fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Kuchnia po koronawirusie

Kuchnia po koronawirusie?

Kuchnia po Koronawirusie to problem, o którym nie możemy przestać myśleć. Ta pandemia, która zmieniła cały nasz świat i normalność, jak ją znaliśmy, uwidoczniła serię standardów higienicznych, które - choć zawsze istniały - dziś stanowią idealną pożywkę do wzmocnienia.

Jednak poza zwykłym gotowaniem, sprzątaniem okolicy lub rygorystycznym myciem żywności, podstawowa praktyka jedzenia i wykonywania wszystkich tych czynności jako rodziny jest, zdaniem ekspertów, ważna w czasach izolacji.

Ale jak wyglądałoby nasze późniejsze życie? Jaka powinna być dynamika w szczególnie zatłoczonym pomieszczeniu i takiej potrzebie czystości po ustabilizowaniu się pandemii? Są to pytania, które zadają sobie zarówno architekci, epidemiologowie, jak i głowy gospodarstw domowych. Tutaj udostępniamy kilka odpowiedzi.

Co nastąpi po kwarantannie?

Wiele stron poświęconych architekturze już mówi o tym, co stanie się ważne w zakresie projektowania przestrzeni po zakończeniu kryzysu COVID19. Przestrzenie z dużymi oknami, dzięki czemu światło słoneczne i wiatr mogą swobodnie przepływać, budynki o mniejszej liczbie pięter i których windy i drzwi mogą być obsługiwane przez smartfony oraz domy z większymi pokojami i kuchniami, to tylko niektóre z funkcji, które zostaną wykorzystane w konstrukcjach po koronawirusie.

Koronawirus wpłynie na wszystkie dziedziny życia, a także na nasze własne domy, w odniesieniu do bezpieczeństwa i ochrony ludzi, z którymi mieszkamy, a także w stosunku do tych, którzy pracują w naszych domach lub odwiedzają nas. Odtąd kuchnia będzie najważniejszym obszarem domu. Przestrzeń zwana „sercem domu” wykazała - w dniach uwięzienia - że jest to miejsce, które zapewnia spokój, stabilność i sprawia, że ​​czujemy się dobrze, ponieważ jest tam, gdzie spędzamy czas z rodziną, więc uważa że dzięki temu architekci postawią na lepsze projekty kuchni.


Dynamika higieny

Obecny lub przyszły projekt kuchni to nie wszystko. Ta pandemia sprawiła, że ​​zastanowiliśmy się również nad ważnością przestrzegania standardów higieny w domu, a zwłaszcza właśnie w kuchni.

Oprócz powrotu do świętego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po powrocie do domu, podczas tej pandemii dowiedzieliśmy się, jak ważny jest czas i forma, jeśli chodzi o tę prostą czynność. W rzeczywistości wspaniali szefowie kuchni są jak chirurdzy, myją ręce przed „działaniem” w kuchni. Zatem mycie rąk metodycznie i przez co najmniej 20 sekund jest doskonałą praktyką, która pozostanie w kuchni po koronawirusie.

Ale jakie inne rzeczy zmienią się w naszej kuchni po tej pandemii?

Tutaj jest kilka z nich:

Czyszczenie przed i po gotowaniu. Jeśli przed kryzysem koronawirusa kuchnia zażąda ciągłego czyszczenia, pójście dalej będzie traktowane prawie jak sala operacyjna. Powszechnie wiadomo, że wśród obecnych zaleceń jest dezynfekcja powierzchni przed przygotowaniem posiłków i po ich wykonaniu. Sugeruje się nawet stosowanie produktów o właściwościach antybakteryjnych i specjalnych mydłach w tym pomieszczeniu w domu.

Wybór przyborów kuchennych. Chociaż wydaje się, że nic nie zastąpi drewnianej łyżki do gotowania, po pandemii bardzo prawdopodobne jest, że naczynie to zostanie zapomniane, ponieważ drewno jest porowatym materiałem, który z łatwością może przechowywać mikroorganizmy.

Zapotrzebowanie na zmywarkę wzrośnie. Dzięki funkcjom dezynfekcji i suszenia zmywarka staje się najbardziej docenianym urządzeniem w domu. Zalety, takie jak oszczędność wody i energii, zwiększą możliwość potencjalnego zanieczyszczenia naczyń, sztućców i naczyń.

Używanie więcej niż jednego ręcznika kuchennego. Ta praktyka nie tylko zapobiega skażeniu krzyżowemu, ale także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.

Korzystanie z podłączonych urządzeń. To się zmieni w domu i na zewnątrz. Lęk przed infekcją zmniejszy odporność niektórych na używanie i instalowanie inteligentnych systemów w kuchni.

Zdecydowanie w przyszłości kuchnia będzie przestrzenią zupełnie inną niż taką, jak obecnie ją postrzegamy po Coronavirusie.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466