fbpx
sobota, 02 styczeń 2021 10:40

Przenośna wyspa kuchenna
Dla tych, którzy bawią się lub chcieliby mieć więcej miejsca na przygotowanie posiłków, przenośna wyspa kuchenna to świetny wybór. Są to czasami nazywane wyspami ruchomymi lub ruchomymi. Przenośne wyspy świetnie nadają się do mniejszych kuchni, które wymagają dodatkowego przygotowania lub miejsca do serwowania.

Przenośne wyspy są również niezwykle opłacalne w porównaniu do wbudowanych obudów. Ponadto można je łatwo przenieść z kuchni do jadalni lub salonu w celu podania lub do przechowywania po zakończeniu użytkowania. Przenośne wyspy oferują przechowywanie pod blatem, które można wykorzystać na garnki i patelnie. Niektóre oferują nawet miejsce do przechowywania butelek wina.

Niestety coś wolnostojącego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami przechowywanie i wyjmowanie za każdym razem, gdy jest to potrzebne, może być trudne, w zależności od rozmiaru. Co więcej, zazwyczaj nie oferują one dużo miejsca do przechowywania, jeśli w ogóle. Wszystko na kółkach będzie trochę mniej wytrzymałe niż coś wbudowanego, więc musisz uważać na przenośną wyspę, która przypadkowo się poruszy lub nie będzie w stanie wykonać pewnych zadań, w zależności od użytego materiału.

Wyspa kuchenna (styl mebli)
Często zdarzają się przedmioty, które wyglądają idealnie w danej przestrzeni, ale nie do końca pasują do funkcji, ale jeśli uda ci się sprawić, by działały, sprawisz, że zadziałają. Niezależnie od tego, czy jest to pamiątka rodzinna, czy antyki, które przemówiły do ​​ciebie, typ mebla na wyspie, dodają kuchni niesamowitego charakteru i intryg.

Te elementy są zazwyczaj małe i otwarte, co zapewnia jasną i jasną przestrzeń w porównaniu z typową, masywniejszą wyspą. Niestety nie są one tak praktyczne, jak atrakcyjne wizualnie. Stoły wyspowe w stylu mebli nie są przeznaczone do gotowania i przygotowywania, co oznacza, że ​​nie mają bardzo wytrzymałych powierzchni na zużycie lub płyny, które są używane na powierzchni kuchennej.

Co więcej, nie ma tak naprawdę żadnego miejsca do przechowywania, które można wykorzystać na cokolwiek oprócz kilku przedmiotów dekoracyjnych. Jeśli przedmiot jest starszy, może nie być w stanie wytrzymać bicia spowodowanego gotowaniem i przygotowywaniem, co może być wielkim upadkiem.

W pełni funkcjonalna wyspa kuchenna (woda, prąd i / lub gaz)
W pełni funkcjonująca wyspa kuchenna to wielki luksus. Ten typ wyspy kuchennej zawiera m.in. elementy elektryczne, piekarnik gazowy, bieżącą wodę i drenaż. Korzystając z tych dodatkowych udogodnień, do wyspy można dodać różne urządzenia i zlewy, zwiększając funkcjonalność przestrzeni.

To prawie jak dodatkowa kuchnia i jest świetne dla wielu osób korzystających z tej przestrzeni. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że jest to kosztowny dodatek do kuchni, a jego ukończenie wymaga dużo miejsca i pracy.

Sink Island
Kolejnym udogodnieniem, które jest niezwykle przydatne na wyspie kuchennej jest zlewozmywak. To wymaga instalacji wodno-kanalizacyjnej na wyspie, co jest zwykle dodatkowym kosztem. Ten typ jest zwykle połączony ze zmywarką na wyspie.

Zmywarka ma około 60cm, ale nadal ma użyteczną przestrzeń na blacie, a zlew potrzebuje około 90cm cali. Aby pomieścić wspomniane przedmioty, wyspa będzie musiała być większa.

Wyspa Cooktop
Wyspa z płytą kuchenną to coś, co można włączyć do w pełni funkcjonalnej wyspy, ponieważ wymaga ona zasilania lub gazu, w zależności od rodzaju posiadanej płyty kuchennej. Płyty kuchenne zajmują dużo miejsca i chcesz, aby były po obu stronach, a także z dala od miejsc siedzących na wyspie. Zwykle sam blat ma od 75 do 90 cm.

Wyspa Magazynowa
Wyspa magazynowa jest dość prosta w konstrukcji i kosztach. Wyspy magazynowe mają wbudowane szafki i szuflady w zależności od potrzeb użytkownika. Są one powszechne, ponieważ nie wymagają dodatkowej instalacji wodociągowej ani zasilania.
Przechowywanie pod blatem wyspowym ze szklanymi drzwiami pozwala łatwo zobaczyć i uzyskać dostęp do garnków i patelni. Otwarte regały to również pomocny dodatek do często używanych przyborów kuchennych.

Wyspa kuchenna na zamówienie
Wyspa kuchenna na zamówienie to projekt skonstruowany specjalnie dla układu pomieszczenia. Może to być praktycznie wszystko, co możesz sobie wyobrazić, na przykład wyspa kuchenna z ławą, geometryczny wzór lub z wbudowanym zlewem lub urządzeniem.

Koszt przebudowy przestrzeni za pomocą niestandardowego projektu wyspy może być przeszkodą.

Dwupoziomowy bar śniadaniowy
Dwupoziomowy bar śniadaniowy z wyspą kuchenną doskonale nadaje się do uzyskania tego, co najlepsze z obu światów, bez zbytniego ich mieszania. Ten projekt ma dwie różne wysokości, jedną do gotowania i wyższą do siedzenia.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku wysp, na których znajduje się płyta kuchenna, aby osoby siedzące przy blacie nie miały przypadkowego kontaktu z gorącą powierzchnią. Jest to również dobre dla ergonomii, ponieważ idealna wysokość gotowania i wysokość paska są różne. Niestety zajmuje to trochę miejsca na przygotowanie, ponieważ nie możesz użyć podniesionej części blatu.

Wyspa jadalna
Większość z wyżej wymienionych wysp może zawierać posiłki. Odbywa się to poprzez wysunięcie jednej strony blatu wyspy, aby pomieścić stołki lub krzesła, tworząc wyspę kuchenną do siedzenia.

Te typy są zwykle wydłużone od 10 do 12 cali, aby stworzyć wystarczająco dużo miejsca dla osoby, aby wygodnie usiąść. Jednak ważne jest, aby zachować dużo miejsca między wyspą a głównymi szafkami, aby krzesła nie przeszkadzały Ci w ścieżce.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu? DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

środa, 30 grudzień 2020 18:39

Rodzaje wysp kuchennych (wady i zalety) - część 1
Tutaj przedstawiamy najpopularniejsze typy wysp kuchennych, w tym zalety i wady oraz style projektowania.

Wyspa kuchenna to blat i zwykle szafka, która jest wolnostojąca od wszystkich innych elementów w kuchni. Wyspy kuchenne są często miejscem gromadzenia się i wystawiania jedzenia i posiłków. Jest to również świetna dodatkowa przestrzeń na ladę, która zwykle nie obejmuje szafki nad głową. Istnieje wiele różnych kształtów i rozmiarów tych wysp, a niektóre z nich opisano poniżej.

Prostokątna wyspa kuchenna
Prostokątna wyspa jest również nazywana kuchenną wyspą kuchenną. Ten typ jest dość na temat i dodaje po prostu prosty blat z szafkami poniżej, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do gotowania i siedzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla stosunkowo mniejszych kuchni, ponieważ wykorzystuje jak najwięcej miejsca do przechowywania, ponieważ nie ma żadnych niedostępnych narożników.

Niestety tego typu projekty wysp kuchennych nie nadają się do dodawania zlewów lub urządzeń, chyba że są bardzo długie (co może powodować dysproporcje) i generalnie nie są spektakularne i używane bardziej ze względu na funkcję niż styl.

Wyspa w kształcie litery L.
Nie mylić z kuchnią w kształcie litery L z wyspą, blat w kształcie litery L jest dokładnie taki, jak to brzmi, ma kształt litery L. Może to być świetny dodatek do kuchni z dużą ilością wolnej przestrzeni, gdzie wyspa może wykorzystać martwą przestrzeń i oddzielić przestrzeń kuchenną od jadalni.

Wyspy w kształcie litery L są zwykle przestronne do gotowania, siedzenia i przechowywania. Dla tych, którzy mają małą przestrzeń kuchenną lub nie potrzebują wielu użytkowników lub miejsca, kształt litery L może nie być idealny, ponieważ może oznaczać, że rzeczy są zbyt rozłożone. W szczególności w kształcie litery L ma jeden ostry narożnik, który nie wykorzystuje specjalnie przestrzeni w najlepszy sposób, ponieważ dostęp do niektórych rzeczy w rogu może być trudny.

Okrągła wyspa kuchenna
Ogromna większość wysp kuchennych ma jeden kształt, który jest prostokątny. Trudno będzie znaleźć wiele całkowicie okrągłych wysp kuchennych w nowym domu. Jednak można znaleźć wiele niestandardowych projektów wysp kuchennych z okrągłymi końcami i wydłużonymi krzywiznami.

Okrągła wyspa kuchenna dodaje kuchni elegancji, ale też zajmuje dużo miejsca. Pomagają zwiększyć zainteresowanie wizualne i skupiają uwagę na pięknych blatach. Tego typu wyspy kuchenne mają mnóstwo miejsca do przygotowywania i podawania, a także przechowywania i siedzenia.

Chociaż nie jest to najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, zaokrąglony projekt wyspy jest niezwykle kreatywnym i wizualnym wyborem dla wyspy kuchennej.

Podwójna kuchnia wyspowa
Podwójna kuchnia wyspowa wnosi do przestrzeni dużo elegancji i funkcjonalności. Z jednej strony osobne miejsce do przygotowywania posiłków w kuchni i inne do przygotowywania posiłków wygląda imponująco. Kuchnie z dwiema lub więcej wyspami są idealne dla tych, którzy lubią bawić się lub mieć duże rodziny.

Kuchnia z dwoma wyspami może zająć miejsce, jeśli układ nie jest wystarczająco duży. Dodatkowo należałoby nieustannie chodzić i między wyspami, co mogłoby utrudniać pracę podczas gotowania posiłków.

Wyspa kuchenna w kontrastowym kolorze
Kuchnia z kontrastującą wyspą ma inny kolor obudowy swojej wyspy niż szafki główne. Ten typ kontrastującej wyspy kuchennej tworzy centralny punkt dla oczu i wnosi dramatyzm do przestrzeni. Całkowicie kuchnia w tym samym kolorze dla wyspy i głównych szafek jest symetryczna, jednak kolory takie jak biel mogą wydawać się zbyt wyblakłe.

Można łączyć ze sobą różne wyspy kolorów, aby dopasować podłogę lub inne elementy akcentujące, takie jak stół, wbudowana szafka lub wystrój, z doskonałym efektem. Rozważając inną wyspę kolorystyczną, ważne jest, aby zastanowić się, jak pasuje ona do ogólnego projektu pomieszczenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zastanów się, jak wyspę można połączyć z czymś innym w przestrzeni.

Wyspa w kształcie litery U.
Kto by pomyślał, że zupa alfabetyczna tak naprawdę próbowała nauczyć Cię kształtów wysp, które możesz uzyskać? Innym rodzajem wyspy jest wyspa w kształcie litery U. Ten typ wyspy jest absurdalnie przestronny i funkcjonalny. Jest to najlepsze rozwiązanie w kuchniach z wieloma użytkownikami jednocześnie i przy tworzeniu dużych posiłków lub zabawie dużych grup.

Tego typu wyspy są często w pełni funkcjonalne (co omówimy nieco w dalszej części artykułu) i mają mnóstwo miejsc do siedzenia, przechowywania i pracy. Ten projekt wyspy nie jest jednak dla wszystkich, niektórzy nie potrzebują tak dużo miejsca i może być kłopotliwe przejście z jednej strony kuchni na drugą i wyczyszczenie dużej powierzchni. Ten typ jest również drogi i zajmuje dużo miejsca w kuchni, co nie jest idealne dla każdego projektu kuchni.

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

poniedziałek, 21 grudzień 2020 12:01

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej

Zalety i wady posiadania wyspy kuchennej to zagadnienie budzące duże zainteresowanie. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, słyszymy wiele próśb o włączenie wyspy kuchennej do przestrzeni kuchennej naszych klientów. Wyspy kuchenne stają się coraz bardziej popularne i rozumiemy dlaczego. Wyspy to świetny sposób na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania, dodanie miejsc siedzących, a także domku, którego pragniesz. Posiadanie wyspy kuchennej ma wiele zalet, ale są też wady, o których być może nie pomyślałeś. Dołącz do nas już dziś, gdy odkrywamy zalety i wady posiadania wyspy kuchennej.

 

Zaczynając od zalet:

Dodatkowe udogodnienia

Wyspa kuchenna to dodatki, a my zaczynamy od dodatkowych udogodnień. Włączenie wyspy to wspaniały sposób na dołączenie jednostki napoju lub nawet szuflady mikrofalówki (o ile wyspa jest podłączona do prądu). Możesz również dołączyć zlew lub dodatkowy, mniejszy (jeśli jest hydraulika) lub nawet płytę kuchenną (jeśli jest elektryczna / gazowa), co zwolni miejsce w głównych obszarach kuchni.

Wskazówka: jeśli chcesz mieć wyspę, która ma również udogodnienia, Twój projekt będzie wymagał planowania i ewentualnie zaangażowania projektanta (dlaczego? zadzwoń i zapytaj nas o szczegóły).

 

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Niezależnie od tego, czy dołączasz dodatkowe udogodnienia, czy nie, dodatkowe miejsce do przechowywania jest czymś, czego klienci zawsze chcą. Wyspy to świetny sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania tych niecodziennych przedmiotów, takich jak mikser stojący, piekarnik nablatowy i tak dalej.

Wskazówka: tutaj możesz wykazać się kreatywnością przy wyborze rodzaju przechowywania: pomyśl o regałach, szufladach, wysuwanych szufladach, a nawet podnośnikach (w przypadku tego ciężkiego miksera stojącego).

 

Dodatkowe miejsca siedzące

Dodatkowe siedzenia przenoszą ludzi do kuchni (tak jakbyś naprawdę potrzebował innego powodu, aby spędzać czas w kuchni)! Pomijając wszystkie żarty, część wypoczynkowa na wyspie to świetne miejsce na śniadanie, odrabianie lekcji przez dzieci, a nawet pomoc kucharzowi.

Wskazówka: aby obliczyć, ile miejsc zmieści się na twojej wyspie, weź długość i podziel ją przez 60 (każde miejsce wymaga około 60cm).

 

 

Możliwe wady:


Zajmuje miejsce

Może się to wydawać oczywiste, ale warto o tym pomyśleć. Czy w Twojej kuchni jest wystarczająco dużo miejsca na wyspę? Niezależnie od tego, czy masz dużą, czy małą kuchnię, wyspa zazwyczaj znajduje się pośrodku, co może uczynić przestrzeń bardziej ciasną, a nawet stać się blokadą drogową.

Wskazówka: czujesz, że wyspa będzie działać w Twojej przestrzeni? Świetnym sposobem na przetestowanie go przed zatwierdzeniem jest obrysowanie jego kształtu taśmą na podłodze i sprawdzenie, jak działa, chodząc po nim przez kilka następnych dni.
Może zakłócać przepływ pracy

Jeśli wyspa nie służy celowi w Twojej kuchni, po prostu zakłóci przepływ pracy i stanie Ci na drodze. Ponieważ kuchnia może przyciągać najwięcej ruchu w Twoim domu, będziesz chciał mieć pewność, że przepływ, projekt i wszystkie elementy przestrzeni działają za Ciebie.

Wskazówka: pamiętaj, aby w pełni wykorzystać wyspę kuchenną z niektórymi z wymienionych powyżej zalet.

 

Niewłaściwy rozmiar

Wyspa zbyt duża, aby ją obejść lub zbyt mała, gdzie staje się uciążliwa, nie jest wyspą, której chcesz. Nie zrozumcie mnie źle, zdecydowanie możliwe jest posiadanie dużej lub małej wyspy, o ile służy ona celowi i jest zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i płynności. Więc jaka jest wyspa odpowiedniej wielkości? Cóż, wyspa, która pasuje proporcjonalnie do przestrzeni, a także odpowiada Twoim potrzebom, jest odpowiednią wyspą dla Ciebie!

Wskazówka: prawidłowe chodniki - korytarze komunikacyjne wymagają co najmniej 90 cm. Tak więc, jeśli mierzysz, aby zobaczyć, jak będzie pasować wyspa, upewnij się, że przynajmniej ta ilość otacza wyspę.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu?

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

 

piątek, 11 grudzień 2020 11:05

Naczynia ze stali nierdzewnej: zalety i wady

Naczynia ze stali nierdzewnej są pięknie błyszczące i sprawiają, że wszystko wokół wygląda świetnie. Ale to nie jest prawdziwy powód, aby go posiadać.

Nie tylko przemijający trend, naczynia ze stali nierdzewnej stały się głównym nurtem współczesnych naczyń kuchennych z bardzo ważnych powodów i mogą utrzymać ten stan przez lata. Jednak przed zakupem tego naczynia należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

 

Oto wszystkie zalety i wady, które powinieneś wiedzieć przed zakupem:

Zalety
Bardzo trwały. Stal nierdzewna jest prawie niezniszczalna. Zapomnij o irytujących problemach związanych z wiórami, takimi jak nieprzywierająca powłoka, plamy emaliowane lub rdza, jak naczynia żeliwne. Im wyższa jakość stali nierdzewnej (mamy na myśli konstrukcję wielowarstwową), tym większa twardość powierzchni. Dobre narzędzia ze stali nierdzewnej przetrwają długo, a nawet mogą zostać przekazane następnemu pokoleniu.
Dobra jakość gotowania. Wielowarstwowa stal nierdzewna ma doskonałe parametry gotowania - szybkie pochłanianie ciepła i równomierne nagrzewanie.
Warto podkreślić fakt, jak dobre są naczynia wielowarstwowe. 5-warstwowa patelnia zbliża się do miedzianej patelni, która wykonała bardzo wyjątkowe prace, zapewniając równomierne ogrzewanie.
Łatwe do czyszczenia. Dzięki gładkiej, nieporowatej i twardej powierzchni naczynia kuchenne ze stali nierdzewnej są bardzo łatwe do czyszczenia. Umożliwia szorowanie (ale szorstkie gąbki mogą pozostawiać szorstkie ślady), moczyć i czyścić bezproblemowo lub można je wrzucić do zmywarki (ale może zmniejszyć polerowanie powierzchni), jeśli jesteś zbyt leniwy, aby myć ręcznie.
Niskie koszty utrzymania. Potrzebna jest prosta opieka. Nie musisz sezonować, aby zapobiec rdzewieniu ani rozpieszczać delikatnej sierści, aby przestała się łuszczyć. W rzeczywistości nie ma specjalnych technik pielęgnacji i czyszczenia, po prostu potrzebuje odpowiedniego rozwiązania, gdy czasami ma poważne oparzenia. Jeśli tak się stanie, zobacz, jak radzić sobie z problemami z mocno przypaloną żywnością i wszystko gotowe.
Brak reakcji na żywność. To jeden z bezpiecznych produktów do kwaśnej żywności. Pozwala przyrządzać kwaśne potrawy, takie jak sosy pomidorowe lub rybę z kolendrą i limonką, bez ryzyka wypłukiwania szkodliwych chemikaliów lub utrwalenia smaku, jak w przypadku innych gołych metali. Jednak ze względów bezpieczeństwa zobacz bezpieczeństwo stali nierdzewnej.
Dobra waga. Waga zapewnia komfort manewrowania. W porównaniu do 7 funtów (bez jedzenia) 12-calowej żeliwnej patelni, trójwarstwowa patelnia, ważąca około 3 funtów, jest znacznie lżejsza, a jednocześnie doskonale nadaje się do pieczenia steków bez obciążania nadgarstka.
Atrakcyjny, lśniący wygląd. Lśniące, lustrzane i wytrzymałe garnki i patelnie zawsze pasują do każdej dekoracji - od nowoczesnego loftu, przez tradycyjny styl, po miejski wiejski. Ponadto większość z nich podkreśla piękny, stylizowany na szefa kuchni projekt, który sprawia, że ​​czujesz się jak profesjonalista.
Rozsądna cena. Oferuje szeroki zakres cen, od budżetowych po luksusowe. Ponadto zakup naczyń ze stali nierdzewnej jest rozsądną inwestycją, ponieważ jest tańszy w porównaniu do innych produktów o tej samej wydajności.

Niedogodności

Słaba dystrybucja ciepła, chyba że ma podłączony przewodnik. Naczynia wielowarstwowe oferują doskonałe właściwości, ale typ nieprzewodzący jest bardzo słaby. Sama stal nierdzewna jest złym przewodnikiem - temperatura zmienia się powoli i nierównomiernie i wymaga materiałów przewodzących, aby zwiększyć wydajność.

Aby kupić, najlepszym wyborem jest konstrukcja wielowarstwowa lub platerowana od dołu nakładką. Drugi element to produkt, który umieszcza materiał przenoszący ciepło w dolnej lub dolnej płycie. Naczynia nieprzewodzące NIE są zalecane ze względu na słabą wydajność i trwałość. Dlatego większość ekspertów zaleca kupowanie wysokiej jakości naczyń kuchennych.

Przywieranie do naczynia. To najbardziej klasyczny problem dotyczący naczyń ze stali nierdzewnej. Świetnie nadaje się do smażenia, przyrumieniania, głębokiego smażenia lub gotowania, ale nie do gotowania delikatnych potraw. O ile nie użyjesz wystarczającej ilości oleju lub tłuszczu lub nie utworzysz tymczasowej powierzchni nieprzywierającej, są to co najmniej 3 rzeczy, których nigdy nie należy używać z tym naczyniem - jajka, tofu, ryba i chude mięso.
Odbarwienie. Narzędzia ze stali nierdzewnej mogą się odbarwić (lub zmienić na tęczowy) pod wpływem wysokiej temperatury i wżerać się w słonej wodzie. Mimo to można to wyleczyć. Zobacz nasz poradnik, jak radzić sobie z przebarwieniami.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? 

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

poniedziałek, 07 grudzień 2020 19:42

Modny blat kuchenny 2021?

Modny blat kuchenny 2021? Dowiedz się już dziś jakie wybrać materiały i kolory.

Jeśli chodzi o nowoczesny design kuchni, modne wybory i innowacyjne rozwiązania, Twoje blaty kuchenne muszą odpowiadać nie tylko wybranemu stylowi, ale także trwałości, funkcjonalności i odpowiedniego wyglądu. Oto kilka najgorętszych i najmodniejszych materiałów na przyszły rok - kombinacje projektów, które jednocześnie spełniają wymagania dotyczące stylu i jakości.

 

Kwarcowe blaty kuchenne

Kwarc jest atrakcyjny ze względu na swoją trwałość i spójne właściwości kolorystyczne. Kwarc oferuje imponujące wybory kolorów w kolorze białym, czarnym lub szarym, osiągając najwyższą prędkość jako popularny i funkcjonalny wybór w nowoczesnym projektowaniu kuchni.

 

Granitowe blaty kuchenne

Granit nadal znajduje się na liście modnych blatów kuchennych na rok 2020. Granit jest często określany jako najtrwalszy naturalny materiał i dobrze znosi pęknięcia i odpryski. Gorące garnki można postawić bezpośrednio na blacie, można je ciąć bezpośrednio na powierzchni bez uszkodzeń, a rozlane naczynia można łatwo zetrzeć.

 

Marmurowe blaty kuchenne

Jak wspomniano wcześniej, marmur jest synonimem luksusu i stylu, stając się klasycznym wyborem dla każdego eleganckiego otoczenia. Jest materiałem funkcjonalnym i stabilnym, ma świetny dobór estetyczny i kolorystyczny, dobrze reaguje na temperaturę i uszkodzenia mechaniczne; tylko w przypadku plam należy uważać.

 

Blaty kuchenne metalowe

Metal to zawsze modny i modny wybór, głównie do aranżacji miejskich lub modernistycznych - wiedząc, że połysk metalu jest nie do odparcia. Najnowsze technologie i innowacje zapewniają trwałość i ochronę przed korozją powierzchni metalowych przeznaczonych na blaty kuchenne.

 

Regenerowany blat wykonany z drewna

I oczywiście drewno jest zawsze pięknym i estetycznym wyborem dla tych, którzy wolą bardziej naturalny i stylowy wygląd. Ostatnio blat z odzyskanego drewna stał się popularnym wyborem do projektowania kuchni - jest zrównoważony i przyjazny dla środowiska, więc jest to przemyślany wybór. Powszechnie wiadomo, że użycie drewna, w przeciwieństwie do kamienia naturalnego, takiego jak marmur i granit, jest surowcem bardziej przyjaznym dla środowiska, ponieważ drewno jest odnawialne, a drewno odpadowe jest jeszcze większe, ponieważ jest używane dwukrotnie. Blat ze starego drewna nie tylko dodaje nieodpartego uroku i osobowości projektowi kuchni, ale jest również właściwym wyborem dla planety.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? 

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

wtorek, 01 grudzień 2020 15:13

Rozmawialiśmy z ekspertami od trendów, aby dowiedzieć się, które z nich będą dominujące w kuchni w 2021 roku.

Wraz z pojawieniem się nowych, fajnych marek kuchennych i wieloma innowacyjnymi pomysłami projektowymi i sprytnymi zwrotami akcji starych projektów urządzeń na wystawach w kuchniach w całym kraju, istnieje wiele modnych wyglądów i najnowocześniejszych urządzeń do wyboru.


1. Marmur


To czas silnie żyłkowanego marmuru, im bardziej zajęty, tym lepszy na niezapomniany luksus i nowy poziom stylu. Jeśli jest jedna rzecz, która szturmem zdobywa listy stylów i wstrząsa wnętrzami, to powrót marmuru.

 

2. Wykończenia z drewna


Od jakiegoś czasu drewno nie jest już modne, teraz przeżywa odrodzenie. Użyj subtelnie ziarnistego jesionu, jaśniejszego niż dąb lub orzech, aby wydobyć ciepłe odcienie kamienia sztucznego.

 

3. Mroczny dramat


Często pomijane jako czysto „akcentujący” kolor, czarne ściany, szafki i blaty robocze mają coś przez chwilę. Czerń staje się przyjemna do życia, luksusowa i zachęcająca, a teksturowane drewno dodaje rustykalnego, przytulnego uroku.

 

4. Wyskakuje kolor


Wyrzuć przez okno poradnik doboru kolorów. Kuchnie są bogate w możliwości kolorystyczne, od urządzeń i podłóg po zabiegi okienne i szafki.

Zacznij od podjęcia decyzji, ile chcesz wydać. Jedną z najłatwiejszych i najtańszych opcji jest malowanie ściany, którą można łatwo zaktualizować, jeśli się tym zmęczysz. Wybór koloru to tak osobiste doświadczenie - tak naprawdę nikt nie wie na pewno, czy wszyscy w ten sam sposób widzimy niezliczone odcienie.

Kolory, które wybieramy automatycznie, są w naturalny sposób zależne od aktualnej mody. Kolor w kuchni - czy to na ścianach, czy na armaturze - powinien utrzymywać się przez co najmniej pięć lat, minimum, więc staraj się wyjść poza bieżące trendy i wybierz kolor, który zapewni Ci dobre samopoczucie przez długi czas

 

5. Wyspy podwójne


Wraz z przejściem w kierunku większych kuchni, w otwartych przestrzeniach, wyspa kuchenna stała się niezbędnym elementem kuchni. Para jednostek wyspowych stała się ostatnią luksusową pracą, ekspansywnym dodatkiem, gdy przestrzeń nie jest problemem

 

6. Konstrukcja bez uchwytów


Najnowsze współczesne projekty to wielozadaniowy, swobodny projekt z dopasowanym wyglądem. Postęp technologiczny w dziedzinie otwierania i zamykania drzwi sprawia, że ​​stało się możliwe zrezygnowanie z uchwytów zarówno w szafkach ściennych, jak i dolnych. Jeśli nie chcesz, aby szafki były otwierane push, to wpuszczane uchwyty zapewniają ten sam elegancki wygląd i mogą być wyłożone kontrastującymi kolorami i materiałami, aby zwiększyć zainteresowanie.

