bawią się aktywne dzieci, może nie być najlepszym wyborem. Stół kozłowy w stylu piknikowym wykonany z surowo przetartej sosny, idealny do codziennego użytku rodzinnego, ale jego rustykalny styl może nie zapewnić Ci pożądanej elegancji. Ale w dużym domu, w którym większość rodzinnych posiłków odbywa się w kuchni z jadalnią, formalna jadalnia może wygodnie obsługiwać ten polerowany francuski mahoniowy stół, który chcesz.

Wybór odpowiednich materiałów to zatem kwestia zbalansowania wyglądu i estetyki materiału z jego praktyczną przydatnością. Większość ekspertów radzi, aby najpierw wybrać kilka materiałów, które odpowiadają Twojemu poczuciu stylu, a następnie zawęzić do takiego, który odpowiada stylowi życia w jadalni. Jeśli Twoja jadalnia ma służyć codziennym potrzebom, a wolisz drewno, dobrym wyborem będzie bardziej rustykalny mebel, który z wiekiem staje się lepszy, gdy nabiera wytartej patyny.

Style i kształty

Spośród wielu sposobów kategoryzowania stołów do jadalni, styl i kształt należą do najważniejszych kryteriów. Styl i kształt mają wpływ na nastrój pomieszczenia i doznania kulinarne, a także na liczbę osób, które mogą wygodnie zjeść obiad przy stole.

Prostokątny

Jest to zdecydowanie najczęstszy kształt stołu w jadalni, tradycyjny kształt, który dobrze sprawdza się we wczesnej jadalni. Prostokątne stoły są dostępne w różnych szerokościach, aby pasowały zarówno do szerokich, jak i wąskich pomieszczeń, a długość sprawia, że ​​są optymalne do dużych zgromadzeń. Wiele prostokątnych stołów ma wyjmowane liście, dzięki czemu można je łatwo dostosować do różnych spotkań, od mniejszych rodzinnych obiadów po duże imprezy świąteczne. Popularność stołów prostokątnych oznacza, że ​​dostępnych jest więcej stylów niż w przypadku stołów okrągłych lub kwadratowych.

Tradycyjny owal

Tradycyjne owalne stoły do ​​jadalni są klasyczne i piękne. Często wykonane z mahoniu lub wiśni, są rodzajem mebli, które często są przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie. Antyczne wersje można zwykle znaleźć na aukcjach i wyprzedażach nieruchomości, a nowe wersje tego stylu są sprzedawane w wielu sklepach meblowych. Owalne stoły często mają wyjmowane blaty, co czyni je bardzo praktycznymi, ponieważ rozmiar może się zmieniać w zależności od liczby osób, które musisz usiąść. Stoły owalne zazwyczaj wymagają nieco większej przestrzeni niż stoły prostokątne.

Okrągły cokół

Na stołach tego typu łatwo usiąść, ponieważ nie przeszkadzają im żadne nogi - tylko pojedynczy cokół pośrodku. Tradycyjne wersje z drewna i marmuru pochodzą sprzed setek lat, ale od tego czasu przeszły długą drogę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych (lub z połowy wieku) wersji, które mają bardziej płynny wygląd i pasują do bardziej współczesnych ustawień. Okrągły profil okrągłego stołu może również dobrze zrównoważyć pomieszczenie o kwadratowym kształcie.

Plac

Podobnie jak okrągłe stoły, kwadratowe stoły do ​​jadalni sprawdzają się dobrze w małych przestrzeniach lub tam, gdzie grupy jadalne zazwyczaj obejmują cztery osoby lub mniej. Większe kwadratowe stoły jadalne są lepsze do rozmowy niż prostokątne, ponieważ goście są bliżej i wszyscy są zwróceni ku sobie. Podobnie jak stoły owalne, większe kwadratowe stoły do ​​jadalni wymagają więcej miejsca na całej długości i szerokości niż inne typy.

Rustykalny nowoczesny

Ten styl stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Styl jest opływowy i nowoczesny (zwykle prostokątny), ale materiał jest grubo ciosany. Popularne są zużyte drewno, podobnie jak surowe materiały naturalne, takie jak łupek. Innym bardzo popularnym obecnie wyglądem jest połączenie drewna i metalu w konstrukcji stołu.

Stojak

Stoły kozłowe składają się z dwóch lub trzech kozłów, które tworzą podstawę stołu i podtrzymują długi element, który stanowi powierzchnię stołu. To bardzo stary styl stołu, który najlepiej wygląda w swobodnym otoczeniu.

Dom wiejski

Stoły do ​​jadalni w stylu wiejskim, jak sama nazwa wskazuje, są zrelaksowane i rustykalne, odpowiednie do kuchni i jadalni, które szukają stylu rustykalnego. Zazwyczaj są wykonane z sosny, często mają szorstką lub sękatą powierzchnię i mają bardzo wyluzowany charakter.

 

A co z wymiarami? Zatem...

 

Rozmiary

Rozmiar, który wybierzesz dla swojego stołu w jadalni, zależy w pewnym stopniu od jego kształtu. Okrągłe stoły sprzyjają rozmowie, ale wygodnie zmieści się na nich mniej osób niż prostokątne.

Rozmiar stołu i liczba miejsc:

Stoły okrągłe i kwadratowe:

    (91 do 122 cm): wygodnie pomieści 4 osoby
    (152 cm): wygodnie pomieści 6 osób
    (123 cm): wygodnie pomieści 8 osób

Stoły prostokątne i owalne:

    (123 cm): wygodnie pomieści 6 osób
    (244 cm): wygodnie pomieści 8 osób
    (305 cm): wygodnie pomieści 10 osób


Stoły w jadalni mają zwykle 76 cm wysokości, jednak bardzo ważne jest, aby sprawdzić to przed zakupem, ponieważ niektóre stoły są niższe. Kupując niższy stół, wybierz pasujące krzesła.

Wskazówki dotyczące wyboru rozmiaru tabeli

    Każdej osobie należy zapewnić około 61cm przestrzeni do wygodnego jedzenia.
    Jeśli końce stołu mają pomieścić obiad, minimalna szerokość stołu powinna wynosić 92cm, 122cm, jeśli od czasu do czasu spodziewasz się dwóch gości.
    Najlepiej byłoby, gdyby między krawędziami stołu, a ścianami były 92cm. Zapewnia to wystarczającą ilość miejsca na wysunięcie krzeseł do siedzenia.
    Weź pod uwagę rozkładane stoły, które można rozbudować o liście. Najlepiej jest zostawić dużo miejsca wokół stołu do codziennego użytku, rozszerzając stół w razie potrzeby podczas dużych zgromadzeń lub przyjęć.

 

W zakresie umeblowania Twojej kuchni jesteśmy do dyspozycji. Masz pytania? Zadzwoń.

Nie przegap oszałamiającego stołu jadalnego tylko dlatego, że nie ma na nim krzeseł. Twój stół i krzesła nie muszą do siebie pasować. Twoje krzesła muszą pasować do skali i stylu Twojego stołu.

Oto jak wybrać krzesła do stołu:

 

Skala

Aby zapewnić wygodę, odpowiednie skale stołu i krzeseł muszą być kompatybilne.

Jeśli mierzysz od góry do podłogi, większość stołów ma wysokość od 71 do 79 cm; najczęściej ma wysokość 76cm. Od góry siedzenia do podłogi, krzesła do jadalni mają często wysokość od 43 do 51 cm. Oznacza to, że odległość między siedziskiem a blatem może wynosić od 20 do 35cm.

Przeciętny gość uważa, że ​​odległość od 25 do 30cm jest najwygodniejsza, ale różni się ona w zależności od grubości blatu, wysokości fartucha i wielkości baru.

 

Wysokość siedzenia

Aby znaleźć wygodną odległość od wysokości siedziska do wysokości stołu, przetestuj stół (lub stoły) z różnymi krzesłami.

Możesz odwiedzić sklep meblowy z wieloma zestawami kuchennymi i jadalnymi na wystawie. Lub po prostu zwracaj uwagę na poziom komfortu podczas kolacji poza domem. Trzymaj małą miarkę w torebce lub kieszeni, abyś mógł zanotować dokładną odległość, gdy znajdziesz taką, która pasuje.

Nie mierz tylko od blatu do siedzenia. Jeśli stół nie ma fartucha, zmierz odległość od dołu blatu do górnej krawędzi siedziska krzesła. Jeśli stół ma fartuch, zmierz go od dołu fartucha do góry siedzenia.

Zwróć uwagę, czy siedzisko krzesła jest twarde, czy tapicerowane. Tapicerowane siedzenia mają tendencję do ściskania się podczas siedzenia. Jeśli wyściółka jest gruba, kompresja może być znaczna. Aby uzyskać dokładny odczyt, zmierz od góry tapicerowanego siedzenia do podłogi, gdy krzesło jest puste, a następnie poproś kogoś, aby zmierzył go ponownie, gdy siedzisz. Dodaj różnicę między nimi do idealnej odległości od stołu do siedzenia.

Wskazówka: jeśli odwiedzasz sklep meblowy, aby przetestować różne wysokości krzeseł i stołów, powiedz sprzedawcy, co robisz, aby nie straciła miejsca na liście „do góry”.

 

Szerokość i głębokość

Skala to nie tylko kompatybilne wysokości. Potrzebujesz również krzeseł, które faktycznie mieszczą się pod stołem. Jeśli tego nie zrobią, Twoi goście nie będą czuli się komfortowo i uszkodzisz stół i krzesła.

Krzesła, które umieszczasz na każdym końcu prostokątnego lub owalnego stołu do jadalni, powinny wsuwać się pod stół bez uderzania o nogi stołu lub o podstawę cokołu lub stołu na kozłach. Te wytyczne dotyczą również każdego krzesła, którego używasz ze stołami kwadratowymi i okrągłymi.

Jeśli planujesz użyć dwóch lub więcej krzeseł na każdym dłuższym boku stołu, upewnij się, że jest miejsce na wsunięcie ich pod spód, uderzając o siebie nawzajem lub o podstawę lub nogi stołu. Jeśli krzesła stykają się, goście czują się ciasno i niewygodnie blisko. To samo dotyczy okrągłych stołów; pozostaw co najmniej dwa cale wolnej przestrzeni między każdym krzesłem.

 

Wysokość ramion i pleców

Jeśli używasz krzeseł do jadalni z podłokietnikami przy jakimkolwiek stole, upewnij się, że szczyty ramion nie dotykają ani nie uderzają o spód blatu lub fartucha. Poza nieuniknionymi uszkodzeniami, jakie poniosą Twoje poręcze krzeseł, goście mogą nie być w stanie usiąść wystarczająco blisko stołu, aby wygodnie zjeść.

Ostatnim problemem dotyczącym skali przy wyborze krzeseł do stołu mikserskiego jest różnica między wysokością stołu a całkowitą wysokością krzesła. Upewnij się, że oparcia Twoich krzeseł są wyższe niż blat stołu. Im wyższy, tym lepszy, ale różnica wysokości wynosząca dwa cale to absolutne minimum. Inaczej krzesła wyglądają na przysadziste.

 

Zastosowanie tego samego odcienia do ścian i sufitu otula pomieszczenie płaszczem koloru. To podejście nie jest dla wszystkich - może sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza lub bardziej zamknięta, ponieważ na górze nie ma „klapy ewakuacyjnej” jaśniejszego koloru.

Jeśli jednak spodoba Ci się wygląd, przekonasz się, że w małym pokoju jednolity kolor wywołuje spokojny, kojący nastrój, idealny do sypialni lub kąpieli. W większym pomieszczeniu jednokolorowa obróbka ujednolica przestrzeń i zwraca uwagę na wypełniające ją wyposażenie i dodatki.

Jeśli chcesz powtórzyć kolor ściany na suficie, ale chcesz, aby wygląd był jaśniejszy, rozcieńcz farbę ścienną bielą w proporcji około 80% bieli do 20% koloru ściany. Ponieważ sufity pojawiają się w cieniu, wynikający z tego rozcieńczony kolor będzie nadal korzystnie odnosił się do koloru ściany.

