fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak czyścić zlew granitowy sposób - Usuwanie trudnych plam

Jak czyścić zlew granitowy sposób - Usuwanie trudnych plam

Usuwanie trudnych plam

Wymieszaj pastowy roztwór wybielacza w proszku i nadtlenku wodoru. Oba te produkty można kupić w sklepach dla majsterkowiczów lub sklepach ze sprzętem i można je łączyć, tworząc „okłady”. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na wybielaczowym opakowaniu proszku, aby wymieszać go z odpowiednią ilością nadtlenku wodoru. Wymieszaj je razem w jednorazowym pojemniku, takim jak stary pojemnik do przechowywania żywności, którego już nie potrzebujesz.

Nadtlenek wodoru to naprawdę delikatny, ale skuteczny środek czyszczący, który nie matowi twoich granitowych powierzchni. Po prostu pamiętaj o ponownym zamykaniu granitu co 1 lub 2 lata, aby wszystko było czyste i lśniące.
Powstała mieszanka powinna być gęstą pastą, prawie konsystencją masła orzechowego. Niektóre przykłady wybielacza w proszku obejmują kredę w proszku, biały tynk formujący i talk.

Nałóż pastę bezpośrednio na poplamiony obszar zlewozmywaka granitowego. Użyj szpachelki lub starej drewnianej lub plastikowej szpachelki, której nie musisz już używać. Warstwa pasty nałożonej na plamę powinna mieć grubość około pół cala (około 1,25 cm).

 

Zaklej wklejony obszar folią. Zabezpiecz plastikową folię na każdej krawędzi kawałkiem taśmy. Pozwoli to na całkowite wchłonięcie i podniesienie plamy.

Pozostaw pastę do całkowitego wyschnięcia. Pozostaw na co najmniej 24 godziny. Czasami może to potrwać do 2 dni. Okres ten może się zmieniać w zależności od wskazówek nakreślonych na witlinku w proszku.

Usuń plastik i wytrzyj wysuszoną pastę. Użyj bardzo tępego narzędzia do skrobania, aby usunąć wysuszoną pastę, aby nie porysować kamienia. Lub po prostu użyj miękkiej gąbki lub ręcznika papierowego, aby usunąć jak najwięcej, a następnie wyrzuć. Nie próbuj zmywać całej pasty do odpływu, ponieważ może to zatkać rury.

Opłucz obszar całkowicie wodą. Usuń wszelkie pozostałości pasty za pomocą wilgotnej gąbki lub polewając lub rozpylając wodę w miejscu, gdzie była pasta.

Powtórz proces w razie potrzeby. Jeśli plama nie została usunięta z zlewu granitowego po pierwszej próbie, możesz ponownie przejść przez ten proces. Proces ten może zająć do pięciu razy pełne usunięcie uporczywych plam.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466