fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu czyli czy wiesz, że: rośliny oprócz dostarczania nam tlenu robią dużo więcej dla powietrza. Ponieważ rośliny domowe pochłaniają wilgoć z powietrza (proces znany jako transpiracja), odfiltrowują wszelkiego rodzaju zanieczyszczające cząsteczki powietrza, takie jak zarodniki pleśni, odchody (bez żartów) i typowe domowe chemikalia, takie jak formaldehyd i benzen, z których oba są substancjami rakotwórczymi i są często wydzielane przez nasze zwykłe produkty gospodarstwa domowego, takie jak klej używany do produkcji szafek kuchennych lub środki do obróbki tkanin obiciowych. Wszystkie te rzeczy można często znaleźć w powietrzu w domach, ale na szczęście istnieje niskobudżetowa opcja utrzymania czystości powietrza w domu, która również przyczynia się do pozytywnego zdrowia psychicznego. Zgadza się; rośliny doniczkowe!

Każda roślina doniczkowa może poprawić jakość powietrza, jednak jest kilka, które miały szczęście być badane i są teraz znane jako niezwykle wydajne w swojej pracy. Oto nasze propozycje:

 

Bluszcz angielski

Ta roślina jest numerem jeden, ponieważ nie tylko odniosła ogromny sukces w różnych badaniach, ale jest również niezwykle łatwa w pielęgnacji w pomieszczeniach. Badanie przeprowadzone przez ACAAI (American College of Allergy, Asthma & Immunology) umieściło angielski bluszcz w dwóch pojemnikach: jednym zawierającym również spleśniały chleb i drugim zawierającym psie odchody. Stwierdzono, że w ciągu zaledwie 6 godzin bluszcz usunął ponad 60% zanieczyszczeń (w szczególności zarodników pleśni i odchodów) z powietrza w każdym pojemniku. Jeśli w łazience w ogóle masz jakieś światło, ta roślina byłaby tam idealna (a jeśli nie, są światła roślinne, które możesz po prostu przymocować do donicy, aby rośliny mogły teraz żyć nawet w ciemnych pomieszczeniach bez okien). Bluszcz pospolity był również badany przez NASA i stwierdzono, że jest jednym z najlepszych składników badanych roślin, usuwając cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu, które badano, w szczególności formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen.

Ze względu na łatwość pielęgnacji, bluszcz angielski jest idealny do każdego pomieszczenia w domu. Bluszcz angielski jest uważany za roślinę słabo oświetloną, odporną na przeciągi, więc jest dobrym wyborem dla każdego, kto ma czarny kciuk do ogrodnictwa. Jednak zanim ustawisz tę roślinę obok łóżka swojego gazowego labradora, powinieneś wiedzieć, że ASPCA wymieniła bluszcz pospolity jako toksyczny dla psów, kotów i koni, więc trzymanie go poza zasięgiem zwierząt domowych poprzez umieszczenie go w wiszącym koszu być najlepszym. Dotykanie tej rośliny nie jest również zalecane dla ludzi, więc pamiętaj, aby trzymać ją z dala od małych dzieci i własnych rąk, ponieważ może to spowodować wysypkę lub inne niebezpieczne skutki uboczne, w tym problemy z oddychaniem.

 

Snake Plant, inaczej Dream Plant - Roślina Węża

Roślina węża, znana również jako język teściowej, lub jak wolelibyśmy to nazwać, roślina marzeń, została również zbadana przez NASA i wykonała to samo co bluszcz pospolity, usuwając te same cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu które były badane: formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen. Jednak ta roślina ma dodatkową specjalną cechę, która zapewniła jej drugie miejsce na naszej liście: wymarzona roślina jest jedną z nielicznych roślin, o których wiadomo, że uwalniają tlen w nocy, a nie w ciągu dnia, jak większość innych roślin. Z tego powodu rośliny w sypialni zazwyczaj nie są idealne, ponieważ one również będą uwalniać dwutlenek węgla podczas snu, chociaż na szczęście nie będą też powodować chrapania. Jednak Dream Plant jest wyjątkowa wśród roślin doniczkowych, ponieważ można ją umieścić bezpośrednio przy łóżku i oczyścić z dwutlenku węgla podczas snu i zapewnić zwiększoną ilość tlenu w przestrzeni powietrznej.

Stwierdzono szereg korzyści zdrowotnych związanych ze zwiększeniem stężenia tlenu podczas snu, w tym poprawę snu i zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych spowodowanych niskim poziomem tlenu we krwi (zwanym niedotlenieniem). Oczywiście spanie obok rośliny nie przyniesie takich samych korzyści, jak faktyczna maszyna tlenowa, jednak według Lung Institute tylko 6-8 tych Dream Plants wystarczy, aby zapewnić dopływ tlenu dla jednej osoby w zamkniętym pomieszczeniu, gdy urosły do ​​pasa, więc wszelkie rośliny marzeń dodane do sypialni będą miały pozytywny wpływ na zaopatrzenie w tlen w nocy.

 

Boston Fern - Paproć Bostońska

Ta liściasta roślina zajmuje trzecie miejsce na naszej liście roślin, które trzeba kupić, ponieważ jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Prawie każdy dom ma gdzieś ciemny zakątek, a bostońska paproć byłaby idealna, aby poprawić tę przestrzeń, ponieważ wymaga bardzo mało światła. Jest to roślina lubiąca wodę, więc pamiętaj, aby regularnie ją pić, jednak nie zacznie ona natychmiast narzekać, jeśli zapomnisz o tym przez tydzień lub dłużej. Chociaż nie uzyskała najlepszych wyników w badaniach NASA, stwierdzono, że bostońska paproć usuwa dwa typowe zanieczyszczenia powietrza: formaldehyd i ksylen. W połączeniu z możliwością przetrwania w słabo oświetlonych pomieszczeniach, roślina ta jest zdecydowanie dobrym wyborem do domu. Chociaż ksylen nie jest czynnikiem rakotwórczym, takim jak formaldehyd i inne chemikalia w badaniu NASA, stwierdzono, że powoduje bóle głowy, depresję, bezsenność i inne negatywne problemy zdrowotne, więc usuwanie go z powietrza w jak największym stopniu jest absolutnie korzystne dla zdrowia powietrza w domu .

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466