Jeśli pomieszczenie ma dziwny kształt i ma wielokątny sufit, naniesienie koloru ściany na sufit może uprościć kształt i ujednolicić przestrzeń.

Sufit w tym samym kolorze wydaje się niższy, dzięki czemu pomieszczenie o wysokich proporcjach wydaje się bardziej intymne. Nakładanie tego samego koloru na ściany i sufit ułatwia również malowanie, ponieważ nie trzeba przyklejać listwy na linii sufitu.

To, czy pokażesz listwę koronową i inne wykończenia w kontrastującym kolorze, czy pomalujesz je tak, aby się wtopiły, zależy od twoich osobistych preferencji. Podkreślenie listwy akcentuje architekturę i zwraca uwagę na jej kształt.


Sufity sklepione, katedralne lub wielokątne mogą stanowić szczególny problem. Gdzie zaczynasz i kończysz kolor? Na niskich strychach praktycznym rozwiązaniem jest noszenie tego samego koloru na suficie od ściany do ściany.

Można jednak zwiększyć pozorną wysokość sufitu za pomocą niewielkiej wizualnej sztuczki: Dodaj poręcz krzesła wokół ściany na wysokości mniej więcej bioder; następnie pomaluj obszar pod poręczą krzesła na ciemniejszy odcień niż obszar powyżej.

Ręcznie malowane paski podkreślają pionowy wymiar i dodatkowo zachęcają oko do postrzegania sufitu jako wyższego niż w rzeczywistości. Ponieważ pomieszczenia na poddaszu często wpadają do naturalnego światła tylko przez jedno lub dwa okna, utrzymuj jasne kolory ścian i mebli, aby rozjaśnić przestrzeń.

Jeśli chcesz stworzyć poczucie przytulnego odosobnienia, wybierz stonowane, ciemniejsze kolory. Lub pozwól swoim meblom i akcesoriom nadać kolor w białej, odbijającej światło przestrzeni.

Jeśli masz sufit katedralny, nie czuj się zmuszony do przenoszenia jego koloru na całą podłogę tylko dlatego, że nie ma listwy korony, która definiuje górną część ściany.Cechy architektoniczne, takie jak listwy lub ramy drewniane, ułatwiają określenie, gdzie zatrzymać się i rozpocząć kolor, ale wszędzie tam, gdzie jedna płaszczyzna lub płaska powierzchnia styka się z drugą, można zmieniać kolory. Podczas malowania należy ostrożnie zakleić sufit taśmą, aby linia podziału była ostro zaznaczona i prosta; nierówna linia, na której spotykają się dwa kolory, zepsuje wygląd.

Zmieniające się kolory w miejscu, w którym ściana styka się z sufitem, skupią uwagę na przestrzeni życiowej, zamiast na strzelistej wysokości sufitu.

W pomieszczeniu ze ścianami ostro nachylonymi do sufitu, ale oferującymi więcej przestrzeni nad głową niż tradycyjne strychy, należy rozszerzyć kolor ściany na ściany ustawione pod kątem, aż do płaskiej części sufitu. Dzięki temu pokój nie będzie ciasny. W razie potrzeby dodaj listwę koronową, aby określić, gdzie kończą się ściany, a zaczyna sufit.

Kolor nie musi pochodzić tylko z farby. Jeśli podoba Ci się wygląd drewna, rozważ pokrycie sufitu boazerią.

 

Budując dla Ciebie meble pomożemy Ci dobrać najlepsze połączenie kolorystyczne.

Sufit zajmuje jedną szóstą przestrzeni w pomieszczeniu, ale zbyt często jest na nim jedynie warstwa białej farby. W rzeczywistości od dziesięcioleci biel uważana jest nie tylko za najbezpieczniejszy, ale także najlepszy wybór na sufity.

Są chwile, kiedy to naprawdę idealne rozwiązanie, ale jeśli nigdy nie bierzesz pod uwagę niczego poza zwykłą bielą, możesz przegapić okazję, aby dodać emocji i dramatyzmu do pokoju.

Sufity jasne kontra ciemne: Zasadniczo sufity jaśniejsze od ścian wydają się wyższe, a ciemniejsze - niższe. „Niższy” nie musi oznaczać klaustrofobii: wizualnie obniżone sufity mogą wywołać przytulną intymność.

Źródła światła: Podobnie jak w przypadku kolorów ścian, weź pod uwagę źródło i siłę światła, jakie otrzymuje pomieszczenie w czasie, gdy najczęściej go używasz. Jasne światło dzienne odbijające się od różowego lub błękitnego sufitu tworzy wrażenie lekkości; blask świec i lamp odbijających się w pomidorowej czerwieni tworzą bogaty blask.

Wykończenie farbą: Farba sufitowa jest zwykle płaska, ale farba w postaci skorupy jajka lub satynowego wykończenia zapewnia tylko odrobinę odblaskowego połysku - korzyść, jeśli używasz ciemniejszego koloru. Należy jednak pamiętać, że sufit musi być w niemal idealnym stanie, ponieważ farby o wyższym połysku mogą zwracać uwagę na wady powierzchni.

Kolor na suficie może poprawić charakter pomieszczenia, ale uważaj na nadmiar: w głównych pomieszczeniach mieszkalnych zachowaj prostotę wykończenia sufitu, aby nie zmęczyć się nim.

 

Białe sufity są często najlepszym wyborem do pokoju. Biel nad głową zwykle znika, więc twoja uwaga skupia się na ścianach i wyposażeniu.

Biały sufit równoważy również intensywny kolor ścian: odważnie kolorowe ściany wyglądają ostro i ostro, a sufit wydaje się wyższy. Jeśli ściany są blade, a przez to rozszerzają przestrzeń, biały sufit jeszcze bardziej otwiera przestrzeń.

W pomieszczeniach, które otrzymują niewielkie ilości naturalnego światła, biały sufit pomaga zwiększyć postrzegane oświetlenie, odbijając wszelkie dostępne światło.

Jak każdy inny element kolorystyczny w pomieszczeniu, biały sufit potrzebuje echa, czegoś, co pomoże go zintegrować ze schematem: może służyć do tego stolarka, dywan, zasłony, a nawet pościel. W przeciwnym razie pokój będzie tracił równowagę.

Który biały jest odpowiedni? Podstawowa biel sufitu może wyglądać zbyt surowo i klinicznie, ale firmy produkujące farby oferują gamę chłodnych i ciepłych bieli, więc wybierz tę z ciepłym lub chłodnym odcieniem, który chcesz wprowadzić do swojego pokoju.Zastosowanie kontrastującego koloru na suficie może radykalnie zmienić postrzeganie przestrzeni. To jak reflektor odbijający światło w dół do pomieszczenia, a jakość tego światła wpływa na jego charakter.

Pomiń zasadę, że niskie sufity wymagają jasnego koloru. Nałożyć ciemną podstawę na sufit, a następnie nałożyć na nią glazurę w tym samym kolorze. Glazura zmiękcza efekt, a połysk odbija wystarczająco dużo światła, aby sufit nie przytłaczał pomieszczenia.

Oto kilka wspaniałych kolorów do rozważenia przy suficie:

- Niebieskie niebo

- Blada brzoskwinia

- Maślany żółty

- Rumiany róż

- Ciepła opalenizna

 

Jaki wariant Wam się podoba?

Jeśli masz nadzieję zaprojektować dla siebie garderobę, ten artykuł może dać Ci motywację. Dziś uwzględniamy projekt garderoby z różnych stylów. Miejsce do przechowywania, na które tak bardzo tęsknisz, najprawdopodobniej zapewni właściwy projekt garderoby. Od samotnych dróg do zapadających się lub gładkich po nowoczesne szafy, załadowaliśmy szeroki zakres najnowszych projektów garderoby. Jednostki te dodatkowo wpływają na klimat Twojego pokoju. Nasze projekty na miarę garderoby towarzyszą różnym przydatnym funkcjom do monitorowania bałaganu. Zapoznaj się z naszymi doskonałymi projektami i znajdź zaciszną garderobę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ulepszanie domu obejmuje podstawowe, ale pomysłowe strategie aranżacji domu. Dobrym pomysłem, aby zmienić wygląd domu, jest zmiana przedpokoju na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu za pomocą przesuwnych ekranów. Jest naprawdę modny, ponieważ dodaje przestrzeni i wyglądu do Twojego pokoju, jednocześnie będąc finansowym. Towarzyszące 7 punktów skupienia pokaże Ci, dlaczego powinieneś mieć w domu wprowadzenie przesuwanego ekranu.

 

Projekty szaf do sypialni

Podczas gdy wszystkie projekty szaf do sypialni mają podobną zasadniczą zdolność, polegającą na zapewnianiu miejsca schronienia dla twoich ubrań i ozdób, sposób, w jaki wykonują swoją odpowiedzialność, szybko ewoluuje. Z wyborów w projektowaniu skrzyń, które wykorzystują formy Twojego pokoju, aby Twoja designerska garderoba stała się coraz bardziej znana.

Styl: Przesuwne wejścia na ekran są bardzo modne i nadają gustowny akcent do Twojego domu i biura. Zwiększ oszacowanie swojego domu, zapewniając mu najnowocześniejszy kontakt z jego zewnętrznymi drzwiami wejściowymi na ekranie. Ponieważ pojawiają się w niezliczonych barwach i przykładach, możesz bez wątpienia ożywić wnętrze pokoju tylko przez pojedyncze wejście do ekranu.

Wskazówki dotyczące projektowania garderoby:
  

 • Weź całkowite oszacowania. Upewnij się, że znasz budowę dachu i różne podstawy, zanim zaczniesz projektować.
 • Ciężko rzuć okiem na to, czego potrzebujesz, aby twoja szafa przypominała. Czy będzie mieć dużo półek, półek czy tylko sposoby na oddzielenie dwóch komór? Czy będzie miał sidła na szaty i worki, czy zwykłe emerytury? Czy będzie to mieszanka dwóch odcieni, czy nie, i tak dalej.
 • Zrób miejsce na stojaki, które są wysokie. Możesz przechowywać nieużywane lub nieużywane rzeczy na jakiś czas.
 • Zdecyduj, czy rozwój zostanie ukończony przez eksperta, czy będziesz musiał go wykonać bez żadnego przygotowania. W każdym razie daj robotnikowi wystarczającą szansę.
 • Możesz potrzebować miejsca na spacer w przechowalni, abyś się ubrał. Jeśli nie, zorganizuj mały taboret w dużym stopniu.

Przechowywanie wokół wezgłowia

Wokół wezgłowia można ustawić szafki do przechowywania z otwartą przestrzenią nad łóżkiem do umieszczenia dzieł sztuki na przegrodzie. Wzdłuż tych linii nie będziesz musiał patrzeć na swoje meble, gdy położysz się w łóżku.

Nowoczesne projekty szafek do sypialni

Sypialnia to jeden z najważniejszych elementów Twojego domu, a spiżarnia to nie tylko niesamowity sposób na zajęcie niewypełnionej przestrzeni w Twoim pokoju, ale także niezwykle obiektywny wybór. Niezależnie od tego, czy jesteś dekoratorem wnętrz, biorąc pod uwagę najnowsze projekty szafek, możesz nawiązać do swoich klientów, czy może jesteś po prostu kimś, kto szuka bardziej aktualnego projektu spiżarni, mamy Twojego organizatora. Zakup trochę nowych mebli to nic innego jak podstawowa czynność, wymaga poważnej energii i wysiłku.

 

Ciągłe usuwanie komarów może być frustrujące. Na szczęście, niezależnie od tego, przygotowujesz obiad czy kolację w Twojej kuchni, czy biwakujesz, czy odpoczywasz na podwórku, istnieją pewne sztuczki, których możesz użyć, aby powstrzymać nieznośne komary.


1. Uderz je trzepaczką. Miotełka na komary, zwykle wykonana z grubszego metalu lub tworzywa sztucznego niż zwykła miotełka na muchy, jest zamontowana na końcu sprężystego drutu. To dramatycznie zwiększa twoje szanse na trafienie w stacjonarny komar poprzez zwiększenie rozpędu ciosu.

