fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak zwalczyć komary w kuchni i nie tylko?

Jak zwalczyć komary w kuchni i nie tylko?

Ciągłe usuwanie komarów może być frustrujące. Na szczęście, niezależnie od tego, przygotowujesz obiad czy kolację w Twojej kuchni, czy biwakujesz, czy odpoczywasz na podwórku, istnieją pewne sztuczki, których możesz użyć, aby powstrzymać nieznośne komary.


1. Uderz je trzepaczką. Miotełka na komary, zwykle wykonana z grubszego metalu lub tworzywa sztucznego niż zwykła miotełka na muchy, jest zamontowana na końcu sprężystego drutu. To dramatycznie zwiększa twoje szanse na trafienie w stacjonarny komar poprzez zwiększenie rozpędu ciosu.

 • Każdy przedmiot, który wydłuży twoją rękę, a tym samym twoja szybsza huśtawka, będzie wystarczający, jeśli nie będziesz miał swatter. Wypróbuj zwinięty magazyn lub gazetę.
 • Żadna paczka nie jest przydatna? Zabij latającego komara klaskaniem dwuręcznym. Używanie dwóch rąk jest skuteczniejsze niż jednej, ponieważ powietrze wychodzące z każdej dłoni zdmuchnie komara w przeciwną dłoń.


2. Nosić chemiczny środek odstraszający komary. Trzymanie komarów z dala od ciała to najlepszy sposób na uniknięcie ukąszeń. Używaj środka odstraszającego owady na odkrytych powierzchniach skóry i na ubraniu, gdy jesteś na zewnątrz, szczególnie w ciągu dnia. Stosując krem ​​przeciwsłoneczny, zastosuj go przed środkiem odstraszającym owady.

 • Repelenty zawierające 30% do 50% DEET (N, N-dietylo-m-toluamid) są najpopularniejszymi rodzajami repelentów i są zalecane dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy i są skuteczne przez kilka godzin. Repelenty z mniejszą zawartością DEET zapewniają krótkotrwałą ochronę i muszą być stosowane częściej.
 • Repelenty zawierające do 15% pikarydyny, które muszą być często stosowane, są dostępne w USA. Pikarydyna jest bezwonna, przyjemna w dotyku i nie uplastycznia się jak DEET. Badania wykazały, że jest tak samo odstraszający komary jak DEET i może być również stosowany u niemowląt w wieku od 2 miesięcy.
 • Chroń niemowlęta w wieku poniżej 2 miesięcy, używając nosidełka obitego moskitierą z elastycznym brzegiem zapewniającym ciasne dopasowanie, a nie repelentem.


3. Użyj repelentu na bazie oleju. Bezpieczeństwo stosowania chemicznych środków odstraszających wytwarzanych z połączenia syntetycznych chemikaliów w laboratorium zostało zakwestionowane, a zamiast tego można zastosować wiele naturalnych rozwiązań. Olej cytronelowy, olej cynamonowy i olej rycynowy są uważane za zapobiegające komarom. Większość naturalnych repelentów wymaga częstszego stosowania lub stosowania niż wersje chemiczne.

 • Olej z eukaliptusa cytrynowego jest sprzedawany jako produkt o nazwie Repel®. Repel to w 40% formuła naturalnego eukaliptusa o przyjemnym zapachu i dotyku bez właściwości plastyfikujących. Jest również skuteczny w odpychaniu kleszczy.
 • Olejek z drzewa herbacianego może być kolejnym przydatnym naturalnym repelentem. Poszukaj komercyjnych repelentów, które go zawierają.
 • Wypróbuj mydło Skin Armor Deep Woods Outdoor. Ten produkt zaowocował połączonymi wysiłkami naukowców z Australii i Chin, którzy przez ostatnią dekadę intensywnie pracowali nad znalezieniem właściwego środka chroniącego przed komarami. Jest to całkowicie naturalny produkt wykonany z grupy silnych, naturalnych olejków, który może pomóc chronić Twój organizm przed atakiem komarów podczas pracy lub biwakowania na świeżym powietrzu.

 

4. Noś luźne, pełne ubranie. Koszule z długimi rękawami i długie spodnie pomogą chronić Cię przed komarami, gdy jesteś na zewnątrz. Zasłanianie skóry to kluczowe podejście do odstraszania komarów.

 • Odzież można również spryskać repelentem zawierającym permetrynę lub inny repelent zarejestrowany przez EPA w celu zapewnienia lepszej ochrony. Nie używaj permetryny bezpośrednio na skórę.
 • Unikaj noszenia ciężkich, ciemnych ubrań w ciepłe dni. Komary przyciągają ciepłe ciała, więc zachowanie chłodu jest skutecznym sposobem na uniknięcie ukąszeń. Wydaje się również, że najbardziej lubią czarny, niebieski i czerwony.
 • Nie używaj zapachu na zewnątrz w sezonie komarów. Pot przyciąga komary, ale pocenie się może maskować skuteczniejsze atraktory komarów, takie jak perfumy.

5. Używaj moskitier, aby chronić się w nocy. Jeśli śpisz w miejscu zaatakowanym przez komary, weź moskitierę, aby owinąć łóżko lub matę tak, aby dotykała podłogi ze wszystkich stron. Jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się do środka, aby cię ugryźć, szczególnie jeśli w pobliżu znajdują się otwarte okna lub drzwi.

 • Regularnie sprawdzaj siatkę pod kątem dziur; nawet zbyt długie paznokcie mogą wyrwać w nich dziurę podczas snu.
 • Upewnij się, że podczas snu nigdzie nie dotykasz sieci.
 • Budy i inne schroniska dla zwierząt powinny być również przykryte moskitierami, gdy doświadczasz inwazji komarów.

6. Ochrona domu przed owadami. Sprawdź ekrany i napraw wszystkie, które mają w sobie dziury lub rozdarcia, które mogłyby pozwolić komarom wlecieć. Uszczelka silikonowa lub łaty na ekran działają dobrze. Użyj uszczelek pogodowych, aby uszczelnić szczeliny drzwi, szczególnie pod drzwiami. Nie ma pewnego sposobu, aby zapobiec przedostawaniu się komarów, ale podjęcie takich środków może naprawdę pomóc.

7. Pozostań w pomieszczeniu, kiedy komary wolą przebywać na zewnątrz. Zwykle wychodzą o zmierzchu, o świcie iw ciemności, więc jeśli możesz, pozostań bezpiecznie w tych porach. Kiedy wychodzisz na zewnątrz w okresach, kiedy komary są najbardziej aktywne, załóż więcej warstw, aby chronić odsłoniętą skórę.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466