fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Kuchnia wiejska vs Kuchnia rustykalna||||

Czym różni się kuchnia wiejska od rustykalnej

Wiele osób myli style rustykalne i wiejskie i jest prosty powód tego zjawiska. Te dwa style bez wątpienia zawierają wiele takich samych motywów dekoracyjnych i motywów, więc jest ich wiele.

To powiedziawszy, wciąż istnieje wiele różnic między tymi dwoma stylami.

Na początek kuchnie wiejskie mają znacznie szerszy zakres elementów wystroju.

Zawierają one styl zwykły, formalny, wiejski domek, wiejski i angielski. Wszystkie te style projektowania różnią się od rustykalnych wzorów wiejskich.

Rustykalne kuchnie mają wąsko zdefiniowane elementy wystroju, które różnią się nieznacznie w zależności od regionu.

 

UMEBLOWANIE

Jedną z głównych różnic między kuchniami rustykalnymi i wiejskimi jest zużyty, zniszczony, zniszczony, wygląd podłogi, mebli, szafek i akcesoriów w kuchniach rustykalnych.

Zwietrzałe, zużyte akcesoria i meble są ważnymi elementami wystroju. Dodają poziom autentyczności do rustykalnych kuchni.

Zrozumiałe jest, że wiele osób wprowadza niektóre przestarzałe elementy do swoich projektów kuchni wiejskiej, podczas gdy inne zawierają bardziej nowoczesne i nowe meble o cieplejszym i bardziej miękkim charakterze.

Prawie wszystkie meble w rustykalnej kuchni wykonane są z odzyskanego drewna, antycznych metali, kutego żelaza, szkła vintage lub prymitywnej pościeli.

Rustykalne kuchnie wyglądają jak domki z bali i domki górskie i zazwyczaj mają drewniane belki stropowe i drewniane podłogi.

Dekorując rustykalną kuchnię, możesz wybrać wyblakłe drewno, blaszane akcesoria i zabytkowe artefakty.

 

ZABARWIENIE

Kuchnie wiejskie obejmują szeroką gamę kombinacji kolorów.

Łączą żywe odcienie, ciepłe neutralne i wesołe odcienie.

Wiele osób wybiera kolory takie jak kanaryjski żółty, wiśniowy czerwony, królewski niebieski, zielony w kolorze myśliwskim, beżowy, niebieski Wedgewood, jasnobrązowy, jasnozielony i ciepłą morelę do kuchni w stylu wiejskim.

Rustykalne kuchnie mają odcienie ziemi i neutralne kombinacje kolorów z minimalnym kontrastem między odcieniami. Wiele osób wybiera czekoladowy brąz, rdzawoczerwony, ciemnoczerwony ciepły, szary, ciemnoniebieski, leśny zielony, ciemnożółty-złoty, białawy lub podpalany.

 

ODCIENIE I RODZAJE DREWNA

Rustykalne i wiejskie kuchnie zawierają duże ilości stolarki i drewnianych mebli.

Jednak każdy styl zawiera własne użycie kolorów i plam.

Na przykład dąb jest częstym wyborem drewna do ustawienia w kraju. To z powodu „kwiatowego” ziarna w drewnie. Dąb może być barwiony w różnych kolorach, aby dopasować go do stylu wiejskiego.

Rustykalne kuchnie wykorzystują ciepłe, naturalne odcienie drewna. Wiele osób decyduje się na sęki sosnowe, hikorowe lub olchowe w swoich rustykalnych kuchniach.KOMPONENTY REGIONALNE

Rustykalne akcesoria kuchenne często odgrywają rolę małomiasteczkowej kultury, lokalnej historii i cech geograficznych.

Niektóre rustykalne kuchnie mają regionalną amerykańską atrakcyjność. Obejmuje to elementy projektu z południowo-zachodniej, środkowej równiny, Adirondack, Appalachów, Mountain West i Pacific Northwest.

Na przykład wiele osób włącza ceramikę, tkane tkaniny i artefakty Indian amerykańskich do rustykalnej kuchni na południowym zachodzie.

W rustykalnych kuchniach Appalachów wiele osób wybiera antyczne lampiony wydobywające węgiel, zabytkowe artykuły rybackie i autentyczne ręcznie robione kołdry.

Motywy kuchni wiejskiej zwykle nie są projektowane w oparciu o lokalną kulturę. Mają tendencję do dzielenia się na bardziej ogólne kategorie, takie jak angielski, francuski, wiejski, nowoczesny, wiejski i bardziej tradycyjne style dekoracji.

Mamy nadzieję, że niniejszy  artykuł pozwolił lepiej zrozumieć subtelne, a nie tak subtelne różnice między stylami kuchni rustykalnej i wiejskiej.

 

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466