 • Każdy przedmiot, który wydłuży twoją rękę, a tym samym twoja szybsza huśtawka, będzie wystarczający, jeśli nie będziesz miał swatter. Wypróbuj zwinięty magazyn lub gazetę.
 • Żadna paczka nie jest przydatna? Zabij latającego komara klaskaniem dwuręcznym. Używanie dwóch rąk jest skuteczniejsze niż jednej, ponieważ powietrze wychodzące z każdej dłoni zdmuchnie komara w przeciwną dłoń.


2. Nosić chemiczny środek odstraszający komary. Trzymanie komarów z dala od ciała to najlepszy sposób na uniknięcie ukąszeń. Używaj środka odstraszającego owady na odkrytych powierzchniach skóry i na ubraniu, gdy jesteś na zewnątrz, szczególnie w ciągu dnia. Stosując krem ​​przeciwsłoneczny, zastosuj go przed środkiem odstraszającym owady.

 • Repelenty zawierające 30% do 50% DEET (N, N-dietylo-m-toluamid) są najpopularniejszymi rodzajami repelentów i są zalecane dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy i są skuteczne przez kilka godzin. Repelenty z mniejszą zawartością DEET zapewniają krótkotrwałą ochronę i muszą być stosowane częściej.
 • Repelenty zawierające do 15% pikarydyny, które muszą być często stosowane, są dostępne w USA. Pikarydyna jest bezwonna, przyjemna w dotyku i nie uplastycznia się jak DEET. Badania wykazały, że jest tak samo odstraszający komary jak DEET i może być również stosowany u niemowląt w wieku od 2 miesięcy.
 • Chroń niemowlęta w wieku poniżej 2 miesięcy, używając nosidełka obitego moskitierą z elastycznym brzegiem zapewniającym ciasne dopasowanie, a nie repelentem.


3. Użyj repelentu na bazie oleju. Bezpieczeństwo stosowania chemicznych środków odstraszających wytwarzanych z połączenia syntetycznych chemikaliów w laboratorium zostało zakwestionowane, a zamiast tego można zastosować wiele naturalnych rozwiązań. Olej cytronelowy, olej cynamonowy i olej rycynowy są uważane za zapobiegające komarom. Większość naturalnych repelentów wymaga częstszego stosowania lub stosowania niż wersje chemiczne.

 • Olej z eukaliptusa cytrynowego jest sprzedawany jako produkt o nazwie Repel®. Repel to w 40% formuła naturalnego eukaliptusa o przyjemnym zapachu i dotyku bez właściwości plastyfikujących. Jest również skuteczny w odpychaniu kleszczy.
 • Olejek z drzewa herbacianego może być kolejnym przydatnym naturalnym repelentem. Poszukaj komercyjnych repelentów, które go zawierają.
 • Wypróbuj mydło Skin Armor Deep Woods Outdoor. Ten produkt zaowocował połączonymi wysiłkami naukowców z Australii i Chin, którzy przez ostatnią dekadę intensywnie pracowali nad znalezieniem właściwego środka chroniącego przed komarami. Jest to całkowicie naturalny produkt wykonany z grupy silnych, naturalnych olejków, który może pomóc chronić Twój organizm przed atakiem komarów podczas pracy lub biwakowania na świeżym powietrzu.

 

4. Noś luźne, pełne ubranie. Koszule z długimi rękawami i długie spodnie pomogą chronić Cię przed komarami, gdy jesteś na zewnątrz. Zasłanianie skóry to kluczowe podejście do odstraszania komarów.

 • Odzież można również spryskać repelentem zawierającym permetrynę lub inny repelent zarejestrowany przez EPA w celu zapewnienia lepszej ochrony. Nie używaj permetryny bezpośrednio na skórę.
 • Unikaj noszenia ciężkich, ciemnych ubrań w ciepłe dni. Komary przyciągają ciepłe ciała, więc zachowanie chłodu jest skutecznym sposobem na uniknięcie ukąszeń. Wydaje się również, że najbardziej lubią czarny, niebieski i czerwony.
 • Nie używaj zapachu na zewnątrz w sezonie komarów. Pot przyciąga komary, ale pocenie się może maskować skuteczniejsze atraktory komarów, takie jak perfumy.

5. Używaj moskitier, aby chronić się w nocy. Jeśli śpisz w miejscu zaatakowanym przez komary, weź moskitierę, aby owinąć łóżko lub matę tak, aby dotykała podłogi ze wszystkich stron. Jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się do środka, aby cię ugryźć, szczególnie jeśli w pobliżu znajdują się otwarte okna lub drzwi.

 • Regularnie sprawdzaj siatkę pod kątem dziur; nawet zbyt długie paznokcie mogą wyrwać w nich dziurę podczas snu.
 • Upewnij się, że podczas snu nigdzie nie dotykasz sieci.
 • Budy i inne schroniska dla zwierząt powinny być również przykryte moskitierami, gdy doświadczasz inwazji komarów.

6. Ochrona domu przed owadami. Sprawdź ekrany i napraw wszystkie, które mają w sobie dziury lub rozdarcia, które mogłyby pozwolić komarom wlecieć. Uszczelka silikonowa lub łaty na ekran działają dobrze. Użyj uszczelek pogodowych, aby uszczelnić szczeliny drzwi, szczególnie pod drzwiami. Nie ma pewnego sposobu, aby zapobiec przedostawaniu się komarów, ale podjęcie takich środków może naprawdę pomóc.

7. Pozostań w pomieszczeniu, kiedy komary wolą przebywać na zewnątrz. Zwykle wychodzą o zmierzchu, o świcie iw ciemności, więc jeśli możesz, pozostań bezpiecznie w tych porach. Kiedy wychodzisz na zewnątrz w okresach, kiedy komary są najbardziej aktywne, załóż więcej warstw, aby chronić odsłoniętą skórę.

Masz w planach zakup nowej zmywarki kompletnie nie wiesz co wybrać?  Do zabudowy czy wolnostojąca?  Zaoszczędzić czas i pieniądze i przeczytaj ten artykuł.

Zmęczony masz totalnie dość ręcznego zmywania naczyń i chcesz kupić swoją pierwszą w życiu zmywarkę?  A może jednak stara się popsuła i potrzebujesz zakupu nowego urządzenia do twojej kuchni?

Jakkolwiek by ta sytuacja wyglądała to niestety stajemy przed dość trudną decyzją. Jaką zmywarkę kupić albo działa niezawodnie przez wiele lat?  Czy lepiej wybrać model 45 cm Czy może 60 cm szerokości?  Czy lepsza jest zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

 

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm
1. Zmywarka Bosch SPV44IX00E
2. Zmywarka Bosch SPV25CX00E
3. Zmywarka Electrolux ESL4201LO

 

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm
1. Zmywarka Bosch SMV46KX00E
2. Zmywarka Siemens SN636X03ME
3. Zmywarka Whirlpool WIO 3T123 PEF

 

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm
1. Bosch SPS25CI03E
2. Beko DFS05013S
3. Bosch SPS66TI01E

 

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm
1. Bosch SMS46GI05E
2. Whirpool WFC3C26X
3. Bosch SMS50D62EU

 

 

Marmurowe i granitowe blaty są wspaniałe, ale są porowate i nasiąkną cieczami, które mogą pozostawiać plamy (nawet siedzącą wodę!). Oto kilka przepisów na okłady i rozwiązania dla majsterkowiczów, które mogą je rozwiązać. Mam również przepis na codzienne sprzątanie.

Wycieranie wielu rodzajów płynów i sosów może pozostawiać swoje ślady, w tym soki owocowe, wino, kawa, herbata, woda, ocet, oleje roślinne i oliwne, keczup, sos grillowy, rozpryski tłuszczu itp., Ważne jest, aby wycierać rozlane płyny, gdy się wyleją.

Soda oczyszczona:

 • Najpierw wymaż miejsce, aby podnieść jak najwięcej substancji.
 • Następnie spryskaj go wodą.
 • Teraz całkowicie posmaruj go pastą z sody oczyszczonej i wody (do konsystencji śmietany). Przykryj folią.
 • Pozostaw pod przykryciem przez co najmniej 24 godziny, soda oczyszczona wyschnie i usunie znaczną część plamy.
 • Po 24 godzinach usuń okład i umyj obszar łagodnym mydłem i wodą. W razie potrzeby zastosuj świeży okład.

Mąka Mydło & Płynne Mydło:

 • 1 szklanka niebielonej mąki
 • 3 TBS płyn do mycia naczyń (bez wybielacza, użyj delikatnego mydła jak Ivory lub Dawn)
  woda

  Wymieszaj mąkę i mydło, a następnie dodaj wodę, aż uzyskasz konsystencję śmietany.
  Przykryj miejsce okładem, aby miał około 1/4 ″ cala grubości i nachodził na siebie o około 1/4 ″.
  Przykryj folią przez 24 godziny.
  Zmyć okład i okolice mydłem i wodą. Jeśli miejsce nadal istnieje, ponownie zastosuj okład.


Tarcie sprayu alkoholowego:

    Wlać 1/8 szklanki alkoholu do wycierania do 0,5kg butelki z rozpylaczem. Dodaj kilka kropel płynnego detergentu do naczyń, a następnie napełnij butelkę wodą. Wstrząśnij przed użyciem. Spryskaj obszar, a następnie umyj.

 

Pad z nadtlenku wodoru:

* Ostrożnie z tym na ciemnym kolorze kamienia, „może” nieco rozjaśnić kolor. Najpierw przetestuj mały obszar.

Złóż zwitek bawełnianej gazy do rozmiaru zbliżającego się do kłopotliwego miejsca, nasyć go nadtlenkiem wodoru i wyciśnij nadmiar (chcesz, aby watek był mokry, ale nie kapał).
Nałóż podkładkę na obszar problemu, a następnie przykryj folią, oklej wszystkie krawędzie plastiku, aby uszczelnić watę. Umieść spodek lub jakiś przedmiot na podkładce, aby zwiększyć ciężar / nacisk w tym obszarze.
Pozostaw to włączone na 24 godziny, sprawdź, a następnie zastosuj ponownie w razie potrzeby.

Skrobia kukurydziana

    Lekko spryskaj destylowaną wodą, a następnie posyp grubą warstwę skrobi kukurydzianej nad tym obszarem. Pozostaw na 24 godziny lub dłużej. Wytrzyj, a następnie ponownie zastosuj, jeśli to konieczne.
    W przypadku rozprysków tłuszczu należy natychmiast posypać skrobię kukurydzianą i odstawić na około 15 minut. Umyj powierzchnię łagodnym mydłem i wodą, skrobia kukurydziana powinna bez wysiłku podnieść tłuszcz.

Wskazówki:

    Pamiętaj, aby regularnie przykrywać blaty środkiem uszczelniającym, aby w pierwszej kolejności uniknąć problemów.
    Im szybciej wycierasz i rozlewasz plamy, tym łatwiej jest zapobiegać lub usuwać plamy.
    Przed zastosowaniem metody leczenia najpierw wykonaj test, aby upewnić się, że nie wpłynie to na kolor ani wykończenie. Powinny być bezpieczne w użyciu, ale lepiej bezpieczne niż przepraszam.
    Przed zastosowaniem leczenia dokładnie sprawdź plamę. Jeśli znak nadal tam jest, ale jest jaśniejszy lub zmniejszony, wiesz, że leczenie działa. Aplikuj dalej, aż całkowicie zniknie.

Oto przepis na przyjazny dla środowiska „zielony” środek czyszczący odpowiedni do wielu powierzchni domowych

2 szklanki wody
1/2 szklanki destylowanego białego octu
1 łyżeczka czystego mydła kastylijskiego (mięta pieprzowa itp.)
3/4 szklanki nadtlenku wodoru
20 kropli olejku z drzewa herbacianego
20 kropli olejku lawendowego lub z trawy cytrynowej.

Kierunki:

    Wymieszaj wszystkie składniki w litrowej  plastikowej butelce z rozpylaczem.

Może być stosowany na powierzchniach z akrylu, płytek ceramicznych, drewna, marmuru i granitu.

Utrzymanie lodówki w czystości

Powierzchnie białych lodówek i zamrażarek wydają się przyciągać brud, szczególnie wokół uchwytów. Nawet sprzęt pokazuje odciski palców i plamienia.

