fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej - producent radzi...

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej - producent radzi...

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej to zagadnienie budzące duże zainteresowanie. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, słyszymy wiele próśb o włączenie wyspy kuchennej do przestrzeni kuchennej naszych klientów. Wyspy kuchenne stają się coraz bardziej popularne i rozumiemy dlaczego. Wyspy to świetny sposób na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania, dodanie miejsc siedzących, a także domku, którego pragniesz. Posiadanie wyspy kuchennej ma wiele zalet, ale są też wady, o których być może nie pomyślałeś. Dołącz do nas już dziś, gdy odkrywamy zalety i wady posiadania wyspy kuchennej.

 

Zaczynając od zalet:

Dodatkowe udogodnienia

Wyspa kuchenna to dodatki, a my zaczynamy od dodatkowych udogodnień. Włączenie wyspy to wspaniały sposób na dołączenie jednostki napoju lub nawet szuflady mikrofalówki (o ile wyspa jest podłączona do prądu). Możesz również dołączyć zlew lub dodatkowy, mniejszy (jeśli jest hydraulika) lub nawet płytę kuchenną (jeśli jest elektryczna / gazowa), co zwolni miejsce w głównych obszarach kuchni.

Wskazówka: jeśli chcesz mieć wyspę, która ma również udogodnienia, Twój projekt będzie wymagał planowania i ewentualnie zaangażowania projektanta (dlaczego? zadzwoń i zapytaj nas o szczegóły).

 

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Niezależnie od tego, czy dołączasz dodatkowe udogodnienia, czy nie, dodatkowe miejsce do przechowywania jest czymś, czego klienci zawsze chcą. Wyspy to świetny sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania tych niecodziennych przedmiotów, takich jak mikser stojący, piekarnik nablatowy i tak dalej.

Wskazówka: tutaj możesz wykazać się kreatywnością przy wyborze rodzaju przechowywania: pomyśl o regałach, szufladach, wysuwanych szufladach, a nawet podnośnikach (w przypadku tego ciężkiego miksera stojącego).

 

Dodatkowe miejsca siedzące

Dodatkowe siedzenia przenoszą ludzi do kuchni (tak jakbyś naprawdę potrzebował innego powodu, aby spędzać czas w kuchni)! Pomijając wszystkie żarty, część wypoczynkowa na wyspie to świetne miejsce na śniadanie, odrabianie lekcji przez dzieci, a nawet pomoc kucharzowi.

Wskazówka: aby obliczyć, ile miejsc zmieści się na twojej wyspie, weź długość i podziel ją przez 60 (każde miejsce wymaga około 60cm).

 

 

Możliwe wady:


Zajmuje miejsce

Może się to wydawać oczywiste, ale warto o tym pomyśleć. Czy w Twojej kuchni jest wystarczająco dużo miejsca na wyspę? Niezależnie od tego, czy masz dużą, czy małą kuchnię, wyspa zazwyczaj znajduje się pośrodku, co może uczynić przestrzeń bardziej ciasną, a nawet stać się blokadą drogową.

Wskazówka: czujesz, że wyspa będzie działać w Twojej przestrzeni? Świetnym sposobem na przetestowanie go przed zatwierdzeniem jest obrysowanie jego kształtu taśmą na podłodze i sprawdzenie, jak działa, chodząc po nim przez kilka następnych dni.
Może zakłócać przepływ pracy

Jeśli wyspa nie służy celowi w Twojej kuchni, po prostu zakłóci przepływ pracy i stanie Ci na drodze. Ponieważ kuchnia może przyciągać najwięcej ruchu w Twoim domu, będziesz chciał mieć pewność, że przepływ, projekt i wszystkie elementy przestrzeni działają za Ciebie.

Wskazówka: pamiętaj, aby w pełni wykorzystać wyspę kuchenną z niektórymi z wymienionych powyżej zalet.

 

Niewłaściwy rozmiar

Wyspa zbyt duża, aby ją obejść lub zbyt mała, gdzie staje się uciążliwa, nie jest wyspą, której chcesz. Nie zrozumcie mnie źle, zdecydowanie możliwe jest posiadanie dużej lub małej wyspy, o ile służy ona celowi i jest zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i płynności. Więc jaka jest wyspa odpowiedniej wielkości? Cóż, wyspa, która pasuje proporcjonalnie do przestrzeni, a także odpowiada Twoim potrzebom, jest odpowiednią wyspą dla Ciebie!

Wskazówka: prawidłowe chodniki - korytarze komunikacyjne wymagają co najmniej 90 cm. Tak więc, jeśli mierzysz, aby zobaczyć, jak będzie pasować wyspa, upewnij się, że przynajmniej ta ilość otacza wyspę.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu?

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

 

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466