fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak czyścić zlew granitowy sposób nr 1||||

Jak czyścić zlew granitowy

Jak czyścić zlew granitowy sposób nr 1

Granit jest obecnie popularnym materiałem używanym do zlewów, ponieważ dodaje Twojej kuchni zarówno trwałości, jak i elegancji. Umywalki wykonane z granitu często pokryte są szczeliwem, który chroni kamień naturalny i materiały przed zarysowaniami i erozją. Podczas czyszczenia zlewozmywaka granitowego, bez względu na to, czy usuwasz plamy z twardej wody, usuwasz trudne plamy, czy po prostu wykonujesz regularną konserwację, musisz stosować delikatne metody, aby nie uszkodzić ani odbarwić szczeliwa lub powierzchni.

Wybierz nieścierną gąbkę do szorowania i odpowiedni środek czyszczący. Wiele gąbek będzie miało tę powierzchnię do szorowania po jednej stronie lub można je kupić samodzielnie. Nie używaj szorstkich materiałów, takich jak wełna stalowa, które mogą uszkodzić wykończenie zlewozmywaka granitowego. W przypadku środków czyszczących powierzchnie granitowe wymagają formuł o neutralnym pH. Niestety preparaty o neutralnym pH nie są w stanie usunąć osadów mineralnych i plam z twardej wody. Z tego powodu potrzebujesz granitu do usuwania zabrudzeń i osadów mineralnych. Zachowaj ostrożność, ponieważ wiele produktów do usuwania twardej wody NIE jest bezpiecznych dla granitu.

 

Nałożyć środek czyszczący i zwilżyć gąbkę. Postępuj zgodnie z instrukcjami produktu, stosując go do obszaru docelowego. W międzyczasie zmocz zlew gorącą wodą, aby przygotować go zmycia brudu. Jeśli do usuwania używasz neutralnego produktu, takiego jak płyn do naczyń, to zadanie będzie wymagało większej ilości, ponieważ będziesz używać na tarcia. Z tego powodu zalecamy stosowanie środków do usuwania zabrudzeń i osadów mineralnych do granitu.

Wyszoruj zlew. Szoruj gąbką twarde plamy po wodzie / osady mineralne oraz wszelkie miejsca, które wyglądają na brudne lub tłustye, całkowicie usuwając osad. Opłucz cały zlew i możesz zetrzeć go i myć znowu w celu dokładniejszego czyszczenia.

Opłucz zlew. Użyj węża do rozpylania, kubka lub po prostu złożonych dłoni, aby polać wybrane miejsca wodą i spłukać resztki. Można go również wytrzeć czystą, zwilżoną gąbką.

Całkowicie wysusz umywalkę suchym, miękkim ręcznikiem z mikrofibry. Mikrofibra jest na tyle delikatna, że ​​można ją stosować na granicie, nie uszkadzając go, ale wystarczy dowolny miękki ręcznik lub ściereczka. Upewnij się, że zlew jest całkowicie suchy, ponieważ pozostawienie wody może powodować gromadzenie się minerałów, co ponownie stworzy problem.

Zbadaj wyniki. Jeśli te kroki nie zadziałały, podstawową przyczyną przebarwienia może być „trawienie”. Trawienie najczęściej występuje po zastosowaniu na granicie produktów ściernych, takich jak sok z cytryny, ocet lub inne produkty na bazie kwasów / zasad. Trawienie jest uszkodzeniem chemicznym i może wymagać profesjonalnej porady w celu jego rozwiązania.
 
Nałóż oliwę lub olej mineralny na szmatkę. Olej mineralny i oliwa z oliwek mogą tymczasowo ukryć oparte na wyglądzie efekty trawienia i mogą zapewnić krótkoterminowe rozwiązanie, dopóki nie zostanie znalezione kompletne rozwiązanie. Zacznij od znalezienia czystej, suchej szmatki lub szmaty i nalej kilka łyżeczek oliwy z oliwek lub oleju mineralnego na jej niewielką część. Staraj się nie zgniatać tkaniny tak mocno, że zaczyna wchłaniać oleju i rozprowadzać go po tkaninie. Olej powinien znajdować się w stosunkowo skoncentrowanym miejscu, aby mógł zostać przeniesiony do granitu.
 
Rozetrzyj olej po całym zlewie. Wytrzyj dokładnie zlew ściereczką, aż nałożysz cienką, równą warstwę oleju na granit. Pozwól mu usiąść przez około minutę, zanim spróbujesz go zetrzeć.
 
Wytrzyj nadmiar oleju. Użyj czystej części szmatki lub po prostu zdobądź nową i wypoleruj nadmiar oleju ze zlewu. Granit będzie lśniący, ale nie powinien być śliski, gdy przesuniesz nim palcem. Kontynuuj wycieranie czystą szmatką, jeśli palec wyczuje olej.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466