Jednak możesz sprawić, że lodówka lub zamrażarka będą wyglądać jasno i lśniąco, korzystając z jednej z następujących metod:
    

 • Wyszoruj go mieszaniną równych części amoniaku i wody.
 • Przetrzyj go wodą sodową, która jednocześnie czyści i poleruje.
 • Aby uzyskać bardziej błyszczące wykończenie, umyj i spłucz powierzchnię, a następnie nałóż wosk samochodowy i wypoleruj go połyskiem czystą miękką ściereczką.
 • Poleruj dowolne chromowane wykończenia szmatką zamoczoną w spirytusie chirurgicznym.


Zachowaj szczelność

Elastyczna gumowa lub plastikowa uszczelka otaczająca wewnętrzną krawędź drzwi lodówki uszczelnia zimne i ciepłe powietrze. Podczas czyszczenia lodówki nie zaniedbuj jej. Zetrzyj zabrudzenia i zetrzyj je miękką ściereczką zwilżoną spirytusem chirurgicznym, a następnie wytrzeć uszczelkę niewielką ilością oleju dla dzieci, aby zapobiec pękaniu.
 
Szorować solą

Kiedy nowe artykuły spożywcze zostają wciśnięte do lodówki, zbyt łatwo jest wyrzucić z tyłu małą miskę resztkowego sosu, który następnie zaklinuje się pod kątem i zaczyna przeciekać. Aby pozbyć się gumowatego bałaganu, który może się pojawić, posyp go solą. Następnie zanurz podkładkę do szorowania lub gąbkę ścierną w gorącej wodzie i energicznie potrzyj plamę. Powtarzaj, aż zniknie, za każdym razem wycierając obszar mokrym ręcznikiem papierowym.

 

Pachnie lodówką

Lekcja kuwety

Jeśli ściółka dla kota jest w stanie wchłonąć naprawdę ostry zapach wydobywający się z kuwety dla kota, z pewnością może pochłonąć mniejsze zapachy, które tak łatwo powstają w lodówce. Trzymanie małej, nieosłoniętej miski z naturalną glinianą ściółką dla kota na półce lodówki pomoże zatrzymać zapachy, zanim się zatrzymają.

Dezodoryzuj za pomocą ziemniaka.

Aby zmniejszyć zapachy w lodówce, obierz surowego ziemniaka, pokrój go na pół i umieść każdą połowę na małym spodku. Połóż teraz połówki ziemniaków na różnych półkach w lodówce. Kiedy przycięta powierzchnia zmieni kolor na czarny, przytnij czarną część i wróć ziemniaka do lodówki z przywróconą mocą chłonną.
 
NAJWAŻNIEJSZA WSKAZÓWKA: BRYKIET JAKO POCHŁANIACZ ZAPACHÓW

Przechowuj trzy lub cztery brykiety z węgla drzewnego w lodówce, aby pochłonąć zapachy. Umieść je w małej siatkowej torbie na tylnej półce. Po miesiącu odśwież brykiety, ogrzewając je w ciężkim rondlu ze stali nierdzewnej, upewniając się, że kuchnia jest dobrze wentylowana. Po ostygnięciu wróć z powrotem do lodówki.

Lodówka cytrynowa

Pleśń i pleśń mogą uchwycić lodówkę i nie pozwolić jej odejść - a usunięcie ich zapachów ma drastyczne działanie. Wyciśnij cytrynę do szklanki wody i wrzuć skórkę z mieszanką. Odłącz lodówkę od zasilania i opróżnij ją (mówiliśmy, że jest drastyczna), wkładając lody i inne mrożone przedmioty do wanny, zlewu lub zamrażarki wypełnionej lodem. Następnie podgrzej wodę z cytryny do kuchenki mikrofalowej i prawie włóż do kuchenki i umieść ją w pustej lodówce. Zamknij drzwi i pozwól dezodorantowi usiąść na pół godziny. Opary cytrusów odświeżą zapach i zmiękczą wszelkie nagromadzone potrawy. Wyjmij miskę, umyj wnętrze lodówki i uzupełnij zapasy.
 
Wielkie odszranianie!
Sposoby przyspieszenia rozmrażania

Jeśli masz zamrażarkę, która sama się nie rozmraża, możesz przyspieszyć rozmrażanie, aby zamrozić lub zmiękczyć mrożone produkty. Przyspiesz proces, kierując strumień gorącego powietrza na lód za pomocą suszarki do włosów.
Inną sztuczką jest gotowanie wody w kilku rondelkach, umieszczenie ich w zamrażarce (na nóżkach, jeśli podłoga jest plastikowa) i zamknięcie drzwi zamrażarki, aby uwięzić parę. W krótkim czasie powinieneś być w stanie oderwać duże płyty lodu za pomocą skrobaczki do lodu.
Używaj piekarnika podczas rozmrażania: Jeśli masz piekarnik samoczyszczący, użyj go do przechowywania zamrożonej żywności podczas rozmrażania zamrażarki. Te piekarniki są tak dobrze izolowane, że powinny przechowywać żywność zamrożoną przez wiele godzin. Pamiętaj tylko, aby go nie włączać.

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

 

Jeśli masz dużą rodzinę, zmywanie naczyń po obiedzie jest obowiązkiem, który prawdopodobnie odkładasz do ostatniej chwili, ale trzeba to zrobić. Tutaj zmywarka staje się opłacalną inwestycją.

Zmywarki oszczędzają kłopotów z koniecznością stania nad zlewem i szorowania brudnych garnków i patelni, ale nie daj się zwieść myśleniu, że nie musisz nic robić, oprócz załadowania zmywarki i włączenia jej.

Podobnie jak wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, należy dbać o zmywarki, aby zapewnić ich płynne działanie. Łatwo jest przyzwyczaić się do zaniedbywania zmywarki, ale może to prowadzić do problemów, takich jak zatory i wycieki na dłuższą metę.

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej dbać o swoją zmywarkę, oto kilka przydatnych wskazówek:

Zeskrob resztki przed zmywaniem

Chociaż wygodnie jest po prostu włożyć naczynia bezpośrednio do zmywarki po zakończeniu jedzenia, ważne jest, aby przedtem zeskrobać talerze.

Zanieczyszczenia z naczyń mogą powodować zatkanie zmywarki, co zmniejsza skuteczność czyszczenia. Co więcej, mogą utknąć w naczyniach, gdy cykl się skończy, dzięki czemu będziesz musiał je umyć ręcznie.

Nie przeładowuj

Kuszenie napełniania zmywarki po brzegi może być kuszące, ustawiając na sobie kubki i miski, szczególnie jeśli masz dużo brudnych naczyń, ale nie jest to zbyt praktyczne.

Zbyt ciasne spakowanie zmywarki oznacza, że ​​garnki i patelnie nie zostaną dokładnie wyczyszczone i prawdopodobnie okaże się, że po zakończeniu cyklu niektóre nie zostały w ogóle wyczyszczone.

Lepiej jest wygodnie napełnić zmywarkę, a następnie umyć ręcznie pozostałe kubki i talerze.Przed uruchomieniem zmywarki użyj gorącej wody

Przydatną sztuczką jest to, że przy pierwszym uruchomieniu cyklu zmywarki woda będzie zimna, więc wcześniej uruchom kran z ciepłą wodą, aż będzie gorąca w dotyku.

Zmocz naczynia gorącą wodą przed włożeniem do zmywarki. Gorąca woda rozmiękczy zaschnięte resztki jedzenia.Oczyść filtr i uszczelki

Chociaż zmywarka zmywa, zmywarka również musi być czyszczona co jakiś czas.

Z czasem kawałki jedzenia i brud zaczną się gromadzić i mogą powodować problemy z czyszczeniem, jeśli pozostawisz je bez nadzoru.

Pod dolnym opryskiwaczem na dole zmywarki znajduje się taca, którą zwykle można wyjąć. Po wyjęciu tacy znajdziesz jedzenie, które nie wyszło z rynsztoka.

Jeśli tacę można całkowicie wyjąć, umyj ją w zlewie i użyj ręcznika papierowego, aby zebrać resztki jedzenia z syfonu zmywarki.

Co kilka miesięcy należy również czyścić gumowe uszczelki zmywarki, ponieważ mogą one również gromadzić brud i bakterie. Samo przetarcie ich ściereczką pomoże utrzymać je w doskonałym stanie.

Macie już modną kuchnię swoich marzeń? ;)

 

Tak czy nie to i tak zachęcamy Was do wypieków cukierniczych, ponieważ jest już na rynku sporo owoców, np truskawki.

 

Ciasto z owocami z 4 składników w 50 minut.

Nasze ciasto z owocami możemy robić przez całe lato.

Obecnie do dyspozycji mamy truskawki, a później możemy zastąpić je wiśniami, malinami itd.

Zatem, bierzemy pół kg truskawek, gnieciemy kruszonkę, robimy ciasto i do piekarnika.

Przygotowanie ciasta 20 min, czas pieczenia 30 minut.

Składniki:

 • 500 gram mąki
 • kostka masła
 • 200 gram cukru

Owoce:

 • jabłka,
 • truskawki,
 • maliny,
 • borówki,
 • śliwki,
 • jagody,
 • morele,
 • dowolne inne.

 

Możecie mieszać owoce w różnych kombinacja i proporcjach.

Używajmy naszych owoców, nie cytrusowych.


Sposób przygotowania:

Mąkę, masło i gruboziarnisty cukier zagnieć na kruszonkę – powinna przesypywać się przez palce.

Owoce kroimy w cienkie plasterki.

Formę smarujemy masłem, wykładamy owoce

Posypujemy owoce kruszonką i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 200 stopni na około 30-40 minut.

Ciasto z owocami można serwować nawet na ciepło z bitą śmietaną i lodami albo kiedy już ostygnie.

Smacznego! :)

 

Podczas degustacji odwiedź naszą galerię https://dmkuchnie.pl/realizacje-domino.html

Kuchnia po Koronawirusie to problem, o którym nie możemy przestać myśleć. Ta pandemia, która zmieniła cały nasz świat i normalność, jak ją znaliśmy, uwidoczniła serię standardów higienicznych, które - choć zawsze istniały - dziś stanowią idealną pożywkę do wzmocnienia.

Jednak poza zwykłym gotowaniem, sprzątaniem okolicy lub rygorystycznym myciem żywności, podstawowa praktyka jedzenia i wykonywania wszystkich tych czynności jako rodziny jest, zdaniem ekspertów, ważna w czasach izolacji.

Ale jak wyglądałoby nasze późniejsze życie? Jaka powinna być dynamika w szczególnie zatłoczonym pomieszczeniu i takiej potrzebie czystości po ustabilizowaniu się pandemii? Są to pytania, które zadają sobie zarówno architekci, epidemiologowie, jak i głowy gospodarstw domowych. Tutaj udostępniamy kilka odpowiedzi.

Co nastąpi po kwarantannie?

Wiele stron poświęconych architekturze już mówi o tym, co stanie się ważne w zakresie projektowania przestrzeni po zakończeniu kryzysu COVID19. Przestrzenie z dużymi oknami, dzięki czemu światło słoneczne i wiatr mogą swobodnie przepływać, budynki o mniejszej liczbie pięter i których windy i drzwi mogą być obsługiwane przez smartfony oraz domy z większymi pokojami i kuchniami, to tylko niektóre z funkcji, które zostaną wykorzystane w konstrukcjach po koronawirusie.

Koronawirus wpłynie na wszystkie dziedziny życia, a także na nasze własne domy, w odniesieniu do bezpieczeństwa i ochrony ludzi, z którymi mieszkamy, a także w stosunku do tych, którzy pracują w naszych domach lub odwiedzają nas. Odtąd kuchnia będzie najważniejszym obszarem domu. Przestrzeń zwana „sercem domu” wykazała - w dniach uwięzienia - że jest to miejsce, które zapewnia spokój, stabilność i sprawia, że ​​czujemy się dobrze, ponieważ jest tam, gdzie spędzamy czas z rodziną, więc uważa że dzięki temu architekci postawią na lepsze projekty kuchni.