Szafki kuchenne bez uchwytów to jeden z największych trendów na 2021 rok, jeśli chodzi o bardziej minimalistyczny, opływowy wygląd. Wszystko sprowadza się do prostoty i skupienia się na szczegółach zabudowy.

 

7. Spiżarnia


Szafy spiżarniowe od wieków są podstawą kuchni, a w ciągu ostatnich kilku lat stały się jednym z elementów obowiązkowych w nowoczesnych domach. Posiadanie spiżarni ma sens. Wszystkie produkty spożywcze znajdują się w jednym miejscu i nie są rozrzucone w wielu szafkach ściennych, co oznacza, że ​​ludzie mogą być lepiej zorganizowani podczas zakupów spożywczych. Kolejną wielką zaletą spiżarni i jej pojemnością do przechowywania jest to, że kuchnia nie musi już być pełna szafek ściennych. Uwalnia całe ściany, aby pozostawić je wolnymi lub mieć atrakcyjny kawałek grafiki w kuchni, co z kolei sprawia, że ​​czuje się mniej jak w kuchni, a bardziej w relaksującym otoczeniu, idealnym do pomieszczeń mieszkalnych na otwartym planie.

 

8. Spiżarnie do małych kuchni - które mogą służyć jako domowe biura


Trend inteligentnego przechowywania pozostaje kluczowym wyborem projektowym ze względu na praktyczność, jaką oferuje. Od bi-składanych komód po spiżarnie wieżowe i narożne - przechowywanie może być trendem zarówno wzorniczym, jak i praktycznym.
Przechowywanie jest i będzie dużą częścią kuchni. Dla tych, którzy mają mniejsze kuchnie, potrzeba sprytnego przechowywania w tej przestrzeni jest kluczowa, jeśli chodzi o efektywne wykorzystanie przestrzeni, którą masz.

W większych, minimalistycznych kuchniach sprytny schowek pozwala na łatwe uporządkowanie bałaganu. Wielu właścicieli domów dodaje więcej rozwiązań do przechowywania w swoich kuchniach, aby przechowywać materiały biurowe w miarę dostosowywania się do pracy z domu w nieskończoność.

 

9. Szafka z orzecha


Niedawno zaobserwowaliśmy wzrost ilości mebli z drewna orzechowego. Bogaty, ciemny kolor, drobne ziarno i naturalne ciepło są cenione przez producentów za uczucie natychmiastowego luksusu.

 

10. Złote wykończenia


Teraz, gdy baterie są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, pojawiają się również zlewy. Estetyka wywarła wpływ na wilgotne obszary, podobnie jak w projektowaniu mebli i urządzeń, a kolor, kształt, rozmiar i materiał w dużym stopniu zależą od ogólnego wyglądu pomieszczenia.
Zlewozmywaki zyskały na znaczeniu w projektowaniu kuchni. Modele są wprowadzane w celu spełnienia wymagań klientów dotyczących zlewozmywaków, które oprócz tego, że są czysto funkcjonalne, stanowią również ostateczny wyraz stylu.

 

11. Kuchnia "specjalna"


Ponieważ duma ze stylizacji wnętrz zajmuje centralne miejsce, byliśmy świadkami wzrostu sprzedaży przeszklonych szafek i otwieranych regałów w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kuchnie zaprojektowane z myślą o „wyselekcjonowanym” wyglądzie. Przemyślane zaprojektowanie tych wizualnych przestrzeni jest starannie wystylizowane dziełami sztuki, dekoracyjną ceramiką, książkami kucharskimi i innymi ciekawostkami, aby uzyskać natychmiastowy wygląd - dodając osobowości i tworząc przytulną przestrzeń.

W dobie niepewności i intensywnego cyfrowego życia ludzie coraz bardziej tęsknią za przestrzenią, w której mogliby zwolnić i otoczyć się komfortem i bezpieczeństwem dotykowych przedmiotów i osobistych skarbów. Odchodzimy od chowania wszystkiego w szafkach, zamiast tego czerpiemy inspirację z eksponatów porcelany i sztućców w przeszklonych gablotach oraz na regałach, regałach i komodach wielkich domów - efekt końcowy znajduje się między stylem maksymalistycznym a minimalistycznym.

 

12. Urządzenia w szufladach


Widok od kuchni do salonu z urządzeniem w szufladzie - jeden z największych trendów kuchennych roku.
To nie jest tak bardzo nowa innowacja, jednak wraz ze wzrostem zainteresowania ergonomią naszych kuchni - i coraz więcej z nas boryka się z problemami z plecami - te innowacyjne urządzenia staną się coraz bardziej popularne.

 

13. Życie według „zepsutego planu”


Wyznaczone do zdefiniowania następnej dekady, podział na strefy zastąpi otwarty plan w zjawisku określanym jako „zepsuty plan”. Zachowując przestrzenny charakter projektu na planie otwartym, trend wykorzystuje ekrany, wolnostojące meble, szafki i rośliny domowe do tworzenia odrębnych stref i gniazdowych zakątków przeznaczonych do gotowania, relaksu i rozrywki.

 

14. Pomieszczenia gospodarcze i bagażowe


Pomieszczenia pomocnicze - mamy na myśli funkcjonalną, ale przemyślaną użyteczność, spiżarnię, spiżarnię i schowek na bagażnik - stanowią idealną przestrzeń, w której można pomieścić najpotrzebniejsze rzeczy z dala od głównej kuchni. Dodatkowe przestrzenie i szafki na spiżarnie stały się ostatecznym symbolem statusu i szybko stają się numerem jeden na kuchennych listach życzeń.

Posiadanie pomieszczenia gospodarczego stało się symbolem statusu. W połączeniu z obecnym trendem w zakresie schludnych i uporządkowanych przestrzeni oraz gorliwego sprzątania, zapewnia to bardzo potrzebne miejsce do sprzątania.

 

15. Malowane kuchnie


Rok 2021 to odrodzenie ręcznie malowanych kuchni. Dobrze się użytkują, starzeją się jeszcze lepiej i nadal nadają się do naprawy w sposób, w jaki nie może dorównać laminat nakładany fabrycznie.„Z tego punktu widzenia ręczne malowanie jest również bardziej ekologiczne. Farba, będąca jednym z najbardziej atrakcyjnych i różnorodnych wykończeń szafek kuchennych, nadaje się zarówno do klasycznego wyglądu tradycyjnej kuchni, jak i do wyrazistych, nowoczesnych wzorów liniowych.

Zaletą jest niemal nieograniczony wybór kolorów, który pozwala wyrazić siebie, niezależnie od tego, czy Twój dom jest z epoki, czy współczesny, wiejski czy miejski. I zawsze możesz ponownie malować, jeśli chcesz zmienić lub zaktualizować w przyszłości.

 

16. Oświetlenie wiszące


Oświetlenie jest kluczem do każdego projektu kuchni. Należy być otwartym na odkrywanie różnych sposobów wykorzystania lampy wiszącej; na przykład grupowanie wielu wisiorków w celu dodania dramatyzmu kuchni. Najpopularniejsze mogą być lampy wiszące.

To więcej niż praktyczny dodatek. Oświetlenie wiszące w kuchni jest również ozdobą przestrzeni na blatach.

Chcesz zobaczyć nasze pomysły na Twoją kuchnię? KLIKNIJ TUTAJ

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? 

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

 

poniedziałek, 23 listopad 2020 13:48

Wskazówki dotyczące projektowania planów podłóg w kuchni

Przemyślane elementy konstrukcyjne są niezbędne w Twojej kuchni o konstrukcji drewnianej, ponieważ pomagają zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność kuchni i żywotność. Odkrywanie sklepów z projektami kuchennymi i urządzeniami AGD może pomóc w ograniczeniu tego, co pasuje do Twojej osobowości i stylu życia. Oto, co należy wziąć pod uwagę podczas planowania układu kuchni.

Wizualizuj swoją kuchnię w 3D. Wykorzystanie łatwego w użyciu narzędzia do planowania kuchni online do zaplanowania układu może uchronić Cię przed kosztownymi błędami i niemożliwymi do naprawienia wadami. Analiza sposobu optymalizacji każdego zakamarka i zakamarka nie może zostać zignorowana podczas wyświetlania. Zawsze pamiętaj, aby zastanowić się, dokąd pójdzie pojemnik na śmieci, który jest częścią projektu kuchni, która wydaje się być przeoczana.

Zmniejsz ruch. Upewnij się, że dwie osoby mają wystarczająco dużo miejsca do pracy bez wpadania na siebie, z co najmniej 1,5-metrową odległością między piecem. Po wejściu do kuchni upewnij się, że główna trasa jest wolna od zagrożeń i nie będzie blokowana podczas otwierania drzwi lodówki lub piekarnika.

Spraw, aby odległość między głównymi urządzeniami była wygodna. Trzymaj zlew, lodówkę i kuchenkę blisko siebie, aby uniknąć komplikacji niezależnie od tego, nad którym pracujesz. Odległość co najmniej 120 cm pozwoli na otwarcie szuflad i drzwi z obu stron. Pozostaw miejsce na wypełnienie między ostatnią szafką a ścianą, dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby całkowicie otworzyć drzwi, co jest szczególnie ważne, jeśli masz wysuwane kosze druciane.

Upewnij się, że wyspa kuchenna nie jest za blisko ani za daleko. Wyspa kuchenna to wbudowane biurko służące jako miejsce do przygotowywania posiłków. Pamiętaj, że wyspa kuchenna nie zasłania obszaru przed głównymi urządzeniami i umieści ją w wygodnym zasięgu ręki.

Zmaksymalizuj miejsce na blacie: Do zestawu powinien być dołączony mały zlew, aby powierzchnia blatu nie została rozbita przez żadną płytę kuchenną lub inne urządzenia. Zoptymalizuje to przestrzeń dostępną do przygotowania potraw. Jednocześnie szafki wiszące ustawione są na wysokości, która nie zasłania widoku blatów. Przestrzeń na blacie obok piekarnika zapewni miejsce na ułożenie gorących blach.

Unikaj tych typowych błędów w planie kuchni

Uwzględnienie stylu i projektu       

 • Nie stawiaj najpierw zlewu.
 • Umieszczenie zlewu obok ściany zakłóci przepływ pracy i zmniejszy przestrzeń na blacie
 • Postawienie piekarnika lub zmywarki w rogu spowoduje zablokowanie sąsiednich szuflad i szafek
 • Ustaw piekarnik przy ścianie, co narazi ścianę na działanie ciepła i rozprysków tłuszczu
 • Umieszczenie szuflad w rogu spowoduje zablokowanie sąsiedniej szafki i może uszkodzić jej drzwiczki lub uchwyt.
 • Kupowanie urządzeń trwa dłużej lub kupowanie złych uchwytów, a nie myślenie o swobodzie ruchu.

Zaniedbanie przepływów pracy - najczęstsze błędy

 • Marnowanie miejsca na blacie lub błędne obliczenie wysokości blatu,
 • Rozłączenie wtyczek,
 • Zaniedbanie instalacji wodociągowej,
 • Przeoczenie wentylacji,
 • Zapomnienie o ogrzewaniu,
 • Zapomnienie o kwestii ​​śmieci i recyklingu.

Pułapki komunikacyjne

 • Nie proś ekspertów o pomoc ani nie komunikuj się z budowniczymi, a z pewnością będą kłopoty.
 • Zapomnij o sporządzaniu jasnych planów i tworzeniu pisemnej umowy, która jasno określa ceny, harmonogramy i zobowiązania, a również masz pewne, że będą problemy.

 

Rozpocznij projektowanie swojej kuchni

Jeśli przebudowujesz kuchnię i rozważasz plany układu kuchni to zadzwoń do nas aby uzyskać pomoc. Zaprojektujemy wspólnie z Tobą i wykonamy Twoją kuchnię.

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? 

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

czwartek, 19 listopad 2020 10:45

Najpopularniejsze pomysły na układy kuchni i plany pięter

Jako społeczne centrum nowoczesnego domu, kuchnia była gospodarzem wszystkich ważnych wydarzeń, od rodzinnych śniadań po wystawne przyjęcia. Plan kuchni mający najbardziej odpowiedni układ i funkcjonalność jest zdecydowanie lepszy od innych. Poniżej znajdują się pomocne wskazówki i pomysły projektowe, aby zaplanować najbardziej idealną przestrzeń dla Twojej kuchni i stylu życia.

Który układ najlepiej Ci odpowiada?

Zwykle układ kuchni zależy od projektu pomieszczenia. W przypadku większości kuchni istnieje pięć typowych układów - G, L, U, pojedyncza ściana i kuchnia. Takie wypróbowane i prawdziwe aranżacje kuchni wciąż pasują do współczesnego stylu życia i tworzą trójkąt pracy w kuchni, skupiający się na trzech elementach kuchni - zlewie, lodówce i kuchence.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE L
Ten układ kuchni jest postrzegany jako praktyczna opcja dla małych i dużych kuchni, obejmująca naturalny trójkąt roboczy utworzony z ciągłej przestrzeni blatu i stanowisk roboczych na dwóch sąsiednich ścianach. Zapewnia to wewnętrzną prywatność podczas przygotowywania posiłków i zwykle otwiera się na pobliską przestrzeń, ułatwiając interakcję z członkami rodziny lub gośćmi. Układ L jest idealny dla młodych rodzin i stanowi doskonały wybór do rozrywki.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE U
Kuchnia w kształcie litery U to idealny układ do większych kuchni. Składający się z szafek i armatury wzdłuż trzech sąsiednich ścian, ten układ zapewnia ciągłą przestrzeń roboczą i mnóstwo miejsca do przechowywania. Kuchnia w kształcie litery U pozwala na doskonały przepływ pracy i wielu użytkowników w tym samym czasie.

 

KUCHNIA W KSZTAŁCIE G
Kuchnia typu G (znana również jako półwysep) jest podobna do kuchni w kształcie litery U. Otaczając kucharza ze wszystkich 3 stron, kuchnia staje się bardziej przyjazna, zapewnia dodatkowe miejsce do pracy i zwiększa możliwości przechowywania. Kuchnia w kształcie litery G najlepiej sprawdza się w średnich i dużych pomieszczeniach. Wadą jest ograniczenie dostępu do głównej kuchni, co prowadzi do komplikacji przy wejściu i wyjściu.

 

Z JEDNĄ ŚCIANĄ (LUB PROSTA KUCHNIA)
Kuchnia utrzymuje wszystkie szafki, urządzenia i przestrzenie na ladzie w jednej linii wzdłuż jednej ściany, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze i zmniejszyć koszty budowy. Ten podstawowy styl jest powszechnie stosowany w mniejszych domach, mieszkaniach i loftach, a przestrzennie efektywny, nie rezygnując z funkcjonalności.

 

KUCHNIA GALLEY (LUB KORYTARZOWA KUCHNIA)
Kuchnia o większej długości niż szerokości składa się z dwóch rzędów szafek ustawionych naprzeciw siebie, tworzących między nimi wewnętrzne przejście lub kambuz. Kuchnie w korytarzu zajmują mało miejsca, ale jeśli nie są odpowiednio zaprojektowane, mogą być strasznie nieefektywne. Kuchnie świetnie sprawdzają się w ciasnych przestrzeniach i są używane głównie przez wiele restauracji.

 Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

niedziela, 15 listopad 2020 13:34

Poznaj Trendy w projektowaniu wnętrz 2021

Projektowanie wnętrz jest ważną i nie do pominięcia częścią twórczości artystycznej. W całej historii ewoluował, stając się jednym z najlepszych sposobów wyrażania swojej postawy, uczuć, a nawet emocji. Najważniejsze trendy w aranżacji wnętrz w 2021 r. Uosabiają to poprzez opowiadanie historii. Zastanawiasz się, jakie trendy w wystroju wnętrz zmierzają, a które nadchodzą? Aby dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać w 2021 r. przybliżyliśmy w skrócie nasze prognozy poniżej.

 

Minimalizm

Czyste linie, uporządkowane przestrzenie, monochromatyczność, prostota, „mniej znaczy więcej” - to niektóre ze słów i pojęć, które pojawiają się przy rozważaniu minimalizmu. Z nieprawdopodobnym połączeniem minimalistycznych zasad projektowania i maksymalizmu z zamiłowania do wzorów, kolorów, faktur i wszystkiego na wierzchu, minimalizm stał się jednym z najpopularniejszych współczesnych trendów w projektowaniu wnętrz.

 

Przenośne, bezprzewodowe i łatwe w użyciu urządzenia

Urządzenia przenośne nie są ograniczone do dzisiejszej architektury wnętrz. Te oprawy są idealne dla każdej osoby, która musi zainwestować w oświetlenie bez konieczności stosowania okablowania. Jego podstawą jest wygodna funkcjonalność i podkreśla Twój projekt bez ograniczeń istniejącego układu.

 

Zrównoważone materiały

Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega znaczenie przyjaznego dla środowiska budownictwa i projektowania wnętrz. Architekci i marki stopniowo zaczynają uwzględniać ekologiczny wpływ procesu projektowania wnętrz, od projektu i rozwoju po dostawę i recykling.


Wyspa kuchenna ze blatem konsumpcyjnym na wsporniku

Wspornikowe wyspy kuchenne są bardzo praktyczne, wygodne i funkcjonalne z blatem z naturalnego kamienia, który opuszcza się na wysokość stołu jadalnego przez wspornikowy kawałek dopasowanego kamienia.

 

Przemiana z połowy wieku

Opisany prostymi liniami, delikatnymi organicznymi krzywiznami, minimalistycznymi ornamentami i dużą wszechstronnością, ten szczególny styl jest ponadczasowy i doceniany przez wszystkich do naszych czasów.


Barwy ziemi

Odcienie ziemi z pewnością będą jednym z trendów w kolorystyce architektury wnętrz 2020 roku. Odcienie oliwkowej zieleni, żółtej ochry i spalonej pomarańczy dominują w domach, wnosząc ciepło i kojarząc się z naturą na świeżym powietrzu.

 

Heavy Metal

W tym roku metaliczne wnętrza będą świecić jasno. Metal jest bardziej znośny i nabiera cieplejszych właściwości w porównaniu z naturalnym drewnem. Jeszcze bardziej przekonujące jest to, że użycie metalu w wykończeniach wnętrz może być nawet opłacalne.

 

Dwukolorowe szafki kuchenne

Podwój kolor, podwój styl. Ikoniczne białe kuchnie będą stopniowo eliminowane w kuchniach dwukolorowych, łącząc jasne kolory lub mieszankę neutralnych, tworząc fajny kontrast.

 

Warstwowy kontrastowy wystrój

Architektura o wysokim kontraście w postaci kolorów, materiałów i stylów to odważny krok. Kontrastowa dekoracja warstwowa może nadać przestrzeniom fascynujący wygląd pod względem estetyki i dostępności.

 

Przestrzenie wielofunkcyjne

Wielofunkcyjna architektura wnętrz stwarza wiele pomysłowych i fascynujących rozwiązań, które można wkomponować w małe przestrzenie mieszkalne, poprawiając funkcjonalność i atrakcyjność. Te innowacyjne wnętrza pokazują, jak niewielka część kreatywności może znacznie przyczynić się do stworzenia elastycznej przestrzeni, która korzysta z każdej stopy kwadratowej.

 

Obłe kształty

Ten ruch w kierunku projektowania wnętrz jest szczególnym powrotem. Zakrzywione kształty były jednym z podstawowych wzorów charakteryzujących styl projektowania lat 60. i 70. Siatka liniowa i zakrzywiona dla podkreślenia piękna konstrukcji. Wykorzystując kilka miękkich, zakrzywionych linii w brutalnych lub nowoczesnych domach architektonicznych, ostre krawędzie i eleganckie linie zostaną złagodzone.

 

Biofilny Design

Wykorzystanie projektu biofilnego zwiększy łączność właściciela domu z naturalnym siedliskiem poprzez optymalizację natury bezpośredniej, pośredniej oraz warunków w przestrzeni i miejscu. Jest to nie tylko dyscyplina estetyczna i funkcjonalna projektowania wnętrz, ale także odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu stresu i równoważeniu poziomu ciśnienia krwi i tętna.

wtorek, 03 listopad 2020 12:23

Kombinacje kolorów wnętrza na 2021

W trendach kolorystycznych zaplanowanych na 2021 r. Jest wszystko, od ciepłych tonów po odcienie mroźne. To tylko niektóre z palet kolorystycznych, które prawdopodobnie nadają się do wnętrz.

Odcienie nocne
Jest to seria cieni, które przywołują noc, odtwarzają przestrzeń, w której można skierować wzrok do wewnątrz i naładować ducha. Z myślą o melancholii prowadzi nowy romantyzm naznaczony średniowiecznymi grafikami. Ciemne odcienie to sposób na osiągnięcie tej zmysłowej przestrzeni. Ta seria jest bogata w fiolety, nordycki błękit, neutralne i złote żółcie.

Holistyczne kolory
Są to cienie przywołujące spokój, spokój, które w pewien sposób odtwarzają obecne tendencje holistycznych ośrodków uzdrawiania i duchowego wzniesienia. Drogi tej wycieczki są wyrównane z neutralnymi kolorami Arktyki, różem i naturalnymi brązami.

Te organiczne odcienie promują więź, zdrowie i życie. Proste dźwięki, które promują równowagę i podstawy. Miękkie, romantyczne, jak zakurzone żółcie, naturalne zielenie, a także odcienie związane z ziemią, jak ziemiste czerwone brązy.

Popularny będzie nadal szary, choć w nieco cieplejszej tonacji. Działa jako świetne tło dla innych uderzających tonów.

Kolory młodzieżowe
Z niecierpliwością czekając na zmiany społeczne i polityczne, wszyscy na tej planecie odkrywają siebie na nowo. Dlatego proponujemy tego typu odważne, żywe i odważne palety. W naszych czasach istnieje bojowa energia, przybywająca w ognistych tonach i żywych kolorach.

Młodość to postawa, a nie wiek. Oczekuje się, że zobaczymy kolory uroczystości, w których postęp technologiczny miesza się z naturą. Żółto-czarna pomarańcza daje silne poczucie witalności.

 

Globalizacja
Światowa imigracja na nowo definiuje granice, tożsamość narodową i nasze poczucie współistnienia. Społeczności są znacznie bardziej połączone. Projekt musi być dostosowany do bardziej zróżnicowanych populacji. Globalne sumienie to mural namalowany w kolorach ziemistych musztard, morskiego błękitu, koralowców i błota.

Jesteśmy teraz bardziej połączeni niż kiedykolwiek w historii. To połączenie zapewni oszałamiające kolory inspirowane wszystkimi narodami i kulturami. Dzięki sieciom społecznościowym istnieje ciągła ewolucja globalnego połączenia. Zobaczymy palety kolorów z Chin, Karaibów, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czerwień to ważny kolor dla wielu kultur: symbolizuje działanie, zaufanie i wartość.

Ściany w dwóch kolorach
Malowane jednokolorowe ściany są bardziej tradycyjne i często mogą nadać pomieszczeniu formalny wygląd. Chociaż ten klasyczny wygląd jest bardzo piękny, spójrzmy na bardzo interesujący i nowoczesny wygląd, dwukolorowy wygląd. Odbywa się to za pomocą taśmy malarskiej, aby oddzielić dwie strefy.

Ładnie jest na to patrzeć, gdy zastosowane są odcienie, aby zachować wrażenie przestronności w pomieszczeniu, oprócz odrobiny koloru i kontrastu. Najlepiej jest to osiągnąć stosując jaśniejszy kolor na górze i ciemniejszy kolor na dole.
Jak wybrać kolory do wnętrz

Jak wiemy malowanie domu nie jest łatwe, a tym bardziej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał, gdy będziemy obsługiwać więcej niż jeden kolor. Z tego powodu podamy kilka wskazówek, jakie kombinacje kolorów zastosować do ścian i dekoracji w ogóle, z gwarancją, że uzyskają dobry efekt.

Warstwa farby może ożywić pokój, który wygląda na stary i nudny. Jest tyle kolorów, które można dobrać do malowania wnętrz, że łatwo się pogubić. Dobór kolorów nie musi być przytłaczającym zadaniem. Kierując się prostymi zasadami, masz możliwość dobrania kolorów farb, które wzajemnie się uzupełniają i wprowadzają piękno do pomieszczenia.

1) Wybierz kolorystykę mebli i dodatków

Przed podjęciem decyzji co do kolorów lakieru należy najpierw podjąć pewne decyzje. Musisz zdecydować o meblach, dywanach lub dywanach, tapetach, gobelinach, tkaninach i wszelkich innych elementach, które planujesz umieścić w pomalowanej przestrzeni. O wiele łatwiej jest dobrać kolorystykę ścian, jeśli znasz już kolory dywanu i mebli w pomieszczeniu.

Po mniej więcej rozwiązaniu dekoracji pomieszczenia należy pamiętać, że kolory ścian powinny łączyć się z kolorami dekoracji.

2) Kolory zimne i ciepłe

Należy pamiętać, że kolory takie jak niebieski, zielony lub fioletowy sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na szersze, a kolory takie jak czerwony, złoty, pomarańczowy lub brązowy sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze.

Ciepłe kolory w dekoracji

Zimne kolory w dekoracji

3) Określ, do czego będzie używane pomieszczenie

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze kolorów, jest określenie, do czego będzie służyło pomieszczenie. Ciepłe kolory, jak ciemne żółcie, zachęcają do zabawy i zabawy. Chłodniejsze kolory, takie jak ciemnoniebieski lub fioletowy, zachęcają do refleksji i spokoju.

Aby osiągnąć równowagę, w pomieszczeniu najlepiej zastosować zarówno ciepłe, jak i zimne kolory.

Powinieneś przeanalizować pokój i to, jak się w nim poczujesz. Musisz zdecydować, czy chcesz mieć spokojną przestrzeń do koncentracji, tętniącą życiem, pozostającą aktywną, harmonijną do relaksu itp. Wrażenia, których szukasz, mogą być nieskończone, dobrze byłoby, gdybyś poinformował Cię, jak każdy kolor w dekoracji wpływa na nastrój ludzi: Znaczenie i psychologia kolorów w dekoracji

Warto również zastanowić się nad obecnym wystrojem pomieszczenia. Spójrz na pokój i zdecyduj, czy chcesz mieć ciemniejszy kolor niż już jest, czy chcesz jaśniejszy, bardziej relaksujący, weselszy kolor itp. Pomoże Ci to jeszcze bardziej zbliżyć się do tego, czego szukasz i upewnić się, że to zrobisz .

4) Styl pokoju

Ważne jest, aby znać kilka stylów dekoracji, aby inspirować i lepiej decydować. W tym celu istnieje wiele źródeł, które mogą być pomocne, np. Przeszukiwanie Internetu, dekorowanie czasopism i dekorowanie wnętrz programów telewizyjnych.

5) Najpierw wykonaj test

Aby mieć pewność, że kolory będą działać, możesz kupić niewielką ilość i pomalować gdzieś na ścianie, aby sprawdzić, czy naprawdę szukasz koloru i odcienia. Musisz malować tą samą techniką i liczbą warstw, jaką użyjesz podczas malowania całego pomieszczenia. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o wyborze koloru poczekać aż farba wyschnie.

 Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb?

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

sobota, 31 październik 2020 00:12

Nowe trendy w kolorach wnętrz 2021 w ścianach i dekoracji

Jak wszyscy wiemy, kolory są jednym z najskuteczniejszych sposobów nadania przestrzeniom dynamizmu i osobowości, niezależnie od tego, czy są one włączane pojedynczo, czy łączone z dwoma lub trzema. Dlatego dziś przedstawiamy kolory do wnętrz 2021, które mają więcej do zaoferowania na ścianach i nowoczesną dekorację.

Kluczem do sukcesu w dekoracji jest to, że chociaż możemy inspirować się modnymi kolorami, powinny one odpowiadać Twoim upodobaniom. Możesz wybrać piękne kolory i wymyślić strategiczny sposób, aby ściany stały się osłoną lub projektem, niezbyt skomplikowanym, ale dodającym stylu. To prosty sposób na przekazanie energii i radości do pomieszczeń bez konieczności stosowania zbyt wielu mebli i akcesoriów.

Zielone kolory wnętrza
Ciasto selerowo-selerowo-awokado
Te jasne i delikatne odcienie zieleni są modne w dekoracji i będą nadal używane w 2021 roku, tak jak można je było zobaczyć na wielu targach mebli i dekoracji wnętrz.

