fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?||||

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

 

Jeśli masz dużą rodzinę, zmywanie naczyń po obiedzie jest obowiązkiem, który prawdopodobnie odkładasz do ostatniej chwili, ale trzeba to zrobić. Tutaj zmywarka staje się opłacalną inwestycją.

Zmywarki oszczędzają kłopotów z koniecznością stania nad zlewem i szorowania brudnych garnków i patelni, ale nie daj się zwieść myśleniu, że nie musisz nic robić, oprócz załadowania zmywarki i włączenia jej.

Podobnie jak wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, należy dbać o zmywarki, aby zapewnić ich płynne działanie. Łatwo jest przyzwyczaić się do zaniedbywania zmywarki, ale może to prowadzić do problemów, takich jak zatory i wycieki na dłuższą metę.

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej dbać o swoją zmywarkę, oto kilka przydatnych wskazówek:

Zeskrob resztki przed zmywaniem

Chociaż wygodnie jest po prostu włożyć naczynia bezpośrednio do zmywarki po zakończeniu jedzenia, ważne jest, aby przedtem zeskrobać talerze.

Zanieczyszczenia z naczyń mogą powodować zatkanie zmywarki, co zmniejsza skuteczność czyszczenia. Co więcej, mogą utknąć w naczyniach, gdy cykl się skończy, dzięki czemu będziesz musiał je umyć ręcznie.

Nie przeładowuj

Kuszenie napełniania zmywarki po brzegi może być kuszące, ustawiając na sobie kubki i miski, szczególnie jeśli masz dużo brudnych naczyń, ale nie jest to zbyt praktyczne.

Zbyt ciasne spakowanie zmywarki oznacza, że ​​garnki i patelnie nie zostaną dokładnie wyczyszczone i prawdopodobnie okaże się, że po zakończeniu cyklu niektóre nie zostały w ogóle wyczyszczone.

Lepiej jest wygodnie napełnić zmywarkę, a następnie umyć ręcznie pozostałe kubki i talerze.Przed uruchomieniem zmywarki użyj gorącej wody

Przydatną sztuczką jest to, że przy pierwszym uruchomieniu cyklu zmywarki woda będzie zimna, więc wcześniej uruchom kran z ciepłą wodą, aż będzie gorąca w dotyku.

Zmocz naczynia gorącą wodą przed włożeniem do zmywarki. Gorąca woda rozmiękczy zaschnięte resztki jedzenia.Oczyść filtr i uszczelki

Chociaż zmywarka zmywa, zmywarka również musi być czyszczona co jakiś czas.

Z czasem kawałki jedzenia i brud zaczną się gromadzić i mogą powodować problemy z czyszczeniem, jeśli pozostawisz je bez nadzoru.

Pod dolnym opryskiwaczem na dole zmywarki znajduje się taca, którą zwykle można wyjąć. Po wyjęciu tacy znajdziesz jedzenie, które nie wyszło z rynsztoka.

Jeśli tacę można całkowicie wyjąć, umyj ją w zlewie i użyj ręcznika papierowego, aby zebrać resztki jedzenia z syfonu zmywarki.

Co kilka miesięcy należy również czyścić gumowe uszczelki zmywarki, ponieważ mogą one również gromadzić brud i bakterie. Samo przetarcie ich ściereczką pomoże utrzymać je w doskonałym stanie.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466