Dynamika higieny

Obecny lub przyszły projekt kuchni to nie wszystko. Ta pandemia sprawiła, że ​​zastanowiliśmy się również nad ważnością przestrzegania standardów higieny w domu, a zwłaszcza właśnie w kuchni.

Oprócz powrotu do świętego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po powrocie do domu, podczas tej pandemii dowiedzieliśmy się, jak ważny jest czas i forma, jeśli chodzi o tę prostą czynność. W rzeczywistości wspaniali szefowie kuchni są jak chirurdzy, myją ręce przed „działaniem” w kuchni. Zatem mycie rąk metodycznie i przez co najmniej 20 sekund jest doskonałą praktyką, która pozostanie w kuchni po koronawirusie.

Ale jakie inne rzeczy zmienią się w naszej kuchni po tej pandemii?

Tutaj jest kilka z nich:

Czyszczenie przed i po gotowaniu. Jeśli przed kryzysem koronawirusa kuchnia zażąda ciągłego czyszczenia, pójście dalej będzie traktowane prawie jak sala operacyjna. Powszechnie wiadomo, że wśród obecnych zaleceń jest dezynfekcja powierzchni przed przygotowaniem posiłków i po ich wykonaniu. Sugeruje się nawet stosowanie produktów o właściwościach antybakteryjnych i specjalnych mydłach w tym pomieszczeniu w domu.

Wybór przyborów kuchennych. Chociaż wydaje się, że nic nie zastąpi drewnianej łyżki do gotowania, po pandemii bardzo prawdopodobne jest, że naczynie to zostanie zapomniane, ponieważ drewno jest porowatym materiałem, który z łatwością może przechowywać mikroorganizmy.

Zapotrzebowanie na zmywarkę wzrośnie. Dzięki funkcjom dezynfekcji i suszenia zmywarka staje się najbardziej docenianym urządzeniem w domu. Zalety, takie jak oszczędność wody i energii, zwiększą możliwość potencjalnego zanieczyszczenia naczyń, sztućców i naczyń.

Używanie więcej niż jednego ręcznika kuchennego. Ta praktyka nie tylko zapobiega skażeniu krzyżowemu, ale także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.

Korzystanie z podłączonych urządzeń. To się zmieni w domu i na zewnątrz. Lęk przed infekcją zmniejszy odporność niektórych na używanie i instalowanie inteligentnych systemów w kuchni.

Zdecydowanie w przyszłości kuchnia będzie przestrzenią zupełnie inną niż taką, jak obecnie ją postrzegamy po Coronavirusie.

Pomóż nastolatkowi zagrać w fajne gry

Dla nastolatka najważniejsze jest bycie „cool” i możesz pomóc mu osiągnąć spokój w sypialni dzięki sprytnym wyborom wnętrz. Mała i wąska sypialnia może być maksymalnie wykorzystana dzięki dobremu wyborowi mebli i wyposażenia. Wymiary pomieszczenia uniemożliwiają wychylenie drzwi szafy? Dylemat przechowywania rozwiążemy za pomocą szafy z przesuwanymi drzwiami. Dodano dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci otwartych półek otaczających szafę. Odblaskowy sufit podwieszany dodatkowo podniesie wysokość pomieszczenia. Chłodna miętowa zieleń wykonana w bloku na drzwiach przesuwanej szafy sprawia, że ​​poza tym nijaki pokój wygląda świeżo i stylowo. Co więcej, zieleń mocno zyskuje na popularności w 2020 roku, co czyni ją idealnym wyborem do sypialni nastolatka.

Pozostań z motywem

Tematyczne pokoje mogą być przyjemnością w projektowaniu wnętrz. Traktuj przesuwane drzwi szafy jak płótno do pracy i stwórz nieoczekiwany element zaskoczenia. Tematyczny pokój jest w pełni zgodny z marzeniami wystroju jego szalonego piłkarza. Przesuwne drzwi szaf są zaprojektowane w taki sposób, że po zamknięciu mają znajomy wzór piłki nożnej - zwany ściętym dwudziestościanem. Linie wzoru kontynuują się na strychu, a wystrój piłki nożnej rozszerza się na inne części pokoju.

Przesuwne szafy zwiększają wartość zarówno funkcji, jak i stylu.

Nasz przewodnik ma za zadanie pobudzić Waszą wyobraźnię.

Nie będziemy tutaj wizualizować tego, o czym piszemy. Postaramy się zrobić to w taki sposób, aby w Waszych umysłach zakiełkowało nowe, dotychczas nie odkryte.

Dokonywanie wyborów dekoracyjnych może zmienić życie. Praktyczne wybory projektowe mogą poprawić jakość codziennego życia, a atrakcyjny estetycznie wystrój może zmienić energię przestrzeni prowadząc do mniej namacalnego, ale znaczącego wpływu.

Szafy z przesuwanymi drzwiami są jednym z takich wyborów dekoracyjnych, które mogą dodać ogromną wartość, pod względem funkcji i stylu. Ponieważ takie drzwi przesuwają się po kanałach, nie potrzebują przestrzeni, aby się otworzyć, jak drzwi wahadłowe, co czyni je idealnym rozwiązaniem do przechowywania małych sypialni i pokoi lub korytarzy o ograniczonej przestrzeni. Ponadto dzięki szerokiej gamie materiałów, wykończeń i wzorów, w których drzwi przesuwne są dostępne lub w których można je zaprojektować, walory estetyczne mebli są praktycznie nieograniczone. Przeczytaj nasz przewodnik na temat pomysłów na przesuwane szafy w 2020 roku, aby dokonać właściwego wyboru dla swoich mebli. A kto wie, dokąd zaprowadzi Cię decyzja? Przeczytaj dalej nasz artykuł ;)

Po każdym użyciu umyj całkowicie granitowy zlew. Płukanie zlewu może zapobiec wysuszeniu i stwardnieniu żywności i innych zanieczyszczeń na powierzchni granitu, a wycieranie go do sucha może uchronić zlew przed minerałami występującymi w wodzie z kranu.

 • Trzymaj ręcznik z mikrofibry lub inną miękką ściereczkę w pobliżu zlewu, abyś mógł z łatwością go zetrzeć po użyciu.
 • Zastosowanie zabiegów zawierających preparat do czyszczenia granitu może być również wykorzystane do dodatkowej ochrony i ulepszenia.

Natychmiast usuń plamy. Granit to porowaty kamień, więc im szybciej wyczyścisz plamę, tym lepiej. Spróbuj zmazać świeżą plamę zamiast pocierać ją, aby nie rozprowadzić jej na większym obszarze.

Natychmiast usuwaj rozlane alkohol i cytrusy, ponieważ mogą one zmatowić lub wytrawić powierzchnię granitu.

Usuwanie trudnych plam

Wymieszaj pastowy roztwór wybielacza w proszku i nadtlenku wodoru. Oba te produkty można kupić w sklepach dla majsterkowiczów lub sklepach ze sprzętem i można je łączyć, tworząc „okłady”. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na wybielaczowym opakowaniu proszku, aby wymieszać go z odpowiednią ilością nadtlenku wodoru. Wymieszaj je razem w jednorazowym pojemniku, takim jak stary pojemnik do przechowywania żywności, którego już nie potrzebujesz.

Nadtlenek wodoru to naprawdę delikatny, ale skuteczny środek czyszczący, który nie matowi twoich granitowych powierzchni. Po prostu pamiętaj o ponownym zamykaniu granitu co 1 lub 2 lata, aby wszystko było czyste i lśniące.
Powstała mieszanka powinna być gęstą pastą, prawie konsystencją masła orzechowego. Niektóre przykłady wybielacza w proszku obejmują kredę w proszku, biały tynk formujący i talk.

Nałóż pastę bezpośrednio na poplamiony obszar zlewozmywaka granitowego. Użyj szpachelki lub starej drewnianej lub plastikowej szpachelki, której nie musisz już używać. Warstwa pasty nałożonej na plamę powinna mieć grubość około pół cala (około 1,25 cm).

Jak czyścić zlew granitowy sposób nr 1

Granit jest obecnie popularnym materiałem używanym do zlewów, ponieważ dodaje Twojej kuchni zarówno trwałości, jak i elegancji. Umywalki wykonane z granitu często pokryte są szczeliwem, który chroni kamień naturalny i materiały przed zarysowaniami i erozją. Podczas czyszczenia zlewozmywaka granitowego, bez względu na to, czy usuwasz plamy z twardej wody, usuwasz trudne plamy, czy po prostu wykonujesz regularną konserwację, musisz stosować delikatne metody, aby nie uszkodzić ani odbarwić szczeliwa lub powierzchni.

Wybierz nieścierną gąbkę do szorowania i odpowiedni środek czyszczący. Wiele gąbek będzie miało tę powierzchnię do szorowania po jednej stronie lub można je kupić samodzielnie. Nie używaj szorstkich materiałów, takich jak wełna stalowa, które mogą uszkodzić wykończenie zlewozmywaka granitowego. W przypadku środków czyszczących powierzchnie granitowe wymagają formuł o neutralnym pH. Niestety preparaty o neutralnym pH nie są w stanie usunąć osadów mineralnych i plam z twardej wody. Z tego powodu potrzebujesz granitu do usuwania zabrudzeń i osadów mineralnych. Zachowaj ostrożność, ponieważ wiele produktów do usuwania twardej wody NIE jest bezpiecznych dla granitu.

Wiele osób myli style rustykalne i wiejskie i jest prosty powód tego zjawiska. Te dwa style bez wątpienia zawierają wiele takich samych motywów dekoracyjnych i motywów, więc jest ich wiele.

To powiedziawszy, wciąż istnieje wiele różnic między tymi dwoma stylami.

Na początek kuchnie wiejskie mają znacznie szerszy zakres elementów wystroju.

Zawierają one styl zwykły, formalny, wiejski domek, wiejski i angielski. Wszystkie te style projektowania różnią się od rustykalnych wzorów wiejskich.

Rustykalne kuchnie mają wąsko zdefiniowane elementy wystroju, które różnią się nieznacznie w zależności od regionu.

Chcesz uzyskać mieć świetnie wyglądająca kuchnię w naturalnym stylu? Naturalne materiały i proste kolory to świetne miejsce na rozpoczęcie, a ich dodatkową zaletą jest łatwość dostosowania do zmieniających się upodobań.  Fajnie jest zobaczyć, jak projektanci wykorzystują te zwykłe składniki, aby stworzyć tak szeroką gamę charakterystycznych i atrakcyjnych stylów kuchennych. Tutaj drewniane elementy wyróżniają się na tle białych ścian i kamiennych podłóg w towarzystwie kominka. Słodka i prosta kuchnia z dużą ilością schowków, ozdobiona oknem, przez które możemy podziwiać piękny widok.

Realizacja wykonana jak zawsze z wysoką detalicznością i dbałością o szczegóły. Wszystkie spasowania zostały wykonane bardzo dokładnie.  Rozmieszczenie ciemnych elementów celowo zostało zaprojektowane w sposób, który tworzy wrażenie losowości umiejscowienia na całej powierzchni zabudowy.

W naszej firmie powstaje sporo mebli o wysokim połysku, które w miejscach przeznaczenia należy codziennie czyścić, aby wyglądały idealnie i elegancko. Przez lata czyszczenia naszych mebli lakierowanych wymyśliliśmy, metodą prób i błędów, najszybszy i najskuteczniejszy sposób dbania o meble o wysokim połysku - przy okazji niniejsze instrukcje dotyczą nie tylko błyszczących wykończeń, ale także matowych wykończeń lakierowanych.

Od ponad 20 lat e-ściereczki zmieniają sposób czyszczenia gospodarstw domowych - używając tylko wody.