Niebieskawo-zielony
Spokojny kolor, złożony z niebieskiego, szarego i zielonego. Piękny kolor, który przywodzi na myśl spokój i odprężenie. Jest wszechstronny i doskonale sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Można go również zastosować do różnych stylów dekoracji, zarówno tradycyjnych, nowoczesnych, jak i przybrzeżnych. Jest idealny na te czasy, ponieważ zmniejsza stres.

Jasnozielony oliwkowy
Kolor zielony można wykorzystać do wpływania na obszar przejścia, korytarz lub przedpokój. Mogą również ożywić okno lub drzwi.

Ciemnozielony
Ciemne kolory mogą dodać odrobinę tajemniczości, a jasne kolory dają poczucie przestrzeni. Z tego powodu można je łączyć np. W celu zastosowania jasnych, neutralnych kolorów w meblach, podłogach i innych elementach dekoracyjnych, tworząc ładny kontrast z ciemnymi ścianami.

Zielono-różowy
To połączenie szczególnie w damskiej sypialni. Ma wiosenne powietrze, świeże i miękkie, idealne do domów na obszarach o ciepłym klimacie przez cały rok.

 

Trendy kolorystyczne niebieskich ścian wewnętrznych

Niebieski indygo
Ta kombinacja kolorów zapewnia również dużo spokoju, ponieważ jest inspirowana naturą, wykorzystując odcienie niebieskiego, zielonego i beżowego.

Lazurowe i morskie
Kolory mogą zmieniać nasz nastrój. Jeśli szukasz energetyzujących i pozytywnych kolorów, pomoże ci w tym mieszanka pomarańczy, błękitów, zieleni, żółci i czerwieni. Głęboki błękit zapewnia nutę spokoju, a niektóre akcenty pomarańczy, bieli i drewna mogą zrównoważyć go ciepłymi nutami. Żółty zachęca do zabawy.

Jasnoniebieski tort
Te kolory są również idealne, aby zamienić nasz dom w sanktuarium. Sypialnie i łazienki to prywatne przestrzenie, idealne schronienie przed światem zewnętrznym. Niebieski i różne odcienie szarości mogą pomóc nam stworzyć bardzo spokojne i relaksujące otoczenie.

To bardzo europejski trend, który zyskuje na popularności iw tym roku będzie faworytem wielu projektantów, noszone odcienie mlecznego błękitu. Jest to kolor, który przynosi dużo spokoju.

Jasny niebieski
Tego typu blues osiągają inny efekt, choć działają też odprężająco, ale są nieco bardziej wyraziste.

Niebieski i biały
Ta kombinacja jest bardzo popularna, ponieważ jest miękka, nie atakuje oczu, jest mniej szara niż inne, a nawet relaksuje.

To dwa energetyczne kolory, ale bez przesady. Dają radość pomieszczeniu i są szeroko stosowane we współczesnym stylu dekoracyjnym.

Niebiesko-brązowy
Te dwa odcienie, ciemnobrązowy i niebieski, łączą się cudownie i nie tylko, są to również dwa kolory, które bardzo łatwo połączyć z dodatkowymi elementami otaczającej scenerii, zwłaszcza jeśli są w kolorach takich jak pomarańczowy, żółty, srebrny i fioletowy.

Niebieski i żółty
To kolejne energetyczne połączenie, nieco silniejsze od innych, idealne do pokojów zabaw dla dzieci. Granat to taki, który w połączeniu z drewnianymi meblami uzyskuje najlepszy akcent w przestrzeni i może być białym sufitem.

Pastelowy róż
Milenijny róż jest wciąż wszędzie, ale można go również zobaczyć w jaśniejszych i jaśniejszych odcieniach.

Bzy i fiolety
Wiele osób uważa, że ​​te kolory wyglądają zbyt dziecinnie, ale prawidłowo używane mogą dodać poziom wyrafinowania i ciepła do każdej przestrzeni w domu. Połączenie tych ciepłych tonów z zimnymi tonami, takimi jak szary i niebieski, może nadać pomieszczeniu bardzo atrakcyjny i elegancki wygląd.

Beżowy
To neutralne kolory, które doskonale komponują się z bielą.

Pomarańczowy i Pastelowy Żółty
Jeśli chcemy ożywić określone przestrzenie, mamy te opcje energetyczne, które są trendem.

Biały
Warstwowe biele, które wzmacniają rozproszone światło, które rysuje kształty ciemnymi cieniami i światłem. To podstawowy kolor, ale jeden z klasyków dekoracji, aw tym roku również zostanie wykorzystany. W celu podkreślenia kształtów i głębi użyte zostaną różne odcienie bieli.

Należy zaznaczyć, że ten kolor w połączeniu z naturalnym drewnem wygląda pięknie.

 

Biały z czarnym lub ciemnoszarym
Ten kolor służy do tworzenia kontrastów, definiowania linii. Kąty i krawędzie stają się wyraźnie określone i oczywiście są to kolory, które doskonale łączą się z bielą.

Najbardziej klasyczna kombinacja kolorów to biel z czernią. Obydwa prezentują się maksymalnie przeciwnie, co z kolei pozwala, jeśli do dekoracji reszty mebli w pokoju dodany zostanie mocny kolor, stwarza to trudne wrażenie.

Biały z żywymi kolorami
Służą do osiągnięcia tego samego efektu, co powyżej, do uzupełnienia celu, określenia linii, kształtów i kątów, ale jednocześnie nadają otoczeniu energetyczny charakter.

Biało-srebrnoszary
Elegancja XXI wieku jest wyrażona w tych dwóch kolorach. Otrzymujesz przestrzeń, która jednocześnie daje poczucie czystości, prostoty i przepychu. Szare meble w nietuzinkowy sposób komponują się z resztą pomieszczenia, pomagają też dywany w odcieniach szarości lub kremu.

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

czwartek, 08 październik 2020 14:14

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu - ciąg dalszy

 

Lilia Pokoju

Peace Lily była jedną z dwóch najlepszych wyników w badaniu NASA dotyczącym oczyszczalni powietrza, usuwając wszystkie pięć typowych badanych zanieczyszczeń powietrza: formaldehyd, ksylen, benzen, trójchloroetylen i amoniak. Chociaż roślina ta musi znajdować się w pomieszczeniu z jasnym światłem i otrzymywać regularne podlewanie, może żyć w pomieszczeniach przez wiele lat, jeśli jest dobrze pielęgnowana. Jak zawsze, ważne jest, aby zbadać wszystkie plany, które przyniesiesz do swojego domu, jeśli masz zwierzęta, a Peace Lily nie jest wyjątkiem: ta roślina jest wymieniona przez ASPCA jako toksyczna dla psów i kotów, więc pamiętaj, aby trzymać ją w bezpiecznym miejscu zasięgu swoich zwierząt, jeśli chcesz dodać go do swojego domu.

 

Chryzantemy

Te kolorowe rośliny kwitnące były drugim najlepszym wynikiem w badaniu NASA, wraz z Peace Lily, usuwając również wszystkie pięć badanych zanieczyszczeń w pomieszczeniach. Podobnie jak Peace Lily, cryzantemy również wymagają bardzo jasnych pomieszczeń i regularnego podlewania, chociaż ta roślina kocha wodę tak bardzo, że kilka podlewań w tygodniu byłoby idealne. Jednak te kwitnące krzewy, które mogą rosnąć na kilka stóp i szerokie, mogą mieć duży wpływ na wystrój domu, a także przestrzeń powietrzną w domu. Dodanie kilku torebek herbaty do doniczki może pomóc kwiatom zachować ich jasne kolory.
Omówienie i zalecenia

Aby zoptymalizować korzyści, jakie te rośliny mogą zapewnić w oczyszczaniu powietrza, NASA zaleca posiadanie 2 roślin w doniczkach 6-8 cali na każde 100 stóp kwadratowych powierzchni domowej. Przy tak wielu wspaniałych roślinach wymienionych tutaj oznacza to, że możesz (i powinieneś!) Spróbować włączyć co najmniej jedną z nich do swojego domu. Przy tak wielu różnych odmianach - winoroślach, roślinach liściastych, roślinach kwiatowych w różnych kolorach itp. I oczywiście we wszystkich różnych stylach donic - włączenie ich do wystroju może być łatwe i przyjemne. Poniżej znajduje się pełna lista wymienionych tutaj roślin w celu szybkiego odniesienia.

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

środa, 07 październik 2020 19:03

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu

Najlepsze rośliny do oczyszczania powietrza w Twoim domu czyli czy wiesz, że: rośliny oprócz dostarczania nam tlenu robią dużo więcej dla powietrza. Ponieważ rośliny domowe pochłaniają wilgoć z powietrza (proces znany jako transpiracja), odfiltrowują wszelkiego rodzaju zanieczyszczające cząsteczki powietrza, takie jak zarodniki pleśni, odchody (bez żartów) i typowe domowe chemikalia, takie jak formaldehyd i benzen, z których oba są substancjami rakotwórczymi i są często wydzielane przez nasze zwykłe produkty gospodarstwa domowego, takie jak klej używany do produkcji szafek kuchennych lub środki do obróbki tkanin obiciowych. Wszystkie te rzeczy można często znaleźć w powietrzu w domach, ale na szczęście istnieje niskobudżetowa opcja utrzymania czystości powietrza w domu, która również przyczynia się do pozytywnego zdrowia psychicznego. Zgadza się; rośliny doniczkowe!

Każda roślina doniczkowa może poprawić jakość powietrza, jednak jest kilka, które miały szczęście być badane i są teraz znane jako niezwykle wydajne w swojej pracy. Oto nasze propozycje:

 

Bluszcz angielski

Ta roślina jest numerem jeden, ponieważ nie tylko odniosła ogromny sukces w różnych badaniach, ale jest również niezwykle łatwa w pielęgnacji w pomieszczeniach. Badanie przeprowadzone przez ACAAI (American College of Allergy, Asthma & Immunology) umieściło angielski bluszcz w dwóch pojemnikach: jednym zawierającym również spleśniały chleb i drugim zawierającym psie odchody. Stwierdzono, że w ciągu zaledwie 6 godzin bluszcz usunął ponad 60% zanieczyszczeń (w szczególności zarodników pleśni i odchodów) z powietrza w każdym pojemniku. Jeśli w łazience w ogóle masz jakieś światło, ta roślina byłaby tam idealna (a jeśli nie, są światła roślinne, które możesz po prostu przymocować do donicy, aby rośliny mogły teraz żyć nawet w ciemnych pomieszczeniach bez okien). Bluszcz pospolity był również badany przez NASA i stwierdzono, że jest jednym z najlepszych składników badanych roślin, usuwając cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu, które badano, w szczególności formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen.

Ze względu na łatwość pielęgnacji, bluszcz angielski jest idealny do każdego pomieszczenia w domu. Bluszcz angielski jest uważany za roślinę słabo oświetloną, odporną na przeciągi, więc jest dobrym wyborem dla każdego, kto ma czarny kciuk do ogrodnictwa. Jednak zanim ustawisz tę roślinę obok łóżka swojego gazowego labradora, powinieneś wiedzieć, że ASPCA wymieniła bluszcz pospolity jako toksyczny dla psów, kotów i koni, więc trzymanie go poza zasięgiem zwierząt domowych poprzez umieszczenie go w wiszącym koszu być najlepszym. Dotykanie tej rośliny nie jest również zalecane dla ludzi, więc pamiętaj, aby trzymać ją z dala od małych dzieci i własnych rąk, ponieważ może to spowodować wysypkę lub inne niebezpieczne skutki uboczne, w tym problemy z oddychaniem.

 

Snake Plant, inaczej Dream Plant - Roślina Węża

Roślina węża, znana również jako język teściowej, lub jak wolelibyśmy to nazwać, roślina marzeń, została również zbadana przez NASA i wykonała to samo co bluszcz pospolity, usuwając te same cztery z pięciu typowych zanieczyszczeń powietrza w domu które były badane: formaldehyd, ksylen, benzen i trójchloroetylen. Jednak ta roślina ma dodatkową specjalną cechę, która zapewniła jej drugie miejsce na naszej liście: wymarzona roślina jest jedną z nielicznych roślin, o których wiadomo, że uwalniają tlen w nocy, a nie w ciągu dnia, jak większość innych roślin. Z tego powodu rośliny w sypialni zazwyczaj nie są idealne, ponieważ one również będą uwalniać dwutlenek węgla podczas snu, chociaż na szczęście nie będą też powodować chrapania. Jednak Dream Plant jest wyjątkowa wśród roślin doniczkowych, ponieważ można ją umieścić bezpośrednio przy łóżku i oczyścić z dwutlenku węgla podczas snu i zapewnić zwiększoną ilość tlenu w przestrzeni powietrznej.

Stwierdzono szereg korzyści zdrowotnych związanych ze zwiększeniem stężenia tlenu podczas snu, w tym poprawę snu i zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych spowodowanych niskim poziomem tlenu we krwi (zwanym niedotlenieniem). Oczywiście spanie obok rośliny nie przyniesie takich samych korzyści, jak faktyczna maszyna tlenowa, jednak według Lung Institute tylko 6-8 tych Dream Plants wystarczy, aby zapewnić dopływ tlenu dla jednej osoby w zamkniętym pomieszczeniu, gdy urosły do ​​pasa, więc wszelkie rośliny marzeń dodane do sypialni będą miały pozytywny wpływ na zaopatrzenie w tlen w nocy.

 

Boston Fern - Paproć Bostońska

Ta liściasta roślina zajmuje trzecie miejsce na naszej liście roślin, które trzeba kupić, ponieważ jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Prawie każdy dom ma gdzieś ciemny zakątek, a bostońska paproć byłaby idealna, aby poprawić tę przestrzeń, ponieważ wymaga bardzo mało światła. Jest to roślina lubiąca wodę, więc pamiętaj, aby regularnie ją pić, jednak nie zacznie ona natychmiast narzekać, jeśli zapomnisz o tym przez tydzień lub dłużej. Chociaż nie uzyskała najlepszych wyników w badaniach NASA, stwierdzono, że bostońska paproć usuwa dwa typowe zanieczyszczenia powietrza: formaldehyd i ksylen. W połączeniu z możliwością przetrwania w słabo oświetlonych pomieszczeniach, roślina ta jest zdecydowanie dobrym wyborem do domu. Chociaż ksylen nie jest czynnikiem rakotwórczym, takim jak formaldehyd i inne chemikalia w badaniu NASA, stwierdzono, że powoduje bóle głowy, depresję, bezsenność i inne negatywne problemy zdrowotne, więc usuwanie go z powietrza w jak największym stopniu jest absolutnie korzystne dla zdrowia powietrza w domu .

sobota, 03 październik 2020 19:43

Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików


Jak usunąć pierścienie wodne z drewnianych stolików. Możesz być zaskoczony niektórymi z tych pomysłów na usuwanie mętnych, białych śladów wody z powierzchni drewnianych.  Nawet najwspanialsi goście mogą czasami nie mieć pojęcia o używaniu podstawek pod szklanką. Zwykle powoduje to przerażające ślady pierścieni i inne plamy na drewnianych blatach. W trakcie sezonu rozrywkowego, oto kilka pomysłów, które pomogą upewnić się, że jedyne, co pozostało po wspaniałej imprezie, to wspomnienia.
Ślady wody pozostawione przez okulary lub inne wilgotne lub mokre materiały powstają, gdy drewniane powierzchnie pochłaniają wilgoć. Istnieją dwa rodzaje pierścieni lub śladów, które mogą wystąpić: białe pierścienie i czarne pierścienie.

To, na co patrzymy, gdy widzimy biały ślad - czasami jest to biały pierścień, czasami jest to zmętnienie - to wilgoć uwięziona w wykończeniu. To oznaka słabego wykończenia. Pierścień wskazuje, że wykończenie się zużywa i nie zatrzymuje odpowiednio wilgoci. W tym przypadku wilgoć nie dotarła jeszcze do samego drewna, ale osiadła na warstwie wykończenia. Dobra wiadomość: jeśli będziesz działać szybko, jest nadzieja.

Gorące powietrze

Jeden z najlepszych sposobów leczenia śladów po wodzie, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest również jednym z najprostszych: suszarka do włosów. Johnson sugeruje ustawienie suszarki do włosów na ciepło lub nisko i przesuwanie jej w tę i z powrotem bezpośrednio nad kreską. W większości przypadków działanie powinno odciągnąć wilgoć, osuszyć powierzchnię i spowodować odparowanie pierścienia.

Należy pamiętać, że poprawka podgrzeje również wosk na drewnie i lekko je stopi. Spróbuj polerować miękką szmatką, gdy znak wodny wyparuje.

Czego nie robić: Nie smarować woskiem gdyż wszystko, co robi, to zapobieganie ucieczce wilgoci. Trzeba zostawić to w spokoju. Spróbuj przenieść element do suchego miejsca w domu i ustaw wentylator, aby dmuchał nad tym obszarem lub użyj suszarki nadmuchowej na niskim ustawieniu, aby uwolnić wilgoć z powrotem do powietrza.

Pasta do zębów, majonez lub soda oczyszczona? Nawet nie próbujcie.

Superfine Steel Wool - delikatna wełna stalowa

W przypadku białych pierścieni, które nie reagują na suszarkę do włosów, następnym krokiem jest użycie bardzo drobnej wełny stalowej 4/0. Trzeba wylać bezpośrednio na plamę środek wykończeniowy, taki jak Minwax Antique Oil, a następnie delikatnie zeszlifować powierzchnię za pomocą bardzo drobnej wełny stalowej 4/0, pocierając w kierunku słojów. Następnie użyj ręcznika, aby wytrzeć wykończenie. Kiedy skończysz, użyj ponownie produktu wykończeniowego i wytrzyj całą powierzchnię stołu, aby go wypolerować.

Wreszcie, gdy skończysz z olejem, zetrzyj go i nałóż przezroczyste wykończenie, aby to się więcej nie powtórzyło.


Ciemne pierścienie i znaki wodne

Ciemne plamy wodne na powierzchni drewna oznaczają, że woda przesiąkła przez górną warstwę wykończenia i została wchłonięta przez drewno. Te plamy są zbyt głęboko zakorzenione, aby można je było usunąć technikami powierzchniowymi, a kawałek może wymagać odnowienia. Kiedy dostanie się do drewna, będzie trzeba go rozebrać.

Podobno najlepszym sposobem radzenia sobie z plamami wody jest ich całkowite unikanie. Aby zapobiec plamom, sugeruje naniesienie warstwy wierzchniej lakieru konwersyjnego. To najsilniejszy produkt, jaki mamy obecnie. Jest trochę droższy, ale myślę, że pomaga, a woda od razu spłynie. Można użyć  preparatu nanotechnologicznego, który sprawi, ze ciecz nie przeniknie w głąb drewna.

Na koniec, oczywiście, nie zapomnij o podstawkach. :)

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

czwartek, 01 październik 2020 16:19

Jak usunąć olej z płytek?

Jak usunąć olej z płytek to pytanie spędzające nam sen z powiek.  Chociaż płytka jest twardą podłogą, nadal jest porowata, podobnie jak fuga, co oznacza, że ​​olej mógł wchłonąć podłogę. Czyszczenie podłogi nie usunie oleju oznacza, że należy go wyciągnąć z porów. Roztwór sody oczyszczonej i termentyny mógłby działać dobrze. Jeśli nie, oto dwie dodatkowe opcje.

Korzystanie z acetonu

Będziesz potrzebować:

1. Czysty aceton
2. Środek absorbujący, taki jak:
        Proszek do pieczenia
        Ręczniki papierowe
        Trociny
3. Plastikowy skrobak
4. Miotła
5. Ubranie
6. Mydło
7. Woda

Kroki, aby usunąć olej:

Najpierw przetestuj aceton na małym ukrytym obszarze, aby sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Umieść kroplę acetonu na płytce i pozostaw do wyschnięcia, a następnie sprawdź obszar.
Ta metoda to okład. Aby użyć proszku, takiego jak soda oczyszczona lub trociny, zmieszaj niewielką ilość czystego acetonu z proszkiem, aby uzyskać gęstą pastę o konsystencji pasty do zębów. Aby użyć ręczników papierowych, wystarczy zmoczyć ręcznik niewielką ilością acetonu.
Nałóż okład na poplamiony obszar. Aby uzyskać okład w proszku, rozsmaruj go grubą warstwą na całej powierzchni.
Pozostaw okład do wyschnięcia.
Użyj plastikowej skrobaczki, aby go zeskrobać, a następnie zmieść miotłą, jeśli używasz okładu w proszku.
Jeśli okład szybko wyschnie, być może trzeba będzie to powtórzyć. Tym razem przykryj okład plastikową folią na 24 godziny, aby zapewnić, że pozostanie wystarczająco długo mokry, a następnie zdejmij plastikową folię i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Kiedy plama zniknie, przemyj obszar mydłem i wodą.

Używanie terpentyny

Będziesz potrzebować:

1. Proszek do pieczenia
2. Ręczniki papierowe
3. Terpentyna
4. Plastikowe opakowanie

Kroki, aby usunąć olej:

Posyp powierzchnię sodą oczyszczoną. Chcesz grubej warstwy, a nie lekkiego pyłu.
Zmocz kilka ręczników papierowych terpentyną.
Połóż papierowe ręczniki na sodzie oczyszczonej.
Przykryj obszar folią. W razie potrzeby przyklej krawędzie folii plastikowej delikatną taśmą, taką jak taśma maskująca lub taśma klejąca.
Pozostaw miejsce na kilka godzin.
Odsłoń obszar i zmieść sodę oczyszczoną.

Stosowanie środka do czyszczenia hamulców

Będziesz potrzebować:

1. Środek do czyszczenia hamulców
2. Mydło
3. Woda
4. Ubranie
5. Proszek chłonny, taki jak:
        Proszek do pieczenia
        kuweta dla kota
        Trociny
6. Miotła i szufelka

Kroki, aby usunąć olej:

Rozpyl niewielką ilość środka do czyszczenia hamulców na ukryty obszar płytki, aby najpierw sprawdzić, czy nie wystąpią niepożądane reakcje. Aby to sprawdzić, spryskaj powierzchnię, pozostaw na minutę, a następnie zmyj wilgotną szmatką z mydłem. Osusz obszar, a następnie sprawdź, czy nie ma uszkodzeń lub przebarwień.
Jeśli test wypadnie dobrze, spryskaj środkiem do czyszczenia hamulców obszar płytki, w którym doszło do rozlania. Środek do czyszczenia hamulców pomoże wydobyć olej na powierzchnię.
Wlej wchłaniający proszek na obszar. Chcesz, aby był to gruby stos o grubości około pół cala.
Pozostaw proszek na kilka godzin. Proszek wchłonie olej i środek do czyszczenia hamulców.
Zamieść proszek.
Umyj obszar mydłem i wodą, aby usunąć wszelkie pozostałe pozostałości.
Osuszyć obszar ręcznikiem. Pomoże to również zapobiec pozostawaniu jakichkolwiek pozostałości.

Dodatkowe wskazówki

Całkowite usunięcie oleju może zająć kilka prób.
Jeśli nie jesteś w stanie usunąć plamy z fugi, to w ostateczności weź ze sklepu ze sprzętem małe pudełko pasującego koloru fugi i wytrzyj cienką warstwę na istniejącą fugę, aby zakryć plamę.

Jak usunąć olej z płytek
Jak usunąć olej z płytek

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

piątek, 07 sierpień 2020 11:19

3 największe trendy w zakresie blatów i blatów kuchennych na 2020/2021 rok

Wielu z nas zagłębiło się ostatnio we wnętrzach króliczej nory, koncentrując się na obszarach, które mogą wymagać aktualizacji lub odświeżenia. Jeśli planujesz renowację lub po prostu chcesz ulepszyć swój blat kuchenny i panel tylny, oto modne style, o których musisz wiedzieć.

Od wykończenia i faktury po wzór i kolor, skromny blat kuchenny i panel tylny mogą przybierać różne style, tworząc wszystko, od uproszczonej, minimalistycznej estetyki po wymowny temat.

Specjaliści od powierzchni kuchennych przedstawili najnowsze trendy dotyczące blatów, od jasnych, szczegółowych materiałów po odważne i odważne kolory, dzięki czemu Twoja kolejna przeróbka jest całkowicie na miejscu.

ODKRYJ 3 CHŁODNE BLATY KUCHENNE I PONIŻSZE TRENDY SPLASH-BACK:

 

1. KOLOR I WZÓR

W przeszłości kuchnie były powszechnie kojarzone z minimalistyczną paletą kolorów; eleganckie biele i szarości w połączeniu z chromowanymi i srebrnymi akcentami. Jednak ostatnio nasze nawyki projektowe stały się coraz bardziej kolorowe i szczegółowe. Kiedy zaczęliśmy podejmować odważniejsze decyzje w domu, zaczynając od mniejszych akcentów, takich jak tkaniny i dodatki, stopniowo przyzwyczailiśmy się do tworzenia bardziej trwałych, wyróżniających się projektów.
Kolorowy i wzorzysty blat lub panel kuchenny dodadzą wyrazistości i niepowtarzalnego stylu aranżacji wnętrza. Dzięki wyborowi od egzotycznych różowych marmurów po wielokolorowe granity, wprowadzanie koloru i wzoru do kuchni nigdy nie było łatwiejsze.

 

2. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NEUTRALNE

Podczas gdy trend na biel, szarości i neutralne kolory nigdy nie zniknie całkowicie, istnieje zwiększona potrzeba znalezienia blatów kuchennych i powierzchni chlapanych, które zapewniają nieco więcej szczegółów i tekstury.

Naturalne żyłkowanie i wzory, które pojawiają się na powierzchniach, mogą dodać głębi i charakteru bez konieczności wprowadzania zbyt wielu kolorów, które dla niektórych mogą być przytłaczające.
Wiry kremów, szarości i beży można znaleźć w materiałach takich jak marmur i granit, podczas gdy reinterpretacje marmuru na niektórych powierzchniach kwarcowych i ceramicznych mogą działać równie dobrze jak każdy naturalny materiał.

 

3. CIEMNE I ODWAŻNE

Odradza się popularność ciemnych wnętrz. Od głębokich akcentów kolorów na ścianach po całkowicie czarne schematy, w ciągu ostatnich kilku lat rośnie zainteresowanie ciemniejszą stroną spektrum kolorów.

Jeśli chodzi o blaty kuchenne i panele kuchenne, istnieje wiele pięknie głębokich i szczegółowych materiałów, które będą stanowić oszałamiający punkt centralny.
Wybierz marmury w bogatych, wystawnych odcieniach ciemnej zieleni i brązu lub w odcieniach węgla drzewnego z wielokolorową mieszanką głębokiego fioletu, czerni i ciemnych szarości.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

czwartek, 06 sierpień 2020 09:39

Jeśli odpowiednio zadbasz o stół z litego drewna, będzie Ci służył przez całe życie i zapewni Ci piękno. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji, które poprawią Twoją inwestycję w stół z litego drewna.

Drewno w meblach w dalszym ciągu wymienia wilgoć z powietrzem, rozszerzając się i kurcząc w odpowiedzi na zmiany wilgotności względnej. Naturalną reakcją mebli z litego drewna na ekstremalnie suche powietrze jest oddawanie wilgoci i lekkie kurczenie się. Połówki wysuwanego stolika mogą się nieznacznie rozsunąć lub „rozerwać” lub może pojawić się kilka małych otworów na powierzchni z litego drewna. W większości przypadków ustąpi to samoistnie, gdy wilgotność względna wzrośnie, a drewno wchłonie wystarczająco dużo wilgoci, aby nieznacznie się rozszerzyć.

Z drugiej strony, jeśli nie masz klimatyzatora lub osuszacza, wilgotność względna w Twoim domu może być zbyt wysoka. Części mebli drewnianych mogą wchłaniać nadmiar wilgoci z powietrza i rozszerzać się. Po raz kolejny ma to tendencję do samokorekty, gdy wilgotność względna w Twoim domu spada. Każdy, kto posiada antyki z litego drewna, rozumie, że piękno litego drewna rekompensuje naturalne właściwości drewna.

