fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak czyścić zlew granitowy - Utrzymanie czystego zlewu

Jak czyścić zlew granitowy - Utrzymanie czystego zlewu

Po każdym użyciu umyj całkowicie granitowy zlew. Płukanie zlewu może zapobiec wysuszeniu i stwardnieniu żywności i innych zanieczyszczeń na powierzchni granitu, a wycieranie go do sucha może uchronić zlew przed minerałami występującymi w wodzie z kranu.

  • Trzymaj ręcznik z mikrofibry lub inną miękką ściereczkę w pobliżu zlewu, abyś mógł z łatwością go zetrzeć po użyciu.
  • Zastosowanie zabiegów zawierających preparat do czyszczenia granitu może być również wykorzystane do dodatkowej ochrony i ulepszenia.

Natychmiast usuń plamy. Granit to porowaty kamień, więc im szybciej wyczyścisz plamę, tym lepiej. Spróbuj zmazać świeżą plamę zamiast pocierać ją, aby nie rozprowadzić jej na większym obszarze.

Natychmiast usuwaj rozlane alkohol i cytrusy, ponieważ mogą one zmatowić lub wytrawić powierzchnię granitu.

Zastosuj preparat do czyszczenia granitu lub ponownie uszczelnij granitowy zlew w razie potrzeby. Po upewnieniu się, że blat został wstępnie zapieczętowany, koniecznie kontynuuj, używając produktów zawierających preparat do czyszczenia granitu do prostej konserwacji lub, w razie potrzeby, ponownie uszczelniając. Częstotliwość ponownego uszczelnienia różni się w zależności od takich czynników, jak kolor, porowatość oraz to, czy uszczelniacz został uszkodzony przez produkty kwasowe. Opcjonalnie, dzięki konsekwentnemu stosowaniu zabiegów opartych na preparacie do czyszczenia granitu, możesz zmniejszyć potrzebę ponownego nakładania uszczelniaczy. Zalecenia będą się różnić.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466