Dzięki produktom E-Cloth możesz dokładnie czyścić bez użycia środków chemicznych. Objętość włókien e-tkaniny narysowanych na powierzchni zapewnia głębsze czyszczenie niż czyszczenie chemikaliami. Ich 480 000 włókien na cm2 daje im ogromną moc czyszczenia. Włókna rozpadają się, wychwytują i usuwają tłuszcz, brud i bakterie przy użyciu samej wody. Powierzchnie są czyszczone tak skutecznie, że pozostają błyszczące.
Używając wysokiej jakości włókien, konstrukcja każdej tkaniny jest specjalnie dobrana do końcowego zastosowania tkaniny - w zależności od wielkości włókien, sposobu ich przetwarzania, gęstości i prędkości absorpcji. Łatwo przewyższają tradycyjne tkaniny i inne tkaniny wykonane z podobnych, ale niższej jakości włókien.

Dobre oświetlenie czyni cuda - dla twojej cery, nastroju i tak, dla Twojej kuchni. W domu nie ma miejsca, które wymagałoby bardziej doskonałego planu oświetlenia niż kuchnia. Na początek musisz zobaczyć, co robisz (noże! ogień! gorące patelnie!). Kuchnia to także serce domu. To miejsce, w którym prawdopodobnie zaczynasz dzień (musisz wypić filiżankę kawy, zanim wysłuchasz, spojrzysz lub porozmawiasz z kimś, mam rację?). To miejsce, w którym powstają jedne z najlepszych wspomnień - pieczenie ciasteczek, przygotowywanie specjalnej urodzinowej kolacji (z ciastem!), kontynuowanie przerwanej rozmowy telefonicznej od miejsca, w którym skończyłeś z najlepszym przyjacielem przy lampce wina. To spore oczekiwania, ale kuchnia musi być praktyczna i wyglądać niesamowicie.

Nie można tu za ciemno (ha!), ale elementy oświetleniowe w kuchni są mocniejsze niż w przypadku wielu innych dekoracji domu. Aby właściwie oświetlić wszystkie cenne momenty powyżej, pamiętaj, że instalowanie opraw oświetleniowych często wymaga elektryka (czytaj: droższe i trwałe niż, powiedzmy, taniocha), więc chcesz to zrobić dobrze. Na szczęście dla właścicieli domów, opcje oświetlenia są pozornie nieograniczone - wisiorki, kinkiety, żyrandole, pod ladą, wpuszczone, szyny, lampy - z opcjami stylu gazylliony i przedziałami cenowymi do wyboru.

Wyspa kuchenna często ma sporą płytę blatu, dzięki czemu można ją strategicznie wykorzystać do rozjaśnienia przestrzeni lub dodać szczegóły uzupełniające czyste białe elementy w innym miejscu w pokoju. Dodaj kontrast, wybierając inny materiał niż użyty do blatów. Jest całkiem prawdopodobne, że wyspa będzie miejscem, w którym odbywa się dużo przygotowywania i rozrywki, więc w zależności od tego, jak planujesz korzystać z samej wyspy kuchennej, pomyśl o materiale i jak wysokim jest utrzymaniu.

Bardziej niż kiedykolwiek, nowoczesny projekt mieszkaniowy obejmuje przestrzeń do zabawy i gromadzenia się w kuchni. Aby pomieścić rodzinę i gości, oprócz szefa kuchni wyspa kuchenna odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu kuchni. Wyspa jest także dogodną lokalizacją, w której można schować niektóre z udogodnień, jakich można oczekiwać w nowoczesnym domu. Dzięki piekarnikom parowym, szybkim piekarnikom, podgrzewanym szufladom i lodówkom do wina, które rywalizują o najlepsze miejsce w kuchni, dodatkowy zestaw szafek jest cenną częścią umeblowania kuchennego. Jednocześnie funkcja wyspy kuchennej jest również funkcją równoważącą, a urządzenia nie powinny kolidować z siedzeniami dla gości i miejscem do serwowania wędlin. Ponieważ wyspa może odgrywać różne role w kuchni, stała się strategicznym elementem naszego projektu mieszkaniowego.

Oto niektóre z bardziej powszechnych funkcji i celów, które wyspy kuchenne pełnią dziś w większości gospodarstw domowych.

 • W zależności od układu kuchni może brakować miejsca na blat do przygotowywania posiłków.
 • Dodatkowe miejsce do przechowywania.
 • Stół do jadalni lub część wypoczynkowa.
 • Drugi zlew.
 • Kuchenka.

Przebudowa kuchni jest jednym z najczęstszych obecnie projektów remontowych w domach, a także może mieć znaczący wpływ na wartość odsprzedaży.

Ponieważ przeciętny właściciel domu wyda dziesiątki tysięcy złotych, przeprowadzając poważną przebudowę kuchni, ważne jest, aby zrobić to dobrze. Jak to osiągasz? Mamy przemyślanych wiele pomysłów na białą kuchnię, aby uprościć proces projektowania.

Błyszcząca czerń i czerwień ceglasta. Modna kuchnia w ciemnych barwach zrealizowana w tym roku w Warszawie.

Ciemność nie jest pierwszym motywem, który przychodzi na myśl podczas projektowania kuchni. Stereotypowe założenia dotyczą białych i jasnych kuchni, do których pasuje jasne drewno w kolorze naleśników śniadaniowych. Nasza realizacja przestrzeń do gotowania, rozrywki i jedzenia należąca do najseksowniejszych wnętrz. Wszystkie ujawniają się w odcieniach czerni, brązu i ceglastej czerwieni dodając to, czego białe kuchnie nie mogą - uwodzicielski urok, który jednocześnie podkreśla elegancję i wyrafinowanie. Rzuć okiem na niektóre genialne wnętrza o ciemnej stylistyce, aby zobaczyć, czy może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Podczas projektowania kuchni do nowego niestandardowego domu lub remontu istniejącej kuchni należy podjąć wiele decyzji. Zbadanie wszystkich opcji i podjęcie decyzji, który styl jest najbardziej „Twój” przed rozpoczęciem fazy projektowania, sprawi, że cały proces będzie mniej stresujący.

Słyszeliście wyrażenie „wszystko oprócz zlewu kuchennego”, prawda? Kiedy zaczniesz zawężać wybór, nie zapominaj, że wybrany przez ciebie zlew może naprawdę wpłynąć na wygląd Twojej nowej kuchni. Ale jaki styl zlewu jest dla Ciebie najbardziej funkcjonalny i pozwoli osiągnąć pożądany wygląd? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o 6 najpopularniejszych stylach zlewów, które należy wziąć pod uwagę w nowej kuchni.

Nadal gotujesz, czy mieszkasz w kuchni?

Zmiana dynamiki i stylu życia współczesnych właścicieli domów stawia kuchnię w sercu domu - tworząc nowy styl aranżacji na otwartej podłodze i płynnego ruchu między różnymi strefami funkcjonalnymi. Stylowy i modny przykład tego, jak płynna sekwencja pokoi tworzy wygodną przestrzeń życiową, która oferuje intrygujące rozwiązania projektowe dla wielowymiarowego stylu życia to kuchnia w centrum domu.

Koncepcja składa się z otwartej, przypominającej piastę konstrukcji „kuchni mieszkalnej” oznaczonej jasnożółtymi powierzchniami i kolumnami z płytek metra, otaczającymi woluminy ze stali nierdzewnej. Ten stylowy domowy element jakim jest kuchnia, jest umieszczony pośrodku praktycznej sekwencji pomieszczeń mieszkalnych: wygodna strefa wypoczynkowa, wesoła jadalnia i nowoczesny minimalizm do pracy w biurze. Modne designerskie elementy meblowe dopełnia reszty. skomponują się z armaturą znanych marek, to samo w strefie pracy, w kuchni można umieścić wolnostojącą kuchenkę i zwinny transformujący stół kuchenny, który staje się blatem lub ławką w zależności od potrzeb mieszkańców.

Nadchodzi wiosna, trwa koronawirusowy klimat, ale kiedy patrzy się w przeszłość na inspiracje, z nadzieją na nowe zastanawiamy się, co przyniesie nowy sezon? Jednym z trendów, który wywarł silne wrażenie na branży modowej, a teraz także w aranżacji wnętrz, jest blask nocnego klubu dyskotekowego z lat 70. w połączeniu z luksusem, aksamitną miękkością i podłużnymi woluminami z lat 80. Ale oprócz nostalgicznej wskazówki, te artystyczne wrażenia niosą, co nas czeka? Co przyniesie ta funkcja? Jak my (i nasze środowisko domowe) zmieniamy się i ewoluujemy?

Będąc optymistami, oczekujemy, że nadchodzący sezon 2020-2021 przyniesie bardziej ekologiczne i zrównoważone inicjatywy, które zagwarantują wyjątkowe piękno i styl, ale bez szkodliwych konsekwencji dla przyrody. Jednym z najbardziej ekscytujących perspektyw i przykładów na nadchodzący 2021 r. Są innowacyjne eksperymenty przemysłu i projektantów w celu stworzenia niezwykłych i nowych materiałów w oparciu o recykling, alternatywne technologie i dobrze zrównoważone podejście do natury i technologii.

Białe umywalki od dawna są filarami łazienkowymi, a ten sam ponadczasowy wygląd dobrze pasuje do kuchni, bez względu na to, czy wybierzesz klasyczny biały zlew, czy bardziej modny element, taki jak zlewozmywak wiejski. Jeśli zazwyczaj masz problemy ze zlewem (rzucanie garnkami i naczyniami), lepszym wyborem może być stal nierdzewna. W przypadku białych zlewów najlepszym rozwiązaniem może być szamot. Materiał jest odporny na zarysowania, plamy, odpryski, a czyszczenie jest proste (wystarczy użyć mydła i wody). Żeliwne powlekane emalią to kolejna dobra opcja dla trwałych białych umywalek, ale zwykle jest cięższa, więc upewnij się, że szafki wytrzymają ciężar.

Modne szafki kuchenne w 2020 roku - Jakie kolory wybrać?

Jako jeden z (jeśli nie najważniejszy) pokój w domu, kuchnia może być przytłaczającą przestrzenią do dekoracji. Z wielu powodów kuchnie muszą być jednocześnie kojące, stylowe, czyste i wygodne, co prowadzi wielu właścicieli domów do wszechobecnej, całkowicie białej kuchni. Ale w tym roku niektórzy projektanci przewidują zmianę barw, a więcej właścicieli domów zdecyduje się urozmaicić wszystko od odważnych, dramatycznych odcieni po nowe neutralne kolory. A gdzie jest najłatwiejsze miejsce, aby wprowadzić do kuchni dawkę zmieniającej kolory gry? Szafki - oto siedem wschodzących modnych odcieni, którymi obecnie możemy pokryć drzwiczki szafek kuchennych.


Ciemnoniebieski
Zyskuje szczególną uwagę jako odcień dla kuchni. Ponieważ coraz więcej właścicieli domów skłania się ku bardziej nastrojowym odcieniom, granat jest solidnym punktem wyjścia: jest tak neutralny jak biel lub szarość, dzięki czemu dobrze komponuje się z różnorodnymi kolorami, teksturami i stylami, ale wnosi nieco więcej dramatyzmu i zainteresowania.

6 Inteligentnych i modnych sposobów organizacji Twojej kuchni


Ponieważ obecnie spędzamy większość czasu w kuchni, pomyśleliśmy, że przyda się kilka wskazówek organizacyjnych. Sprawdź 6 inteligentnych i modnych sposobów na zorganizowanie kuchni i spraw, aby ten senny pokój był idealną przestrzenią do gotowania i cieszenia się czasem:

1. Dodaj swoje owoce i warzywa do modnych misek

Porusz wyobraźnią  i użyj owoców i warzyw, które trzymasz poza lodówką. Dodaj je do blatów kuchennych, półek lub zrób z nich środkowy element zamiast elementu dekoracyjnego lub wazonu z kwiatami. Dodaj swoje marzycielskie owoce do drewnianych misek do kuchni wiejskiej lub w złotych do glam. Jeśli warzywa umieścisz we wspaniałych tkanych koszach, pokochasz atmosferę bazarową tego pomieszczenia.

2. Wyeksponuj swoje najpiękniejsze naczynia i szklanki

Ponieważ otwarte półki są teraz całkiem fajne, wybierz je do swojej kuchni. Są również bardzo praktyczne, dzięki czemu lepiej widać wszystkie posiadane naczynia. Tak więc, na tych uroczych półkach dodaj najładniejsze potrawy, które masz, najpiękniejsze talerze lub kubki i pozwól im stać się elementami sztuki i gwiazdami Twojej kuchni.

