fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak dbać o meble o wysokim połysku

Jak dbać o meble o wysokim połysku

W naszej firmie powstaje sporo mebli o wysokim połysku, które w miejscach przeznaczenia należy codziennie czyścić, aby wyglądały idealnie i elegancko. Przez lata czyszczenia naszych mebli lakierowanych wymyśliliśmy, metodą prób i błędów, najszybszy i najskuteczniejszy sposób dbania o meble o wysokim połysku - przy okazji niniejsze instrukcje dotyczą nie tylko błyszczących wykończeń, ale także matowych wykończeń lakierowanych.

 

Mniej znaczy więcej

Podczas pielęgnacji mebli lakierowanych bardzo ważne jest, aby nigdy nie używać środków chemicznych ani aerozoli do mebli, takich jak środki do czyszczenia szkła lub pasty do mebli. Środki do czyszczenia szkła są zbyt żrące i powodują deformację lakieru, a środki czyszczące na bazie silikonu pozostawiają tłustą warstwę na powierzchni lakieru, której prawie nie można usunąć. Powierzchnia lakieru to powierzchnia malowana, więc jeśli chodzi o lakierowane meble, mniej tak naprawdę znaczy więcej.

 

Jakie środki czystości będą potrzebne

W naszym zestawie do czyszczenia w salonie mamy następujące elementy: miotełkę, paczkę miękkich ściereczek z mikrofibry, butelkę z rozpylaczem wypełnioną czystą czystą wodą i e-ściereczkę „szklaną i polerującą”. (tu dowiesz się czym jest e-ściereczka)
Do codziennego czyszczenia wesoło wycieramy wszystkie lakierowane meble za pomocą miotełki - to jest sposób na usunięcie kurzu z powierzchni, który gromadzi się przez cały dzień. Jednak jeśli mamy wyjątkowo pracowity dzień (czytaj: niechlujny) dzień i zdarza się, że na naszych meblach jest dużo odcisków palców, wyciągamy nasze cudowne urządzenie czyszczące, zwane inaczej e-szmatką. Ten mały ratownik z łatwością usuwa tłuste odciski palców, wystarczy polerować odciski palców (absolutnie nie są potrzebne chemikalia do czyszczenia - możesz użyć e-szmatki samodzielnie lub możesz spryskać odrobinę czystej wody), dzięki czemu nasze meble wyglądają znowu jak nowy.

 

Jak radzić sobie z wyciekami jedzenia lub napojów

Jeśli zdarzy się, że wylejemy napój na jeden z naszych kredensów o wysokim połysku, upewnimy się, że natychmiast go wytrzyjmy, aby nie miał czasu na wyschnięcie na powierzchni. W tym celu użyjemy miękkiej, chłonnej i suchej ściereczki z mikrofibry - w większości przypadków powinno to załatwić sprawę, ale jeśli wyciek będzie szczególnie uparty lub lepki, spryskamy to miejsce odrobiną wody i wyciągniemy e-ściereczkę na bardziej intensywne czyszczenie.

Kluczowym jest mieć na uwadze i pamiętać, jak ważne jest jak najszybsze usunięcie wycieków z mebli. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli masz jasny mebel i rozlewasz napój w ciemnym kolorze (na przykład kredens z białym połyskiem i rozlanym czerwonym winem). W tym scenariuszu szybkość ma zasadnicze znaczenie, ponieważ jeśli pozwolisz, aby wyciek czerwonego wina wyschnął na białej, lakierowanej powierzchni w ciągu następnego dnia, bardzo rozczarujesz się, gdy zobaczysz, że po wytarciu rozlanej cieczy rozleje się paskudny różowawy odcień - czerwona plama na pięknym meblu - pamiętaj, że lakier jest farbą, więc jeśli jest coś, co może go zabarwić (np. czerwone wino, kawa, herbata, ocet balsamiczny), natychmiast zetrzyj go!

 

Wykończenia

Jeśli po wyczyszczeniu mebli na powierzchni o wysokim połysku pozostanie odrobina wody, weź suchą, miękką ściereczkę z mikrofibry i wypoleruj obszar aż do wyschnięcia - nada to meblom piękny połysk. Nie pozostawiaj wody do wyschnięcia na powietrzu na lakierowanych meblach, ponieważ spowoduje to nieatrakcyjne smugi wody. Jeśli zdarzy Ci się, że woda ma jakieś smugowate linie, po prostu wypoleruj za pomocą e-szmatki, a te powinny wyjść z łatwością.

 

W skrócie czyli podsumowanie

1. Do codziennego czyszczenia wystarczy wytrzeć ściereczką z piór lub miękką ściereczką z mikrofibry.
2. Wytrzyj odciski palców i ślady za pomocą e-szmatki (lub miękkiej szmatki z mikrofibry)
3. Aby uzyskać głębsze czyszczenie, spryskaj powierzchnię o wysokim połysku wodą i wyczyść e-szmatką - a następnie wypoleruj miękką, suchą szmatką.
4. Natychmiast zetrzyj rozlane płyny, a w przypadku lepkich rozlanych płynów użyj czystej wody i przetrzyj je e-szmatką.
5. Nie pozostawiaj wody do wyschnięcia na powietrzu - zamiast tego poleruj suchą ściereczką z mikrofibry
6. Nie używaj żadnych chemicznych środków czyszczących. Czysta woda używana razem z e-szmatką jest wszystkim, co jest potrzebne do głębszego czyszczenia.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466