fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 2

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 2

Przenośna wyspa kuchenna
Dla tych, którzy bawią się lub chcieliby mieć więcej miejsca na przygotowanie posiłków, przenośna wyspa kuchenna to świetny wybór. Są to czasami nazywane wyspami ruchomymi lub ruchomymi. Przenośne wyspy świetnie nadają się do mniejszych kuchni, które wymagają dodatkowego przygotowania lub miejsca do serwowania.

Przenośne wyspy są również niezwykle opłacalne w porównaniu do wbudowanych obudów. Ponadto można je łatwo przenieść z kuchni do jadalni lub salonu w celu podania lub do przechowywania po zakończeniu użytkowania. Przenośne wyspy oferują przechowywanie pod blatem, które można wykorzystać na garnki i patelnie. Niektóre oferują nawet miejsce do przechowywania butelek wina.

Niestety coś wolnostojącego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami przechowywanie i wyjmowanie za każdym razem, gdy jest to potrzebne, może być trudne, w zależności od rozmiaru. Co więcej, zazwyczaj nie oferują one dużo miejsca do przechowywania, jeśli w ogóle. Wszystko na kółkach będzie trochę mniej wytrzymałe niż coś wbudowanego, więc musisz uważać na przenośną wyspę, która przypadkowo się poruszy lub nie będzie w stanie wykonać pewnych zadań, w zależności od użytego materiału.

Wyspa kuchenna (styl mebli)
Często zdarzają się przedmioty, które wyglądają idealnie w danej przestrzeni, ale nie do końca pasują do funkcji, ale jeśli uda ci się sprawić, by działały, sprawisz, że zadziałają. Niezależnie od tego, czy jest to pamiątka rodzinna, czy antyki, które przemówiły do ​​ciebie, typ mebla na wyspie, dodają kuchni niesamowitego charakteru i intryg.

Te elementy są zazwyczaj małe i otwarte, co zapewnia jasną i jasną przestrzeń w porównaniu z typową, masywniejszą wyspą. Niestety nie są one tak praktyczne, jak atrakcyjne wizualnie. Stoły wyspowe w stylu mebli nie są przeznaczone do gotowania i przygotowywania, co oznacza, że ​​nie mają bardzo wytrzymałych powierzchni na zużycie lub płyny, które są używane na powierzchni kuchennej.

Co więcej, nie ma tak naprawdę żadnego miejsca do przechowywania, które można wykorzystać na cokolwiek oprócz kilku przedmiotów dekoracyjnych. Jeśli przedmiot jest starszy, może nie być w stanie wytrzymać bicia spowodowanego gotowaniem i przygotowywaniem, co może być wielkim upadkiem.

W pełni funkcjonalna wyspa kuchenna (woda, prąd i / lub gaz)
W pełni funkcjonująca wyspa kuchenna to wielki luksus. Ten typ wyspy kuchennej zawiera m.in. elementy elektryczne, piekarnik gazowy, bieżącą wodę i drenaż. Korzystając z tych dodatkowych udogodnień, do wyspy można dodać różne urządzenia i zlewy, zwiększając funkcjonalność przestrzeni.

To prawie jak dodatkowa kuchnia i jest świetne dla wielu osób korzystających z tej przestrzeni. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że jest to kosztowny dodatek do kuchni, a jego ukończenie wymaga dużo miejsca i pracy.

Sink Island
Kolejnym udogodnieniem, które jest niezwykle przydatne na wyspie kuchennej jest zlewozmywak. To wymaga instalacji wodno-kanalizacyjnej na wyspie, co jest zwykle dodatkowym kosztem. Ten typ jest zwykle połączony ze zmywarką na wyspie.

Zmywarka ma około 60cm, ale nadal ma użyteczną przestrzeń na blacie, a zlew potrzebuje około 90cm cali. Aby pomieścić wspomniane przedmioty, wyspa będzie musiała być większa.

Wyspa Cooktop
Wyspa z płytą kuchenną to coś, co można włączyć do w pełni funkcjonalnej wyspy, ponieważ wymaga ona zasilania lub gazu, w zależności od rodzaju posiadanej płyty kuchennej. Płyty kuchenne zajmują dużo miejsca i chcesz, aby były po obu stronach, a także z dala od miejsc siedzących na wyspie. Zwykle sam blat ma od 75 do 90 cm.

Wyspa Magazynowa
Wyspa magazynowa jest dość prosta w konstrukcji i kosztach. Wyspy magazynowe mają wbudowane szafki i szuflady w zależności od potrzeb użytkownika. Są one powszechne, ponieważ nie wymagają dodatkowej instalacji wodociągowej ani zasilania.
Przechowywanie pod blatem wyspowym ze szklanymi drzwiami pozwala łatwo zobaczyć i uzyskać dostęp do garnków i patelni. Otwarte regały to również pomocny dodatek do często używanych przyborów kuchennych.

Wyspa kuchenna na zamówienie
Wyspa kuchenna na zamówienie to projekt skonstruowany specjalnie dla układu pomieszczenia. Może to być praktycznie wszystko, co możesz sobie wyobrazić, na przykład wyspa kuchenna z ławą, geometryczny wzór lub z wbudowanym zlewem lub urządzeniem.

Koszt przebudowy przestrzeni za pomocą niestandardowego projektu wyspy może być przeszkodą.

Dwupoziomowy bar śniadaniowy
Dwupoziomowy bar śniadaniowy z wyspą kuchenną doskonale nadaje się do uzyskania tego, co najlepsze z obu światów, bez zbytniego ich mieszania. Ten projekt ma dwie różne wysokości, jedną do gotowania i wyższą do siedzenia.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku wysp, na których znajduje się płyta kuchenna, aby osoby siedzące przy blacie nie miały przypadkowego kontaktu z gorącą powierzchnią. Jest to również dobre dla ergonomii, ponieważ idealna wysokość gotowania i wysokość paska są różne. Niestety zajmuje to trochę miejsca na przygotowanie, ponieważ nie możesz użyć podniesionej części blatu.

Wyspa jadalna
Większość z wyżej wymienionych wysp może zawierać posiłki. Odbywa się to poprzez wysunięcie jednej strony blatu wyspy, aby pomieścić stołki lub krzesła, tworząc wyspę kuchenną do siedzenia.

Te typy są zwykle wydłużone od 10 do 12 cali, aby stworzyć wystarczająco dużo miejsca dla osoby, aby wygodnie usiąść. Jednak ważne jest, aby zachować dużo miejsca między wyspą a głównymi szafkami, aby krzesła nie przeszkadzały Ci w ścieżce.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu? DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466