Prostota dzięki tej klasycznej kombinacji.

Monochromatyczna kuchnia stanowi wyrazisty styl i pozwala wybierać detale na pierwszy plan, niezależnie od tego, czy chodzi o kolor szafki kuchennej, metaliczne oświetlenie, marmurowe blaty kuchenne czy oszałamiającą ofertę urządzeń. Otwarta przestrzeń na dużą skalę wymaga wykończenia wielkoformatowego i minimalnego upiększenia.

Styl ponadczasowy, odważny i elegancki.

Nowoczesne trendy w projektowaniu ogólnie wskazują na całą biel jako paletę kolorów kuchni. Ale co na przeciwległym końcu spektrum? Czołowi projektanci wnętrz zaczynają upowszechniać czerń w naszym domu tak samo jak w naszych szafach.

Ta oszałamiająca czarno-biała kuchnia jest praktycznie bielą, przyprawioną odrobiną czerni. Rezultatem jest elegancka, jasna przestrzeń.

W erze dezynfekujących ściereczek i aerozoli wylatujących z półek z powodu nowatorskiego koronawirusa, który powoduje potencjalnie ciężką chorobę układu oddechowego, COVID-19, wszyscy mamy obsesję na punkcie czyszczenia. Wirus może przebywać na powierzchni przez wiele godzin lub dni, a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) nazywa czyszczenie i dezynfekcję „najlepszą praktyką” w celu zmniejszenia ryzyka. .


Ale gdzie i jak należy sprzątać? Skoncentrujmy się na obszarze twojego domu, w którym występuje wiele interakcji międzyludzkich i wiele gładkich powierzchni, które są bardzo dotykające (i dlatego mogą zawierać wirusy): kuchnia.


Obszary w kuchni, które należy regularnie czyścić i dezynfekować

Skoncentruj się na powierzchniach dotykowych. Jeśli często korzystasz z kuchenki mikrofalowej, jest to bardzo "dotkliwe". Oto, co CDC twierdzi, że jest często dotykane. Oto, gdzie można je znaleźć w kuchni:

 • Stoły (w tym stół kuchenny i blat)
 • Krzesła z twardym oparciem (na przykład krzesła kuchenne wokół stołu, na którym jesz obiad)
 • Klamki
 • Włączniki światła
 • Piloty (Czy używasz swojego do oglądania telewizji z kuchni?)
 • Uchwyty (Skoncentruj się na uchwycie lodówki, uchwytach na szufladach, do których zawsze wchodzisz, takich jak szuflada na sztućce, uchwyt mikrofalowy, piekarniki i uchwyty piekarników na blacie itp.)
 • Zlew (nie tylko sama umywalka, ale także kran z wodą).

W oparciu o materiały dostępne w internecie przygotowaliśmy ten materiał. Pragniemy nadmienić, że może się zdezaktualizować na skutek poznania przez naukę nowych faktów dotyczących wirusa. Sugerujemy przeprowadzanie własnego researchu w internecie w związku z tym tematem.

 

Rodzinne posiłki mają długą tradycję zwiększania poczucia bliskości i dobrego samopoczucia, rzeczy, które są ważniejsze niż kiedykolwiek podczas pandemii koronawirusa. Ale kluczem jest przygotowanie tych posiłków w czystej kuchni wolnej od koronawirusa.

Jak powiedział epidemiolog z University of Michigan, Aubree Gordon, HuffPost: „To naprawdę stresujące czasy dla wszystkich. Chyba że ktoś w domu jest chory, sugerowałbym, aby ludzie jedli razem posiłki rodzinne. ”

Oznacza to więcej gotowania i czyszczenia. Nawet jeśli nie zgromadzisz się przy stole, prawdopodobnie wszyscy będą wchodzić i wychodzić z kuchni przez cały dzień, jedząc i pijąc napoje.

Oto kilka porad ekspertów na temat utrzymywania czystości i bezpieczeństwa kuchni w tym czasie. Pamiętaj, że ta rada dotyczy tylko gospodarstw domowych, w których wszyscy są obecnie zdrowi i wolni od COVID-19, choroby wywoływanej przez wirusa.
Należy czyść kuchnię więcej niż raz dziennie.  „Ponieważ wszyscy pracują i uczą się teraz w domu, będziesz musiał czyścić kuchnię kilka razy dziennie. Dobra wiadomość to inteligentne, ukierunkowane działania higieniczne ”- powiedział Brian Sansoni, starszy wiceprezes ds. Komunikacji w American Cleaning Institute. Istnieją pewne dowody w symulowanych eksperymentach - takich jak ten opublikowany przez New England Journal of Medicine - że koronawirus może pozostać zdolny do życia przez wiele godzin lub dni na powierzchni i możliwe, że ktoś nieświadomie wprowadził go do domu.

Mówiąc o trendach zdrowej żywności, weź pod uwagę wodę, którą pijesz lub kupujesz w sklepie. To powinno być dla ciebie równie ważne. Dlatego warto rozważyć wbudowany dozownik wody filtrowanej. Idealny do intensywnego życia rodzinnego lub artysty. Dogodnie zlokalizowany w wielu częściach domu, takich jak kuchnia, pokój błotny, przestrzeń życiowa, a może główna sypialnia? Ta samoobsługowa konstrukcja pozwala na dostęp do pysznej, filtrowanej, orzeźwiającej wody bez konieczności wchodzenia do innego pokoju za każdym razem. Dodatkowo automatyczna funkcja bonusowa polega na tym, że oszczędzasz wszystkie plastikowe butelki jednorazowe, które zostaną zmarnowane.

Personalizacja Kuchni - Żadne dwie kuchnie nie powinny wyglądać tak samo, powinniśmy uwolnić się od standardowych ofert i dać się ponieść wyobraźni. Spróbuj i znajdź ten specjalny element lub elementy, aby idealnie spersonalizować przestrzeń, aby Cię wyrażała Ciebie. W świecie pełnym urządzeń pozwoli Ci to swobodnie spoglądać poza standardowe kolory, trendy i rozmiary wykończenia producenta, aby jeszcze bardziej wyrazić swoją wewnętrzną wyobraźnię. Nie znalazłeś idealnego odcienia niebieskiego dla kuchni?

Technologia jest wszędzie wokół nas czyli tematem przewodnim urządzeń kuchennych w 2020 roku jest ciągłe dążenie do włączenia technologii.

Osiągnęliśmy dostęp do technologi, dającej nam szansę, aby poznać innowacyjną, niegdyś ograniczoną technikę gotowania o nazwie Sous Vide. Rynek oferuje teraz sprzęt, dzięki któremu gotowanie „Sous Vide” jest możliwe dla szefa kuchni domowej.

Prezentujemy Państwu kuchnia zrealizowana w Warszawie jednocześnie prosząc o wybaczenie za słabą jakość zdjęć, ale takie niestety mieliśmy możliwość  uzyskać.

W czasie kiedy szaleje koronawirus my pracujemy nad nowymi koncepcjami i rozwiązaniami.  W poprzednich artykułach przytoczyliśmy Państwu pewną dawkę informacji na temat higieny i dezynfekcji związanej z koronawirusem.  Mamy nadzieję że się przyda, chociaż jak się domyślamy zbierają Państwo informacje z różnych miejsc.  Teraz kiedy prawdopodobnie większość ludzi spędza czas w domu, jednocześnie  mają oni czas no surfowanie po internecie.  Wykorzystajmy ten czas  na to, aby zrobić teraz rzeczy, na które w normalnej sytuacji trudno byłoby znaleźć czas.  Zapraszamy do artykułów, do przeczytania ich, jest dość sporo na naszej stronie. Jeśli cokolwiek w nich skłoni Państwa do nawiązania z wami kontaktu to serdecznie zapraszamy.

Wbudowane pakowacze próżniowe szansą na długo swierzą żywność. Nic nie jest tak naprawdę zachowane w najzdrowszej formie, chyba że jest zapakowane próżniowo. Przed 2020 r. przeciętna gospodyni musiała polegać na drogiej technologii, aby zapakować próżniowo swoje jedzenie. Teraz urządzenia staja się bardziej dostępne i nie jest to już nieosiągalny luksus.

Teraz możesz cieszyć się tą praktyką zdrowotną dzięki nowym wbudowanym pakowarkom próżniowym, które można wbudować w szafkę lub przestrzeń urządzenia. Niektóre nowe marki pozwalają na uszczelnienie do zera prawie absolutnego, co znacznie spowalnia proces starzenia i degradacji. Pomaga to w utrzymaniu świeżości żywności przez dłuższy czas, jednocześnie ciesząc się trendami zdrowej żywności.

Trendy w urządzeniach kuchennych

Jednym z największych rosnących trendów w działalności kuchennej na rok 2020 jest wysiłek przyjęcia bardziej zdrowych praktyk podczas jedzenia. I to nie tylko składniki żywności, ale sposób jej przyrządzania może sprawić, że coś będzie zdrowego lub nie.

Kuchenki wielofunkcyjne to zaawansowane, nowe urządzenia, które umożliwiają właścicielom domów i entuzjastom jedzenia przygotowywanie posiłków na różne sposoby. Od słynnej powolnej kuchenki po różne opcje oparte na parze - możesz teraz cieszyć się ulubionymi potrawami bez konieczności zanurzania się w maśle lub oleju w celu podgrzania naczyń. Po prostu dodaj swoje organiczne składniki i napełnij szybkowar wodą, a otrzymasz zdrowy, przygotowany na parze posiłek w mgnieniu oka!

Trendy w kuchni na wiosnę 2020 - pomysły na aranżację wnętrz

Kuchnie są sercem domu. Jeśli chcesz zaprojektować stylową, modną kuchnię, która nie wyjdzie z mody za rok lub dwa, możesz wybierać spośród wielu stylów. Te trendy kuchenne 2020 są innowacyjne i piękne, a jednocześnie funkcjonalne i praktyczne.

1. Światła jako cechy centralne

Oświetlenie staje się coraz bardziej centralnym punktem domu. W kuchni oświetlenie w 2020 r. Zostanie wykorzystane do podkreślenia wystroju pomieszczenia. Szczególnie popularne będą lampy wiszące nad wyspami kuchennymi, które pasują do uchwytów na szafkach oraz płynne oświetlenie zintegrowane z szafkami kuchennymi.

Mówiąc o połączeniu bezprzewodowym, 2020 rewolucjonizuje sposób komunikacji bezprzewodowej z nowoczesnymi urządzeniami kuchennymi. Wiele z nich jest produkowanych z dołączoną funkcją, która pozwala kontrolować wszystko z poziomu komfortu smartfona.

Oznacza to, że będziesz mógł ustawić oświetlenie swojej kuchni, temperaturę lodówki, temperaturę i czas swoich piekarników i blatów kuchennych, timery w kuchence mikrofalowej i wiele więcej w zaciszu własnego smartfona. 2020 rok sprawia, że Twoja kuchnia jest łatwiejsza niż kiedykolwiek, a to bezproblemowe połączenie z technologią to idealny sposób na powitanie w nowym roku.

Biały jest jednym z wielu najlepszych kolorów tego roku dla urządzeń kuchennych 2020. Urządzenia z białym lodem wprowadzają nowy sposób odzwierciedlenia czystości w kuchni, dodając jednocześnie odrobinę klasy.

Whirlpool ma nową linię białych urządzeń kuchennych zwaną Ice Collection. Przekonaj się, jak te eleganckie jasne trendy mogą odzwierciedlać nowy, wyłaniający się styl Twoich nowoczesnych urządzeń. Whirlpool, wiodący na świecie producent sprzętu AGD, stara się stłumić kuszący blask twojej ukochanej stali nierdzewnej dzięki nowej kolekcji White Ice. Wyrafinowane i stylowo wyglądające lodówki, piekarniki ścienne, kuchenki, kuchenki mikrofalowe i zmywarki z nowej kolekcji mają białe, lustrzane szkło i srebrne akcenty z czystymi liniami i uproszczonymi elementami sterującymi ułatwiającymi obsługę. Wygląda całkiem gładko.

