fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików

Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików

Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików


Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików. Możesz być zaskoczony niektórymi z tych pomysłów na usuwanie mętnych, białych śladów wody z powierzchni drewnianych.  Nawet najwspanialsi goście mogą czasami nie mieć pojęcia o używaniu podstawek pod szklanką. Zwykle powoduje to przerażające ślady pierścieni i inne plamy na drewnianych blatach. W trakcie sezonu rozrywkowego, oto kilka pomysłów, które pomogą upewnić się, że jedyne, co pozostało po wspaniałej imprezie, to wspomnienia.
Ślady wody pozostawione przez okulary lub inne wilgotne lub mokre materiały powstają, gdy drewniane powierzchnie pochłaniają wilgoć. Istnieją dwa rodzaje pierścieni lub śladów, które mogą wystąpić: białe pierścienie i czarne pierścienie.

To, na co patrzymy, gdy widzimy biały ślad - czasami jest to biały pierścień, czasami jest to zmętnienie - to wilgoć uwięziona w wykończeniu. To oznaka słabego wykończenia. Pierścień wskazuje, że wykończenie się zużywa i nie zatrzymuje odpowiednio wilgoci. W tym przypadku wilgoć nie dotarła jeszcze do samego drewna, ale osiadła na warstwie wykończenia. Dobra wiadomość: jeśli będziesz działać szybko, jest nadzieja.

Gorące powietrze

Jeden z najlepszych sposobów leczenia śladów po wodzie, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest również jednym z najprostszych: suszarka do włosów. Johnson sugeruje ustawienie suszarki do włosów na ciepło lub nisko i przesuwanie jej w tę i z powrotem bezpośrednio nad kreską. W większości przypadków działanie powinno odciągnąć wilgoć, osuszyć powierzchnię i spowodować odparowanie pierścienia.

Należy pamiętać, że poprawka podgrzeje również wosk na drewnie i lekko je stopi. Spróbuj polerować miękką szmatką, gdy znak wodny wyparuje.

Czego nie robić: Nie smarować woskiem gdyż wszystko, co robi, to zapobieganie ucieczce wilgoci. Trzeba zostawić to w spokoju. Spróbuj przenieść element do suchego miejsca w domu i ustaw wentylator, aby dmuchał nad tym obszarem lub użyj suszarki nadmuchowej na niskim ustawieniu, aby uwolnić wilgoć z powrotem do powietrza.

Pasta do zębów, majonez lub soda oczyszczona? Nawet nie próbujcie.

Superfine Steel Wool - delikatna wełna stalowa

W przypadku białych pierścieni, które nie reagują na suszarkę do włosów, następnym krokiem jest użycie bardzo drobnej wełny stalowej 4/0. Trzeba wylać bezpośrednio na plamę środek wykończeniowy, taki jak Minwax Antique Oil, a następnie delikatnie zeszlifować powierzchnię za pomocą bardzo drobnej wełny stalowej 4/0, pocierając w kierunku słojów. Następnie użyj ręcznika, aby wytrzeć wykończenie. Kiedy skończysz, użyj ponownie produktu wykończeniowego i wytrzyj całą powierzchnię stołu, aby go wypolerować.

Wreszcie, gdy skończysz z olejem, zetrzyj go i nałóż przezroczyste wykończenie, aby to się więcej nie powtórzyło.


Ciemne pierścienie i znaki wodne

Ciemne plamy wodne na powierzchni drewna oznaczają, że woda przesiąkła przez górną warstwę wykończenia i została wchłonięta przez drewno. Te plamy są zbyt głęboko zakorzenione, aby można je było usunąć technikami powierzchniowymi, a kawałek może wymagać odnowienia. Kiedy dostanie się do drewna, będzie trzeba go rozebrać.

Podobno najlepszym sposobem radzenia sobie z plamami wody jest ich całkowite unikanie. Aby zapobiec plamom, sugeruje naniesienie warstwy wierzchniej lakieru konwersyjnego. To najsilniejszy produkt, jaki mamy obecnie. Jest trochę droższy, ale myślę, że pomaga, a woda od razu spłynie. Można użyć  preparatu nanotechnologicznego, który sprawi, ze ciecz nie przeniknie w głąb drewna.

Na koniec, oczywiście, nie zapomnij o podstawkach. :)

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466