fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jaki kolor sufitu wybrać do kuchni i nie tylko

Jaki kolor sufitu wybrać do kuchni i nie tylko

ufit zajmuje jedną szóstą przestrzeni w pomieszczeniu, ale zbyt często jest na nim jedynie warstwa białej farby. W rzeczywistości od dziesięcioleci biel uważana jest nie tylko za najbezpieczniejszy, ale także najlepszy wybór na sufity.

Są chwile, kiedy to naprawdę idealne rozwiązanie, ale jeśli nigdy nie bierzesz pod uwagę niczego poza zwykłą bielą, możesz przegapić okazję, aby dodać emocji i dramatyzmu do pokoju.

Sufity jasne kontra ciemne: Zasadniczo sufity jaśniejsze od ścian wydają się wyższe, a ciemniejsze - niższe. „Niższy” nie musi oznaczać klaustrofobii: wizualnie obniżone sufity mogą wywołać przytulną intymność.

Źródła światła: Podobnie jak w przypadku kolorów ścian, weź pod uwagę źródło i siłę światła, jakie otrzymuje pomieszczenie w czasie, gdy najczęściej go używasz. Jasne światło dzienne odbijające się od różowego lub błękitnego sufitu tworzy wrażenie lekkości; blask świec i lamp odbijających się w pomidorowej czerwieni tworzą bogaty blask.

Wykończenie farbą: Farba sufitowa jest zwykle płaska, ale farba w postaci skorupy jajka lub satynowego wykończenia zapewnia tylko odrobinę odblaskowego połysku - korzyść, jeśli używasz ciemniejszego koloru. Należy jednak pamiętać, że sufit musi być w niemal idealnym stanie, ponieważ farby o wyższym połysku mogą zwracać uwagę na wady powierzchni.

Kolor na suficie może poprawić charakter pomieszczenia, ale uważaj na nadmiar: w głównych pomieszczeniach mieszkalnych zachowaj prostotę wykończenia sufitu, aby nie zmęczyć się nim.

 

Białe sufity są często najlepszym wyborem do pokoju. Biel nad głową zwykle znika, więc twoja uwaga skupia się na ścianach i wyposażeniu.

Biały sufit równoważy również intensywny kolor ścian: odważnie kolorowe ściany wyglądają ostro i ostro, a sufit wydaje się wyższy. Jeśli ściany są blade, a przez to rozszerzają przestrzeń, biały sufit jeszcze bardziej otwiera przestrzeń.

W pomieszczeniach, które otrzymują niewielkie ilości naturalnego światła, biały sufit pomaga zwiększyć postrzegane oświetlenie, odbijając wszelkie dostępne światło.

Jak każdy inny element kolorystyczny w pomieszczeniu, biały sufit potrzebuje echa, czegoś, co pomoże go zintegrować ze schematem: może służyć do tego stolarka, dywan, zasłony, a nawet pościel. W przeciwnym razie pokój będzie tracił równowagę.

Który biały jest odpowiedni? Podstawowa biel sufitu może wyglądać zbyt surowo i klinicznie, ale firmy produkujące farby oferują gamę chłodnych i ciepłych bieli, więc wybierz tę z ciepłym lub chłodnym odcieniem, który chcesz wprowadzić do swojego pokoju.Zastosowanie kontrastującego koloru na suficie może radykalnie zmienić postrzeganie przestrzeni. To jak reflektor odbijający światło w dół do pomieszczenia, a jakość tego światła wpływa na jego charakter.

Pomiń zasadę, że niskie sufity wymagają jasnego koloru. Nałożyć ciemną podstawę na sufit, a następnie nałożyć na nią glazurę w tym samym kolorze. Glazura zmiękcza efekt, a połysk odbija wystarczająco dużo światła, aby sufit nie przytłaczał pomieszczenia.

Oto kilka wspaniałych kolorów do rozważenia przy suficie:

- Niebieskie niebo

- Blada brzoskwinia

- Maślany żółty

- Rumiany róż

- Ciepła opalenizna

 

Jaki wariant Wam się podoba?

 

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466