Dlaczego więc nowa kolekcja urządzeń kuchennych jest tak intrygująca? Po raz pierwszy od co najmniej dekady wygląd zewnętrzny wysokiej klasy linii urządzeń głównych nie jest wykonany ze stali nierdzewnej. Połączenie białego wykończenia, nierdzewnych uchwytów i lustrzanego szkła wydaje się mieć wiele wspólnego z popularnym stylem projektowania Apple. ;) czyli wygląda "woow".

Niezależnie od tego, czy odważny ruch Whirlpool jest początkiem estetycznego punktu zwrotnego w projektowaniu sprzętu gospodarstwa domowego, czy nie, pozostaje nam poczekać na to, co przyniesie przyszłość.

Kolejną nadchodzącą modą w świecie trendów urządzeń kuchennych w 2020 roku jest szersze wprowadzenie sterowania dotykowego i przesuwania palcem. Te zaawansowane technologicznie elementy sterujące zastępują pokrętła i dają wgląd w to, jak to jest żyć w świecie Jetsonów.

Wszystko działa na zasadzie ciepła elektromagnetycznego, a nie ciepła pola. Pozwala włączyć zasięg i kontrolować temperaturę płomieni za pomocą dotyku i przeciągnięcia. Na panelu pojawią się małe wskaźniki, które pozwolą Ci zwiększyć lub zmniejszyć intensywność płomienia. To świetny sposób na kontrolowanie ognia i utrzymanie czystości i gładkości przez cały dzień!

Ten trend 2020 dotyczy urządzeń na całym świecie. Możliwość synchronizacji z bezprzewodowym urządzeniem Bluetooth to nowy, skuteczny sposób na rozpoczęcie pracy w kuchni. Już nie będziesz musiał polegać na starych licznikach czasu piekarnika lub długich czasach oczekiwania na podgrzewanie.

Możesz korzystać z najnowocześniejszych zakresów do synchronizacji z kuchenką mikrofalową i innymi podłączonymi urządzeniami, zgodnie z najnowszym wynalazkiem GE. Piekarnik może poinformować kuchenkę mikrofalową, kiedy zsynchronizować timery. Będzie również automatycznie włączać światła, gdy jest w użyciu, i wykonywać inne podobnie przydatne funkcje.

Lodówki przechodzą ogromną modernizację w 2020 roku. Jest to prawdopodobnie jedna z największych wszechstronnych zmian stylu i użyteczności w całej kuchni. Lodówki staną się wszechstronne i podwójnie funkcjonalne.

Najpierw porozmawiajmy o kolorze. Czarne matowe wykończenia są tym, czego można się spodziewać w 2020 roku. Następnie pojawi się kombinacja stref żywności, które dzielą różne rodzaje żywności, które chcesz przechowywać. Niektóre strefy żywności będą elastyczne, podczas gdy inne są specyficzne dla określonego składnika.

Możesz także oczekiwać, że lodówki sprawią, że uchwyty należą już do przeszłości. Połączenie z inteligentną technologią zapewni lodówkom funkcję automatycznego wspomagania, która usprawni procesy kuchenne.

Zaczynając od tej listy, jest coś, co naprawdę nadchodzi. Eksperci zauważyli, że jednym z najszybciej rozwijających się trendów w świecie urządzeń kuchennych jest wzrost liczby piekarników parowych, co od tej pory będzie coraz częściej pokazywać swoje oblicze.

Prara to wszechstronny emiter ciepła, który pomaga zarówno gotować, jak i dezynfekować. Piece parowe są używane jako zdrowa metoda gotowania, która może dać ci świetne, czyste rezultaty. A jeśli szukasz czegoś, co oferuje zdrowe ciepło w gotowaniu, spróbuj konwekcyjnego piekarnika parowego.

Modele parowe, zwane również piecami konwekcyjno-parowymi, pierwotnie były urządzeniami przeznaczonymi do eksploatacji w restauracjach oraz hotelach z własną kuchnią. Obecnie jednak się to zmienia - w zastosowaniach domowych, sprzęt ten najczęściej porównywany jest do parowaru, aczkolwiek nie jest to do końca trafne.

Co to jest piekarnik parowy? Jak działa?
Urządzenie łączy w sobie zalety klasycznego piekarnika i sprzętu wykorzystywanego do gotowania na parze. To ważne, ponieważ użytkowanie jedynie przegrzanej pary wodnej nie pozwalałoby na realizację procesu pieczenia.

Konieczne jest również zastosowanie konwencjonalnej metody ogrzewania, dzięki czemu część ciepła pochodzi z rozgrzanego powietrza, a część z pary (stosunek ten można regulować, wybierając odpowiednie ustawienia z programatora). Piekarniki parowe są z zasady urządzeniami do zabudowy.

Nie sposób wyrazić znaczenie szczęśliwej kuchni. Jeśli chodzi o przebudowę domu i aktualizacje, kuchnia jest zwykle najpopularniejszym miejscem dla tych planów. Często zdarza się, że ludzie modernizują swoje kuchnie, zanim zaczną modernizować jakąkolwiek inną część domu. Kuchnia jest ważnym źródłem pożywienia, wygody, rodziny i wspólnoty. Często rodziny lubią spędzać czas, przygotowując wspólnie posiłek lub po prostu siedząc przy stole i wykonując zadania dnia.


Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest spojrzenie na to, co dla ciebie znaczy kuchnia. Najnowsze trendy pozwalają na lepsze połączenie z technologią, a także stanowią alternatywę dla niektórych tradycyjnych metod gotowania, które mogą zainspirować Cię do zdrowszego i bardziej produktywnego stylu życia. Jeśli więc interesujesz się technologią, jest też wiele nowych funkcji Bluetooth, na które trzeba zwrócić uwagę.

W 2020 r. Najnowsze trendy w urządzeniach pozwolą Ci zobaczyć, co naprawdę może przynieść przyszłość. Od nowych sposobów na sprawienie, by Twój dom był inteligentny, po urządzenia upraszczające codzienne zadania, po prostu spójrz i zobacz, co czeka na Twoją kuchnię w tym roku. Daj nam znać, jakie są twoje ulubione trendy!

Nowy rok to inaczej nowy początek czyli fascynujące inspiracje sprzyjające wprowadzaniu zmiany w wystroju naszych mieszka a zatem również sypialni.

Istotniejsze trendem w naszych sypialniach będzie zastosowanie inteligentny modułowych rozwiązań. Kluczową kwestią stanie się dopasowanie aranżacji do indywidualnych potrzeb, które jak wiadomo rozwijają się razem z nami, i dlatego dobrze, aby aranżacja naszej sypialni mogła się zmieniać wtedy, kiedy mamy na to ochotę. O jakich modułowych rozwiązaniach mówimy?  Dobre pytanie. Chodzi głównie o system przechowywania czyli o szafy i regały. Wszystkie powinno być niezbyt ciężkie, po to, aby bez trudu można było je przesuwać, modyfikować ich układ, a także przedstawiać w całkowicie różne miejsca sypialni.

Jakie trendy kolorystyczne zdominują nasze wnętrza w roku 2020?

Jakie kolory będą cieszyły się popularnością naszych wnętrz w 2020 roku?  W oparciu o prognozy zaprezentowane przez producentów farb ściennych możemy stwierdzić, i nadal będą w trendach dominować barwy stonowane, dość wyszukana oraz łączące tradycje z nowoczesnością.

Kolor to kluczowy element wyrazu w aranżacji wnętrz. Od niego zależy ostateczny wyraz pomieszczenia. Od miesięcy głowy projektantów były zaprząta na przez to pytanie czyli Jakie kolory będą dominować w 2020 roku o naszych wnętrzach.  To samo pytanie nieustannie dążyło umysły miłośników designu oraz producentów wyposażenia wnętrz. Wygląda na to, że w 2020 roku ogromnej rewolucji kolorystycznej nie będzie, ale za to pewne trendy utrwalają się.

Wiadomym jest powszechnie że kuchnia to serce każdego domu krówka niezależnie od rodzaju jej budowy Czyli tego czy jest otwarta na salon czy może stanowi oddzielne pomieszczenie, powinniśmy ją urządzić oraz zaprojektować tak, aby Miło się w niej czas padało i przyjemnie gotowało.

Powinniśmy zwracać uwagę na funkcjonalność ale również na estetykę. Zaprojektowanie kuchni nie jest proste i banalne ponieważ wszystko zależy od tego jak duże jest pomieszczenie, jak często gotujemy, ilu jest członków naszej rodziny oraz czy jadamy posiłki w kuchni cz też poza kuchnią.

Tutaj jednak skupimy się na kolorze i to do tego jednym czyli białym. Zdjęcie z naszej realizacji doskonale to pokazuje. Jeżeli zależy nam na tym aby zrobić sobie kuchnię na lata, ale nasz gust jest dynamiczny jak tornado i zmienia się równie szybko jak Trendy we wnętrzach, to koniecznie postaw na biel. Biel jest zawsze modna. Białe meble będą dobrze wyglądać z białymi lakierowanymi frontami oraz klasycznymi frezowanymi. Biel mebli pozostawia mnóstwo możliwości przy wyborze płytek i dodatków jakie zastosujemy we wnętrzu.  Dzięki białym meblom możemy zdecydować się na płytki na podłogę w stylu vintage, szklana mozaika czytasz Uzupełnij kolorowe. Do białych mebli będzie pasował niemal każdy rodzaj oświetlenia. Posiadając białą kuchnię możemy zmienia się jej styl wymieniając jedynie dodatki zawsze będziemy mieli modne pomieszczenie.

Tradycyjnie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane realizacją kuchni na wysokim poziomie modnie estetycznie i na rozsądnych warunkach.

Kuchnia w odcieniach brązu

Odwieczne pytanie: jaki kolor będzie dominował w tym roku?  Wiadomo, że biel zawsze będzie w kręgu zainteresowania. Poza nią oraz w jej towarzystwie dobrze odnajdzie się wszystko wyrażona w ciepłych brązach, w odcieniach pomarańczy, a nawet bordo. Tutaj należy wspomnieć że popularnością będą cieszyć się również odcienie kawy z mlekiem, orzechowe tonacje oraz przygaszone czerwienie.

Nasza realizacja doskonale wpisuje się w najnowsze trendy, zatem reasumując:

Brązy, szarości, złamane czerwienie oraz beże będą dominować w aranżacjach kuchni w 2020 roku. Ożywienia dokonają detale w Barwach złota i miedzi. Wśród kolorów na które szczególnie Warto zwrócić uwagę, znajdują się brązy w odcieniu kawy z mlekiem, czekolady lub drewna orzechowego. Celem jest utworzenie wyjątkowo przytulnej przestrzeni i z tego powodu doskonałym pomysłem jest łączenie różnych materiałów na przykład ciemnego drewna z jaśniejszym blatem.  Należy też pamiętać, że moda na materiały inspirowane naturą wciąż trwa.

Zapraszamy do kontaktu

Kuchnia z kolorem pomarańczowym to trudna sprawa, ale w nadchodzącym sezonie wróci do nas z dużą mocą w odcieniu ceglastym.  Prezentujemy naszą realizację.  Kilka słów o kolorze pomarańczowym, ceglastym w kuchni.

Kolor pomarańczowy we wnętrzach doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy za oknem jest zimno szaro i ponuro. Kolor pomarańczowy pobudza do działania, dodaje energii, która jest tak bardzo potrzebna w okresie jesiennym, kiedy brakuje słońca i męczy nas chandra. Pomarańcz do naszej kuchni podniesie optyczne temperaturę wnętrza, ale również radośnie oraz optymistycznie nastroi domowników.

Strona 1 z 2

OCZEKUJESZ SZYBKIEJ REALIZACJI ?

Czekamy na Twój telefon!

Zadzwoń
tel. 517 392 466 lub 517 353 808

OCZEKUJESZ SZYBKIEJ REALIZACJI ?

Czekamy na Twój telefon!

Zadzwoń
tel. 517 392 466 lub 517 353 808

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR I CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466

tel. kom.: 517 353 808

© 2018 www.dmkuchnie.pl - All Rights Reserved.