Te naturalne zmiany nie mają wpływu na jakość i naturalną wytrzymałość mebli. Oto kilka sposobów na zapewnienie trwałości mebli z litego drewna:

 • Umieść stół z dala od grzejników, kominków i kanałów grzewczych.
 • Ustaw stół z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub wyreguluj żaluzje, aby uniknąć godzin po godzinie bezpośredniego nasłonecznienia.
 • Kontroluj wilgotność do 40% -45%. Zimą używaj nawilżacza powietrza, latem osuszacza lub klimatyzatora.
 • Użyj podstawek z nierysującym spodem.
 • Użyj miękkich podkładek pod wszystkimi ostrymi, gorącymi lub zimnymi przedmiotami.
 • Przechowuj blaty w pobliżu stołu lub w tej samej wilgotności, unikaj przechowywania blatów w wilgotnych piwnicach, gdzie mogą one puchnąć.
 • Unikaj używania zmywacza do paznokci, alkoholu i innych rozpuszczalników w pobliżu lub na stole.
 • Zapytaj sprzedawcę o wykończenia dostarczone przez producenta, które są odporne na uszkodzenia przez szkodliwe płyny i przedmioty.

Rutynowe czyszczenie i pierwsza pomoc

OSTROŻNIE ODKURZYĆ miękką ściereczką, zgodnie z rysunkiem słojów drewna. Użyj starego T-shirtu, pieluchy dla niemowląt lub gazety, która została wyprana, aby usunąć zaklejanie.

CZĘSTO ODPYLAJ aby usunąć ostre, rysujące drobiny z powierzchni drewna.

ROZWAŻ CZYSZCZENIE łagodnym niealkalicznym mydłem i wodą. Użyj mydlin w wilgotnej gąbce lub szmatce, ale pamiętaj, aby wstępnie przetestować roztwór w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie uszkodzi wykończenia. Natychmiast osuszyć miękką ściereczką i lekko wypolerować zgodnie z włosami.

NIE WOSKOWAĆ ani nie stosować pasty zawierającej silikony! Katalizowane wykończenia odporne na ciepło i wilgoć nie wymagają dodatkowego polerowania, ale jeśli chcesz użyć pasty, to zapytaj sprzedawcę stołu, czego użyć.

Pierwsza pomoc stołowa

Oto kilka typowych problemów i sposobów ich rozwiązania. Przy wszystkich tych rozwiązaniach wypróbuj najpierw mały obszar, aby upewnić się, że środek zaradczy nie uszkodzi wykończenia.

PIERŚCIENIE ZNAKÓW WODNYCH, Pierścienie często są w wosku, a nie wykończenie. Przykryj plamę czystym, grubym bibułką, dociśnij ciepłym żelazkiem i powtórz. Lub spróbuj natrzeć olejem sałatkowym, majonezem lub białą pastą do zębów. Następnie wytrzyj do sucha.

BIAŁE ZNAKI, Przetrzyj szmatką zamoczoną w mieszaninie popiołu papierosowego i soku z cytryny lub oleju sałatkowego. Lub przetrzyj szmatką zamoczoną w jaśniejszym płynie, a następnie mieszaniną zepsutego kamienia i oleju sałatkowego. Wytrzeć na sucho.

MLEKO, ALKOHOL, Wcierać w ziarno pastę z gotowanego oleju lnianego i zgnilizny, zastępując matowe wykończenie pumeksem. Lub przetrzyj amoniakiem zwilżoną szmatkę. Następnie wytrzyj do sucha.

POPARZENIA PAPIEROSA, Drobne oparzenia można usunąć, przecierając je pastą z oleju lnianego i zgnilizny, przecierając ją pastą kryjącą zarysowania, aż do zniknięcia śladu.

ZNACZKI CIEPŁA, Delikatnie pocierać wzdłuż słojów za pomocą suchej mydełka z wełny stalowej, bardzo drobnej (0000) wełny stalowej lub szmatki zwilżonej spirytusem mineralnym z olejem kamforowym.

LAKIER DO PAZNOKCI, Natychmiast osuszyć rozlany materiał, a następnie natrzeć cienką wełną stalową (0) zamoczoną w Preparacie Do Czyszczenia i Konserwacji Drewna. Wytrzeć na sucho.

ZNAKI FARBY, Jeśli farba lateksowa jest świeża, usuń farbę na bazie wody i oleju z alkoholem mineralnym. W przypadku wyschnięcia, namoczyć plamę w gotowanym oleju lnianym, odczekać, aż farba zmięknie, a następnie ostrożnie podnieść szpachelką lub przetrzeć szmatką zwilżoną gotowanym olejem lnianym. Resztki można usunąć, przecierając je pastą z gotowanego oleju lnianego i zepsutego kamienia. Wytrzeć na sucho.

PRZYKLEJANY PAPIER, Dokładnie zwilż papier olejem sałatkowym, odczekaj pięć minut i przetrzyj wzdłuż włókien bardzo drobną (0000) wełną stalową. Wytrzeć na sucho.

WOSK LUB GUMA, utwardzaj substancję, przytrzymując kostkę lodu owiniętą w szmatkę. Oderwij paznokciem. Przetrzyj obszar bardzo drobną (0000) wełną stalową zanurzoną w spirytusie mineralnym. Wytrzeć na sucho.

wtorek, 04 sierpień 2020 12:17

W każdej jadalni centralnym elementem będzie stół jadalny. Jest to największy mebel i zazwyczaj znajduje się dokładnie pośrodku pomieszczenia, gdzie decyduje o stylu pomieszczenia i tworzy nastrój dla całego posiłku. I bardzo często jest to najdroższy mebel do jadalni, jaki kupisz.

Rozważając wybór stołu do jadalni, najważniejsze są trzy kwestie: materiały użyte do wykonania stołu, kształt i styl wystroju oraz rozmiar stołu.

Materiały

Jak każdy inny mebel, stół do jadalni może być wykonany z wielu różnych materiałów, od szkła po beton, od polerowanego marmuru po surową sosnę. Wybór odpowiedniego materiału nie jest łatwym zadaniem, ponieważ każdy materiał ma wyraźny wpływ estetyczny, a także względy praktyczne. Polerowane szkło może nadać dokładnie taki nowoczesny klimat, jaki lubisz, ale w domu, w którym bawią się aktywne dzieci, może nie być najlepszym wyborem. Stół kozłowy w stylu piknikowym wykonany z surowo przetartej sosny, idealny do codziennego użytku rodzinnego, ale jego rustykalny styl może nie zapewnić Ci pożądanej elegancji. Ale w dużym domu, w którym większość rodzinnych posiłków odbywa się w kuchni z jadalnią, formalna jadalnia może wygodnie obsługiwać ten polerowany francuski mahoniowy stół, który chcesz.

Wybór odpowiednich materiałów to zatem kwestia zbalansowania wyglądu i estetyki materiału z jego praktyczną przydatnością. Większość ekspertów radzi, aby najpierw wybrać kilka materiałów, które odpowiadają Twojemu poczuciu stylu, a następnie zawęzić do takiego, który odpowiada stylowi życia w jadalni. Jeśli Twoja jadalnia ma służyć codziennym potrzebom, a wolisz drewno, dobrym wyborem będzie bardziej rustykalny mebel, który z wiekiem staje się lepszy, gdy nabiera wytartej patyny.

Style i kształty

Spośród wielu sposobów kategoryzowania stołów do jadalni, styl i kształt należą do najważniejszych kryteriów. Styl i kształt mają wpływ na nastrój pomieszczenia i doznania kulinarne, a także na liczbę osób, które mogą wygodnie zjeść obiad przy stole.

Prostokątny

Jest to zdecydowanie najczęstszy kształt stołu w jadalni, tradycyjny kształt, który dobrze sprawdza się we wczesnej jadalni. Prostokątne stoły są dostępne w różnych szerokościach, aby pasowały zarówno do szerokich, jak i wąskich pomieszczeń, a długość sprawia, że ​​są optymalne do dużych zgromadzeń. Wiele prostokątnych stołów ma wyjmowane liście, dzięki czemu można je łatwo dostosować do różnych spotkań, od mniejszych rodzinnych obiadów po duże imprezy świąteczne. Popularność stołów prostokątnych oznacza, że ​​dostępnych jest więcej stylów niż w przypadku stołów okrągłych lub kwadratowych.

Tradycyjny owal

Tradycyjne owalne stoły do ​​jadalni są klasyczne i piękne. Często wykonane z mahoniu lub wiśni, są rodzajem mebli, które często są przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie. Antyczne wersje można zwykle znaleźć na aukcjach i wyprzedażach nieruchomości, a nowe wersje tego stylu są sprzedawane w wielu sklepach meblowych. Owalne stoły często mają wyjmowane blaty, co czyni je bardzo praktycznymi, ponieważ rozmiar może się zmieniać w zależności od liczby osób, które musisz usiąść. Stoły owalne zazwyczaj wymagają nieco większej przestrzeni niż stoły prostokątne.

Okrągły cokół

Na stołach tego typu łatwo usiąść, ponieważ nie przeszkadzają im żadne nogi - tylko pojedynczy cokół pośrodku. Tradycyjne wersje z drewna i marmuru pochodzą sprzed setek lat, ale od tego czasu przeszły długą drogę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych (lub z połowy wieku) wersji, które mają bardziej płynny wygląd i pasują do bardziej współczesnych ustawień. Okrągły profil okrągłego stołu może również dobrze zrównoważyć pomieszczenie o kwadratowym kształcie.

Plac

Podobnie jak okrągłe stoły, kwadratowe stoły do ​​jadalni sprawdzają się dobrze w małych przestrzeniach lub tam, gdzie grupy jadalne zazwyczaj obejmują cztery osoby lub mniej. Większe kwadratowe stoły jadalne są lepsze do rozmowy niż prostokątne, ponieważ goście są bliżej i wszyscy są zwróceni ku sobie. Podobnie jak stoły owalne, większe kwadratowe stoły do ​​jadalni wymagają więcej miejsca na całej długości i szerokości niż inne typy.

Rustykalny nowoczesny

Ten styl stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Styl jest opływowy i nowoczesny (zwykle prostokątny), ale materiał jest grubo ciosany. Popularne są zużyte drewno, podobnie jak surowe materiały naturalne, takie jak łupek. Innym bardzo popularnym obecnie wyglądem jest połączenie drewna i metalu w konstrukcji stołu.

Stojak

Stoły kozłowe składają się z dwóch lub trzech kozłów, które tworzą podstawę stołu i podtrzymują długi element, który stanowi powierzchnię stołu. To bardzo stary styl stołu, który najlepiej wygląda w swobodnym otoczeniu.

Dom wiejski

Stoły do ​​jadalni w stylu wiejskim, jak sama nazwa wskazuje, są zrelaksowane i rustykalne, odpowiednie do kuchni i jadalni, które szukają stylu rustykalnego. Zazwyczaj są wykonane z sosny, często mają szorstką lub sękatą powierzchnię i mają bardzo wyluzowany charakter.

 

A co z wymiarami? Zatem...

 

Rozmiary

Rozmiar, który wybierzesz dla swojego stołu w jadalni, zależy w pewnym stopniu od jego kształtu. Okrągłe stoły sprzyjają rozmowie, ale wygodnie zmieści się na nich mniej osób niż prostokątne.

Rozmiar stołu i liczba miejsc:

Stoły okrągłe i kwadratowe:

    (91 do 122 cm): wygodnie pomieści 4 osoby
    (152 cm): wygodnie pomieści 6 osób
    (123 cm): wygodnie pomieści 8 osób

Stoły prostokątne i owalne:

    (123 cm): wygodnie pomieści 6 osób
    (244 cm): wygodnie pomieści 8 osób
    (305 cm): wygodnie pomieści 10 osób


Stoły w jadalni mają zwykle 76 cm wysokości, jednak bardzo ważne jest, aby sprawdzić to przed zakupem, ponieważ niektóre stoły są niższe. Kupując niższy stół, wybierz pasujące krzesła.

Wskazówki dotyczące wyboru rozmiaru tabeli

    Każdej osobie należy zapewnić około 61cm przestrzeni do wygodnego jedzenia.
    Jeśli końce stołu mają pomieścić obiad, minimalna szerokość stołu powinna wynosić 92cm, 122cm, jeśli od czasu do czasu spodziewasz się dwóch gości.
    Najlepiej byłoby, gdyby między krawędziami stołu, a ścianami były 92cm. Zapewnia to wystarczającą ilość miejsca na wysunięcie krzeseł do siedzenia.
    Weź pod uwagę rozkładane stoły, które można rozbudować o liście. Najlepiej jest zostawić dużo miejsca wokół stołu do codziennego użytku, rozszerzając stół w razie potrzeby podczas dużych zgromadzeń lub przyjęć.

 

W zakresie umeblowania Twojej kuchni jesteśmy do dyspozycji. Masz pytania? Zadzwoń.

sobota, 01 sierpień 2020 08:57

Nie przegap oszałamiającego stołu jadalnego tylko dlatego, że nie ma na nim krzeseł. Twój stół i krzesła nie muszą do siebie pasować. Twoje krzesła muszą pasować do skali i stylu Twojego stołu.

Oto jak wybrać krzesła do stołu:

 

Skala

Aby zapewnić wygodę, odpowiednie skale stołu i krzeseł muszą być kompatybilne.

Jeśli mierzysz od góry do podłogi, większość stołów ma wysokość od 71 do 79 cm; najczęściej ma wysokość 76cm. Od góry siedzenia do podłogi, krzesła do jadalni mają często wysokość od 43 do 51 cm. Oznacza to, że odległość między siedziskiem a blatem może wynosić od 20 do 35cm.

Przeciętny gość uważa, że ​​odległość od 25 do 30cm jest najwygodniejsza, ale różni się ona w zależności od grubości blatu, wysokości fartucha i wielkości baru.

 

Wysokość siedzenia

Aby znaleźć wygodną odległość od wysokości siedziska do wysokości stołu, przetestuj stół (lub stoły) z różnymi krzesłami.

Możesz odwiedzić sklep meblowy z wieloma zestawami kuchennymi i jadalnymi na wystawie. Lub po prostu zwracaj uwagę na poziom komfortu podczas kolacji poza domem. Trzymaj małą miarkę w torebce lub kieszeni, abyś mógł zanotować dokładną odległość, gdy znajdziesz taką, która pasuje.

Nie mierz tylko od blatu do siedzenia. Jeśli stół nie ma fartucha, zmierz odległość od dołu blatu do górnej krawędzi siedziska krzesła. Jeśli stół ma fartuch, zmierz go od dołu fartucha do góry siedzenia.

Zwróć uwagę, czy siedzisko krzesła jest twarde, czy tapicerowane. Tapicerowane siedzenia mają tendencję do ściskania się podczas siedzenia. Jeśli wyściółka jest gruba, kompresja może być znaczna. Aby uzyskać dokładny odczyt, zmierz od góry tapicerowanego siedzenia do podłogi, gdy krzesło jest puste, a następnie poproś kogoś, aby zmierzył go ponownie, gdy siedzisz. Dodaj różnicę między nimi do idealnej odległości od stołu do siedzenia.

Wskazówka: jeśli odwiedzasz sklep meblowy, aby przetestować różne wysokości krzeseł i stołów, powiedz sprzedawcy, co robisz, aby nie straciła miejsca na liście „do góry”.

 

Szerokość i głębokość

Skala to nie tylko kompatybilne wysokości. Potrzebujesz również krzeseł, które faktycznie mieszczą się pod stołem. Jeśli tego nie zrobią, Twoi goście nie będą czuli się komfortowo i uszkodzisz stół i krzesła.

Krzesła, które umieszczasz na każdym końcu prostokątnego lub owalnego stołu do jadalni, powinny wsuwać się pod stół bez uderzania o nogi stołu lub o podstawę cokołu lub stołu na kozłach. Te wytyczne dotyczą również każdego krzesła, którego używasz ze stołami kwadratowymi i okrągłymi.

Jeśli planujesz użyć dwóch lub więcej krzeseł na każdym dłuższym boku stołu, upewnij się, że jest miejsce na wsunięcie ich pod spód, uderzając o siebie nawzajem lub o podstawę lub nogi stołu. Jeśli krzesła stykają się, goście czują się ciasno i niewygodnie blisko. To samo dotyczy okrągłych stołów; pozostaw co najmniej dwa cale wolnej przestrzeni między każdym krzesłem.

 

Wysokość ramion i pleców

Jeśli używasz krzeseł do jadalni z podłokietnikami przy jakimkolwiek stole, upewnij się, że szczyty ramion nie dotykają ani nie uderzają o spód blatu lub fartucha. Poza nieuniknionymi uszkodzeniami, jakie poniosą Twoje poręcze krzeseł, goście mogą nie być w stanie usiąść wystarczająco blisko stołu, aby wygodnie zjeść.

Ostatnim problemem dotyczącym skali przy wyborze krzeseł do stołu mikserskiego jest różnica między wysokością stołu a całkowitą wysokością krzesła. Upewnij się, że oparcia Twoich krzeseł są wyższe niż blat stołu. Im wyższy, tym lepszy, ale różnica wysokości wynosząca dwa cale to absolutne minimum. Inaczej krzesła wyglądają na przysadziste.

 

środa, 29 lipiec 2020 09:33

Zastosowanie tego samego odcienia do ścian i sufitu otula pomieszczenie płaszczem koloru. To podejście nie jest dla wszystkich - może sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza lub bardziej zamknięta, ponieważ na górze nie ma „klapy ewakuacyjnej” jaśniejszego koloru.

Jeśli jednak spodoba Ci się wygląd, przekonasz się, że w małym pokoju jednolity kolor wywołuje spokojny, kojący nastrój, idealny do sypialni lub kąpieli. W większym pomieszczeniu jednokolorowa obróbka ujednolica przestrzeń i zwraca uwagę na wypełniające ją wyposażenie i dodatki.

Jeśli chcesz powtórzyć kolor ściany na suficie, ale chcesz, aby wygląd był jaśniejszy, rozcieńcz farbę ścienną bielą w proporcji około 80% bieli do 20% koloru ściany. Ponieważ sufity pojawiają się w cieniu, wynikający z tego rozcieńczony kolor będzie nadal korzystnie odnosił się do koloru ściany.

Jeśli pomieszczenie ma dziwny kształt i ma wielokątny sufit, naniesienie koloru ściany na sufit może uprościć kształt i ujednolicić przestrzeń.

Sufit w tym samym kolorze wydaje się niższy, dzięki czemu pomieszczenie o wysokich proporcjach wydaje się bardziej intymne. Nakładanie tego samego koloru na ściany i sufit ułatwia również malowanie, ponieważ nie trzeba przyklejać listwy na linii sufitu.

To, czy pokażesz listwę koronową i inne wykończenia w kontrastującym kolorze, czy pomalujesz je tak, aby się wtopiły, zależy od twoich osobistych preferencji. Podkreślenie listwy akcentuje architekturę i zwraca uwagę na jej kształt.


Sufity sklepione, katedralne lub wielokątne mogą stanowić szczególny problem. Gdzie zaczynasz i kończysz kolor? Na niskich strychach praktycznym rozwiązaniem jest noszenie tego samego koloru na suficie od ściany do ściany.

Można jednak zwiększyć pozorną wysokość sufitu za pomocą niewielkiej wizualnej sztuczki: Dodaj poręcz krzesła wokół ściany na wysokości mniej więcej bioder; następnie pomaluj obszar pod poręczą krzesła na ciemniejszy odcień niż obszar powyżej.

Ręcznie malowane paski podkreślają pionowy wymiar i dodatkowo zachęcają oko do postrzegania sufitu jako wyższego niż w rzeczywistości. Ponieważ pomieszczenia na poddaszu często wpadają do naturalnego światła tylko przez jedno lub dwa okna, utrzymuj jasne kolory ścian i mebli, aby rozjaśnić przestrzeń.

Jeśli chcesz stworzyć poczucie przytulnego odosobnienia, wybierz stonowane, ciemniejsze kolory. Lub pozwól swoim meblom i akcesoriom nadać kolor w białej, odbijającej światło przestrzeni.

Jeśli masz sufit katedralny, nie czuj się zmuszony do przenoszenia jego koloru na całą podłogę tylko dlatego, że nie ma listwy korony, która definiuje górną część ściany.Cechy architektoniczne, takie jak listwy lub ramy drewniane, ułatwiają określenie, gdzie zatrzymać się i rozpocząć kolor, ale wszędzie tam, gdzie jedna płaszczyzna lub płaska powierzchnia styka się z drugą, można zmieniać kolory. Podczas malowania należy ostrożnie zakleić sufit taśmą, aby linia podziału była ostro zaznaczona i prosta; nierówna linia, na której spotykają się dwa kolory, zepsuje wygląd.

Zmieniające się kolory w miejscu, w którym ściana styka się z sufitem, skupią uwagę na przestrzeni życiowej, zamiast na strzelistej wysokości sufitu.

W pomieszczeniu ze ścianami ostro nachylonymi do sufitu, ale oferującymi więcej przestrzeni nad głową niż tradycyjne strychy, należy rozszerzyć kolor ściany na ściany ustawione pod kątem, aż do płaskiej części sufitu. Dzięki temu pokój nie będzie ciasny. W razie potrzeby dodaj listwę koronową, aby określić, gdzie kończą się ściany, a zaczyna sufit.

Kolor nie musi pochodzić tylko z farby. Jeśli podoba Ci się wygląd drewna, rozważ pokrycie sufitu boazerią.

 

Budując dla Ciebie meble pomożemy Ci dobrać najlepsze połączenie kolorystyczne.

poniedziałek, 27 lipiec 2020 08:29

Sufit zajmuje jedną szóstą przestrzeni w pomieszczeniu, ale zbyt często jest na nim jedynie warstwa białej farby. W rzeczywistości od dziesięcioleci biel uważana jest nie tylko za najbezpieczniejszy, ale także najlepszy wybór na sufity.

Są chwile, kiedy to naprawdę idealne rozwiązanie, ale jeśli nigdy nie bierzesz pod uwagę niczego poza zwykłą bielą, możesz przegapić okazję, aby dodać emocji i dramatyzmu do pokoju.

Sufity jasne kontra ciemne: Zasadniczo sufity jaśniejsze od ścian wydają się wyższe, a ciemniejsze - niższe. „Niższy” nie musi oznaczać klaustrofobii: wizualnie obniżone sufity mogą wywołać przytulną intymność.

Źródła światła: Podobnie jak w przypadku kolorów ścian, weź pod uwagę źródło i siłę światła, jakie otrzymuje pomieszczenie w czasie, gdy najczęściej go używasz. Jasne światło dzienne odbijające się od różowego lub błękitnego sufitu tworzy wrażenie lekkości; blask świec i lamp odbijających się w pomidorowej czerwieni tworzą bogaty blask.

Wykończenie farbą: Farba sufitowa jest zwykle płaska, ale farba w postaci skorupy jajka lub satynowego wykończenia zapewnia tylko odrobinę odblaskowego połysku - korzyść, jeśli używasz ciemniejszego koloru. Należy jednak pamiętać, że sufit musi być w niemal idealnym stanie, ponieważ farby o wyższym połysku mogą zwracać uwagę na wady powierzchni.

Kolor na suficie może poprawić charakter pomieszczenia, ale uważaj na nadmiar: w głównych pomieszczeniach mieszkalnych zachowaj prostotę wykończenia sufitu, aby nie zmęczyć się nim.

 

Białe sufity są często najlepszym wyborem do pokoju. Biel nad głową zwykle znika, więc twoja uwaga skupia się na ścianach i wyposażeniu.

Biały sufit równoważy również intensywny kolor ścian: odważnie kolorowe ściany wyglądają ostro i ostro, a sufit wydaje się wyższy. Jeśli ściany są blade, a przez to rozszerzają przestrzeń, biały sufit jeszcze bardziej otwiera przestrzeń.

W pomieszczeniach, które otrzymują niewielkie ilości naturalnego światła, biały sufit pomaga zwiększyć postrzegane oświetlenie, odbijając wszelkie dostępne światło.

Jak każdy inny element kolorystyczny w pomieszczeniu, biały sufit potrzebuje echa, czegoś, co pomoże go zintegrować ze schematem: może służyć do tego stolarka, dywan, zasłony, a nawet pościel. W przeciwnym razie pokój będzie tracił równowagę.

Który biały jest odpowiedni? Podstawowa biel sufitu może wyglądać zbyt surowo i klinicznie, ale firmy produkujące farby oferują gamę chłodnych i ciepłych bieli, więc wybierz tę z ciepłym lub chłodnym odcieniem, który chcesz wprowadzić do swojego pokoju.Zastosowanie kontrastującego koloru na suficie może radykalnie zmienić postrzeganie przestrzeni. To jak reflektor odbijający światło w dół do pomieszczenia, a jakość tego światła wpływa na jego charakter.

Pomiń zasadę, że niskie sufity wymagają jasnego koloru. Nałożyć ciemną podstawę na sufit, a następnie nałożyć na nią glazurę w tym samym kolorze. Glazura zmiękcza efekt, a połysk odbija wystarczająco dużo światła, aby sufit nie przytłaczał pomieszczenia.

Oto kilka wspaniałych kolorów do rozważenia przy suficie:

- Niebieskie niebo

- Blada brzoskwinia

- Maślany żółty

- Rumiany róż

- Ciepła opalenizna

 

Jaki wariant Wam się podoba?

środa, 15 lipiec 2020 11:42

Jeśli masz nadzieję zaprojektować dla siebie garderobę, ten artykuł może dać Ci motywację. Dziś uwzględniamy projekt garderoby z różnych stylów. Miejsce do przechowywania, na które tak bardzo tęsknisz, najprawdopodobniej zapewni właściwy projekt garderoby. Od samotnych dróg do zapadających się lub gładkich po nowoczesne szafy, załadowaliśmy szeroki zakres najnowszych projektów garderoby. Jednostki te dodatkowo wpływają na klimat Twojego pokoju. Nasze projekty na miarę garderoby towarzyszą różnym przydatnym funkcjom do monitorowania bałaganu. Zapoznaj się z naszymi doskonałymi projektami i znajdź zaciszną garderobę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ulepszanie domu obejmuje podstawowe, ale pomysłowe strategie aranżacji domu. Dobrym pomysłem, aby zmienić wygląd domu, jest zmiana przedpokoju na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu za pomocą przesuwnych ekranów. Jest naprawdę modny, ponieważ dodaje przestrzeni i wyglądu do Twojego pokoju, jednocześnie będąc finansowym. Towarzyszące 7 punktów skupienia pokaże Ci, dlaczego powinieneś mieć w domu wprowadzenie przesuwanego ekranu.

 

Projekty szaf do sypialni

Podczas gdy wszystkie projekty szaf do sypialni mają podobną zasadniczą zdolność, polegającą na zapewnianiu miejsca schronienia dla twoich ubrań i ozdób, sposób, w jaki wykonują swoją odpowiedzialność, szybko ewoluuje. Z wyborów w projektowaniu skrzyń, które wykorzystują formy Twojego pokoju, aby Twoja designerska garderoba stała się coraz bardziej znana.

Styl: Przesuwne wejścia na ekran są bardzo modne i nadają gustowny akcent do Twojego domu i biura. Zwiększ oszacowanie swojego domu, zapewniając mu najnowocześniejszy kontakt z jego zewnętrznymi drzwiami wejściowymi na ekranie. Ponieważ pojawiają się w niezliczonych barwach i przykładach, możesz bez wątpienia ożywić wnętrze pokoju tylko przez pojedyncze wejście do ekranu.

Wskazówki dotyczące projektowania garderoby:
  

 • Weź całkowite oszacowania. Upewnij się, że znasz budowę dachu i różne podstawy, zanim zaczniesz projektować.
 • Ciężko rzuć okiem na to, czego potrzebujesz, aby twoja szafa przypominała. Czy będzie mieć dużo półek, półek czy tylko sposoby na oddzielenie dwóch komór? Czy będzie miał sidła na szaty i worki, czy zwykłe emerytury? Czy będzie to mieszanka dwóch odcieni, czy nie, i tak dalej.
 • Zrób miejsce na stojaki, które są wysokie. Możesz przechowywać nieużywane lub nieużywane rzeczy na jakiś czas.
 • Zdecyduj, czy rozwój zostanie ukończony przez eksperta, czy będziesz musiał go wykonać bez żadnego przygotowania. W każdym razie daj robotnikowi wystarczającą szansę.
 • Możesz potrzebować miejsca na spacer w przechowalni, abyś się ubrał. Jeśli nie, zorganizuj mały taboret w dużym stopniu.

Przechowywanie wokół wezgłowia

Wokół wezgłowia można ustawić szafki do przechowywania z otwartą przestrzenią nad łóżkiem do umieszczenia dzieł sztuki na przegrodzie. Wzdłuż tych linii nie będziesz musiał patrzeć na swoje meble, gdy położysz się w łóżku.

