fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Nowoczesna kuchnia czyli jak dbać o lodówkę||||

Nowoczesna kuchnia czyli jak dbać o lodówkę

Utrzymanie lodówki w czystości

Powierzchnie białych lodówek i zamrażarek wydają się przyciągać brud, szczególnie wokół uchwytów. Nawet sprzęt pokazuje odciski palców i plamienia.

Jednak możesz sprawić, że lodówka lub zamrażarka będą wyglądać jasno i lśniąco, korzystając z jednej z następujących metod:
    

  • Wyszoruj go mieszaniną równych części amoniaku i wody.
  • Przetrzyj go wodą sodową, która jednocześnie czyści i poleruje.
  • Aby uzyskać bardziej błyszczące wykończenie, umyj i spłucz powierzchnię, a następnie nałóż wosk samochodowy i wypoleruj go połyskiem czystą miękką ściereczką.
  • Poleruj dowolne chromowane wykończenia szmatką zamoczoną w spirytusie chirurgicznym.


Zachowaj szczelność

Elastyczna gumowa lub plastikowa uszczelka otaczająca wewnętrzną krawędź drzwi lodówki uszczelnia zimne i ciepłe powietrze. Podczas czyszczenia lodówki nie zaniedbuj jej. Zetrzyj zabrudzenia i zetrzyj je miękką ściereczką zwilżoną spirytusem chirurgicznym, a następnie wytrzeć uszczelkę niewielką ilością oleju dla dzieci, aby zapobiec pękaniu.
 
Szorować solą

Kiedy nowe artykuły spożywcze zostają wciśnięte do lodówki, zbyt łatwo jest wyrzucić z tyłu małą miskę resztkowego sosu, który następnie zaklinuje się pod kątem i zaczyna przeciekać. Aby pozbyć się gumowatego bałaganu, który może się pojawić, posyp go solą. Następnie zanurz podkładkę do szorowania lub gąbkę ścierną w gorącej wodzie i energicznie potrzyj plamę. Powtarzaj, aż zniknie, za każdym razem wycierając obszar mokrym ręcznikiem papierowym.

 

Pachnie lodówką

Lekcja kuwety

Jeśli ściółka dla kota jest w stanie wchłonąć naprawdę ostry zapach wydobywający się z kuwety dla kota, z pewnością może pochłonąć mniejsze zapachy, które tak łatwo powstają w lodówce. Trzymanie małej, nieosłoniętej miski z naturalną glinianą ściółką dla kota na półce lodówki pomoże zatrzymać zapachy, zanim się zatrzymają.

Dezodoryzuj za pomocą ziemniaka.

Aby zmniejszyć zapachy w lodówce, obierz surowego ziemniaka, pokrój go na pół i umieść każdą połowę na małym spodku. Połóż teraz połówki ziemniaków na różnych półkach w lodówce. Kiedy przycięta powierzchnia zmieni kolor na czarny, przytnij czarną część i wróć ziemniaka do lodówki z przywróconą mocą chłonną.
 
NAJWAŻNIEJSZA WSKAZÓWKA: BRYKIET JAKO POCHŁANIACZ ZAPACHÓW

Przechowuj trzy lub cztery brykiety z węgla drzewnego w lodówce, aby pochłonąć zapachy. Umieść je w małej siatkowej torbie na tylnej półce. Po miesiącu odśwież brykiety, ogrzewając je w ciężkim rondlu ze stali nierdzewnej, upewniając się, że kuchnia jest dobrze wentylowana. Po ostygnięciu wróć z powrotem do lodówki.

Lodówka cytrynowa

Pleśń i pleśń mogą uchwycić lodówkę i nie pozwolić jej odejść - a usunięcie ich zapachów ma drastyczne działanie. Wyciśnij cytrynę do szklanki wody i wrzuć skórkę z mieszanką. Odłącz lodówkę od zasilania i opróżnij ją (mówiliśmy, że jest drastyczna), wkładając lody i inne mrożone przedmioty do wanny, zlewu lub zamrażarki wypełnionej lodem. Następnie podgrzej wodę z cytryny do kuchenki mikrofalowej i prawie włóż do kuchenki i umieść ją w pustej lodówce. Zamknij drzwi i pozwól dezodorantowi usiąść na pół godziny. Opary cytrusów odświeżą zapach i zmiękczą wszelkie nagromadzone potrawy. Wyjmij miskę, umyj wnętrze lodówki i uzupełnij zapasy.
 
Wielkie odszranianie!
Sposoby przyspieszenia rozmrażania

Jeśli masz zamrażarkę, która sama się nie rozmraża, możesz przyspieszyć rozmrażanie, aby zamrozić lub zmiękczyć mrożone produkty. Przyspiesz proces, kierując strumień gorącego powietrza na lód za pomocą suszarki do włosów.
Inną sztuczką jest gotowanie wody w kilku rondelkach, umieszczenie ich w zamrażarce (na nóżkach, jeśli podłoga jest plastikowa) i zamknięcie drzwi zamrażarki, aby uwięzić parę. W krótkim czasie powinieneś być w stanie oderwać duże płyty lodu za pomocą skrobaczki do lodu.
Używaj piekarnika podczas rozmrażania: Jeśli masz piekarnik samoczyszczący, użyj go do przechowywania zamrożonej żywności podczas rozmrażania zamrażarki. Te piekarniki są tak dobrze izolowane, że powinny przechowywać żywność zamrożoną przez wiele godzin. Pamiętaj tylko, aby go nie włączać.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466