fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Kombinacje kolorów wnętrza na 2021

Kombinacje kolorów wnętrza na 2021

Kombinacje kolorów wnętrza na 2021

W trendach kolorystycznych zaplanowanych na 2021 r. Jest wszystko, od ciepłych tonów po odcienie mroźne. To tylko niektóre z palet kolorystycznych, które prawdopodobnie nadają się do wnętrz.

Odcienie nocne
Jest to seria cieni, które przywołują noc, odtwarzają przestrzeń, w której można skierować wzrok do wewnątrz i naładować ducha. Z myślą o melancholii prowadzi nowy romantyzm naznaczony średniowiecznymi grafikami. Ciemne odcienie to sposób na osiągnięcie tej zmysłowej przestrzeni. Ta seria jest bogata w fiolety, nordycki błękit, neutralne i złote żółcie.

Holistyczne kolory
Są to cienie przywołujące spokój, spokój, które w pewien sposób odtwarzają obecne tendencje holistycznych ośrodków uzdrawiania i duchowego wzniesienia. Drogi tej wycieczki są wyrównane z neutralnymi kolorami Arktyki, różem i naturalnymi brązami.

Te organiczne odcienie promują więź, zdrowie i życie. Proste dźwięki, które promują równowagę i podstawy. Miękkie, romantyczne, jak zakurzone żółcie, naturalne zielenie, a także odcienie związane z ziemią, jak ziemiste czerwone brązy.

Popularny będzie nadal szary, choć w nieco cieplejszej tonacji. Działa jako świetne tło dla innych uderzających tonów.

Kolory młodzieżowe
Z niecierpliwością czekając na zmiany społeczne i polityczne, wszyscy na tej planecie odkrywają siebie na nowo. Dlatego proponujemy tego typu odważne, żywe i odważne palety. W naszych czasach istnieje bojowa energia, przybywająca w ognistych tonach i żywych kolorach.

Młodość to postawa, a nie wiek. Oczekuje się, że zobaczymy kolory uroczystości, w których postęp technologiczny miesza się z naturą. Żółto-czarna pomarańcza daje silne poczucie witalności.

 

Globalizacja
Światowa imigracja na nowo definiuje granice, tożsamość narodową i nasze poczucie współistnienia. Społeczności są znacznie bardziej połączone. Projekt musi być dostosowany do bardziej zróżnicowanych populacji. Globalne sumienie to mural namalowany w kolorach ziemistych musztard, morskiego błękitu, koralowców i błota.

Jesteśmy teraz bardziej połączeni niż kiedykolwiek w historii. To połączenie zapewni oszałamiające kolory inspirowane wszystkimi narodami i kulturami. Dzięki sieciom społecznościowym istnieje ciągła ewolucja globalnego połączenia. Zobaczymy palety kolorów z Chin, Karaibów, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czerwień to ważny kolor dla wielu kultur: symbolizuje działanie, zaufanie i wartość.

Ściany w dwóch kolorach
Malowane jednokolorowe ściany są bardziej tradycyjne i często mogą nadać pomieszczeniu formalny wygląd. Chociaż ten klasyczny wygląd jest bardzo piękny, spójrzmy na bardzo interesujący i nowoczesny wygląd, dwukolorowy wygląd. Odbywa się to za pomocą taśmy malarskiej, aby oddzielić dwie strefy.

Ładnie jest na to patrzeć, gdy zastosowane są odcienie, aby zachować wrażenie przestronności w pomieszczeniu, oprócz odrobiny koloru i kontrastu. Najlepiej jest to osiągnąć stosując jaśniejszy kolor na górze i ciemniejszy kolor na dole.
Jak wybrać kolory do wnętrz

Jak wiemy malowanie domu nie jest łatwe, a tym bardziej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał, gdy będziemy obsługiwać więcej niż jeden kolor. Z tego powodu podamy kilka wskazówek, jakie kombinacje kolorów zastosować do ścian i dekoracji w ogóle, z gwarancją, że uzyskają dobry efekt.

Warstwa farby może ożywić pokój, który wygląda na stary i nudny. Jest tyle kolorów, które można dobrać do malowania wnętrz, że łatwo się pogubić. Dobór kolorów nie musi być przytłaczającym zadaniem. Kierując się prostymi zasadami, masz możliwość dobrania kolorów farb, które wzajemnie się uzupełniają i wprowadzają piękno do pomieszczenia.

1) Wybierz kolorystykę mebli i dodatków

Przed podjęciem decyzji co do kolorów lakieru należy najpierw podjąć pewne decyzje. Musisz zdecydować o meblach, dywanach lub dywanach, tapetach, gobelinach, tkaninach i wszelkich innych elementach, które planujesz umieścić w pomalowanej przestrzeni. O wiele łatwiej jest dobrać kolorystykę ścian, jeśli znasz już kolory dywanu i mebli w pomieszczeniu.

Po mniej więcej rozwiązaniu dekoracji pomieszczenia należy pamiętać, że kolory ścian powinny łączyć się z kolorami dekoracji.

2) Kolory zimne i ciepłe

Należy pamiętać, że kolory takie jak niebieski, zielony lub fioletowy sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na szersze, a kolory takie jak czerwony, złoty, pomarańczowy lub brązowy sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze.

Ciepłe kolory w dekoracji

Zimne kolory w dekoracji

3) Określ, do czego będzie używane pomieszczenie

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze kolorów, jest określenie, do czego będzie służyło pomieszczenie. Ciepłe kolory, jak ciemne żółcie, zachęcają do zabawy i zabawy. Chłodniejsze kolory, takie jak ciemnoniebieski lub fioletowy, zachęcają do refleksji i spokoju.

Aby osiągnąć równowagę, w pomieszczeniu najlepiej zastosować zarówno ciepłe, jak i zimne kolory.

Powinieneś przeanalizować pokój i to, jak się w nim poczujesz. Musisz zdecydować, czy chcesz mieć spokojną przestrzeń do koncentracji, tętniącą życiem, pozostającą aktywną, harmonijną do relaksu itp. Wrażenia, których szukasz, mogą być nieskończone, dobrze byłoby, gdybyś poinformował Cię, jak każdy kolor w dekoracji wpływa na nastrój ludzi: Znaczenie i psychologia kolorów w dekoracji

Warto również zastanowić się nad obecnym wystrojem pomieszczenia. Spójrz na pokój i zdecyduj, czy chcesz mieć ciemniejszy kolor niż już jest, czy chcesz jaśniejszy, bardziej relaksujący, weselszy kolor itp. Pomoże Ci to jeszcze bardziej zbliżyć się do tego, czego szukasz i upewnić się, że to zrobisz .

4) Styl pokoju

Ważne jest, aby znać kilka stylów dekoracji, aby inspirować i lepiej decydować. W tym celu istnieje wiele źródeł, które mogą być pomocne, np. Przeszukiwanie Internetu, dekorowanie czasopism i dekorowanie wnętrz programów telewizyjnych.

5) Najpierw wykonaj test

Aby mieć pewność, że kolory będą działać, możesz kupić niewielką ilość i pomalować gdzieś na ścianie, aby sprawdzić, czy naprawdę szukasz koloru i odcienia. Musisz malować tą samą techniką i liczbą warstw, jaką użyjesz podczas malowania całego pomieszczenia. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o wyborze koloru poczekać aż farba wyschnie.

 Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb?

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466