Nowoczesne projekty szafek do sypialni

Sypialnia to jeden z najważniejszych elementów Twojego domu, a spiżarnia to nie tylko niesamowity sposób na zajęcie niewypełnionej przestrzeni w Twoim pokoju, ale także niezwykle obiektywny wybór. Niezależnie od tego, czy jesteś dekoratorem wnętrz, biorąc pod uwagę najnowsze projekty szafek, możesz nawiązać do swoich klientów, czy może jesteś po prostu kimś, kto szuka bardziej aktualnego projektu spiżarni, mamy Twojego organizatora. Zakup trochę nowych mebli to nic innego jak podstawowa czynność, wymaga poważnej energii i wysiłku.

 
środa, 08 lipiec 2020 15:11

Ciągłe usuwanie komarów może być frustrujące. Na szczęście, niezależnie od tego, przygotowujesz obiad czy kolację w Twojej kuchni, czy biwakujesz, czy odpoczywasz na podwórku, istnieją pewne sztuczki, których możesz użyć, aby powstrzymać nieznośne komary.


1. Uderz je trzepaczką. Miotełka na komary, zwykle wykonana z grubszego metalu lub tworzywa sztucznego niż zwykła miotełka na muchy, jest zamontowana na końcu sprężystego drutu. To dramatycznie zwiększa twoje szanse na trafienie w stacjonarny komar poprzez zwiększenie rozpędu ciosu.

 • Każdy przedmiot, który wydłuży twoją rękę, a tym samym twoja szybsza huśtawka, będzie wystarczający, jeśli nie będziesz miał swatter. Wypróbuj zwinięty magazyn lub gazetę.
 • Żadna paczka nie jest przydatna? Zabij latającego komara klaskaniem dwuręcznym. Używanie dwóch rąk jest skuteczniejsze niż jednej, ponieważ powietrze wychodzące z każdej dłoni zdmuchnie komara w przeciwną dłoń.


2. Nosić chemiczny środek odstraszający komary. Trzymanie komarów z dala od ciała to najlepszy sposób na uniknięcie ukąszeń. Używaj środka odstraszającego owady na odkrytych powierzchniach skóry i na ubraniu, gdy jesteś na zewnątrz, szczególnie w ciągu dnia. Stosując krem ​​przeciwsłoneczny, zastosuj go przed środkiem odstraszającym owady.

 • Repelenty zawierające 30% do 50% DEET (N, N-dietylo-m-toluamid) są najpopularniejszymi rodzajami repelentów i są zalecane dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 miesięcy i są skuteczne przez kilka godzin. Repelenty z mniejszą zawartością DEET zapewniają krótkotrwałą ochronę i muszą być stosowane częściej.
 • Repelenty zawierające do 15% pikarydyny, które muszą być często stosowane, są dostępne w USA. Pikarydyna jest bezwonna, przyjemna w dotyku i nie uplastycznia się jak DEET. Badania wykazały, że jest tak samo odstraszający komary jak DEET i może być również stosowany u niemowląt w wieku od 2 miesięcy.
 • Chroń niemowlęta w wieku poniżej 2 miesięcy, używając nosidełka obitego moskitierą z elastycznym brzegiem zapewniającym ciasne dopasowanie, a nie repelentem.


3. Użyj repelentu na bazie oleju. Bezpieczeństwo stosowania chemicznych środków odstraszających wytwarzanych z połączenia syntetycznych chemikaliów w laboratorium zostało zakwestionowane, a zamiast tego można zastosować wiele naturalnych rozwiązań. Olej cytronelowy, olej cynamonowy i olej rycynowy są uważane za zapobiegające komarom. Większość naturalnych repelentów wymaga częstszego stosowania lub stosowania niż wersje chemiczne.

 • Olej z eukaliptusa cytrynowego jest sprzedawany jako produkt o nazwie Repel®. Repel to w 40% formuła naturalnego eukaliptusa o przyjemnym zapachu i dotyku bez właściwości plastyfikujących. Jest również skuteczny w odpychaniu kleszczy.
 • Olejek z drzewa herbacianego może być kolejnym przydatnym naturalnym repelentem. Poszukaj komercyjnych repelentów, które go zawierają.
 • Wypróbuj mydło Skin Armor Deep Woods Outdoor. Ten produkt zaowocował połączonymi wysiłkami naukowców z Australii i Chin, którzy przez ostatnią dekadę intensywnie pracowali nad znalezieniem właściwego środka chroniącego przed komarami. Jest to całkowicie naturalny produkt wykonany z grupy silnych, naturalnych olejków, który może pomóc chronić Twój organizm przed atakiem komarów podczas pracy lub biwakowania na świeżym powietrzu.

 

4. Noś luźne, pełne ubranie. Koszule z długimi rękawami i długie spodnie pomogą chronić Cię przed komarami, gdy jesteś na zewnątrz. Zasłanianie skóry to kluczowe podejście do odstraszania komarów.

 • Odzież można również spryskać repelentem zawierającym permetrynę lub inny repelent zarejestrowany przez EPA w celu zapewnienia lepszej ochrony. Nie używaj permetryny bezpośrednio na skórę.
 • Unikaj noszenia ciężkich, ciemnych ubrań w ciepłe dni. Komary przyciągają ciepłe ciała, więc zachowanie chłodu jest skutecznym sposobem na uniknięcie ukąszeń. Wydaje się również, że najbardziej lubią czarny, niebieski i czerwony.
 • Nie używaj zapachu na zewnątrz w sezonie komarów. Pot przyciąga komary, ale pocenie się może maskować skuteczniejsze atraktory komarów, takie jak perfumy.

5. Używaj moskitier, aby chronić się w nocy. Jeśli śpisz w miejscu zaatakowanym przez komary, weź moskitierę, aby owinąć łóżko lub matę tak, aby dotykała podłogi ze wszystkich stron. Jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się do środka, aby cię ugryźć, szczególnie jeśli w pobliżu znajdują się otwarte okna lub drzwi.

 • Regularnie sprawdzaj siatkę pod kątem dziur; nawet zbyt długie paznokcie mogą wyrwać w nich dziurę podczas snu.
 • Upewnij się, że podczas snu nigdzie nie dotykasz sieci.
 • Budy i inne schroniska dla zwierząt powinny być również przykryte moskitierami, gdy doświadczasz inwazji komarów.

6. Ochrona domu przed owadami. Sprawdź ekrany i napraw wszystkie, które mają w sobie dziury lub rozdarcia, które mogłyby pozwolić komarom wlecieć. Uszczelka silikonowa lub łaty na ekran działają dobrze. Użyj uszczelek pogodowych, aby uszczelnić szczeliny drzwi, szczególnie pod drzwiami. Nie ma pewnego sposobu, aby zapobiec przedostawaniu się komarów, ale podjęcie takich środków może naprawdę pomóc.

7. Pozostań w pomieszczeniu, kiedy komary wolą przebywać na zewnątrz. Zwykle wychodzą o zmierzchu, o świcie iw ciemności, więc jeśli możesz, pozostań bezpiecznie w tych porach. Kiedy wychodzisz na zewnątrz w okresach, kiedy komary są najbardziej aktywne, załóż więcej warstw, aby chronić odsłoniętą skórę.

piątek, 03 lipiec 2020 10:46

Masz w planach zakup nowej zmywarki kompletnie nie wiesz co wybrać?  Do zabudowy czy wolnostojąca?  Zaoszczędzić czas i pieniądze i przeczytaj ten artykuł.

Zmęczony masz totalnie dość ręcznego zmywania naczyń i chcesz kupić swoją pierwszą w życiu zmywarkę?  A może jednak stara się popsuła i potrzebujesz zakupu nowego urządzenia do twojej kuchni?

Jakkolwiek by ta sytuacja wyglądała to niestety stajemy przed dość trudną decyzją. Jaką zmywarkę kupić albo działa niezawodnie przez wiele lat?  Czy lepiej wybrać model 45 cm Czy może 60 cm szerokości?  Czy lepsza jest zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

 

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm
1. Zmywarka Bosch SPV44IX00E
2. Zmywarka Bosch SPV25CX00E
3. Zmywarka Electrolux ESL4201LO

 

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm
1. Zmywarka Bosch SMV46KX00E
2. Zmywarka Siemens SN636X03ME
3. Zmywarka Whirlpool WIO 3T123 PEF

 

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm
1. Bosch SPS25CI03E
2. Beko DFS05013S
3. Bosch SPS66TI01E

 

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm
1. Bosch SMS46GI05E
2. Whirpool WFC3C26X
3. Bosch SMS50D62EU

 

 

poniedziałek, 29 czerwiec 2020 23:11

Marmurowe i granitowe blaty są wspaniałe, ale są porowate i nasiąkną cieczami, które mogą pozostawiać plamy (nawet siedzącą wodę!). Oto kilka przepisów na okłady i rozwiązania dla majsterkowiczów, które mogą je rozwiązać. Mam również przepis na codzienne sprzątanie.

Wycieranie wielu rodzajów płynów i sosów może pozostawiać swoje ślady, w tym soki owocowe, wino, kawa, herbata, woda, ocet, oleje roślinne i oliwne, keczup, sos grillowy, rozpryski tłuszczu itp., Ważne jest, aby wycierać rozlane płyny, gdy się wyleją.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble ZapraszaSoda oczyszczona:

 • Najpierw wymaż miejsce, aby podnieść jak najwięcej substancji.
 • Następnie spryskaj go wodą.
 • Teraz całkowicie posmaruj go pastą z sody oczyszczonej i wody (do konsystencji śmietany). Przykryj folią.
 • Pozostaw pod przykryciem przez co najmniej 24 godziny, soda oczyszczona wyschnie i usunie znaczną część plamy.
 • Po 24 godzinach usuń okład i umyj obszar łagodnym mydłem i wodą. W razie potrzeby zastosuj świeży okład.

Mąka Mydło & Płynne Mydło:

 • 1 szklanka niebielonej mąki
 • 3 TBS płyn do mycia naczyń (bez wybielacza, użyj delikatnego mydła jak Ivory lub Dawn)
  woda

  Wymieszaj mąkę i mydło, a następnie dodaj wodę, aż uzyskasz konsystencję śmietany.
  Przykryj miejsce okładem, aby miał około 1/4 ″ cala grubości i nachodził na siebie o około 1/4 ″.
  Przykryj folią przez 24 godziny.
  Zmyć okład i okolice mydłem i wodą. Jeśli miejsce nadal istnieje, ponownie zastosuj okład.


Tarcie sprayu alkoholowego:

    Wlać 1/8 szklanki alkoholu do wycierania do 0,5kg butelki z rozpylaczem. Dodaj kilka kropel płynnego detergentu do naczyń, a następnie napełnij butelkę wodą. Wstrząśnij przed użyciem. Spryskaj obszar, a następnie umyj.

 

Pad z nadtlenku wodoru:

* Ostrożnie z tym na ciemnym kolorze kamienia, „może” nieco rozjaśnić kolor. Najpierw przetestuj mały obszar.

Złóż zwitek bawełnianej gazy do rozmiaru zbliżającego się do kłopotliwego miejsca, nasyć go nadtlenkiem wodoru i wyciśnij nadmiar (chcesz, aby watek był mokry, ale nie kapał).
Nałóż podkładkę na obszar problemu, a następnie przykryj folią, oklej wszystkie krawędzie plastiku, aby uszczelnić watę. Umieść spodek lub jakiś przedmiot na podkładce, aby zwiększyć ciężar / nacisk w tym obszarze.
Pozostaw to włączone na 24 godziny, sprawdź, a następnie zastosuj ponownie w razie potrzeby.

Skrobia kukurydziana

    Lekko spryskaj destylowaną wodą, a następnie posyp grubą warstwę skrobi kukurydzianej nad tym obszarem. Pozostaw na 24 godziny lub dłużej. Wytrzyj, a następnie ponownie zastosuj, jeśli to konieczne.
    W przypadku rozprysków tłuszczu należy natychmiast posypać skrobię kukurydzianą i odstawić na około 15 minut. Umyj powierzchnię łagodnym mydłem i wodą, skrobia kukurydziana powinna bez wysiłku podnieść tłuszcz.

Wskazówki:

    Pamiętaj, aby regularnie przykrywać blaty środkiem uszczelniającym, aby w pierwszej kolejności uniknąć problemów.
    Im szybciej wycierasz i rozlewasz plamy, tym łatwiej jest zapobiegać lub usuwać plamy.
    Przed zastosowaniem metody leczenia najpierw wykonaj test, aby upewnić się, że nie wpłynie to na kolor ani wykończenie. Powinny być bezpieczne w użyciu, ale lepiej bezpieczne niż przepraszam.
    Przed zastosowaniem leczenia dokładnie sprawdź plamę. Jeśli znak nadal tam jest, ale jest jaśniejszy lub zmniejszony, wiesz, że leczenie działa. Aplikuj dalej, aż całkowicie zniknie.

Oto przepis na przyjazny dla środowiska „zielony” środek czyszczący odpowiedni do wielu powierzchni domowych

2 szklanki wody
1/2 szklanki destylowanego białego octu
1 łyżeczka czystego mydła kastylijskiego (mięta pieprzowa itp.)
3/4 szklanki nadtlenku wodoru
20 kropli olejku z drzewa herbacianego
20 kropli olejku lawendowego lub z trawy cytrynowej.

Kierunki:

    Wymieszaj wszystkie składniki w litrowej  plastikowej butelce z rozpylaczem.

Może być stosowany na powierzchniach z akrylu, płytek ceramicznych, drewna, marmuru i granitu.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

poniedziałek, 29 czerwiec 2020 22:47

Utrzymanie lodówki w czystości

Powierzchnie białych lodówek i zamrażarek wydają się przyciągać brud, szczególnie wokół uchwytów. Nawet sprzęt pokazuje odciski palców i plamienia.

Jednak możesz sprawić, że lodówka lub zamrażarka będą wyglądać jasno i lśniąco, korzystając z jednej z następujących metod:
    

 • Wyszoruj go mieszaniną równych części amoniaku i wody.
 • Przetrzyj go wodą sodową, która jednocześnie czyści i poleruje.
 • Aby uzyskać bardziej błyszczące wykończenie, umyj i spłucz powierzchnię, a następnie nałóż wosk samochodowy i wypoleruj go połyskiem czystą miękką ściereczką.
 • Poleruj dowolne chromowane wykończenia szmatką zamoczoną w spirytusie chirurgicznym.


Zachowaj szczelność

Elastyczna gumowa lub plastikowa uszczelka otaczająca wewnętrzną krawędź drzwi lodówki uszczelnia zimne i ciepłe powietrze. Podczas czyszczenia lodówki nie zaniedbuj jej. Zetrzyj zabrudzenia i zetrzyj je miękką ściereczką zwilżoną spirytusem chirurgicznym, a następnie wytrzeć uszczelkę niewielką ilością oleju dla dzieci, aby zapobiec pękaniu.
 
Szorować solą

Kiedy nowe artykuły spożywcze zostają wciśnięte do lodówki, zbyt łatwo jest wyrzucić z tyłu małą miskę resztkowego sosu, który następnie zaklinuje się pod kątem i zaczyna przeciekać. Aby pozbyć się gumowatego bałaganu, który może się pojawić, posyp go solą. Następnie zanurz podkładkę do szorowania lub gąbkę ścierną w gorącej wodzie i energicznie potrzyj plamę. Powtarzaj, aż zniknie, za każdym razem wycierając obszar mokrym ręcznikiem papierowym.

 

Pachnie lodówką

Lekcja kuwety

Jeśli ściółka dla kota jest w stanie wchłonąć naprawdę ostry zapach wydobywający się z kuwety dla kota, z pewnością może pochłonąć mniejsze zapachy, które tak łatwo powstają w lodówce. Trzymanie małej, nieosłoniętej miski z naturalną glinianą ściółką dla kota na półce lodówki pomoże zatrzymać zapachy, zanim się zatrzymają.

Dezodoryzuj za pomocą ziemniaka.

Aby zmniejszyć zapachy w lodówce, obierz surowego ziemniaka, pokrój go na pół i umieść każdą połowę na małym spodku. Połóż teraz połówki ziemniaków na różnych półkach w lodówce. Kiedy przycięta powierzchnia zmieni kolor na czarny, przytnij czarną część i wróć ziemniaka do lodówki z przywróconą mocą chłonną.
 
NAJWAŻNIEJSZA WSKAZÓWKA: BRYKIET JAKO POCHŁANIACZ ZAPACHÓW

Przechowuj trzy lub cztery brykiety z węgla drzewnego w lodówce, aby pochłonąć zapachy. Umieść je w małej siatkowej torbie na tylnej półce. Po miesiącu odśwież brykiety, ogrzewając je w ciężkim rondlu ze stali nierdzewnej, upewniając się, że kuchnia jest dobrze wentylowana. Po ostygnięciu wróć z powrotem do lodówki.

Lodówka cytrynowa

Pleśń i pleśń mogą uchwycić lodówkę i nie pozwolić jej odejść - a usunięcie ich zapachów ma drastyczne działanie. Wyciśnij cytrynę do szklanki wody i wrzuć skórkę z mieszanką. Odłącz lodówkę od zasilania i opróżnij ją (mówiliśmy, że jest drastyczna), wkładając lody i inne mrożone przedmioty do wanny, zlewu lub zamrażarki wypełnionej lodem. Następnie podgrzej wodę z cytryny do kuchenki mikrofalowej i prawie włóż do kuchenki i umieść ją w pustej lodówce. Zamknij drzwi i pozwól dezodorantowi usiąść na pół godziny. Opary cytrusów odświeżą zapach i zmiękczą wszelkie nagromadzone potrawy. Wyjmij miskę, umyj wnętrze lodówki i uzupełnij zapasy.
 
Wielkie odszranianie!
Sposoby przyspieszenia rozmrażania

Jeśli masz zamrażarkę, która sama się nie rozmraża, możesz przyspieszyć rozmrażanie, aby zamrozić lub zmiękczyć mrożone produkty. Przyspiesz proces, kierując strumień gorącego powietrza na lód za pomocą suszarki do włosów.
Inną sztuczką jest gotowanie wody w kilku rondelkach, umieszczenie ich w zamrażarce (na nóżkach, jeśli podłoga jest plastikowa) i zamknięcie drzwi zamrażarki, aby uwięzić parę. W krótkim czasie powinieneś być w stanie oderwać duże płyty lodu za pomocą skrobaczki do lodu.
Używaj piekarnika podczas rozmrażania: Jeśli masz piekarnik samoczyszczący, użyj go do przechowywania zamrożonej żywności podczas rozmrażania zamrażarki. Te piekarniki są tak dobrze izolowane, że powinny przechowywać żywność zamrożoną przez wiele godzin. Pamiętaj tylko, aby go nie włączać.

czwartek, 18 czerwiec 2020 10:50

Jak dbać o zmywarkę do naczyń?

 

Jeśli masz dużą rodzinę, zmywanie naczyń po obiedzie jest obowiązkiem, który prawdopodobnie odkładasz do ostatniej chwili, ale trzeba to zrobić. Tutaj zmywarka staje się opłacalną inwestycją.

Zmywarki oszczędzają kłopotów z koniecznością stania nad zlewem i szorowania brudnych garnków i patelni, ale nie daj się zwieść myśleniu, że nie musisz nic robić, oprócz załadowania zmywarki i włączenia jej.

Podobnie jak wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, należy dbać o zmywarki, aby zapewnić ich płynne działanie. Łatwo jest przyzwyczaić się do zaniedbywania zmywarki, ale może to prowadzić do problemów, takich jak zatory i wycieki na dłuższą metę.

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej dbać o swoją zmywarkę, oto kilka przydatnych wskazówek:

Zeskrob resztki przed zmywaniem

Chociaż wygodnie jest po prostu włożyć naczynia bezpośrednio do zmywarki po zakończeniu jedzenia, ważne jest, aby przedtem zeskrobać talerze.

Zanieczyszczenia z naczyń mogą powodować zatkanie zmywarki, co zmniejsza skuteczność czyszczenia. Co więcej, mogą utknąć w naczyniach, gdy cykl się skończy, dzięki czemu będziesz musiał je umyć ręcznie.

Nie przeładowuj

Kuszenie napełniania zmywarki po brzegi może być kuszące, ustawiając na sobie kubki i miski, szczególnie jeśli masz dużo brudnych naczyń, ale nie jest to zbyt praktyczne.

Zbyt ciasne spakowanie zmywarki oznacza, że ​​garnki i patelnie nie zostaną dokładnie wyczyszczone i prawdopodobnie okaże się, że po zakończeniu cyklu niektóre nie zostały w ogóle wyczyszczone.

Lepiej jest wygodnie napełnić zmywarkę, a następnie umyć ręcznie pozostałe kubki i talerze.Przed uruchomieniem zmywarki użyj gorącej wody

Przydatną sztuczką jest to, że przy pierwszym uruchomieniu cyklu zmywarki woda będzie zimna, więc wcześniej uruchom kran z ciepłą wodą, aż będzie gorąca w dotyku.

Zmocz naczynia gorącą wodą przed włożeniem do zmywarki. Gorąca woda rozmiękczy zaschnięte resztki jedzenia.Oczyść filtr i uszczelki

Chociaż zmywarka zmywa, zmywarka również musi być czyszczona co jakiś czas.

Z czasem kawałki jedzenia i brud zaczną się gromadzić i mogą powodować problemy z czyszczeniem, jeśli pozostawisz je bez nadzoru.

Pod dolnym opryskiwaczem na dole zmywarki znajduje się taca, którą zwykle można wyjąć. Po wyjęciu tacy znajdziesz jedzenie, które nie wyszło z rynsztoka.

Jeśli tacę można całkowicie wyjąć, umyj ją w zlewie i użyj ręcznika papierowego, aby zebrać resztki jedzenia z syfonu zmywarki.

Co kilka miesięcy należy również czyścić gumowe uszczelki zmywarki, ponieważ mogą one również gromadzić brud i bakterie. Samo przetarcie ich ściereczką pomoże utrzymać je w doskonałym stanie.

wtorek, 16 czerwiec 2020 09:43

Macie już modną kuchnię swoich marzeń? ;)

 

Tak czy nie to i tak zachęcamy Was do wypieków cukierniczych, ponieważ jest już na rynku sporo owoców, np truskawki.

 

Ciasto z owocami z 4 składników w 50 minut.

Nasze ciasto z owocami możemy robić przez całe lato.

Obecnie do dyspozycji mamy truskawki, a później możemy zastąpić je wiśniami, malinami itd.

Zatem, bierzemy pół kg truskawek, gnieciemy kruszonkę, robimy ciasto i do piekarnika.

Przygotowanie ciasta 20 min, czas pieczenia 30 minut.

Składniki:

 • 500 gram mąki
 • kostka masła
 • 200 gram cukru

Owoce:

 • jabłka,
 • truskawki,
 • maliny,
 • borówki,
 • śliwki,
 • jagody,
 • morele,
 • dowolne inne.

 

Możecie mieszać owoce w różnych kombinacja i proporcjach.

Używajmy naszych owoców, nie cytrusowych.


Sposób przygotowania:

Mąkę, masło i gruboziarnisty cukier zagnieć na kruszonkę – powinna przesypywać się przez palce.

Owoce kroimy w cienkie plasterki.

Formę smarujemy masłem, wykładamy owoce

Posypujemy owoce kruszonką i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 200 stopni na około 30-40 minut.

Ciasto z owocami można serwować nawet na ciepło z bitą śmietaną i lodami albo kiedy już ostygnie.

Smacznego! :)

 

Podczas degustacji odwiedź naszą galerię https://dmkuchnie.pl/realizacje-domino.html

piątek, 05 czerwiec 2020 09:11

Kuchnia po Koronawirusie to problem, o którym nie możemy przestać myśleć. Ta pandemia, która zmieniła cały nasz świat i normalność, jak ją znaliśmy, uwidoczniła serię standardów higienicznych, które - choć zawsze istniały - dziś stanowią idealną pożywkę do wzmocnienia.

Jednak poza zwykłym gotowaniem, sprzątaniem okolicy lub rygorystycznym myciem żywności, podstawowa praktyka jedzenia i wykonywania wszystkich tych czynności jako rodziny jest, zdaniem ekspertów, ważna w czasach izolacji.

Ale jak wyglądałoby nasze późniejsze życie? Jaka powinna być dynamika w szczególnie zatłoczonym pomieszczeniu i takiej potrzebie czystości po ustabilizowaniu się pandemii? Są to pytania, które zadają sobie zarówno architekci, epidemiologowie, jak i głowy gospodarstw domowych. Tutaj udostępniamy kilka odpowiedzi.

Co nastąpi po kwarantannie?

Wiele stron poświęconych architekturze już mówi o tym, co stanie się ważne w zakresie projektowania przestrzeni po zakończeniu kryzysu COVID19. Przestrzenie z dużymi oknami, dzięki czemu światło słoneczne i wiatr mogą swobodnie przepływać, budynki o mniejszej liczbie pięter i których windy i drzwi mogą być obsługiwane przez smartfony oraz domy z większymi pokojami i kuchniami, to tylko niektóre z funkcji, które zostaną wykorzystane w konstrukcjach po koronawirusie.

Koronawirus wpłynie na wszystkie dziedziny życia, a także na nasze własne domy, w odniesieniu do bezpieczeństwa i ochrony ludzi, z którymi mieszkamy, a także w stosunku do tych, którzy pracują w naszych domach lub odwiedzają nas. Odtąd kuchnia będzie najważniejszym obszarem domu. Przestrzeń zwana „sercem domu” wykazała - w dniach uwięzienia - że jest to miejsce, które zapewnia spokój, stabilność i sprawia, że ​​czujemy się dobrze, ponieważ jest tam, gdzie spędzamy czas z rodziną, więc uważa że dzięki temu architekci postawią na lepsze projekty kuchni.


Dynamika higieny

Obecny lub przyszły projekt kuchni to nie wszystko. Ta pandemia sprawiła, że ​​zastanowiliśmy się również nad ważnością przestrzegania standardów higieny w domu, a zwłaszcza właśnie w kuchni.

Oprócz powrotu do świętego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po powrocie do domu, podczas tej pandemii dowiedzieliśmy się, jak ważny jest czas i forma, jeśli chodzi o tę prostą czynność. W rzeczywistości wspaniali szefowie kuchni są jak chirurdzy, myją ręce przed „działaniem” w kuchni. Zatem mycie rąk metodycznie i przez co najmniej 20 sekund jest doskonałą praktyką, która pozostanie w kuchni po koronawirusie.

Ale jakie inne rzeczy zmienią się w naszej kuchni po tej pandemii?

Tutaj jest kilka z nich:

Czyszczenie przed i po gotowaniu. Jeśli przed kryzysem koronawirusa kuchnia zażąda ciągłego czyszczenia, pójście dalej będzie traktowane prawie jak sala operacyjna. Powszechnie wiadomo, że wśród obecnych zaleceń jest dezynfekcja powierzchni przed przygotowaniem posiłków i po ich wykonaniu. Sugeruje się nawet stosowanie produktów o właściwościach antybakteryjnych i specjalnych mydłach w tym pomieszczeniu w domu.

Wybór przyborów kuchennych. Chociaż wydaje się, że nic nie zastąpi drewnianej łyżki do gotowania, po pandemii bardzo prawdopodobne jest, że naczynie to zostanie zapomniane, ponieważ drewno jest porowatym materiałem, który z łatwością może przechowywać mikroorganizmy.

Zapotrzebowanie na zmywarkę wzrośnie. Dzięki funkcjom dezynfekcji i suszenia zmywarka staje się najbardziej docenianym urządzeniem w domu. Zalety, takie jak oszczędność wody i energii, zwiększą możliwość potencjalnego zanieczyszczenia naczyń, sztućców i naczyń.

Używanie więcej niż jednego ręcznika kuchennego. Ta praktyka nie tylko zapobiega skażeniu krzyżowemu, ale także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.

Korzystanie z podłączonych urządzeń. To się zmieni w domu i na zewnątrz. Lęk przed infekcją zmniejszy odporność niektórych na używanie i instalowanie inteligentnych systemów w kuchni.

