fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Najpopularniejsze pomysły na układy kuchni i plany pięter

Najpopularniejsze pomysły na układy kuchni i plany pięter

Najpopularniejsze pomysły na układy kuchni i plany pięter

Jako społeczne centrum nowoczesnego domu, kuchnia była gospodarzem wszystkich ważnych wydarzeń, od rodzinnych śniadań po wystawne przyjęcia. Plan kuchni mający najbardziej odpowiedni układ i funkcjonalność jest zdecydowanie lepszy od innych. Poniżej znajdują się pomocne wskazówki i pomysły projektowe, aby zaplanować najbardziej idealną przestrzeń dla Twojej kuchni i stylu życia.

Który układ najlepiej Ci odpowiada?

Zwykle układ kuchni zależy od projektu pomieszczenia. W przypadku większości kuchni istnieje pięć typowych układów - G, L, U, pojedyncza ściana i kuchnia. Takie wypróbowane i prawdziwe aranżacje kuchni wciąż pasują do współczesnego stylu życia i tworzą trójkąt pracy w kuchni, skupiający się na trzech elementach kuchni - zlewie, lodówce i kuchence.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE L
Ten układ kuchni jest postrzegany jako praktyczna opcja dla małych i dużych kuchni, obejmująca naturalny trójkąt roboczy utworzony z ciągłej przestrzeni blatu i stanowisk roboczych na dwóch sąsiednich ścianach. Zapewnia to wewnętrzną prywatność podczas przygotowywania posiłków i zwykle otwiera się na pobliską przestrzeń, ułatwiając interakcję z członkami rodziny lub gośćmi. Układ L jest idealny dla młodych rodzin i stanowi doskonały wybór do rozrywki.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE U
Kuchnia w kształcie litery U to idealny układ do większych kuchni. Składający się z szafek i armatury wzdłuż trzech sąsiednich ścian, ten układ zapewnia ciągłą przestrzeń roboczą i mnóstwo miejsca do przechowywania. Kuchnia w kształcie litery U pozwala na doskonały przepływ pracy i wielu użytkowników w tym samym czasie.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE G
Kuchnia typu G (znana również jako półwysep) jest podobna do kuchni w kształcie litery U. Otaczając kucharza ze wszystkich 3 stron, kuchnia staje się bardziej przyjazna, zapewnia dodatkowe miejsce do pracy i zwiększa możliwości przechowywania. Kuchnia w kształcie litery G najlepiej sprawdza się w średnich i dużych pomieszczeniach. Wadą jest ograniczenie dostępu do głównej kuchni, co prowadzi do komplikacji przy wejściu i wyjściu.

 

Z JEDNĄ ŚCIANĄ (LUB PROSTA KUCHNIA)
Kuchnia utrzymuje wszystkie szafki, urządzenia i przestrzenie na ladzie w jednej linii wzdłuż jednej ściany, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze i zmniejszyć koszty budowy. Ten podstawowy styl jest powszechnie stosowany w mniejszych domach, mieszkaniach i loftach, a przestrzennie efektywny, nie rezygnując z funkcjonalności.

 

KUCHNIA GALLEY (LUB KORYTARZOWA KUCHNIA)
Kuchnia o większej długości niż szerokości składa się z dwóch rzędów szafek ustawionych naprzeciw siebie, tworzących między nimi wewnętrzne przejście lub kambuz. Kuchnie w korytarzu zajmują mało miejsca, ale jeśli nie są odpowiednio zaprojektowane, mogą być strasznie nieefektywne. Kuchnie świetnie sprawdzają się w ciasnych przestrzeniach i są używane głównie przez wiele restauracji.

 Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466