fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak wybrać krzesła do stołu jadalnego

Jak wybrać krzesła do stołu jadalnego

Nie przegap oszałamiającego stołu jadalnego tylko dlatego, że nie ma na nim krzeseł. Twój stół i krzesła nie muszą do siebie pasować. Twoje krzesła muszą pasować do skali i stylu Twojego stołu.

Oto jak wybrać krzesła do stołu:

 

Skala

Aby zapewnić wygodę, odpowiednie skale stołu i krzeseł muszą być kompatybilne.

Jeśli mierzysz od góry do podłogi, większość stołów ma wysokość od 71 do 79 cm; najczęściej ma wysokość 76cm. Od góry siedzenia do podłogi, krzesła do jadalni mają często wysokość od 43 do 51 cm. Oznacza to, że odległość między siedziskiem a blatem może wynosić od 20 do 35cm.

Przeciętny gość uważa, że ​​odległość od 25 do 30cm jest najwygodniejsza, ale różni się ona w zależności od grubości blatu, wysokości fartucha i wielkości baru.

 

Wysokość siedzenia

Aby znaleźć wygodną odległość od wysokości siedziska do wysokości stołu, przetestuj stół (lub stoły) z różnymi krzesłami.

Możesz odwiedzić sklep meblowy z wieloma zestawami kuchennymi i jadalnymi na wystawie. Lub po prostu zwracaj uwagę na poziom komfortu podczas kolacji poza domem. Trzymaj małą miarkę w torebce lub kieszeni, abyś mógł zanotować dokładną odległość, gdy znajdziesz taką, która pasuje.

Nie mierz tylko od blatu do siedzenia. Jeśli stół nie ma fartucha, zmierz odległość od dołu blatu do górnej krawędzi siedziska krzesła. Jeśli stół ma fartuch, zmierz go od dołu fartucha do góry siedzenia.

Zwróć uwagę, czy siedzisko krzesła jest twarde, czy tapicerowane. Tapicerowane siedzenia mają tendencję do ściskania się podczas siedzenia. Jeśli wyściółka jest gruba, kompresja może być znaczna. Aby uzyskać dokładny odczyt, zmierz od góry tapicerowanego siedzenia do podłogi, gdy krzesło jest puste, a następnie poproś kogoś, aby zmierzył go ponownie, gdy siedzisz. Dodaj różnicę między nimi do idealnej odległości od stołu do siedzenia.

Wskazówka: jeśli odwiedzasz sklep meblowy, aby przetestować różne wysokości krzeseł i stołów, powiedz sprzedawcy, co robisz, aby nie straciła miejsca na liście „do góry”.

 

Szerokość i głębokość

Skala to nie tylko kompatybilne wysokości. Potrzebujesz również krzeseł, które faktycznie mieszczą się pod stołem. Jeśli tego nie zrobią, Twoi goście nie będą czuli się komfortowo i uszkodzisz stół i krzesła.

Krzesła, które umieszczasz na każdym końcu prostokątnego lub owalnego stołu do jadalni, powinny wsuwać się pod stół bez uderzania o nogi stołu lub o podstawę cokołu lub stołu na kozłach. Te wytyczne dotyczą również każdego krzesła, którego używasz ze stołami kwadratowymi i okrągłymi.

Jeśli planujesz użyć dwóch lub więcej krzeseł na każdym dłuższym boku stołu, upewnij się, że jest miejsce na wsunięcie ich pod spód, uderzając o siebie nawzajem lub o podstawę lub nogi stołu. Jeśli krzesła stykają się, goście czują się ciasno i niewygodnie blisko. To samo dotyczy okrągłych stołów; pozostaw co najmniej dwa cale wolnej przestrzeni między każdym krzesłem.

 

Wysokość ramion i pleców

Jeśli używasz krzeseł do jadalni z podłokietnikami przy jakimkolwiek stole, upewnij się, że szczyty ramion nie dotykają ani nie uderzają o spód blatu lub fartucha. Poza nieuniknionymi uszkodzeniami, jakie poniosą Twoje poręcze krzeseł, goście mogą nie być w stanie usiąść wystarczająco blisko stołu, aby wygodnie zjeść.

Ostatnim problemem dotyczącym skali przy wyborze krzeseł do stołu mikserskiego jest różnica między wysokością stołu a całkowitą wysokością krzesła. Upewnij się, że oparcia Twoich krzeseł są wyższe niż blat stołu. Im wyższy, tym lepszy, ale różnica wysokości wynosząca dwa cale to absolutne minimum. Inaczej krzesła wyglądają na przysadziste.

 

Styl

Oprócz wyboru stołów i krzeseł o odpowiedniej skali, elementy muszą dobrze do siebie pasować. Style też muszą być zgodne.

Wybór stołów i krzeseł ze wspólnym elementem zazwyczaj daje pewność, że będą dobrze razem wyglądać. Tym wspólnym elementem może być kropka, kolor wykończenia lub poziom formalności. Może to być nawet pojedynczy element wystroju, taki jak nóżki lub nóżki mebli. To powiedziawszy, nie wybieraj stołów i krzeseł, które mają wszystkie te same elementy, albo równie dobrze możesz po prostu kupić pasujący zestaw.

Jeśli masz XVIII-wieczny mahoniowy stół z podwójnym cokołem i błyszczącym francuskim połyskiem, nie będzie dobrze wyglądał w połączeniu z postarzanymi krzesłami z sosnowej drabiny i szorstkimi siedzeniami. Nie jest to również odpowiedni stół dla niedopasowanej kolekcji metalowych krzeseł do lodów lub składanych francuskich krzeseł ogrodowych wykonanych z drewnianych listew.

Stół wiejski z deskami z toczonymi nogami jest lepszym wyborem z którymkolwiek z krzeseł z poprzedniego akapitu, ale nie będzie wyglądał dobrze z krzesłami z oparciem Chippendale, które są idealne do stołu mahoniowego.

Jednak tapicerowane krzesła Parsons lub malowane krzesła Hitchcock działają z każdym z wyżej wymienionych stołów.

Krzesło Parsons - tapicerowane krzesło w kształcie pantofli o proporcjach krzesła do jadalni - ma proste linie, które są wystarczająco neutralne, aby pasowały do ​​większości stylów stołów. Jej poziom formalności zależy przede wszystkim od materiału, z którego została wykonana.

Malowane wykończenie krzesła Hitchcock sprawia, że ​​jest kompatybilny z większością wykończeń drewna. Jego tkane siedzisko sprawia, że ​​jest wystarczająco swobodny na stole w gospodarstwie. Złote wzorniki i klasyczny kształt sprawiają, że jest wystarczająco szykowny na formalny stół.

 

Style Wyjątki

Podobnie jak w przypadku większości zasad dekoracyjnych, są wyjątki. Podczas mieszania stołu i krzeseł wyjątkiem jest sytuacja, gdy parowanie działa, ponieważ jest tak oburzające.

Jeśli połączysz niezwykle elegancki, współczesny stół do jadalni z zestawem wczesnych amerykańskich krzeseł z klonu, po prostu wygląda na to, że nie masz smaku i nie masz poczucia, co jest odpowiednie. ;)

Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby nie zatracić dobrego gustu w naszych wyborach.

 

Warto poprosić o pomoc

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu zadbamy o to, aby Państwa kuchnia była doskonała.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466