Zdecydowanie w przyszłości kuchnia będzie przestrzenią zupełnie inną niż taką, jak obecnie ją postrzegamy po Coronavirusie.

niedziela, 24 maj 2020 14:58

Pomóż nastolatkowi zagrać w fajne gry

Dla nastolatka najważniejsze jest bycie „cool” i możesz pomóc mu osiągnąć spokój w sypialni dzięki sprytnym wyborom wnętrz. Mała i wąska sypialnia może być maksymalnie wykorzystana dzięki dobremu wyborowi mebli i wyposażenia. Wymiary pomieszczenia uniemożliwiają wychylenie drzwi szafy? Dylemat przechowywania rozwiążemy za pomocą szafy z przesuwanymi drzwiami. Dodano dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci otwartych półek otaczających szafę. Odblaskowy sufit podwieszany dodatkowo podniesie wysokość pomieszczenia. Chłodna miętowa zieleń wykonana w bloku na drzwiach przesuwanej szafy sprawia, że ​​poza tym nijaki pokój wygląda świeżo i stylowo. Co więcej, zieleń mocno zyskuje na popularności w 2020 roku, co czyni ją idealnym wyborem do sypialni nastolatka.

sobota, 23 maj 2020 16:37

Pozostań z motywem

Tematyczne pokoje mogą być przyjemnością w projektowaniu wnętrz. Traktuj przesuwane drzwi szafy jak płótno do pracy i stwórz nieoczekiwany element zaskoczenia. Tematyczny pokój jest w pełni zgodny z marzeniami wystroju jego szalonego piłkarza. Przesuwne drzwi szaf są zaprojektowane w taki sposób, że po zamknięciu mają znajomy wzór piłki nożnej - zwany ściętym dwudziestościanem. Linie wzoru kontynuują się na strychu, a wystrój piłki nożnej rozszerza się na inne części pokoju.

czwartek, 21 maj 2020 14:15

Przesuwne szafy zwiększają wartość zarówno funkcji, jak i stylu.

Nasz przewodnik ma za zadanie pobudzić Waszą wyobraźnię.

Nie będziemy tutaj wizualizować tego, o czym piszemy. Postaramy się zrobić to w taki sposób, aby w Waszych umysłach zakiełkowało nowe, dotychczas nie odkryte.

Dokonywanie wyborów dekoracyjnych może zmienić życie. Praktyczne wybory projektowe mogą poprawić jakość codziennego życia, a atrakcyjny estetycznie wystrój może zmienić energię przestrzeni prowadząc do mniej namacalnego, ale znaczącego wpływu.

Szafy z przesuwanymi drzwiami są jednym z takich wyborów dekoracyjnych, które mogą dodać ogromną wartość, pod względem funkcji i stylu. Ponieważ takie drzwi przesuwają się po kanałach, nie potrzebują przestrzeni, aby się otworzyć, jak drzwi wahadłowe, co czyni je idealnym rozwiązaniem do przechowywania małych sypialni i pokoi lub korytarzy o ograniczonej przestrzeni. Ponadto dzięki szerokiej gamie materiałów, wykończeń i wzorów, w których drzwi przesuwne są dostępne lub w których można je zaprojektować, walory estetyczne mebli są praktycznie nieograniczone. Przeczytaj nasz przewodnik na temat pomysłów na przesuwane szafy w 2020 roku, aby dokonać właściwego wyboru dla swoich mebli. A kto wie, dokąd zaprowadzi Cię decyzja? Przeczytaj dalej nasz artykuł ;)

piątek, 15 maj 2020 18:41

Po każdym użyciu umyj całkowicie granitowy zlew. Płukanie zlewu może zapobiec wysuszeniu i stwardnieniu żywności i innych zanieczyszczeń na powierzchni granitu, a wycieranie go do sucha może uchronić zlew przed minerałami występującymi w wodzie z kranu.

 • Trzymaj ręcznik z mikrofibry lub inną miękką ściereczkę w pobliżu zlewu, abyś mógł z łatwością go zetrzeć po użyciu.
 • Zastosowanie zabiegów zawierających preparat do czyszczenia granitu może być również wykorzystane do dodatkowej ochrony i ulepszenia.

Natychmiast usuń plamy. Granit to porowaty kamień, więc im szybciej wyczyścisz plamę, tym lepiej. Spróbuj zmazać świeżą plamę zamiast pocierać ją, aby nie rozprowadzić jej na większym obszarze.

Natychmiast usuwaj rozlane alkohol i cytrusy, ponieważ mogą one zmatowić lub wytrawić powierzchnię granitu.

piątek, 15 maj 2020 13:27

Usuwanie trudnych plam

Wymieszaj pastowy roztwór wybielacza w proszku i nadtlenku wodoru. Oba te produkty można kupić w sklepach dla majsterkowiczów lub sklepach ze sprzętem i można je łączyć, tworząc „okłady”. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na wybielaczowym opakowaniu proszku, aby wymieszać go z odpowiednią ilością nadtlenku wodoru. Wymieszaj je razem w jednorazowym pojemniku, takim jak stary pojemnik do przechowywania żywności, którego już nie potrzebujesz.

Nadtlenek wodoru to naprawdę delikatny, ale skuteczny środek czyszczący, który nie matowi twoich granitowych powierzchni. Po prostu pamiętaj o ponownym zamykaniu granitu co 1 lub 2 lata, aby wszystko było czyste i lśniące.
Powstała mieszanka powinna być gęstą pastą, prawie konsystencją masła orzechowego. Niektóre przykłady wybielacza w proszku obejmują kredę w proszku, biały tynk formujący i talk.

Nałóż pastę bezpośrednio na poplamiony obszar zlewozmywaka granitowego. Użyj szpachelki lub starej drewnianej lub plastikowej szpachelki, której nie musisz już używać. Warstwa pasty nałożonej na plamę powinna mieć grubość około pół cala (około 1,25 cm).

czwartek, 14 maj 2020 10:52

Jak czyścić zlew granitowy sposób nr 1

Granit jest obecnie popularnym materiałem używanym do zlewów, ponieważ dodaje Twojej kuchni zarówno trwałości, jak i elegancji. Umywalki wykonane z granitu często pokryte są szczeliwem, który chroni kamień naturalny i materiały przed zarysowaniami i erozją. Podczas czyszczenia zlewozmywaka granitowego, bez względu na to, czy usuwasz plamy z twardej wody, usuwasz trudne plamy, czy po prostu wykonujesz regularną konserwację, musisz stosować delikatne metody, aby nie uszkodzić ani odbarwić szczeliwa lub powierzchni.

Wybierz nieścierną gąbkę do szorowania i odpowiedni środek czyszczący. Wiele gąbek będzie miało tę powierzchnię do szorowania po jednej stronie lub można je kupić samodzielnie. Nie używaj szorstkich materiałów, takich jak wełna stalowa, które mogą uszkodzić wykończenie zlewozmywaka granitowego. W przypadku środków czyszczących powierzchnie granitowe wymagają formuł o neutralnym pH. Niestety preparaty o neutralnym pH nie są w stanie usunąć osadów mineralnych i plam z twardej wody. Z tego powodu potrzebujesz granitu do usuwania zabrudzeń i osadów mineralnych. Zachowaj ostrożność, ponieważ wiele produktów do usuwania twardej wody NIE jest bezpiecznych dla granitu.

wtorek, 12 maj 2020 16:20

Wiele osób myli style rustykalne i wiejskie i jest prosty powód tego zjawiska. Te dwa style bez wątpienia zawierają wiele takich samych motywów dekoracyjnych i motywów, więc jest ich wiele.

To powiedziawszy, wciąż istnieje wiele różnic między tymi dwoma stylami.

Na początek kuchnie wiejskie mają znacznie szerszy zakres elementów wystroju.

Zawierają one styl zwykły, formalny, wiejski domek, wiejski i angielski. Wszystkie te style projektowania różnią się od rustykalnych wzorów wiejskich.

Rustykalne kuchnie mają wąsko zdefiniowane elementy wystroju, które różnią się nieznacznie w zależności od regionu.

sobota, 09 maj 2020 11:38

Chcesz uzyskać mieć świetnie wyglądająca kuchnię w naturalnym stylu? Naturalne materiały i proste kolory to świetne miejsce na rozpoczęcie, a ich dodatkową zaletą jest łatwość dostosowania do zmieniających się upodobań.  Fajnie jest zobaczyć, jak projektanci wykorzystują te zwykłe składniki, aby stworzyć tak szeroką gamę charakterystycznych i atrakcyjnych stylów kuchennych. Tutaj drewniane elementy wyróżniają się na tle białych ścian i kamiennych podłóg w towarzystwie kominka. Słodka i prosta kuchnia z dużą ilością schowków, ozdobiona oknem, przez które możemy podziwiać piękny widok.

Realizacja wykonana jak zawsze z wysoką detalicznością i dbałością o szczegóły. Wszystkie spasowania zostały wykonane bardzo dokładnie.  Rozmieszczenie ciemnych elementów celowo zostało zaprojektowane w sposób, który tworzy wrażenie losowości umiejscowienia na całej powierzchni zabudowy.

środa, 06 maj 2020 10:19

W naszej firmie powstaje sporo mebli o wysokim połysku, które w miejscach przeznaczenia należy codziennie czyścić, aby wyglądały idealnie i elegancko. Przez lata czyszczenia naszych mebli lakierowanych wymyśliliśmy, metodą prób i błędów, najszybszy i najskuteczniejszy sposób dbania o meble o wysokim połysku - przy okazji niniejsze instrukcje dotyczą nie tylko błyszczących wykończeń, ale także matowych wykończeń lakierowanych.

poniedziałek, 04 maj 2020 16:28

Od ponad 20 lat e-ściereczki zmieniają sposób czyszczenia gospodarstw domowych - używając tylko wody.

Dzięki produktom E-Cloth możesz dokładnie czyścić bez użycia środków chemicznych. Objętość włókien e-tkaniny narysowanych na powierzchni zapewnia głębsze czyszczenie niż czyszczenie chemikaliami. Ich 480 000 włókien na cm2 daje im ogromną moc czyszczenia. Włókna rozpadają się, wychwytują i usuwają tłuszcz, brud i bakterie przy użyciu samej wody. Powierzchnie są czyszczone tak skutecznie, że pozostają błyszczące.
Używając wysokiej jakości włókien, konstrukcja każdej tkaniny jest specjalnie dobrana do końcowego zastosowania tkaniny - w zależności od wielkości włókien, sposobu ich przetwarzania, gęstości i prędkości absorpcji. Łatwo przewyższają tradycyjne tkaniny i inne tkaniny wykonane z podobnych, ale niższej jakości włókien.

wtorek, 28 kwiecień 2020 15:24

Dobre oświetlenie czyni cuda - dla twojej cery, nastroju i tak, dla Twojej kuchni. W domu nie ma miejsca, które wymagałoby bardziej doskonałego planu oświetlenia niż kuchnia. Na początek musisz zobaczyć, co robisz (noże! ogień! gorące patelnie!). Kuchnia to także serce domu. To miejsce, w którym prawdopodobnie zaczynasz dzień (musisz wypić filiżankę kawy, zanim wysłuchasz, spojrzysz lub porozmawiasz z kimś, mam rację?). To miejsce, w którym powstają jedne z najlepszych wspomnień - pieczenie ciasteczek, przygotowywanie specjalnej urodzinowej kolacji (z ciastem!), kontynuowanie przerwanej rozmowy telefonicznej od miejsca, w którym skończyłeś z najlepszym przyjacielem przy lampce wina. To spore oczekiwania, ale kuchnia musi być praktyczna i wyglądać niesamowicie.

Nie można tu za ciemno (ha!), ale elementy oświetleniowe w kuchni są mocniejsze niż w przypadku wielu innych dekoracji domu. Aby właściwie oświetlić wszystkie cenne momenty powyżej, pamiętaj, że instalowanie opraw oświetleniowych często wymaga elektryka (czytaj: droższe i trwałe niż, powiedzmy, taniocha), więc chcesz to zrobić dobrze. Na szczęście dla właścicieli domów, opcje oświetlenia są pozornie nieograniczone - wisiorki, kinkiety, żyrandole, pod ladą, wpuszczone, szyny, lampy - z opcjami stylu gazylliony i przedziałami cenowymi do wyboru.

poniedziałek, 27 kwiecień 2020 14:35

Wyspa kuchenna często ma sporą płytę blatu, dzięki czemu można ją strategicznie wykorzystać do rozjaśnienia przestrzeni lub dodać szczegóły uzupełniające czyste białe elementy w innym miejscu w pokoju. Dodaj kontrast, wybierając inny materiał niż użyty do blatów. Jest całkiem prawdopodobne, że wyspa będzie miejscem, w którym odbywa się dużo przygotowywania i rozrywki, więc w zależności od tego, jak planujesz korzystać z samej wyspy kuchennej, pomyśl o materiale i jak wysokim jest utrzymaniu.

Bardziej niż kiedykolwiek, nowoczesny projekt mieszkaniowy obejmuje przestrzeń do zabawy i gromadzenia się w kuchni. Aby pomieścić rodzinę i gości, oprócz szefa kuchni wyspa kuchenna odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu kuchni. Wyspa jest także dogodną lokalizacją, w której można schować niektóre z udogodnień, jakich można oczekiwać w nowoczesnym domu. Dzięki piekarnikom parowym, szybkim piekarnikom, podgrzewanym szufladom i lodówkom do wina, które rywalizują o najlepsze miejsce w kuchni, dodatkowy zestaw szafek jest cenną częścią umeblowania kuchennego. Jednocześnie funkcja wyspy kuchennej jest również funkcją równoważącą, a urządzenia nie powinny kolidować z siedzeniami dla gości i miejscem do serwowania wędlin. Ponieważ wyspa może odgrywać różne role w kuchni, stała się strategicznym elementem naszego projektu mieszkaniowego.

Oto niektóre z bardziej powszechnych funkcji i celów, które wyspy kuchenne pełnią dziś w większości gospodarstw domowych.

 • W zależności od układu kuchni może brakować miejsca na blat do przygotowywania posiłków.
 • Dodatkowe miejsce do przechowywania.
 • Stół do jadalni lub część wypoczynkowa.
 • Drugi zlew.
 • Kuchenka.
czwartek, 23 kwiecień 2020 20:12

Przebudowa kuchni jest jednym z najczęstszych obecnie projektów remontowych w domach, a także może mieć znaczący wpływ na wartość odsprzedaży.

Ponieważ przeciętny właściciel domu wyda dziesiątki tysięcy złotych, przeprowadzając poważną przebudowę kuchni, ważne jest, aby zrobić to dobrze. Jak to osiągasz? Mamy przemyślanych wiele pomysłów na białą kuchnię, aby uprościć proces projektowania.

sobota, 18 kwiecień 2020 13:58

Błyszcząca czerń i czerwień ceglasta. Modna kuchnia w ciemnych barwach zrealizowana w tym roku w Warszawie.

Ciemność nie jest pierwszym motywem, który przychodzi na myśl podczas projektowania kuchni. Stereotypowe założenia dotyczą białych i jasnych kuchni, do których pasuje jasne drewno w kolorze naleśników śniadaniowych. Nasza realizacja przestrzeń do gotowania, rozrywki i jedzenia należąca do najseksowniejszych wnętrz. Wszystkie ujawniają się w odcieniach czerni, brązu i ceglastej czerwieni dodając to, czego białe kuchnie nie mogą - uwodzicielski urok, który jednocześnie podkreśla elegancję i wyrafinowanie. Rzuć okiem na niektóre genialne wnętrza o ciemnej stylistyce, aby zobaczyć, czy może być dla Ciebie dobrym wyborem.

czwartek, 16 kwiecień 2020 19:31

Podczas projektowania kuchni do nowego niestandardowego domu lub remontu istniejącej kuchni należy podjąć wiele decyzji. Zbadanie wszystkich opcji i podjęcie decyzji, który styl jest najbardziej „Twój” przed rozpoczęciem fazy projektowania, sprawi, że cały proces będzie mniej stresujący.

Słyszeliście wyrażenie „wszystko oprócz zlewu kuchennego”, prawda? Kiedy zaczniesz zawężać wybór, nie zapominaj, że wybrany przez ciebie zlew może naprawdę wpłynąć na wygląd Twojej nowej kuchni. Ale jaki styl zlewu jest dla Ciebie najbardziej funkcjonalny i pozwoli osiągnąć pożądany wygląd? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o 6 najpopularniejszych stylach zlewów, które należy wziąć pod uwagę w nowej kuchni.

wtorek, 14 kwiecień 2020 08:19

Nadal gotujesz, czy mieszkasz w kuchni?

Zmiana dynamiki i stylu życia współczesnych właścicieli domów stawia kuchnię w sercu domu - tworząc nowy styl aranżacji na otwartej podłodze i płynnego ruchu między różnymi strefami funkcjonalnymi. Stylowy i modny przykład tego, jak płynna sekwencja pokoi tworzy wygodną przestrzeń życiową, która oferuje intrygujące rozwiązania projektowe dla wielowymiarowego stylu życia to kuchnia w centrum domu.

Koncepcja składa się z otwartej, przypominającej piastę konstrukcji „kuchni mieszkalnej” oznaczonej jasnożółtymi powierzchniami i kolumnami z płytek metra, otaczającymi woluminy ze stali nierdzewnej. Ten stylowy domowy element jakim jest kuchnia, jest umieszczony pośrodku praktycznej sekwencji pomieszczeń mieszkalnych: wygodna strefa wypoczynkowa, wesoła jadalnia i nowoczesny minimalizm do pracy w biurze. Modne designerskie elementy meblowe dopełnia reszty. skomponują się z armaturą znanych marek, to samo w strefie pracy, w kuchni można umieścić wolnostojącą kuchenkę i zwinny transformujący stół kuchenny, który staje się blatem lub ławką w zależności od potrzeb mieszkańców.

piątek, 10 kwiecień 2020 13:02

Nadchodzi wiosna, trwa koronawirusowy klimat, ale kiedy patrzy się w przeszłość na inspiracje, z nadzieją na nowe zastanawiamy się, co przyniesie nowy sezon? Jednym z trendów, który wywarł silne wrażenie na branży modowej, a teraz także w aranżacji wnętrz, jest blask nocnego klubu dyskotekowego z lat 70. w połączeniu z luksusem, aksamitną miękkością i podłużnymi woluminami z lat 80. Ale oprócz nostalgicznej wskazówki, te artystyczne wrażenia niosą, co nas czeka? Co przyniesie ta funkcja? Jak my (i nasze środowisko domowe) zmieniamy się i ewoluujemy?

Będąc optymistami, oczekujemy, że nadchodzący sezon 2020-2021 przyniesie bardziej ekologiczne i zrównoważone inicjatywy, które zagwarantują wyjątkowe piękno i styl, ale bez szkodliwych konsekwencji dla przyrody. Jednym z najbardziej ekscytujących perspektyw i przykładów na nadchodzący 2021 r. Są innowacyjne eksperymenty przemysłu i projektantów w celu stworzenia niezwykłych i nowych materiałów w oparciu o recykling, alternatywne technologie i dobrze zrównoważone podejście do natury i technologii.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

środa, 08 kwiecień 2020 14:31

Białe umywalki od dawna są filarami łazienkowymi, a ten sam ponadczasowy wygląd dobrze pasuje do kuchni, bez względu na to, czy wybierzesz klasyczny biały zlew, czy bardziej modny element, taki jak zlewozmywak wiejski. Jeśli zazwyczaj masz problemy ze zlewem (rzucanie garnkami i naczyniami), lepszym wyborem może być stal nierdzewna. W przypadku białych zlewów najlepszym rozwiązaniem może być szamot. Materiał jest odporny na zarysowania, plamy, odpryski, a czyszczenie jest proste (wystarczy użyć mydła i wody). Żeliwne powlekane emalią to kolejna dobra opcja dla trwałych białych umywalek, ale zwykle jest cięższa, więc upewnij się, że szafki wytrzymają ciężar.

niedziela, 05 kwiecień 2020 16:24

Modne szafki kuchenne w 2020 roku - Jakie kolory wybrać?

Jako jeden z (jeśli nie najważniejszy) pokój w domu, kuchnia może być przytłaczającą przestrzenią do dekoracji. Z wielu powodów kuchnie muszą być jednocześnie kojące, stylowe, czyste i wygodne, co prowadzi wielu właścicieli domów do wszechobecnej, całkowicie białej kuchni. Ale w tym roku niektórzy projektanci przewidują zmianę barw, a więcej właścicieli domów zdecyduje się urozmaicić wszystko od odważnych, dramatycznych odcieni po nowe neutralne kolory. A gdzie jest najłatwiejsze miejsce, aby wprowadzić do kuchni dawkę zmieniającej kolory gry? Szafki - oto siedem wschodzących modnych odcieni, którymi obecnie możemy pokryć drzwiczki szafek kuchennych.


Ciemnoniebieski
Zyskuje szczególną uwagę jako odcień dla kuchni. Ponieważ coraz więcej właścicieli domów skłania się ku bardziej nastrojowym odcieniom, granat jest solidnym punktem wyjścia: jest tak neutralny jak biel lub szarość, dzięki czemu dobrze komponuje się z różnorodnymi kolorami, teksturami i stylami, ale wnosi nieco więcej dramatyzmu i zainteresowania.

środa, 01 kwiecień 2020 12:14

6 Inteligentnych i modnych sposobów organizacji Twojej kuchni


Ponieważ obecnie spędzamy większość czasu w kuchni, pomyśleliśmy, że przyda się kilka wskazówek organizacyjnych. Sprawdź 6 inteligentnych i modnych sposobów na zorganizowanie kuchni i spraw, aby ten senny pokój był idealną przestrzenią do gotowania i cieszenia się czasem:

1. Dodaj swoje owoce i warzywa do modnych misek

Porusz wyobraźnią  i użyj owoców i warzyw, które trzymasz poza lodówką. Dodaj je do blatów kuchennych, półek lub zrób z nich środkowy element zamiast elementu dekoracyjnego lub wazonu z kwiatami. Dodaj swoje marzycielskie owoce do drewnianych misek do kuchni wiejskiej lub w złotych do glam. Jeśli warzywa umieścisz we wspaniałych tkanych koszach, pokochasz atmosferę bazarową tego pomieszczenia.

2. Wyeksponuj swoje najpiękniejsze naczynia i szklanki

Ponieważ otwarte półki są teraz całkiem fajne, wybierz je do swojej kuchni. Są również bardzo praktyczne, dzięki czemu lepiej widać wszystkie posiadane naczynia. Tak więc, na tych uroczych półkach dodaj najładniejsze potrawy, które masz, najpiękniejsze talerze lub kubki i pozwól im stać się elementami sztuki i gwiazdami Twojej kuchni.

sobota, 28 marzec 2020 16:33

Prostota dzięki tej klasycznej kombinacji.

Monochromatyczna kuchnia stanowi wyrazisty styl i pozwala wybierać detale na pierwszy plan, niezależnie od tego, czy chodzi o kolor szafki kuchennej, metaliczne oświetlenie, marmurowe blaty kuchenne czy oszałamiającą ofertę urządzeń. Otwarta przestrzeń na dużą skalę wymaga wykończenia wielkoformatowego i minimalnego upiększenia.

Styl ponadczasowy, odważny i elegancki.

Nowoczesne trendy w projektowaniu ogólnie wskazują na całą biel jako paletę kolorów kuchni. Ale co na przeciwległym końcu spektrum? Czołowi projektanci wnętrz zaczynają upowszechniać czerń w naszym domu tak samo jak w naszych szafach.

Ta oszałamiająca czarno-biała kuchnia jest praktycznie bielą, przyprawioną odrobiną czerni. Rezultatem jest elegancka, jasna przestrzeń.

sobota, 28 marzec 2020 15:56

W erze dezynfekujących ściereczek i aerozoli wylatujących z półek z powodu nowatorskiego koronawirusa, który powoduje potencjalnie ciężką chorobę układu oddechowego, COVID-19, wszyscy mamy obsesję na punkcie czyszczenia. Wirus może przebywać na powierzchni przez wiele godzin lub dni, a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) nazywa czyszczenie i dezynfekcję „najlepszą praktyką” w celu zmniejszenia ryzyka. .


Ale gdzie i jak należy sprzątać? Skoncentrujmy się na obszarze twojego domu, w którym występuje wiele interakcji międzyludzkich i wiele gładkich powierzchni, które są bardzo dotykające (i dlatego mogą zawierać wirusy): kuchnia.


Obszary w kuchni, które należy regularnie czyścić i dezynfekować

Skoncentruj się na powierzchniach dotykowych. Jeśli często korzystasz z kuchenki mikrofalowej, jest to bardzo "dotkliwe". Oto, co CDC twierdzi, że jest często dotykane. Oto, gdzie można je znaleźć w kuchni:

 • Stoły (w tym stół kuchenny i blat)
 • Krzesła z twardym oparciem (na przykład krzesła kuchenne wokół stołu, na którym jesz obiad)
 • Klamki
 • Włączniki światła
 • Piloty (Czy używasz swojego do oglądania telewizji z kuchni?)
 • Uchwyty (Skoncentruj się na uchwycie lodówki, uchwytach na szufladach, do których zawsze wchodzisz, takich jak szuflada na sztućce, uchwyt mikrofalowy, piekarniki i uchwyty piekarników na blacie itp.)
 • Zlew (nie tylko sama umywalka, ale także kran z wodą).

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

poniedziałek, 23 marzec 2020 19:30

W oparciu o materiały dostępne w internecie przygotowaliśmy ten materiał. Pragniemy nadmienić, że może się zdezaktualizować na skutek poznania przez naukę nowych faktów dotyczących wirusa. Sugerujemy przeprowadzanie własnego researchu w internecie w związku z tym tematem.

 

Rodzinne posiłki mają długą tradycję zwiększania poczucia bliskości i dobrego samopoczucia, rzeczy, które są ważniejsze niż kiedykolwiek podczas pandemii koronawirusa. Ale kluczem jest przygotowanie tych posiłków w czystej kuchni wolnej od koronawirusa.

Jak powiedział epidemiolog z University of Michigan, Aubree Gordon, HuffPost: „To naprawdę stresujące czasy dla wszystkich. Chyba że ktoś w domu jest chory, sugerowałbym, aby ludzie jedli razem posiłki rodzinne. ”

Oznacza to więcej gotowania i czyszczenia. Nawet jeśli nie zgromadzisz się przy stole, prawdopodobnie wszyscy będą wchodzić i wychodzić z kuchni przez cały dzień, jedząc i pijąc napoje.

Oto kilka porad ekspertów na temat utrzymywania czystości i bezpieczeństwa kuchni w tym czasie. Pamiętaj, że ta rada dotyczy tylko gospodarstw domowych, w których wszyscy są obecnie zdrowi i wolni od COVID-19, choroby wywoływanej przez wirusa.
Należy czyść kuchnię więcej niż raz dziennie.  „Ponieważ wszyscy pracują i uczą się teraz w domu, będziesz musiał czyścić kuchnię kilka razy dziennie. Dobra wiadomość to inteligentne, ukierunkowane działania higieniczne ”- powiedział Brian Sansoni, starszy wiceprezes ds. Komunikacji w American Cleaning Institute. Istnieją pewne dowody w symulowanych eksperymentach - takich jak ten opublikowany przez New England Journal of Medicine - że koronawirus może pozostać zdolny do życia przez wiele godzin lub dni na powierzchni i możliwe, że ktoś nieświadomie wprowadził go do domu.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Wirus, oficjalnie nazwany SARS-CoV-2, uważa się za bardziej stabilny na plastiku i stali nierdzewnej niż na miedzi i tekturze. Może przetrwać na plastiku i stali nierdzewnej do 72 godzin.

Najważniejsza zasada: najpierw wyczyść. Według chemika Williama F. Carrolla Jr. z Indiana University: „Czyszczenie usuwa brud i organizmy, które przywierają do niego”. Oczyść wszystkie najczęściej używane powierzchnie: blat kuchenny, stół, jeśli masz jadalnię w kuchni, klamki drzwi lodówki, deski do krojenia, pokrętła kuchenki i drzwi szafki. Zrób listę kontrolną miejsc do czyszczenia i trzymaj ją pod ręką - na przykład na drzwiach lodówki z magnesem. Wystarczy proste mydło i woda.

Następnym krokiem jest dezynfekcja. Można użyć wybielacza, na powierzchniach, które tolerują wybielacz. Tylko upewnij się, że pomieszczenie ma odpowiednią wentylację. Pamiętaj, że wybielacz ma termin wazności, więc sprawdź datę ważności na butelce, aby upewnić się, że jest aktualna. Jeśli chodzi o najlepsze powierzchnie do wybielacza, blaty z inżynierii kwarcu mogą tolerować zalecane rozcieńczone roztwory wybielacza, ale laminat, fornir i starsze blaty z uszkodzonym uszczelniaczem mogą zostać uszkodzone. Większość liczników bloków rzeźniczych nie ma uszczelniacza i można na nich bezpiecznie stosować rozcieńczony wybielacz.

