fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 1

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 1

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 1
Tutaj przedstawiamy najpopularniejsze typy wysp kuchennych, w tym zalety i wady oraz style projektowania.

Wyspa kuchenna to blat i zwykle szafka, która jest wolnostojąca od wszystkich innych elementów w kuchni. Wyspy kuchenne są często miejscem gromadzenia się i wystawiania jedzenia i posiłków. Jest to również świetna dodatkowa przestrzeń na ladę, która zwykle nie obejmuje szafki nad głową. Istnieje wiele różnych kształtów i rozmiarów tych wysp, a niektóre z nich opisano poniżej.

Prostokątna wyspa kuchenna
Prostokątna wyspa jest również nazywana kuchenną wyspą kuchenną. Ten typ jest dość na temat i dodaje po prostu prosty blat z szafkami poniżej, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do gotowania i siedzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla stosunkowo mniejszych kuchni, ponieważ wykorzystuje jak najwięcej miejsca do przechowywania, ponieważ nie ma żadnych niedostępnych narożników.

Niestety tego typu projekty wysp kuchennych nie nadają się do dodawania zlewów lub urządzeń, chyba że są bardzo długie (co może powodować dysproporcje) i generalnie nie są spektakularne i używane bardziej ze względu na funkcję niż styl.

Wyspa w kształcie litery L.
Nie mylić z kuchnią w kształcie litery L z wyspą, blat w kształcie litery L jest dokładnie taki, jak to brzmi, ma kształt litery L. Może to być świetny dodatek do kuchni z dużą ilością wolnej przestrzeni, gdzie wyspa może wykorzystać martwą przestrzeń i oddzielić przestrzeń kuchenną od jadalni.

Wyspy w kształcie litery L są zwykle przestronne do gotowania, siedzenia i przechowywania. Dla tych, którzy mają małą przestrzeń kuchenną lub nie potrzebują wielu użytkowników lub miejsca, kształt litery L może nie być idealny, ponieważ może oznaczać, że rzeczy są zbyt rozłożone. W szczególności w kształcie litery L ma jeden ostry narożnik, który nie wykorzystuje specjalnie przestrzeni w najlepszy sposób, ponieważ dostęp do niektórych rzeczy w rogu może być trudny.

Okrągła wyspa kuchenna
Ogromna większość wysp kuchennych ma jeden kształt, który jest prostokątny. Trudno będzie znaleźć wiele całkowicie okrągłych wysp kuchennych w nowym domu. Jednak można znaleźć wiele niestandardowych projektów wysp kuchennych z okrągłymi końcami i wydłużonymi krzywiznami.

Okrągła wyspa kuchenna dodaje kuchni elegancji, ale też zajmuje dużo miejsca. Pomagają zwiększyć zainteresowanie wizualne i skupiają uwagę na pięknych blatach. Tego typu wyspy kuchenne mają mnóstwo miejsca do przygotowywania i podawania, a także przechowywania i siedzenia.

Chociaż nie jest to najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, zaokrąglony projekt wyspy jest niezwykle kreatywnym i wizualnym wyborem dla wyspy kuchennej.

Podwójna kuchnia wyspowa
Podwójna kuchnia wyspowa wnosi do przestrzeni dużo elegancji i funkcjonalności. Z jednej strony osobne miejsce do przygotowywania posiłków w kuchni i inne do przygotowywania posiłków wygląda imponująco. Kuchnie z dwiema lub więcej wyspami są idealne dla tych, którzy lubią bawić się lub mieć duże rodziny.

Kuchnia z dwoma wyspami może zająć miejsce, jeśli układ nie jest wystarczająco duży. Dodatkowo należałoby nieustannie chodzić i między wyspami, co mogłoby utrudniać pracę podczas gotowania posiłków.

Wyspa kuchenna w kontrastowym kolorze
Kuchnia z kontrastującą wyspą ma inny kolor obudowy swojej wyspy niż szafki główne. Ten typ kontrastującej wyspy kuchennej tworzy centralny punkt dla oczu i wnosi dramatyzm do przestrzeni. Całkowicie kuchnia w tym samym kolorze dla wyspy i głównych szafek jest symetryczna, jednak kolory takie jak biel mogą wydawać się zbyt wyblakłe.

Można łączyć ze sobą różne wyspy kolorów, aby dopasować podłogę lub inne elementy akcentujące, takie jak stół, wbudowana szafka lub wystrój, z doskonałym efektem. Rozważając inną wyspę kolorystyczną, ważne jest, aby zastanowić się, jak pasuje ona do ogólnego projektu pomieszczenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zastanów się, jak wyspę można połączyć z czymś innym w przestrzeni.

Wyspa w kształcie litery U.
Kto by pomyślał, że zupa alfabetyczna tak naprawdę próbowała nauczyć Cię kształtów wysp, które możesz uzyskać? Innym rodzajem wyspy jest wyspa w kształcie litery U. Ten typ wyspy jest absurdalnie przestronny i funkcjonalny. Jest to najlepsze rozwiązanie w kuchniach z wieloma użytkownikami jednocześnie i przy tworzeniu dużych posiłków lub zabawie dużych grup.

Tego typu wyspy są często w pełni funkcjonalne (co omówimy nieco w dalszej części artykułu) i mają mnóstwo miejsc do siedzenia, przechowywania i pracy. Ten projekt wyspy nie jest jednak dla wszystkich, niektórzy nie potrzebują tak dużo miejsca i może być kłopotliwe przejście z jednej strony kuchni na drugą i wyczyszczenie dużej powierzchni. Ten typ jest również drogi i zajmuje dużo miejsca w kuchni, co nie jest idealne dla każdego projektu kuchni.

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466