fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

Wskazówki dotyczące projektowania rozkładu w kuchni

Wskazówki dotyczące projektowania rozkładu w kuchni

Wskazówki dotyczące projektowania planów podłóg w kuchni

Przemyślane elementy konstrukcyjne są niezbędne w Twojej kuchni o konstrukcji drewnianej, ponieważ pomagają zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność kuchni i żywotność. Odkrywanie sklepów z projektami kuchennymi i urządzeniami AGD może pomóc w ograniczeniu tego, co pasuje do Twojej osobowości i stylu życia. Oto, co należy wziąć pod uwagę podczas planowania układu kuchni.

Wizualizuj swoją kuchnię w 3D. Wykorzystanie łatwego w użyciu narzędzia do planowania kuchni online do zaplanowania układu może uchronić Cię przed kosztownymi błędami i niemożliwymi do naprawienia wadami. Analiza sposobu optymalizacji każdego zakamarka i zakamarka nie może zostać zignorowana podczas wyświetlania. Zawsze pamiętaj, aby zastanowić się, dokąd pójdzie pojemnik na śmieci, który jest częścią projektu kuchni, która wydaje się być przeoczana.

Zmniejsz ruch. Upewnij się, że dwie osoby mają wystarczająco dużo miejsca do pracy bez wpadania na siebie, z co najmniej 1,5-metrową odległością między piecem. Po wejściu do kuchni upewnij się, że główna trasa jest wolna od zagrożeń i nie będzie blokowana podczas otwierania drzwi lodówki lub piekarnika.

Spraw, aby odległość między głównymi urządzeniami była wygodna. Trzymaj zlew, lodówkę i kuchenkę blisko siebie, aby uniknąć komplikacji niezależnie od tego, nad którym pracujesz. Odległość co najmniej 120 cm pozwoli na otwarcie szuflad i drzwi z obu stron. Pozostaw miejsce na wypełnienie między ostatnią szafką a ścianą, dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby całkowicie otworzyć drzwi, co jest szczególnie ważne, jeśli masz wysuwane kosze druciane.

Upewnij się, że wyspa kuchenna nie jest za blisko ani za daleko. Wyspa kuchenna to wbudowane biurko służące jako miejsce do przygotowywania posiłków. Pamiętaj, że wyspa kuchenna nie zasłania obszaru przed głównymi urządzeniami i umieści ją w wygodnym zasięgu ręki.

Zmaksymalizuj miejsce na blacie: Do zestawu powinien być dołączony mały zlew, aby powierzchnia blatu nie została rozbita przez żadną płytę kuchenną lub inne urządzenia. Zoptymalizuje to przestrzeń dostępną do przygotowania potraw. Jednocześnie szafki wiszące ustawione są na wysokości, która nie zasłania widoku blatów. Przestrzeń na blacie obok piekarnika zapewni miejsce na ułożenie gorących blach.

Unikaj tych typowych błędów w planie kuchni

Uwzględnienie stylu i projektu       

 • Nie stawiaj najpierw zlewu.
 • Umieszczenie zlewu obok ściany zakłóci przepływ pracy i zmniejszy przestrzeń na blacie
 • Postawienie piekarnika lub zmywarki w rogu spowoduje zablokowanie sąsiednich szuflad i szafek
 • Ustaw piekarnik przy ścianie, co narazi ścianę na działanie ciepła i rozprysków tłuszczu
 • Umieszczenie szuflad w rogu spowoduje zablokowanie sąsiedniej szafki i może uszkodzić jej drzwiczki lub uchwyt.
 • Kupowanie urządzeń trwa dłużej lub kupowanie złych uchwytów, a nie myślenie o swobodzie ruchu.

Zaniedbanie przepływów pracy - najczęstsze błędy

 • Marnowanie miejsca na blacie lub błędne obliczenie wysokości blatu,
 • Rozłączenie wtyczek,
 • Zaniedbanie instalacji wodociągowej,
 • Przeoczenie wentylacji,
 • Zapomnienie o ogrzewaniu,
 • Zapomnienie o kwestii ​​śmieci i recyklingu.

Pułapki komunikacyjne

 • Nie proś ekspertów o pomoc ani nie komunikuj się z budowniczymi, a z pewnością będą kłopoty.
 • Zapomnij o sporządzaniu jasnych planów i tworzeniu pisemnej umowy, która jasno określa ceny, harmonogramy i zobowiązania, a również masz pewne, że będą problemy.

 

Rozpocznij projektowanie swojej kuchni

Jeśli przebudowujesz kuchnię i rozważasz plany układu kuchni to zadzwoń do nas aby uzyskać pomoc. Zaprojektujemy wspólnie z Tobą i wykonamy Twoją kuchnię.

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? 

 

DM-KUCHNIE - Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Meble kuchenne Warszawa, kuchnie na zamówienie KLIKNIJ TUTAJ

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466