Według CDC, rozcieńczony wybielacz, nadtlenek wodoru lub 70% alkohol izopropylowy skutecznie zabijają koronawirusa. Możesz stworzyć własne rozwiązanie i użyć ręczników papierowych, a jeśli nie lubisz spryskiwać produktu, możesz kupić komercyjne ściereczki lub środki dezynfekujące. CDC sugeruje zmieszanie 4 łyżeczek wybielacza na litr wody. Pozostaw na minutę na powierzchni, aż wyschnie.

Dobre wieści? Koronawirus jest wrażliwy na środki dezynfekujące i mydło. Wirus otacza lipidową (tłuszczową) błonę zewnętrzną, którą łatwo rozbija mydło i woda oraz wiele środków dezynfekujących. Wydaje się, że przetrwa maksymalnie przez kilka dni na powierzchni.

Ocet jest świetny, ale nie jest środkiem dezynfekującym. Możesz go użyć do czyszczenia, ale nie do dezynfekcji. Ocet jest nieskuteczny wobec większości bakterii i wirusów, w tym koronawirusa. Wódka, która zawiera tylko 40% alkoholu, też nie działa.

Chusteczki i roztwory, które rozpylasz na powierzchni, są równie skuteczne. Jednak pojawiło się wiele problemów z kupowaniem produktów takich jak chusteczki, więc dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w rozwiązania i przygotowanie ich pod zlew.

Należy pamiętać o czasie, w którym środek dezynfekujący musi pozostać na powierzchni podczas suszenia na powietrzu. Należy przeczytać etykietę produktu na wszystkich środkach dezynfekujących i chusteczkach, ponieważ mają one instrukcje dotyczące pozostawiania powierzchni mokrej lub suszonej na powietrzu przez określony czas, która różni się w zależności od produktu.

Niektóre produkty mogą potrzebować 30 sekund do wyschnięcia, inne mogą potrzebować nawet kilku minut. Możesz znaleźć wytyczne dotyczące produktu tutaj - CDC -(język angielski), wraz z linkiem do produktów dezynfekujących (język angielski) zatwierdzonych przez Agencję Ochrony Środowiska EPA dla koronawirusa.

Rękawiczki jednorazowe są w porządku. Jeśli masz rękawiczki i chcesz je nosić, to w porządku. Jeśli nie nosisz rękawiczek, po zakończeniu dokładnie umyj ręce.

Rozważyć dezynfekcję nieporowatych pojemników. Ze względu na wspomniane powyżej badania zawsze istnieje szansa, że ​​ktoś z wirusem może obsłużyć nieporowaty (szklany i metalowy) pojemnik - w tym magazynujący w sklepie. Do czyszczenia puszek, butelek i słoików można użyć tego samego chusteczki lub roztworu dezynfekującego.

Przenieś część żywności do czystych pojemników. W przypadku produktów takich jak produkty pełnoziarniste, suszona fasola, makarony, płatki zbożowe i inne podobne produkty, możesz chcieć przenieść je do czystych pojemników. W ten sposób nie musisz się martwić małą szansą, że wirus czai się na pojemniku, do którego przyszło jedzenie.

Uruchom zmywarkę na ustawieniu środka dezynfekującego, jeśli go masz. Maszyny z ustawieniem dezynfekcji osiągają temperaturę wewnętrzną 155 stopni Fahrenheita, co jest trudne do przetrwania przez wirusa.

Możesz po prostu zostawić pojemniki i paczki w wyznaczonym rogu kuchni lub w szafce na trzy dni, jeśli nie masz czasu na ich dezynfekcję. Tektura nie jest doskonałym gospodarzem dla wirusa. Stężenie żywego wirusa maleje stosunkowo szybko na tekturze.

W przypadku produktów po prostu spłucz je jak zwykle. Nie musisz namaczać swoich produktów w odkażającym roztworze. Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności nie są znane przypadki produkcji lub żywności przenoszącej wirusa. Według tego badania wirusy układu oddechowego nie rozmnażają się w przewodzie pokarmowym.

Dokładnie umyj ręce. Po zakończeniu czyszczenia dokładnie umyj ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

Wytrzyj czyste ręce na czystym ręczniku. Pamiętaj, aby nie wycierać brudnych rąk czystym ręcznikiem i upewnij się, że wszyscy inni członkowie rodziny robią to samo. Jeśli masz dzieci lub małżonka, którzy zapomnieli o tej zasadzie, zachowaj własne zapasy czystych ręczników do użytku po sprzątaniu kuchni.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

poniedziałek, 23 marzec 2020 19:08

Mówiąc o trendach zdrowej żywności, weź pod uwagę wodę, którą pijesz lub kupujesz w sklepie. To powinno być dla ciebie równie ważne. Dlatego warto rozważyć wbudowany dozownik wody filtrowanej. Idealny do intensywnego życia rodzinnego lub artysty. Dogodnie zlokalizowany w wielu częściach domu, takich jak kuchnia, pokój błotny, przestrzeń życiowa, a może główna sypialnia? Ta samoobsługowa konstrukcja pozwala na dostęp do pysznej, filtrowanej, orzeźwiającej wody bez konieczności wchodzenia do innego pokoju za każdym razem. Dodatkowo automatyczna funkcja bonusowa polega na tym, że oszczędzasz wszystkie plastikowe butelki jednorazowe, które zostaną zmarnowane.

niedziela, 22 marzec 2020 15:14

Personalizacja Kuchni - Żadne dwie kuchnie nie powinny wyglądać tak samo, powinniśmy uwolnić się od standardowych ofert i dać się ponieść wyobraźni. Spróbuj i znajdź ten specjalny element lub elementy, aby idealnie spersonalizować przestrzeń, aby Cię wyrażała Ciebie. W świecie pełnym urządzeń pozwoli Ci to swobodnie spoglądać poza standardowe kolory, trendy i rozmiary wykończenia producenta, aby jeszcze bardziej wyrazić swoją wewnętrzną wyobraźnię. Nie znalazłeś idealnego odcienia niebieskiego dla kuchni?

czwartek, 12 marzec 2020 19:58

Technologia jest wszędzie wokół nas czyli tematem przewodnim urządzeń kuchennych w 2020 roku jest ciągłe dążenie do włączenia technologii.

Osiągnęliśmy dostęp do technologi, dającej nam szansę, aby poznać innowacyjną, niegdyś ograniczoną technikę gotowania o nazwie Sous Vide. Rynek oferuje teraz sprzęt, dzięki któremu gotowanie „Sous Vide” jest możliwe dla szefa kuchni domowej.

środa, 11 marzec 2020 16:22

Prezentujemy Państwu kuchnia zrealizowana w Warszawie jednocześnie prosząc o wybaczenie za słabą jakość zdjęć, ale takie niestety mieliśmy możliwość  uzyskać.

W czasie kiedy szaleje koronawirus my pracujemy nad nowymi koncepcjami i rozwiązaniami.  W poprzednich artykułach przytoczyliśmy Państwu pewną dawkę informacji na temat higieny i dezynfekcji związanej z koronawirusem.  Mamy nadzieję że się przyda, chociaż jak się domyślamy zbierają Państwo informacje z różnych miejsc.  Teraz kiedy prawdopodobnie większość ludzi spędza czas w domu, jednocześnie  mają oni czas no surfowanie po internecie.  Wykorzystajmy ten czas  na to, aby zrobić teraz rzeczy, na które w normalnej sytuacji trudno byłoby znaleźć czas.  Zapraszamy do artykułów, do przeczytania ich, jest dość sporo na naszej stronie. Jeśli cokolwiek w nich skłoni Państwa do nawiązania z wami kontaktu to serdecznie zapraszamy.

wtorek, 10 marzec 2020 10:51

Wbudowane pakowacze próżniowe szansą na długo swierzą żywność. Nic nie jest tak naprawdę zachowane w najzdrowszej formie, chyba że jest zapakowane próżniowo. Przed 2020 r. przeciętna gospodyni musiała polegać na drogiej technologii, aby zapakować próżniowo swoje jedzenie. Teraz urządzenia staja się bardziej dostępne i nie jest to już nieosiągalny luksus.

Teraz możesz cieszyć się tą praktyką zdrowotną dzięki nowym wbudowanym pakowarkom próżniowym, które można wbudować w szafkę lub przestrzeń urządzenia. Niektóre nowe marki pozwalają na uszczelnienie do zera prawie absolutnego, co znacznie spowalnia proces starzenia i degradacji. Pomaga to w utrzymaniu świeżości żywności przez dłuższy czas, jednocześnie ciesząc się trendami zdrowej żywności.

sobota, 07 marzec 2020 14:39

Trendy w urządzeniach kuchennych

Jednym z największych rosnących trendów w działalności kuchennej na rok 2020 jest wysiłek przyjęcia bardziej zdrowych praktyk podczas jedzenia. I to nie tylko składniki żywności, ale sposób jej przyrządzania może sprawić, że coś będzie zdrowego lub nie.

Kuchenki wielofunkcyjne to zaawansowane, nowe urządzenia, które umożliwiają właścicielom domów i entuzjastom jedzenia przygotowywanie posiłków na różne sposoby. Od słynnej powolnej kuchenki po różne opcje oparte na parze - możesz teraz cieszyć się ulubionymi potrawami bez konieczności zanurzania się w maśle lub oleju w celu podgrzania naczyń. Po prostu dodaj swoje organiczne składniki i napełnij szybkowar wodą, a otrzymasz zdrowy, przygotowany na parze posiłek w mgnieniu oka!

sobota, 22 luty 2020 19:45

Trendy w kuchni na wiosnę 2020 - pomysły na aranżację wnętrz

Kuchnie są sercem domu. Jeśli chcesz zaprojektować stylową, modną kuchnię, która nie wyjdzie z mody za rok lub dwa, możesz wybierać spośród wielu stylów. Te trendy kuchenne 2020 są innowacyjne i piękne, a jednocześnie funkcjonalne i praktyczne.

1. Światła jako cechy centralne

Oświetlenie staje się coraz bardziej centralnym punktem domu. W kuchni oświetlenie w 2020 r. Zostanie wykorzystane do podkreślenia wystroju pomieszczenia. Szczególnie popularne będą lampy wiszące nad wyspami kuchennymi, które pasują do uchwytów na szafkach oraz płynne oświetlenie zintegrowane z szafkami kuchennymi.

poniedziałek, 10 luty 2020 16:16

Mówiąc o połączeniu bezprzewodowym, 2020 rewolucjonizuje sposób komunikacji bezprzewodowej z nowoczesnymi urządzeniami kuchennymi. Wiele z nich jest produkowanych z dołączoną funkcją, która pozwala kontrolować wszystko z poziomu komfortu smartfona.

Oznacza to, że będziesz mógł ustawić oświetlenie swojej kuchni, temperaturę lodówki, temperaturę i czas swoich piekarników i blatów kuchennych, timery w kuchence mikrofalowej i wiele więcej w zaciszu własnego smartfona. 2020 rok sprawia, że Twoja kuchnia jest łatwiejsza niż kiedykolwiek, a to bezproblemowe połączenie z technologią to idealny sposób na powitanie w nowym roku.

piątek, 07 luty 2020 14:05

Biały jest jednym z wielu najlepszych kolorów tego roku dla urządzeń kuchennych 2020. Urządzenia z białym lodem wprowadzają nowy sposób odzwierciedlenia czystości w kuchni, dodając jednocześnie odrobinę klasy.

Whirlpool ma nową linię białych urządzeń kuchennych zwaną Ice Collection. Przekonaj się, jak te eleganckie jasne trendy mogą odzwierciedlać nowy, wyłaniający się styl Twoich nowoczesnych urządzeń. Whirlpool, wiodący na świecie producent sprzętu AGD, stara się stłumić kuszący blask twojej ukochanej stali nierdzewnej dzięki nowej kolekcji White Ice. Wyrafinowane i stylowo wyglądające lodówki, piekarniki ścienne, kuchenki, kuchenki mikrofalowe i zmywarki z nowej kolekcji mają białe, lustrzane szkło i srebrne akcenty z czystymi liniami i uproszczonymi elementami sterującymi ułatwiającymi obsługę. Wygląda całkiem gładko.

Dlaczego więc nowa kolekcja urządzeń kuchennych jest tak intrygująca? Po raz pierwszy od co najmniej dekady wygląd zewnętrzny wysokiej klasy linii urządzeń głównych nie jest wykonany ze stali nierdzewnej. Połączenie białego wykończenia, nierdzewnych uchwytów i lustrzanego szkła wydaje się mieć wiele wspólnego z popularnym stylem projektowania Apple. ;) czyli wygląda "woow".

Niezależnie od tego, czy odważny ruch Whirlpool jest początkiem estetycznego punktu zwrotnego w projektowaniu sprzętu gospodarstwa domowego, czy nie, pozostaje nam poczekać na to, co przyniesie przyszłość.

czwartek, 06 luty 2020 20:59

Kolejną nadchodzącą modą w świecie trendów urządzeń kuchennych w 2020 roku jest szersze wprowadzenie sterowania dotykowego i przesuwania palcem. Te zaawansowane technologicznie elementy sterujące zastępują pokrętła i dają wgląd w to, jak to jest żyć w świecie Jetsonów.

Wszystko działa na zasadzie ciepła elektromagnetycznego, a nie ciepła pola. Pozwala włączyć zasięg i kontrolować temperaturę płomieni za pomocą dotyku i przeciągnięcia. Na panelu pojawią się małe wskaźniki, które pozwolą Ci zwiększyć lub zmniejszyć intensywność płomienia. To świetny sposób na kontrolowanie ognia i utrzymanie czystości i gładkości przez cały dzień!

środa, 05 luty 2020 17:54

Ten trend 2020 dotyczy urządzeń na całym świecie. Możliwość synchronizacji z bezprzewodowym urządzeniem Bluetooth to nowy, skuteczny sposób na rozpoczęcie pracy w kuchni. Już nie będziesz musiał polegać na starych licznikach czasu piekarnika lub długich czasach oczekiwania na podgrzewanie.

Możesz korzystać z najnowocześniejszych zakresów do synchronizacji z kuchenką mikrofalową i innymi podłączonymi urządzeniami, zgodnie z najnowszym wynalazkiem GE. Piekarnik może poinformować kuchenkę mikrofalową, kiedy zsynchronizować timery. Będzie również automatycznie włączać światła, gdy jest w użyciu, i wykonywać inne podobnie przydatne funkcje.

poniedziałek, 03 luty 2020 20:51

Lodówki przechodzą ogromną modernizację w 2020 roku. Jest to prawdopodobnie jedna z największych wszechstronnych zmian stylu i użyteczności w całej kuchni. Lodówki staną się wszechstronne i podwójnie funkcjonalne.

Najpierw porozmawiajmy o kolorze. Czarne matowe wykończenia są tym, czego można się spodziewać w 2020 roku. Następnie pojawi się kombinacja stref żywności, które dzielą różne rodzaje żywności, które chcesz przechowywać. Niektóre strefy żywności będą elastyczne, podczas gdy inne są specyficzne dla określonego składnika.

Możesz także oczekiwać, że lodówki sprawią, że uchwyty należą już do przeszłości. Połączenie z inteligentną technologią zapewni lodówkom funkcję automatycznego wspomagania, która usprawni procesy kuchenne.

niedziela, 02 luty 2020 17:38

Zaczynając od tej listy, jest coś, co naprawdę nadchodzi. Eksperci zauważyli, że jednym z najszybciej rozwijających się trendów w świecie urządzeń kuchennych jest wzrost liczby piekarników parowych, co od tej pory będzie coraz częściej pokazywać swoje oblicze.

Prara to wszechstronny emiter ciepła, który pomaga zarówno gotować, jak i dezynfekować. Piece parowe są używane jako zdrowa metoda gotowania, która może dać ci świetne, czyste rezultaty. A jeśli szukasz czegoś, co oferuje zdrowe ciepło w gotowaniu, spróbuj konwekcyjnego piekarnika parowego.

Modele parowe, zwane również piecami konwekcyjno-parowymi, pierwotnie były urządzeniami przeznaczonymi do eksploatacji w restauracjach oraz hotelach z własną kuchnią. Obecnie jednak się to zmienia - w zastosowaniach domowych, sprzęt ten najczęściej porównywany jest do parowaru, aczkolwiek nie jest to do końca trafne.

Co to jest piekarnik parowy? Jak działa?
Urządzenie łączy w sobie zalety klasycznego piekarnika i sprzętu wykorzystywanego do gotowania na parze. To ważne, ponieważ użytkowanie jedynie przegrzanej pary wodnej nie pozwalałoby na realizację procesu pieczenia.

Konieczne jest również zastosowanie konwencjonalnej metody ogrzewania, dzięki czemu część ciepła pochodzi z rozgrzanego powietrza, a część z pary (stosunek ten można regulować, wybierając odpowiednie ustawienia z programatora). Piekarniki parowe są z zasady urządzeniami do zabudowy.

sobota, 01 luty 2020 20:32

Nie sposób wyrazić znaczenie szczęśliwej kuchni. Jeśli chodzi o przebudowę domu i aktualizacje, kuchnia jest zwykle najpopularniejszym miejscem dla tych planów. Często zdarza się, że ludzie modernizują swoje kuchnie, zanim zaczną modernizować jakąkolwiek inną część domu. Kuchnia jest ważnym źródłem pożywienia, wygody, rodziny i wspólnoty. Często rodziny lubią spędzać czas, przygotowując wspólnie posiłek lub po prostu siedząc przy stole i wykonując zadania dnia.


Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest spojrzenie na to, co dla ciebie znaczy kuchnia. Najnowsze trendy pozwalają na lepsze połączenie z technologią, a także stanowią alternatywę dla niektórych tradycyjnych metod gotowania, które mogą zainspirować Cię do zdrowszego i bardziej produktywnego stylu życia. Jeśli więc interesujesz się technologią, jest też wiele nowych funkcji Bluetooth, na które trzeba zwrócić uwagę.

W 2020 r. Najnowsze trendy w urządzeniach pozwolą Ci zobaczyć, co naprawdę może przynieść przyszłość. Od nowych sposobów na sprawienie, by Twój dom był inteligentny, po urządzenia upraszczające codzienne zadania, po prostu spójrz i zobacz, co czeka na Twoją kuchnię w tym roku. Daj nam znać, jakie są twoje ulubione trendy!

czwartek, 16 styczeń 2020 14:17

Nowy rok to inaczej nowy początek czyli fascynujące inspiracje sprzyjające wprowadzaniu zmiany w wystroju naszych mieszka a zatem również sypialni.

Istotniejsze trendem w naszych sypialniach będzie zastosowanie inteligentny modułowych rozwiązań. Kluczową kwestią stanie się dopasowanie aranżacji do indywidualnych potrzeb, które jak wiadomo rozwijają się razem z nami, i dlatego dobrze, aby aranżacja naszej sypialni mogła się zmieniać wtedy, kiedy mamy na to ochotę. O jakich modułowych rozwiązaniach mówimy?  Dobre pytanie. Chodzi głównie o system przechowywania czyli o szafy i regały. Wszystkie powinno być niezbyt ciężkie, po to, aby bez trudu można było je przesuwać, modyfikować ich układ, a także przedstawiać w całkowicie różne miejsca sypialni.

środa, 15 styczeń 2020 09:27

Jakie trendy kolorystyczne zdominują nasze wnętrza w roku 2020?

Jakie kolory będą cieszyły się popularnością naszych wnętrz w 2020 roku?  W oparciu o prognozy zaprezentowane przez producentów farb ściennych możemy stwierdzić, i nadal będą w trendach dominować barwy stonowane, dość wyszukana oraz łączące tradycje z nowoczesnością.

Kolor to kluczowy element wyrazu w aranżacji wnętrz. Od niego zależy ostateczny wyraz pomieszczenia. Od miesięcy głowy projektantów były zaprząta na przez to pytanie czyli Jakie kolory będą dominować w 2020 roku o naszych wnętrzach.  To samo pytanie nieustannie dążyło umysły miłośników designu oraz producentów wyposażenia wnętrz. Wygląda na to, że w 2020 roku ogromnej rewolucji kolorystycznej nie będzie, ale za to pewne trendy utrwalają się.

piątek, 10 styczeń 2020 10:57

Wiadomym jest powszechnie że kuchnia to serce każdego domu krówka niezależnie od rodzaju jej budowy Czyli tego czy jest otwarta na salon czy może stanowi oddzielne pomieszczenie, powinniśmy ją urządzić oraz zaprojektować tak, aby Miło się w niej czas padało i przyjemnie gotowało.

Powinniśmy zwracać uwagę na funkcjonalność ale również na estetykę. Zaprojektowanie kuchni nie jest proste i banalne ponieważ wszystko zależy od tego jak duże jest pomieszczenie, jak często gotujemy, ilu jest członków naszej rodziny oraz czy jadamy posiłki w kuchni cz też poza kuchnią.

Tutaj jednak skupimy się na kolorze i to do tego jednym czyli białym. Zdjęcie z naszej realizacji doskonale to pokazuje. Jeżeli zależy nam na tym aby zrobić sobie kuchnię na lata, ale nasz gust jest dynamiczny jak tornado i zmienia się równie szybko jak Trendy we wnętrzach, to koniecznie postaw na biel. Biel jest zawsze modna. Białe meble będą dobrze wyglądać z białymi lakierowanymi frontami oraz klasycznymi frezowanymi. Biel mebli pozostawia mnóstwo możliwości przy wyborze płytek i dodatków jakie zastosujemy we wnętrzu.  Dzięki białym meblom możemy zdecydować się na płytki na podłogę w stylu vintage, szklana mozaika czytasz Uzupełnij kolorowe. Do białych mebli będzie pasował niemal każdy rodzaj oświetlenia. Posiadając białą kuchnię możemy zmienia się jej styl wymieniając jedynie dodatki zawsze będziemy mieli modne pomieszczenie.

Tradycyjnie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane realizacją kuchni na wysokim poziomie modnie estetycznie i na rozsądnych warunkach.

poniedziałek, 30 grudzień 2019 15:12

Kuchnia w odcieniach brązu

Odwieczne pytanie: jaki kolor będzie dominował w tym roku?  Wiadomo, że biel zawsze będzie w kręgu zainteresowania. Poza nią oraz w jej towarzystwie dobrze odnajdzie się wszystko wyrażona w ciepłych brązach, w odcieniach pomarańczy, a nawet bordo. Tutaj należy wspomnieć że popularnością będą cieszyć się również odcienie kawy z mlekiem, orzechowe tonacje oraz przygaszone czerwienie.

Nasza realizacja doskonale wpisuje się w najnowsze trendy, zatem reasumując:

Brązy, szarości, złamane czerwienie oraz beże będą dominować w aranżacjach kuchni w 2020 roku. Ożywienia dokonają detale w Barwach złota i miedzi. Wśród kolorów na które szczególnie Warto zwrócić uwagę, znajdują się brązy w odcieniu kawy z mlekiem, czekolady lub drewna orzechowego. Celem jest utworzenie wyjątkowo przytulnej przestrzeni i z tego powodu doskonałym pomysłem jest łączenie różnych materiałów na przykład ciemnego drewna z jaśniejszym blatem.  Należy też pamiętać, że moda na materiały inspirowane naturą wciąż trwa.

Zapraszamy do kontaktu

poniedziałek, 23 grudzień 2019 18:45

Kuchnia z kolorem pomarańczowym to trudna sprawa, ale w nadchodzącym sezonie wróci do nas z dużą mocą w odcieniu ceglastym.  Prezentujemy naszą realizację.  Kilka słów o kolorze pomarańczowym, ceglastym w kuchni.

Kolor pomarańczowy we wnętrzach doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy za oknem jest zimno szaro i ponuro. Kolor pomarańczowy pobudza do działania, dodaje energii, która jest tak bardzo potrzebna w okresie jesiennym, kiedy brakuje słońca i męczy nas chandra. Pomarańcz do naszej kuchni podniesie optyczne temperaturę wnętrza, ale również radośnie oraz optymistycznie nastroi domowników.

czwartek, 12 grudzień 2019 16:03

Kuchnia w stylu angielskim to pełna klasa. Biało kremowe-barwy, przeszklone drzwiczki, piękne zdobienia i detale łączą w sobie meble do kuchni w stylu angielskim. Angielska kuchnia to inaczej jasne wnętrze gdzie meble tworzą spójną całość, ciąg który jest wypełniony z szufladami przegrodami oraz szafkami. Kuchnia angielska to optymalny wybór dla kogoś kto oczekuje pięknego jest aktywnego wyposażenie na swojej kuchni. Kuchnia w stylu angielskim to funkcjonalność i perfekcyjny Design. Codzienne gotowanie stanie się dla ciebie przyjemnością. Wyjątkowa atmosfera kuchni rzutuje na pozytywny nastrój wszystkich domowników.

Podoba Ci się taki styl?  Zapraszamy do kontaktu.

sobota, 02 listopad 2019 19:52

Pistacjowa, zielona kuchnia brzmi szalenie (i może przywołuje wspomnienia z awokado z czasów twojej ciotki), ale kolor może być naprawdę fajny. Zafunduj sobie tętniącą życiem kuchnię, która sprawia, że z niecierpliwością zrolujesz rękawy i gotujesz. Może nawet zmywasz naczynia ;)

Od jasnej mięty po szmaragd, te odcienie zainspirują Cię do zabarwienia domu na zielono. Pistacja jest fantastycznym kolorem. Jeśli wolisz, wybierz ciemnozielony z szarymi odcieniami, jeśli chcesz zachować subtelność. Doda trochę koloru, ale nadal będzie neutralny.  Pistacjowa kuchnia jest bez wątpienia najseksowniejszą kuchnia w historii. Połącz zielony z mosiądzem i bielą, a wszyscy będą zazdrośni. Uwierz nam.

Szafki w kolorze pistacjowym kontrastują z jasnym blatem i współgrają z beżową górą. Szkło z nadrukiem na ścianach dodaje jeszcze więcej odcieni zieleni. Ten odcień zieleni jest funky, ale pasuje również do bujnego, zielonego krajobrazu na zewnątrz domu, który jest, a może nie i to tylko wyobraźnia?

Spełnimy Twoje fantazje kuchenne. Czekamy na Twój telefon.

czwartek, 17 październik 2019 15:22

Jesteśmy coraz bliżej końca 2019 roku i tym samym coraz bliżej roku 2020.  Wielu z nas nurtuje pytanie jakie będą Trendy w budowie kuchni w 2020 roku.  Kluczową kwestią, na którą mocno stawiamy w naszych nowych kuchniach jest perfekcyjne zagospodarowanie przestrzeni, którą dysponujemy.  Kuchnia w naszym mieszkaniu czy domu powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby wszystko co niezbędne bez kłopotu się w niej zmieściło. Dotyczy to głównie mieszkam i domów o małej powierzchni. Wybierając nowe meble kuchenne warto wybierać zabudowa pod sufit ponieważ jest to sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, która pomieści wiele przydatnych w kuchni rzeczy. Aktualnie takie rozwiązania są bardzo modne i jednocześnie ułatwiają nam codzienność w kuchni.

Kolejną rzeczą kluczową z punktu widzenia naszych osobistych preferencji oraz młody jest kolorystyka. Na ten moment wedle najnowszych badań i analiz posiadamy wiedza z której wynika, że w 2020 roku będą dominować w naszych wnętrzach beże, brązy i szarości.   Musimy też pamiętać, że w tej sytuacji  powinniśmy zaakcentować pewnymi elementami ucieczkę przed jednobarwnością.  Tutaj z pomocą przyjdą detale czarne, grafitowe oraz złote i miedziane.  Efektem naszych starań ma być stworzenie przyjemnej,  ciepłe i przestrzeni w wyniku kombinacji różnych materiałów.  Sugerujemy zastosowania ciemnego drewna oraz  ukierunkowanie na meble matowe.

W roku 2020 dominować będzie minimalizm i prostota wykończy. Sugerujemy odejście od zbędnych dekoracji i niepotrzebnych detali. Będą królować meble z niewielkimi lub z chowanymi uchwytami. Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

Ciepłe kolory wrócą na tron królewski w nowym roku jednak na drugim tronie będzie również królować kolor czarny. Nie należy bać się szafek w ciemnym kolorze szczególnie pięknych w matowym wykończeniu. Należy pamiętać, że mimo stałej mody na kolor czarny nie możemy też zapomnieć o dobrym oświetleniu takiego pomieszczenia, które jest przyciemnione kolorem ciemnych mebli.

