fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Baterie kuchenne czyli Jaką wybrać baterie do zlewozmywaka?

Baterie kuchenne czyli Jaką wybrać baterie do zlewozmywaka?

Baterie kuchenne czyli Jaką wybrać baterie do zlewozmywaka?

 Sporo lat wstecz bateria kuchenna pełniła jedynie funkcję stałego dostępu do wody. Wygląd w zasadzie nie miał znaczenia, stylistyka nie była istotna, a liczyła się wyłącznie funkcjonalność. Na przestrzeni ostatnich lat wszystko uległo zmianom, a asortyment armatury kuchennej jest tak bogaty, że dokonanie wyboru konkretnego modelu jest dość mocno skomplikowane, w szczególności dla osób, w które się na tym nie znają. Bateria stojąca lub ścienna, jednouchwytowa lub dwuuchwytowa, z wyciąganą wylewką lub obrotową, co wybrać?

 

Bateria stojąca czy ścienna?

 Kluczowym czynnikiem który należy uwzględnić wybierając baterie kuchenne jest sposób jej montażu. Na etapie tworzenia projektu instalacji wodno kanalizacyjnej należy podjąć decyzję jakiego rodzaju baterii i o jakim sposobem montażu użyjemy, czy bezpośrednio w blacie Czy w zlewozmywaku, a może w ścianie. Bateria stojąca wymaga odpowiedniego wyprowadzenia przyłącze wody ciepłej oraz zimnej, w taki sposób aby znajdowały się one bezpośrednio pod zlewozmywakiem. Taką baterię podłączamy wykorzystując elastyczne węże, to najczęściej znajdują się w zestawie. Zlewozmywak lub też blat, w którym ma zostać zamontowana stojąca bateria powinien posiadać przygotowany do tego otwór. Baterie kuchenne stojące w ostatnich czasach są najczęściej wybieranych bateriami z uwagi na bardzo łatwy i szybki montaż oraz wieloraką dostępność bardzo różnych modeli a co za tym idzie możliwości dopasowania do każdej kuchni bez większego problemu.

 Jeśli mowa o bateriach kuchennych ściennych to podłącza się je bezpośrednio do instalacji bez użycia wężyków elastycznych przyłączeniowych. Kluczową kwestią jest rozstaw przyłączy ciepłej zimnej wody ustalone przez wykonawcy instalacji wodnej. W przypadku montażu ściennego odstęp pomiędzy rurkami i zimnej i ciepłej wody powinien wynosić 15 cm. Klasyczne baterie ścienne są coraz rzadziej stosowane w nowym budownictwie ale często się je montuje podczas remontów starszych kuchni, tam gdzie zastosowanie baterii stojącej wymagałoby kucia ścian i przeróbek zasilania ciepłą i zimną wodą. 

 Bateria dwuuchwytowa czy jednouchwytowa

 korzystanie z baterii kuchennej ma też pewien aspekt mianowicie Komfort eksploatacji. Klasyczne baterie  dwuuchwytowa są najmniej funkcjonalne a ustawienie temperatury jest uciążliwe. Korzystanie z baterii Kurkowej jest niezbyt Ekonomiczny ponieważ regulacja strumienia pochłania więcej czasu niż w przypadku baterii z jednym uchwytem. Najbardziej optymalnym wyborem w zakresie baterii do naszej kuchni jest bateria jednouchwytowa. Daje ona nam możliwości sterowania strumieniem wody jedną ręką to oczywiście jest bardzo praktyczne i komfortowe i wystarczy lekki ruch w górę albo odkręcić wodę.  Łatwo też jedną dźwignią ustawić żądaną temperaturę oraz ciśnienie wody.

 Wylewka jest bardzo ważna

 Najważniejszym elementem który wpływa na eksploatację baterii jest rodzaj wylewki. Bardzo ważne jest aby miała spory zasięg i umożliwiała tym samym wygodną pracę w obu komorach zlewozmywaka. Wysokość wylewki również ma znaczenie Im większa tym lepsza Swoboda ruchów co docenimy szczególnie podczas mycia wysokich garnków czy dużych blach albo napełniania wodą butelek czy też filtra do wody. Jeśli jednak zdecydujemy się na wysoką wylewkę powinniśmy mieć głęboką komórę zlewozmywaka aby nie rozbryzgiwała się woda spadająca w dół. 

Wylewka obrotowa, wyciągana czy ruchoma. Czym się różnią?

Obrotowa wylewka zapewnia optymalną ergonomie w wykorzystaniu przestrzeni wokół baterii. Gwarantuje komfortowy dostęp do zlewozmywaka w szczególności chcąc napełnić wodą spory garnek lub wiadro. Bateria z wyciąganą wylewką świetnie zwiększa zasięg baterii i doskonale ułatwia wykonywanie codziennych czynności przy zmywaniu. Taka bateria najczęściej występuje w komplecie z wężem prysznicowym. Dzięki wyciąganej wylewki i powyższym mężowi możemy napełnić wodą pojemniki stojące na podłodze w pobliżu zlewu bez konieczności ich podnoszenia do góry.

Ruchome wylewki najczęściej spotykane w bateriach pół profesjonalnych lub profesjonalnych i są one wyposażone w elastyczną sprężynę która po rozłożeniu automatycznie wraca do pierwotnej pozycji nie wymaga ręcznego odkładania i na miejsce. Powyższe jest powodem zastosowania takiej baterii najczęściej w punktach gastronomicznych nie będzie praca w kuchni wymaga prędkości i precyzji. Od jakiegoś czasu Bardzo wiele osób decyduję się na zakup tego typu baterii No zastosowanie indywidualnych Z uwagi na fakt fantastycznej ergonomii czyli dużego komfortu i swobody ruchów jaką baterię oferuje przy pracach kuchennych.

 Baterie zlewozmywakowe.

 Są one jak każdy element wyposażenia kuchennego dostępne w bardzo wielu wariantach wykończenia. Kluczowym kryterium wyboru jest dopasowanie kolorystyczne baterii zlewozmywaka tak aby tworzyły harmonia. W przypadku zlewów i komór stalowych bardziej pasują baterie chromowane lub w kolorze stali matowej, polerowanej lub szlachetnej. Zlewozmywaki granitowe a także ceramiczne tworzą bardzo ładne połączenia z bateriami powlekanym i specjalnymi powłokami imitującymi ceramikę czy też granit. Dopasowując baterie do zlewozmywaka należy pamiętać o dobrej kompozycji kształtów i wielkości obu elementów. Jeżeli zlewozmywak na kształty geometryczne należy do niego dostosować baterie która będzie również posiadała elementy konstrukcyjne geometryczne, a jeżeli posiadamy zlew obły, posiadający zaokrąglenia to należy zastosować baterie z wysoką cholewką o łukowym kształcie.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466