fbpx

AKTUALNOŚCI DM-KUCHNIE

Dowiedz się, co u nas słychać

7 miejsc w kuchni, które musisz zadbać podczas epidemii koronawirusa||||

7 miejsc w kuchni, które musisz zadbać podczas epidemii koronawirusa

W erze dezynfekujących ściereczek i aerozoli wylatujących z półek z powodu nowatorskiego koronawirusa, który powoduje potencjalnie ciężką chorobę układu oddechowego, COVID-19, wszyscy mamy obsesję na punkcie czyszczenia. Wirus może przebywać na powierzchni przez wiele godzin lub dni, a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) nazywa czyszczenie i dezynfekcję „najlepszą praktyką” w celu zmniejszenia ryzyka. .


Ale gdzie i jak należy sprzątać? Skoncentrujmy się na obszarze twojego domu, w którym występuje wiele interakcji międzyludzkich i wiele gładkich powierzchni, które są bardzo dotykające (i dlatego mogą zawierać wirusy): kuchnia.


Obszary w kuchni, które należy regularnie czyścić i dezynfekować

Skoncentruj się na powierzchniach dotykowych. Jeśli często korzystasz z kuchenki mikrofalowej, jest to bardzo "dotkliwe". Oto, co CDC twierdzi, że jest często dotykane. Oto, gdzie można je znaleźć w kuchni:

  • Stoły (w tym stół kuchenny i blat)
  • Krzesła z twardym oparciem (na przykład krzesła kuchenne wokół stołu, na którym jesz obiad)
  • Klamki
  • Włączniki światła
  • Piloty (Czy używasz swojego do oglądania telewizji z kuchni?)
  • Uchwyty (Skoncentruj się na uchwycie lodówki, uchwytach na szufladach, do których zawsze wchodzisz, takich jak szuflada na sztućce, uchwyt mikrofalowy, piekarniki i uchwyty piekarników na blacie itp.)
  • Zlew (nie tylko sama umywalka, ale także kran z wodą).

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

 

Jak dezynfekować powierzchnie dotykowe w kuchni

Teraz, gdy wiesz, co czyścić i dezynfekować, jak najlepiej to zrobić?

Najpierw wyczyść te powierzchnie detergentem lub mydłem i wodą. Następnie nadszedł czas na dezynfekcję. Korzystając ze środków dezynfekujących, pamiętaj, że zawierają one wskazówki, których należy przestrzegać, aby działały, i ważne jest, aby używać produktu zgodnie z etykietą. Na przykład chusteczki dezynfekujące Clorox zaleca stosowanie wystarczającej ilości produktu, aby twarde powierzchnie pozostały mokre przez cztery minuty. Clorox Clean-Up Cleaner + Bleach to spray, który zaleca się pozostawić mokry na 30 sekund przed spłukaniem lub wycieraniu. Pozostawienie rozwiązania daje wystarczająco dużo czasu na zabicie wirusów. Ponieważ czas zależy od produktu, przed użyciem przeczytaj każdą etykietę.

Dezynfekcyjna Porada dla majsterkowiczów

Możesz również zrobić własny środek dezynfekujący w domu z rozcieńczonym domowym wybielaczem; roztwór alkoholu zawierający co najmniej 70% alkoholu; lub te rozwiązania z listy zalecanej przez EPA, które zostały wstępnie zatwierdzone do użytku z koronawirusem. Tylko upewnij się, że nie łączysz razem tych powszechnych domowych środków czyszczących. Wyniki mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

 

Jak często dezynfekować kuchnię

Powtarzaj tę procedurę dezynfekcji na często dotykanych powierzchniach codziennie lub częściej, jeśli ktoś w twoim domu jest chory. Z informacji dostępnych w internecie wynika, że wirus może przetrwać 16 godzin na plastikowych powierzchniach.

Pamiętaj jednak, że utrzymywanie czystości powierzchni kuchennych i dezynfekcji jest drugorzędne niż ćwiczenie technik izolacji i mycie rąk po powrocie do domu. To jest twoja pierwsza linia zapobiegania.

 

Potrzebujesz nowoczesnej kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb? Producent Mebli Kuchennych Warszawa zaprasza do kontaktu.

KONTAKT

DOMINO MEBLE

SULIGA PIOTR

ul. Ładna 41

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 392 466