 Jeśli potrzebują Państwo mebli kuchenne i nie tylko to mogą państwo nas liczyć. 

Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa propozycje i doradzimy oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie.

 

Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - Firma Domino Meble Zaprasza

 

środa, 26 czerwiec 2019 14:29

Szafa przesuwna z wydrukiem na szkle

 Nasza firma specjalizuje się również wykonanie szaf przesuwnych zawierających szkło z grafiką. Szafa przesuwna najczęściej jest dość spora jej drzwi mają dużą powierzchnię. Ta powierzchnia jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie grafiki wydrukowanej na szkle. Dlaczego tak? Otóż szkło z racji w swojej struktury powierzchni doskonale odbija promienie słoneczne i przez to zdecydowanie powiększa optycznie pomieszczenie przy czym nadaje specyficznego charakteru minimalistycznym wnętrzom. Dość popularnym rozwiązaniem przy zastosowaniu szkła z nadrukiem w przypadku drzwi szklanych jest zastosowanie motywów zawierających kwiaty, widoki przypominające charakterem okno, mosty, ulicę, figury geometryczne, grafiki abstrakcyjne. Natomiast inaczej wygląda sytuacja w pokojach dzieci i młodzieży i tutaj dominują postacie bajkowe, sportowe samochody, motocykle, piłkarze oraz również zwierzęta.

 Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji powyższych rozwiązań.  Kochamy to co robimy i zawsze dajemy z siebie wszystko zachowując perfekcyjną precyzję, najwyższą jakość i dążąc do efektu, który zadowoli państwa a nam da powód do dumy z naszej pracy.

 Zapraszamy

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu? DM-KUCHNIE - Producent Mebli Warszawa zaprasza do kontaktu.

czwartek, 20 czerwiec 2019 10:08

Szanowni państwo,

Jak wiemy każdy człowiek chce, aby miejsce w którym spędza wiele czasu w swoim życiu było jak najbardziej wyjątkowe.  Oczywiście sama konstrukcja mebli,  sposób połączenia materiałów oraz same materiały potrafią bardzo zróżnicować meble kuchenne i osiągnąć bardzo wiele przeróżnych efektów.  Z pomocą w tej materii przychodzi nam grafika na szkle. Szkło z grafiką stanowi bardzo uniwersalny materiał, ponieważ w zasadzie możemy zastosować je wszędzie. Jeżeli odpowiednio dobierzemy grafikę to uzyskamy niesamowity efekt ożywiający naszą kuchnię lub inne pomieszczenie oraz na damy mu zdecydowanie indywidualny charakter, który będzie wysoce niepowtarzalny.

 Panele szklane są całkowicie odporne na wilgoć, tłuszcze oraz temperaturę i możemy je z dużą łatwością czyścić klasycznymi preparatami do szkła. W państwa gestii zależy wybór motywu który wydrukujemy na szkle Państwa kuchnia może być jak karaibska plaża, górski szlak czy też afrykańska oaza albo po prostu zawierać urocze motywy kwiatowe, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 Dzięki zastosowaniu szkła z nadrukiem wybranym przez Państwa w kuchni którą wspólnie Zbudujemy w oparciu o państwa preferencji, warunki lokalowe, oraz styl pozostałej części nieruchomości możemy uzyskać fantastyczne miejsce w którym każda chwila spędzona podczas przygotowania posiłków będzie niebywałą przyjemnością każdego dnia.

 Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą abyśmy mogli zaprezentować Państwu naszą ofertę oraz przekazać nasze wskazówki i sugestie w projektowaniu jednego z najważniejszych miejsc w życiu czyli Waszej kuchni.

 

KLIKNIJ PRZYCISK CZYTAJ DALEJ I ZOBACZ PRZYKŁADOWE GRAFIKI

 

piątek, 14 czerwiec 2019 11:56

Prezentujemy regał na książki okleina dąb Giovanni na zamówienie - Realizacja DM KUCHNIE

 

Wykonany z zastosowaniem okleiny naturalnej dąb (Giovanni BPA-06) Jest to obecnie nowość charakteryzująca się wysokiej jakości wyglądem.

Tego typu regał świetnie sprawdza się w biurze, ale także w Waszych domach lub mieszkaniach.

Wykonamy taki lub podobny dopasowany do Waszych potrzeb.

Zapraszamy

Regał na książki okleina dąb Giovanni
 
Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu? DM-KUCHNIE - Producent Mebli Warszawa zaprasza do kontaktu.
piątek, 14 czerwiec 2019 11:45

Zobaczcie, co nowego stworzyliśmy! W takiej kuchni nie straszne nam czerwcowe upały ;)

Robi na zywo tak przyjemne wrażenie, że zapomina się chwilami o tym, jak jest gorąco.

Czego użyliśmy w realizacji?

 • Wzór frontu Londyn (Grigio finesta 7040) w macie
 • Blat drewniany grubości 4cm
 • Uchwyt czarny, górny podwójny
 • Oświetlenie podszafkowe - punktowe ciepłe
 • Lodówka zabudowana w słupku
 • Kosz cargo 20 cm

Jeśli sie podoba, zapraszamy do kontaktu. Tych, którym się mniej podoba rózniez zapraszamy.

Zbudujemy dla Was kuchnie taką, jak Wy byście chcieli mieć.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Szukasz wyjątkowej sypialni na zamówienie? Chcesz urządzić salon w indywidualnym stylu? DM-KUCHNIE - Producent Mebli Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

czwartek, 06 czerwiec 2019 21:34

 Układy czarnobiałe powodują, iż kuchnia staje się bardziej atrakcyjne i komfortowa.  Perfekcyjna czysta forma oraz zachowane proporcje, uproszczenia w geometrii powodują niż wkraczamy do świata w symetrii oraz perfekcyjne i syntezy, która to zawsze budziły pożądanie z powodu pewności równowagi.  Przy zastosowaniu tego typu tła będzie nam łatwo zaprezentować ciekawe detale, atrakcyjne faktury bądź też ekspresyjne materiały o dużym stopniu wyrazistości. Tekstury wprowadzono Trzeci Wymiar odgrywając bardzo ważną funkcję w kształtowaniu przestrzeni. Naturalnym jest to też bardzo interesujący zabieg artystyczny, który wydobywa głębie. Brak regularności powierzchni postrzegany jest jako naturalne tworzywo, które nie było obrobione przez człowieka, a jedynie ukształtowane przez naturę w długoletnim procesie, czego ślady są zawarte w strukturze. Po jakich materiałach możemy oczekiwać tego typu wrażeń, doznań? Po betonie i kamieniu Jak rozumiesz po naturalnym drewnie.

środa, 05 czerwiec 2019 21:17

Nie od dziś wiadomo że w ostatnich latach kuchnia staje się prawdziwym centrum życia rodzinnego. Pomaga temu trendowi fakt, że bardzo często w nowych w mieszkaniach i domach kuchnia łączy się z salonem. Nie dziwi zatem fakt, niż najłatwiej zaobserwować zmiany w trendach dokładnie w tym pomieszczeniu o którym mowa. Zaobserwujemy to w zasadzie we wszystkim, począwszy od kuchenne zabudowy, obecnych w kuchni i sprzętów, widocznie gdzieniegdzie akcesoriów, ale nie tylko, ponieważ odzwierciedla się to również w nawykach żywieniowych filozofii codzienności czy też wyczynów kulinarnych.

Współczesne, nowoczesne kuchnie Warszawa, ulegają ciągłym zmianom o wysokiej dynamice, swoim charakterem przypominają zaawansowane technologicznie laboratoria kulinarne służące do gotowania posiłków. Nowe tendencje są związane dość ściśle z projektami oraz bardzo mocno z elementami wyposażenie naszej kuchni.


sobota, 01 czerwiec 2019 21:50

Indywidualny projekt kuchni - postaw na kreatywność!

 Indywidualizacja  przestrzeni kuchennej to podstawa.  Nasza kuchnia nie powinna być oparta rozwiązania znalezione na stronach katalogów.  Nasza kuchnia, dobra kuchnia, powinna być oparta o indywidualne projekty zagospodarowuje przestrzeń jako ukłon w kierunku dobrego rzemiosła. Dlaczego?  To bardzo prosto kuchnia w państwa domu to tak naprawdę inwestycja na długie lata, która musi spełniać indywidualne wymagania domowników. Świetnie wpisują się w powyższą indywidualizację stosowane przez nas rozwiązania. Dokonując pomiarów w każdej kuchni tworzymy w naszych umysłach wyobrażenie tego, co dopiero ma powstać w oparciu o styl domu bądź mieszkania, lokalizację kuchni, towarzyszące i pomieszczenia i ich zastosowanie oraz położenie geograficzne w aspekcie światła. Dzięki naszemu najwyższemu skupieniu na dążeniu do perfekcji Państwa projekt przygotowany przez nas będzie z pewnością unikalny, ergonomiczny, nowoczesny, wyjątkowy oraz po prostu piękny.  Kochamy To co robimy i traktujemy to w taki sposób jakbyśmy każdą kuchnię realizowali dla samych siebie z najwyższą dbałością o szczegóły i z najgłębszym przemyślałem każdego aspektu tworzonego przez nas dzieła.  Zapraszamy do kontaktu.

wtorek, 21 maj 2019 15:19

Dzięki technologii właściciele domów mają dziś niemal nieskończoną listę kolorów i technik wykończenia szafek. Od ciepłych brązów do zwietrzałych szarości, wybory są zadziwiające. Właściciele domów korzystają z tych wyjątkowych wyborów. Jednym z nadchodzących trendów w 2019 r. jest mieszanie różnych kolorów wykończenia w celu uzyskania całkowicie unikalnego wyglądu. Górne szafki mogą być pomalowane na biało, podczas gdy podstawowa szafka ma naturalny wygląd drewna. Chodzi o stworzenie ciekawego projektu poprzez połączenie różnych elementów.

niedziela, 19 maj 2019 10:14

Szafki kuchenne nie zostały oszczędzone prze falę modernizacji, która wpłynęła na wystrój domu w ostatnich latach. Jednym z najbardziej oczywistych skutków było przyjęcie czystej estetyki w konstrukcjach szafek. Ten trend minimalizacyjny prawdopodobnie utrzyma się w 2019 roku i później.

sobota, 18 maj 2019 18:06

Styl przejściowy to złota strefa wystroju domu. To jedyna prawdziwa stała, która może podróżować we wszystkich stylach. Zamieszanie we współczesnych elementach bez oddalania się od ciepła tradycyjnego wzornictwa. Może to być połączenie płytek z naturalnego kamienia z lśniącymi białymi ścianami i sofami w stylu lat 50. lub dopasowanie między boazerią z drewna a nowoczesnymi meblami ze skóry i szkła. Jeśli chodzi o szafki kuchenne, styl przejściowy nie jest nowy, stał się podstawą. W tym stylu znajdziesz kombinację różnych stopni, od subtelnych do dramatycznych.

czwartek, 16 maj 2019 13:16

Szafki z drewna dębowego sukcesywnie wkradają się na rynek kuchni i łazienek. W latach 70 i na początku lat 90 często wybierane do gabinetów. Z czasem popularność klonu oraz wiśni i wzrost alternatywnych rozwiązań konstrukcyjnych zmniejszyły wykorzystanie drewna dębowego w konstrukcji szafek. Obecnie materiały takie jak fornir drewniany i lakierowana płyta MDF są bardziej powszechne w konstrukcji drzwi szafki szafek niż kiedykolwiek. Powodem tego w kuchniach podobnie jak i pozostałych częściach domu jest fakt że właściciele często poszukują rozwiązań nawiązujących do przyszłości w nowej odsłonie typu vintage.

czwartek, 16 maj 2019 10:35

Aktualnie właścicielem domów i mieszkań czy apartamentów nie są usatysfakcjonowani gotowymi kuchniami. Pragną czegoś nadzwyczaj wyjątkowego, co zbuduje charakter i osobowość oraz będzie śmiałym posunięciem. Kolor elementów naszej kuchni jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwrócenie uwagi na nie. Specyficzny kolor lakieru na szafkach może zrobić dobrą robotę powodując powstanie optycznego oddzielania od reszty mebli. Nie tylko użytkownicy zwracają na to uwagę, firmy produkujące kuchnię również. Wszystkie firmy mające wpływ na finalny wizerunek kuchni połączyły siły aby zaoferować klientom W zasadzie nieograniczoną w gamę kolorów która może nieść inspiracje przy tworzeniu naszej wyjątkowej jedynej w swoim rodzaju kuchni innej niż wszystkie.

 W przypadku szafek właściciele nieruchomości coraz częściej preferują kolorystykę najbardziej odpowiadającą do ich kuchni. Neutralne kolory są obecnie dużymi ulubionymi barwami i są do szarości, żółcią oraz miękkie zielenie, ale jednak nie wykluczają ciemnej palety kolorów w których znajduje się czarny, granatowy, szmaragdowozielony oraz kolor roku 2018 czyli ultrafiolet.

niedziela, 12 maj 2019 12:32

Otwarte półki wyglądają bardzo atrakcyjnie na stronach czasopism, jednak niekoniecznie są one Must Have Dla większości osób.  Spójrzmy na to realnie, musimy posiadać odpowiedni zestaw specjalnych przedmiotów lub naczyń, aby móc chcieć prezentować je na widoku. Należy jednak pamiętać że dzięki doskonałej organizacji oraz odpowiedniemu rozkładowi i rodzajowej półek możemy stworzyć naprawdę unikalny i wyjątkowy styl naszej kuchni. Otwarte regały i półki kuchenne zastępujące szafki naścienne stają się coraz Goręczyno trendem już od 2018 roku. Pamiętajmy że trudno jest wyzbyć się przyzwyczajenia do zamkniętych szafek lecz otwarte regały mają bardzo wiele pozytywnych aspektów. Wprowadzają bardzo lekkie i zwiewne odczucia tworząc niebanalną iluzja większej przestrzeni co szczególnie docenimy w mniejszych kuchniach. Poprawiają wydajność ponieważ nie musimy otwierać drzwiczek aby zobaczyć i uchwycić coś przecięto w danym momencie jest nam potrzebne, nie stracimy na to czasu aby zaglądać do środka. Należy z kolei brać pod uwagę co umieścimy na półkach, czyli pamiętamy o estetyce czystości i podobnych aspektach ponieważ nie ukrywamy już za drzwiami wstawionych tam przedmiotów. Każde szkło, każda miska, każdy talerz, każdy garnek, każdy naczynie i przyrząd kuchenny będzie miało wpływ na wygląd swojej kuchni.

 

wtorek, 30 kwiecień 2019 13:22

Co jest gorącego w świecie projektowania kuchni? Od surowych powierzchni, zakrzywionych krawędzi i żłobkowanego szkła do wystawionych schowków kuchennych, inteligentnych odkurzaczy i wzorzystych podłóg, w 2018 r. Nie brakowało super fajnych trendów - i nadal trwają i ewoluują w 2019 r.

1. KRZYWE, ZAOBLONE KRAWĘDZIE

Ten bardziej miękki profil staje się wielką nowością. Więc przywitaj się z czystą przyjemnością.

2. ANTY-KUCNIE

Kiedy kuchnia nie jest kuchnią? Gdy jest ukryty za sprawą kameleona, aby ukryć funkcjonalność i skupić się na formie. Ten trend w kuchniach, w których nie ma kuchni, wkrada się do nas wraz z ruchem na otwartym planie, osiągając szczyt wyrafinowanego piękna. Sztuką jest wybranie odpowiedniej palety materiałów i wykończeń, które są bardziej typowo związane z meblami w salonie. Luksusowe drewno i egzotyczne kamienie uzyskują wysoką ocenę, a także, w miarę możliwości, wykorzystują w pełni zintegrowane urządzenia.


3. TROCHĘ DREWNA

Podczas gdy wszechstronna obróbka drewna może być trudna do osiągnięcia bez stąpania niebezpiecznie blisko tradycyjnych linii, jesteśmy w trakcie tego powściągliwego zastrzyku drzewiastego ciepła w tym sezonie. Podobnie jak w przypadku większości naturalnych materiałów, radość z obejmowania drewna w kuchni leży w jego naturalnej wyjątkowości. W przypadku prawdziwego drewna niemożliwe jest uzyskanie dokładnej kopii - i w tym tkwi bogactwo i osobowość, które zapewnią, że nowa kuchnia będzie się wyróżniać.


4. POSZARPANE POŁĄCZENIA

Idealne do tworzenia rozróżnienia między dwiema strefami bez szorstkości linii prostej, te poszarpane połączenia są ustawione, aby ożywić podłogi kuchenne w tym roku. Płytki w kształcie mistrza, ale wybierz mądrze. Kluczem do inteligentnego połączenia jest dokładność - nieporządne połączenia nie będą go przecinać. Sześciokątne płytki są twoimi sześciostronnymi przyjaciółmi, szczególnie w połączeniu z drewnianymi podłogami, które można ciąć z milimetrową precyzją.


5. SZKŁO KARBOWANE

Faworyzowane w różnych punktach historii - od greckich kolumn i pilastrów po trzcinowe szkło w stylu Art Deco, a następnie w połowie wieku, meble - najnowsze żłobione przebudzenie jest mocno związane z kuchnią. W szafkach rowkowane wzory mogą być używane do zapewnienia trójwymiarowego zainteresowania - wystarczy, aby odbijać światło i dodawać charakteru, pozostając w prostocie nowoczesnego designu - oferując prywatność i głębię.


6. NA SUROWO CZYLI RAW
Pasja do surowców przechodzi w nowe projekty kuchni, które nawiązują do przeszłości, ale są współczesne.

środa, 10 kwiecień 2019 16:27

Tym razem mamy przyjemność zaprezentować państwu kuchnię wykonaną dla klienta ze stolicy. Staraliśmy się aby była godna Warszawy i mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć cel. Kuchnia jest połączeniem beżu i bieli oraz szarości. Zastosowane Materiały są matowe a płyta ceramiczna i kuchnia elektryczna oraz zlewozmywak czarny.  Gotowanie w takiej kuchni to przyjemność. Są to słowa klienta. Bardzo dziękujemy za słowa uznania i oczekujemy na państwa telefony. Z pewnością opracujemy państwa marzenia i stworzymy w efekcie kuchnię jaką państwo zawsze chcieliście mieć.

wtorek, 09 kwiecień 2019 16:23

Dziś pokazujemy państwu szafkę pod telewizor którą wykonaliśmy dla klienta z Warszawy.

Nie widzimy potrzeby rozpisywać się na temat ponieważ jest po prostu ładna ;)

piątek, 05 kwiecień 2019 19:46

Pragniemy państwu zaprezentować kuchnię w Warszawie, która zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Widać że jest odważna, ale również widać, że jest piękna. Połączenie frontów matowych i błyszczących daje cudowny efekt.  Już same kolory robią tak zwaną robotę. 

Proszę zwrócić uwagę że Górna zabudowa jest troszeczkę wysunięta do wewnątrz i tutaj tą metodą zyskaliśmy sporo przestrzeni przeznaczonej do przechowywania sprzętów kuchennych i żywności.  Bardzo fajne rozwiązanie, a będziemy mogli swobodnie się poruszać.  Widać tutaj sporo fantazji szczególnie na ścianie za kranem, bardzo atrakcyjne widok działający na wyobraźnię. 

Kto z państwa chciałby mieć taką kuchnię?  Wystarczy skontaktować się z nami.  Zapraszamy.

środa, 03 kwiecień 2019 19:42

Na wstępie prosimy o wybaczenie.  Tak, wiem na brak gniazdek, przedmioty na parapecie, naklejki na kuchni. Dlaczego prezentujemy takie zdjęcia?  To bardzo proste: chcemy abyście Państwo mieli dzięki temu pewność, że nie kupujemy fotografii naszych kuchni w internecie, a po prostu pokazujemy prawdziwą realizację na żywo. Jest oczywiste, że to nasze dzieło ;)

wtorek, 02 kwiecień 2019 19:36

Jak już pisaliśmy w jednym z naszych artykułów bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie w bieli szarości czerni i brązu.  W niniejszej kuchni zastosowaliśmy fronty białe w połysku. Jest pięknie. Proszę nam wierzyć ale na żywo było dużo lepiej niż na zdjęciu. ;)

Czy podoba się państwu zestawienia kolorystyczne?  Prosimy o komentarze wysyłane poprzez formularz kontaktowy.  Zależy nam na kontakcie z naszymi klientami nowymi i obecnymi. Zawsze z uwagą słuchamy państwa sugestii bo tak naprawdę to dla was tworzymy kuchnię i chcemy spełniać wszystkie wasze marzenia. Zapraszamy do kontaktu.

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 19:30

Mamy przyjemność zaprezentować państwu nasze realizację w Warszawie. Prezentuje ona swoją formą świat figur geometrycznych. Naszej kuchni dodaje smaku sufit który w specyficzny sposób uzupełnia ten geometryczny świat w którym, jak widać nie zabrakło też koloru roku 2018 czyli ultrafioletu. Jeśli szukają państwo wykonawcy kuchni która będzie wyróżniała się na tle innych będzie prawdziwie wyjątkowo to zapraszamy do kontaktu.

piątek, 29 marzec 2019 16:15

Dziś mamy przyjemność zaprezentować państwu łazienkę. Ściana pod lustrem oraz blat są wyłożone płytkami ceramicznymi. Pod spodem wykonaliśmy kompletną zabudowę. Całość wygląda nader gustownie. Pod oknem dachowym zbudowaliśmy też szafkę która stanowi komplet z zabudową umywalek. Prawdziwa łazienka do korzystania we dwoje ;)

środa, 27 marzec 2019 16:05

Dziś prezentujemy państwu kuchnie w stylu angielskim.  Na zdjęciach widzimy połączenie bieli i odcieni beżu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym działem materiałów. Na pewno Znajdziecie państwo tam coś dla siebie.

wtorek, 19 marzec 2019 16:52

Wyspy kuchenne: Wyspa kuchenna to synonim luksusowej i towarzyskiej kuchni. W zależności od jej konstrukcji, można wyspę wykorzystać do przechowywania, a dodanie stołków barowych może zapewnić swobodną jadalnię.

Szukasz alternatywy dla wyspy? Półwysep jest przymocowany do ściany, więc poświęcasz dostęp tylko z jednej strony, ale zapewnia on wiele takich samych korzyści. Modele półwyspowe sprawdzają się szczególnie dobrze w układach jednościennych lub w kształcie litery L.

Mówiąc o wyspach i półwyspach można wnioskować w oparciu o głosy w branży, że wodospadowe blaty robocze - powierzchnia, która wydaje się płynąć po krawędzi blatu, zakrywając bok i sięgając po podłogę - będą nadal zyskiwać na popularności.

poniedziałek, 18 marzec 2019 16:42

Planujesz swoją wymarzoną kuchnię? Niezależnie od tego, czy obecny układ kuchni wymaga odnowienia, czy po prostu chcesz zmienić kolorystykę, teraz jest idealny czas na stworzenie kuchni swoich marzeń. Ale co jest na topie w świecie projektowania kuchni?

W 2019 roku kuchnia będzie idealnie komponować formę i funkcję, a technologia będzie coraz bardziej obecna, co oczywiście ułatwi nam codzienne życie.

poniedziałek, 11 marzec 2019 12:17

Kuchnia czarno-biała modna była zawsze i modna jest teraz. Jest to niesamowity duet który króluje i urzeka można powiedzieć od zawsze. Zestawienie kolorystyczne  czerni z bielą niesie ze sobą ogromne możliwości aranżacyjne i stylizacyjne, przykładowo począwszy od nowoczesnych poprzez skandynawskie i skończywszy na industrialnych. Kluczową kwestią, O której nie możemy zapominać tworząc aranżacje w kuchni jest obowiązkowe zachowanie maksymalnej równowagi pomiędzy czernią i bielą. Przeważać powinien W tym zestawieniu kolor biały z uwagi na fakt, iż optycznie powoduje powiększenie rozmiaru. Często spotykanym zatem popularnym rozwiązaniem w takich stylizacjach jest podłoga w stylu szachownicy, chociaż równie ciekawym rozwiązaniem  jest pomalowana na biało cegła i wprowadzenie dodatków w kolorze czarnym typu lampa, zegar, lodówka, kuchenka czy też sprzęt AGD rodzaju drobnego.

sobota, 09 marzec 2019 11:57

 kuchnia według Feng Shui

Według Feng Shui kuchnia symbolizuje najsilniejszy aspekt yang i stanowi centrum naszego domu bądź mieszkania.  Tradycyjne feng shui kuchnia zawsze była utożsamiana z pomieszczeniem przynoszącym nieszczęście, ponieważ właśnie w kuchni dochodziło do wielu różnych nieszczęśliwych wypadków.  Zmieniły się czasy realia, znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. W obecnym świecie feng shui Kuchnia jest sercem domu odgrywające kluczową rolę. Każdego dnia spędzamy w kuchni czas przygotowując posiłki, których zadaniem jest dostarczenie nam energii życiowej niezbędnej przez cały dzień. Często bywa tak, iż w wielu domach kuchnia staje się centrum ogniska domowego.

 Nie ma sensu rozważać położenia kuchni w naszym domu czyli kierunku geograficznego ponieważ ona i tak już znajduje się w określonym miejscu i tego nie zmienimy. Zasadniczo powinno znajdować, się nie na uboczu, ale też nie w centrum. Idealny kształt kuchni powinien być regularny unika się pięcio-, sześciokątów i tym podobnych.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466

Bateria do zlewozymwaka Baterie kuchenne czyli Jaką wybrać baterie do zlewozmywaka? Biały zlewozmywak w kuchni Czerń i biel w kuchni jako element atrakcyjności i komfortu Czysta estetyka mebli kuchennych Dlaczego warto kupić Nasze meble dobre kuchnie warszawa Dobre oświetlenie kuchni dąb w meblach kuchennych i łazienkowych fronty kuchenne lakierowane fronty kuchenne laminowane Inwydidualny projekt kuchni Warszawa Jak dezynfekować żywność i kuchnię z uwagi na koronawirus jaki kolor zlewu wybrać jak wybrać zlewozmywak Jaką wybrać baterię kuchenną? kuchnia angielska producent warszawa Kuchnia ceglasta kuchnia czarnobiała Kuchnia marzeń kuchnia na zamówinie Kuchnia pomarańczowa Kuchnia warszawa kuchnia z wifi kuchnie lakierowane dwukolorowe Kuchnie lakierowane mat Kuchnie lakierowane połysk kuchnie lakierowane Warszawa kuchnie lakierowane w Warszawie kuchnie na zamówienie Warszawa kustomizacja kolorów Meble kuchenne w Warszawie Modna kchnia modna kuchnia 2020 Modna kuchnia 2021 Modna kuchnia 2021? Poznaj nadchodzące trendy modna kuchnia warszawa Modne meble 2020 Realizacja Warszawa Modny blat kuchenny 2021 modny dom 2021 poznaj nadchodzące trendy Modny kolor 2020 MultiCooker nadruki na szkle najlepsze trendy kuchenne na rok 2019 nowoczesna kuchnia na 2019 nowoczesna kuchnia Warszawa nowoczesne kuchnie warszawa otwarte regały Personalizacja kuchni personalizacje designu mebli kuchennych piece parowe w kuchni polecany zlewozmywak do kuchni producent kuchni warszawa producent mebli łazienkowych produkcja kuchni warszawa produkcja mebli kuchennych warszawa produkcja mebli kuchennych warszszawaa realizacja Biała Kuchnia na codzień Warszawa Realizacja Warszawa Regał dąb sous vide Styl przejściowy Szafa przesuwna z wydrukiem na szkle szafy z przesuwanymi drzwiami Trendy kuchenne 2019 trendy w meblach kuchennych 2020 Trendy w projektowaniu wnętrz 2021 trendy w sypialni w roku 2020 unikalka kuchnia warszawa i nie tylko Wbudowane pakowacze próżniowe Wiele kolorów wykończenia w jednej kuchni wydruki na szkle wydruk nasz szkle w kuchni Wyspa kuchenna Zabudowane szafy przesuwne Zabudowane szafy przesuwne na zamówienie Zabudowane szafy przesuwne Warszawa Zalety szafy z przesuwanymi drzwiami zdrowa kuchnia Łóżko na zamówienie Warszawa Ściereczka czyszcząca ecloth