fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Modny dom 2021

Modny dom 2021 czyli poznaj trendy nadchodzące z przyszłym rokiem

Nadchodzi wiosna, trwa koronawirusowy klimat, ale kiedy patrzy się w przeszłość na inspiracje, z nadzieją na nowe zastanawiamy się, co przyniesie nowy sezon? Jednym z trendów, który wywarł silne wrażenie na branży modowej, a teraz także w aranżacji wnętrz, jest blask nocnego klubu dyskotekowego z lat 70. w połączeniu z luksusem, aksamitną miękkością i podłużnymi woluminami z lat 80. Ale oprócz nostalgicznej wskazówki, te artystyczne wrażenia niosą, co nas czeka? Co przyniesie ta funkcja? Jak my (i nasze środowisko domowe) zmieniamy się i ewoluujemy?

Będąc optymistami, oczekujemy, że nadchodzący sezon 2020-2021 przyniesie bardziej ekologiczne i zrównoważone inicjatywy, które zagwarantują wyjątkowe piękno i styl, ale bez szkodliwych konsekwencji dla przyrody. Jednym z najbardziej ekscytujących perspektyw i przykładów na nadchodzący 2021 r. Są innowacyjne eksperymenty przemysłu i projektantów w celu stworzenia niezwykłych i nowych materiałów w oparciu o recykling, alternatywne technologie i dobrze zrównoważone podejście do natury i technologii.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

 

Wiele innowacyjnych firm i młodych projektantów już eksperymentuje z wykorzystaniem resztek materiałów, ponownym wykorzystaniem tego, co inni uważają za śmieci, oraz tworzeniem innowacyjnych materiałów i trendów. Wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak trawa morska, bambus czy kukurydza, ma już silną niszę i wpływa na produkcję nowoczesnych elementów mebli i detali dekoracyjnych.

Nowe, intrygujące i inspirujące do kreatywności szczegóły tego podejścia do „ponownego wykorzystania-ograniczenia-recyklingu” w wystroju wnętrz, stają się recyklingiem elementów elektronicznych i auto-technologii. Ale oczywiście najważniejszym aspektem dla wszystkich gałęzi przemysłu jest ograniczenie zużycia plastiku i recykling istniejącego - zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną plamę plastiku występującą w oceanach i zbiornikach wodnych na całym świecie. Ta recyklingowa transformacja szkodliwych i zanieczyszczających śmieci w funkcjonalne i stylowe detale mebli jest już silnym trendem ze wspaniałymi przykładami. Rosnąca świadomość i świadomość społeczna na temat problemów ekologicznych zagrażających naszej planecie wpływają na przemysł, aby odpowiednio produkować. Wiele osób zaczyna również wyszukiwać i wybierać produkty wytwarzane lokalnie i ręcznie wykonane elementy, tworząc małe lokalne firmy lub bezpośrednio od producenta, co daje zupełnie nowe brzmienie wyrażenia „tworzenie domu”.

Występują więc dwie tendencje (na pierwszy rzut oka sprzeczne) - poszukiwanie luksusu i potrzeba zrównoważenia oraz łagodna eksploracja zasobów naturalnych. Jak oba te elementy połączą się w aranżacji wnętrz? Co to jest złoty środek? To jedno z pytań, które zbadamy w naszym artykule na temat trendów w projektowaniu funkcji w 2021 roku.

Drugim ważnym tematem są nowe tendencje współczesnego życia miejskiego - jak odpowiednio sprostać potrzebom nowej klasy średniej. Rosnąca dynamika miejskiego stylu życia wymaga więcej ograniczonej przestrzeni. Cyfryzacja pracy i elastyczne harmonogramy pracy pozwalają coraz większej liczbie osób pracować z domu, co stwarza projektantom wyzwanie stworzenia domów ze specjalnymi obszarami roboczymi zintegrowanymi z projektem domu. Trwały i wymagający trend, który wymaga kreatywnych rozwiązań projektowych. Domy miejskie stają się hybrydami - oprócz tradycyjnych przestrzeni do odpoczynku, rozrywki i codziennych zajęć potrzebna jest nowa przestrzeń do pracy i twórczych inspiracji. Co za wyzwanie?

Kolejną znaczącą zmianą w nowoczesnym designie domu staje się zintegrowana przestrzeń życiowa: kuchnia i część wypoczynkowa, która pozwoli ludziom przygotować jedzenie podczas spotkań towarzyskich. Otwarty plan pięter kuchni, jadalni i stref mieszkalnych jest nowym „obowiązkiem” dla dynamiki współczesnego życia. Spotkania towarzyskie podczas gotowania to nowy trend, który znajduje swoje kreatywne i stylowe rozwiązania. Taki rozkład przestrzeni życiowej jest również bardzo pomocny dla młodych rodzin z małymi dziećmi, pozwalając im mieć oko na dzieci podczas przygotowywania posiłków.

Nowe poszukiwanie zdrowszego i bardziej dynamicznego stylu życia od konsumpcji zdrowej żywności do mobilności w godzinach pracy - to kolejny znaczący trend tej funkcji. Co sprawia, że ​​pracodawcy i projektanci biur integrują elementy fitness z tradycyjnym środowiskiem pracy - tutaj możesz dokładnie zbadać…

Podsumowując: elementy mebli wypoczynkowych i przedmioty zachęcające do komfortu są nadal bardzo mile widziane w pomieszczeniach salonu - przestronne i wygodne. Sypialnie to idealna przestrzeń do wprowadzenia luksusowego i dekadenckiego uroku - aksamit, błyszczące metalowe detale, marmur i inne luksusowe materiały są bardzo gorące w projektowaniu sypialni. Jeśli podoba Ci się podłużne kształty, jasne kolory i dyskotekowy blask lat 70. i 80., nadszedł czas, aby wprowadzić je do wystroju salonu. Ciężkie tkaniny, draperie, aksamitne tekstury i łóżka z baldachimem mają swój renesans w ustawieniach sypialni w przyszłości.

Zapraszamy Państwa do kontaktu. Stworzymy dla Was takie wnętrze, o jakim marzycie.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466